344
  • Garfield
    #304
    Ha meg sem próbálod, akkor tényleg nem lesz belőle semmi.
  • FTeR
    #303
    azta 1 sima mezei hír és már túl a 300on. nájsz
  • Robin Hood
    #302
    Ha lenne rá pogi, így is használná sokan, legfeljebb nekiállnának megtanulni kicsit a kezelését, mert ingyen megérné nekik. Így viszont mire tanuljon, ha nem tud rajta semmit futtatni?
  • archkoven
    #301
    Eddig is volt a lehetőség a lemezek meghallgatására. Az Amazonon is több ezer lemezbe lehet belehallgatni és az alapján eldönteni, hogy kell-e vagy nem.
    De ez még egyáltalán nem oldja meg a kiadók és az előadók problémáját, azaz, hogy a megfelelő minőségü anyag ne kerüljön ki a netre ahol bárki ingyen letöltheti. Ha még a másolásvédelmet is levesszük akkor viszont cd-minőségű hanganyaghoz bárki könnyedén hozzájuthat. Ezt egyelőre a mérete miatt nem nagyon terjesztik neten, bár van rá példa.
  • Robin Hood
    #300
    Ezt pontosan melyik mondatba képzelted bele?
  • Garfield
    #299
    Nem savanyú, csak tudod a piacok általában többszereplősek szoktak lenni. Nekem még azt tanították közgázból, hogy az jó.
    Tudod, lenyomja az árakat, a cégek meg versenyeznek, szolgáltatásban, minőségben stb.


    Ez megvan. A cégeknek lenne lehetőségük Linuxra, nem? (És itt nemcsak szerveroldalra gondolok, hanem kliensre is.) De valahogy nem verekednek érte. Hogy is van ez?
  • Robin Hood
    #298
    Az ember nem hagyná annyiban ha lenne értelme. De feleslegesen verni a nyálát...
  • FTeR
    #297
    "melyiket választanád ha reális alternatíva lenne"
    na, itt a lényeg. nem az. és nem azé mert x vagy y succ nincs rá. azé mert az egész felfogása nem olyan, hogy átlagember használja. És addig még kernelt kell fordítani, mert bedugtam 1 USB-t (költöi túlzás) addig nem is fogja.
  • Garfield
    #296
    Én értelmezem is: a cikk a te állításoddal megy szembe, miszerint pézfüggő a dolog.

    Nem, nem az.
  • Robin Hood
    #295
    Erőt ad a kaszálás, majd nálad is tartok bemutatót...
  • Robin Hood
    #294
    "Én sem mehetsz be azzal a váci úti ferrari-szalonba, hogy adják olcsóbban mert keveset keresel hozzá meg egyébként is irreális az ára, szerinted a bennelevő anyag nem ér annyit. Vagy tudod mit, próbáld ki, hátha nem röhögnek bele a képedbe."
    Le is durantják a ferraridat amint otthagyod a parkolóban, és még ki is röhögnek érte...
  • archkoven
    #293
    "Nem savanyú, csak tudod a piacok általában többszereplősek szoktak lenni."
    De fogd már fel NEXUS, hogy ez nem a Microsoft dolga, hogy ezt megoldja! A vállakozások nyereségre törekednek és nem a konkurencia támogatásán. A monpóliumokat nem önkorlátozással szokás felszámolni vagy a kialakulásukat megakadályozni. Ez életszerűtlen.
  • Robin Hood
    #292
    "Ez ügyben reklamálj a főnöködnél!"
    Te meg a sóhivatalban a törvénysértéseid miatt.
  • Garfield
    #291
    Ha te pedig annyiban hagyod, akkor tényleg nem kapsz semmit.
  • Robin Hood
    #290
    Sztem meg de, varrogassál csak. :) Linux 0 ft, windows sok ft, melyiket választanád ha reális alternatíva lenne?
  • Garfield
    #289
    Szerintem nem megoldás a másolásvédelem semmilyen formában. Az említett albummal is MP3-ban találkoztam először, szóval azt is le tudták szedni valahogy. Viszont velem kicsesztek.

    Hogy mi lenne a megoldás? Nem vagyok közgazdász, nem tudom. De úgy tűnik, mintha egy régi forgalmazási módellt próbálnának erőltetni úgy, hogy az internetet teljesen figyelmen kívül hagyják. Pl. mi lenne, ha 96 kbit-es MP3-ban van 64 kbites WMA-ban, kicsit torzítva kiraknák egy weboldalra, ahonnan letölthető, meghallgatható, aki akarja, az meg megveszi a CD-t a boltban vagy a jóminőségű zenefájlt online.
    Anno a Global Underground 024 promo kiadását hallottam, ami olyan volt, hogy bizonyos, változó időközönként rámondták a hanganyagra a "Global Underground promo" szöveget. Aki olyan elmebeteg, hogy az ilyet kiírja, az meg is érdemli. A többiek viszont el tudják dönteni, hogy kell-e nekik az album vagy sem.
  • Robin Hood
    #288
    Hagyjuk a hülyeséget. Manapság nagyon kevesen vannak azok, akik ténylegesen rá vannak kényszerítve a Windows-ra.
    Végülis a felhasználók 90%-a elég kevés, alulról nézve biztos...

    Hogy mást nem mondjak, gondolom, te sem Linux alól írsz. Pedig a böngészéshez nem kell DirectX.
    Valszeg nem a böngészéshez vettem meg a Half Life 2-t... Mutatnál ebből egy linuxos változatot?

    Aki rendszeresen játszik neten, az igazán nem mondhatja, hogy nem éri meg neki.
    Ha ingyen van, akkor de.
  • archkoven
    #287
    Napszámban szoktál kaszálgatni Robin? Akkor már nem csodálkozom rajta, hogy miért olyan drága neked a win. Csak azon csodálkozom, hogy hogyan van még erőd így este írogatni.
  • NEXUS6
    #286
    "Miért zavarjon engem az, hogy az MS halálra keresi magát???
    Az MS nagyon is jól csinálja! Egy mintavállalkozás. A sikert évszázadok óta pénzben mérik. Savanyú a szőlő NEXUS?:))"

    Nem savanyú, csak tudod a piacok általában többszereplősek szoktak lenni. Nekem még azt tanították közgázból, hogy az jó.
    Tudod, lenyomja az árakat, a cégek meg versenyeznek, szolgáltatásban, minőségben stb.

    És nekem a minőség mondhatni lételemem;)))

    Amikor látom a BG-t meg SB-t vigyorogni a saját állatságát, az valahogy engem is feldob, tudod mint a StanésPan amikor elesik: sajnálni kéne még is röhög rajta az ember.

    De aztán belegondolok hogy sok szép és ügyes embertől lopja el a lehetőséget, köztük tőled is, és ez elszomorít.
    Csak ennyi rossz érzésem van, nincs itt semmi savanyúság;)
  • Robin Hood
    #285
    A másolásvédelemmel az a gond, hogy azok szopnak vele, akik megveszik, akik lewarezolják, azokat meg nem állítja meg.
    Hát igen, így aztán sok értelme van, de legalább törvénysértő, mert a jogaim gyakorlásához nem kerülhetem meg...
  • Robin Hood
    #284
    De, meg is látogatlak a kaszámmal...
  • archkoven
    #283
    "Szerintem meg a fizetés nem elfogadható a felhasználók részéről."
    Ez ügyben reklamálj a főnöködnél!
    Én sem mehetsz be azzal a váci úti ferrari-szalonba, hogy adják olcsóbban mert keveset keresel hozzá meg egyébként is irreális az ára, szerinted a bennelevő anyag nem ér annyit. Vagy tudod mit, próbáld ki, hátha nem röhögnek bele a képedbe.
  • Robin Hood
    #282
    Te meg ne csak olvasd, próbáld meg értelmezni is a mondatokat. Ezek a warez csapatok honnan jöttek, az északi sarkról? Pedig ők a 10szeres fizetésükből jobban meg tudnák vwenni.
  • FTeR
    #281
    "A júzernek jobban megérné linuxon jáccani,"

    ezt mire alapozod? sztem nem érné meg jobban...erre varjál gombot.
  • Garfield
    #280
    Ha meg drága, akkor automatikusan jön a kérdés: miért nem véded meg az érdekeidet?
  • Robin Hood
    #279
    De ha kikérem, és pont leszarják, akkor szart se ér. Egy mistralban szerinted hány bejegyzés van? A fogyasztóvédelem.hu-n a fél fórum róluk szól, mégis pingvinezik mindenki, kenhetjük a hajunkra. Amíg 10 ft a bűntetés, inkább azt fizetik (ha egyáltalán fizetik), semmint foglalkozzanak a törvényes kötelezettségükkel.
  • Garfield
    #278
    Jó, hát ezek az akciók tényleg eléggé gyomorforgatóak. Legyen az ő problémájuk, ha nem veszik észre, hogy ezek után milyen a társadalmi megítélésük.
  • Garfield
    #277
  • Robin Hood
    #276
    Ja, a kötelező biztosításra is egyből tejel a biztosító, meg se próbál kibújni alóla...
  • Garfield
    #275
    Kb. annyira éri meg mint a feketéknek rabszolgamunkát végezni amerikában. Az ő véleményüket is biztos kikérték...
    A júzernek jobban megérné linuxon jáccani, ha megírnák végre a gamékat linuxra is (nem csak azt az 1-2 db mutogatni való opengl-es kivételt).


    Hagyjuk a hülyeséget. Manapság nagyon kevesen vannak azok, akik ténylegesen rá vannak kényszerítve a Windows-ra.

    Hogy mást nem mondjak, gondolom, te sem Linux alól írsz. Pedig a böngészéshez nem kell DirectX.

    Hát ja, el kéne gondolkodni egy jelentős árcsökkentésen...

    Aki rendszeresen játszik neten, az igazán nem mondhatja, hogy nem éri meg neki.
  • archkoven
    #274
    És van rá valami ötleted mit lehetne csinálni? Max valami olyat, hogy ki kelljen cserélniük ha meghibásodik vagy nem viszi a lejátszó. Az viszont nem lehet megoldás, hogy mostantól boldog boldogtalan másolgathatja és osztogathatja a haveroknak.
  • Robin Hood
    #273
    Talán azért mert a konyhaboltos azt kicseréli nekem, nem kibúvókat keres mint a kiadók. Ha a kínai piacon vásárolok, oda se jutna eszembe visszamenni garival. De ott annyival olcsóbban is adják. A szoftver meg drága és nem biztosít semmit.
  • FTeR
    #272
    és ezért szemét az m$? fogd magad és találj ki egy új formátumot mert jobbat akarsz és ha majd sokan fogják használni, én leszek az első aki majd leszól (milyen szemét vagy, h újat írtál).

    ezt a hülyeséget nem fogod bemagyarázni nekem. most öszintén? mit tehetne azé az m$ hogy sun alatt is mennyen? lol
  • Robin Hood
    #271
    Szerintem a másolásvédelem biztosítása nem elfogadható a kiadók részéről.
    Szerintem meg a fizetés nem elfogadható a felhasználók részéről.

    Ezt te is felfognád ha csak egy pillanatra belegondolnál.
    Szarom le a kiadót, miért érdekelne jobban az ő problémájuk, mint őket az enyém?

    Meg ha már felmerült a HL2: egy alapvetően single playeres játékhoz minek kényszerítenek engem internetes hozzáférésre? Mi van ha nekem pl. a balatonon van kedvem felrakni a gamét a notebookomra, akkor utazzak haza azért mert vmi fasznak ez így jobban védi az érdekeit? Az övét, de nem az enyémet. Inkább felrakom hozzá a cracket. Még az eredetihez is.
  • Garfield
    #270
    A másolásvédelemmel az a gond, hogy azok szopnak vele, akik megveszik, akik lewarezolják, azokat meg nem állítja meg.

    Nekem is van egy másolásvédett audio CD-m, és azon parázok, hogy mikor jönnek ki olyan modern mechanikájú hifi, amiben már nem fogom tudni lejátszani.
  • archkoven
    #269
    Ki nyom téged el? Csak nem jobbágy vagy?
  • Garfield
    #268
    Amcsiban is meg lehet kapni mindent warezban, hiszen onnan jön hozzánk az egész, mégis sokan megveszik, mert futja rá. Majd ha nekünk is ugyanúgy futja, mi is ugyanolyan százalékban megvesszük, addig meg csak én javítom az átlagot. :)

    Erre csak azt tudom mondani, hogy olvasd el a cikket, aminek kapcsán a hozzászólásokat gyártjuk.
    Egy amerikai warezcsapat vezetőjének vallomásáról van benne szó. Szóval akkor mi is van? Amerikában warez? Csak nem arról van szó, hogy a wareznak semmi köze szoftver árához?
  • NEXUS6
    #267
    Asszem kicsit elbeszélünk egymás mellett, lehet hogy nem vagyunk eg hullámhosszon;)

    Amúgy a BSA-s "jelentsd fel a társadat(esetleg magadat), kapsz 5 év diszkontot a büntiből" jellegű akciókra gondoltam.
    Meg a hasonló feljelentésekre, amivel a cikkben szereplőket is megfogták, és aztán pédát statuáltak velük.
    Így aztán a világ nagyobbik része még azt érezheti, hogy még jól is járt azzal, hogy utólag, a legalizálós akcióknál leperkálhatja a zsét.

    Szal a módszerekben színes a választék a behajtásra, elötte meg amíg rá nem szokol ingyen kajálhatod.

    Gondolom bilinek is volt valami ismerőse a kábszeriparban, ott is ez a módszer, vagy csak sokat nézte a szanfranciszkó uccáint;)
  • Robin Hood
    #266
    Isten a warez formájában segít az elnyomottaknak.
  • Garfield
    #265
    Ha nem kéred el a boltban a Vásárlók könyvét, akkor sosem derül ki, mi bajod van a bolttal. Fortyoghatsz magadban, de ugye néma gyereknek az anyja sem érti a szavát.