344
  • Robin Hood
    #264
    De ha megveszem, akkor igen.
  • Robin Hood
    #263
    Érdekes, a felhasználó szempontjából a Windows-használat megéri, mégsem jön létre az üzlet.
    Kb. annyira éri meg mint a feketéknek rabszolgamunkát végezni amerikában. Az ő véleményüket is biztos kikérték...
    A júzernek jobban megérné linuxon jáccani, ha megírnák végre a gamékat linuxra is (nem csak azt az 1-2 db mutogatni való opengl-es kivételt).

    De hogy mást mondjak: elgondolkodtató, hogy pl. manapság hányan tolnak játékot a neten és ebből hány a legális példány. Mert úgy tűnik, sokaknak megéri, de mégsem veszik meg.
    Hát ja, el kéne gondolkodni egy jelentős árcsökkentésen...

    Szerencsére manapság azért már eljutottunk oda, hogy ha valaki a neten Half-Life kulcs iránt érdeklődik, azt 10 esetből 8-szor elküldik előbb az anyjába, utána a Media Marktba/Tecsóba/stb.
    Vagy a gamecopyworld-re...
  • Garfield
    #262
    A fogyasztóvédelemmel még túl sok problémád sem lenne: beviszed a törvényt, berakod mellé a lemezt, oszt csókolom. Nem kellenek szakértők meg hasonló időhúzások.
  • Garfield
    #261
    De gondolom, ha az 5 ezer forintos konyhai eszköznek garanciális problémája van, azt azonnal viszed vissza a boltba.

    A kettő közt mi a különbség?
  • archkoven
    #260
    Szerintem a másolásvédelem biztosítása nem elfogadható a kiadók részéről.
    Ezt te is felfognád ha csak egy pillanatra belegondolnál.
    Egy olyan megoldást viszont el tudnék képzelni, hogy a sérült adathordozót kicserélik neked egy hibátlanra még akár a számla nélkül is.
  • Garfield
    #259
    Egen, így szoktak menni nálunk a dolgok. Sajnos.

    Van egy mondás: segítsd magadon és az Isten is megsegít.
  • Garfield
    #258
    Ha viszont nem veszed meg, akkor téged nem is érint a törvényellenes másolásvédelmi eljárás...
  • Garfield
    #257
    Szerintem meg azért teszi fel, mert már megteheti, van elég Ferrarija.
  • Robin Hood
    #256
    A fizetős dumát meg hagyjuk. Nincs az a magyar színvonalú ár, ami versenyre tudna kelni az ingyenes warezzal.
    Amcsiban is meg lehet kapni mindent warezban, hiszen onnan jön hozzánk az egész, mégis sokan megveszik, mert futja rá. Majd ha nekünk is ugyanúgy futja, mi is ugyanolyan százalékban megvesszük, addig meg csak én javítom az átlagot. :) Mivel a magyar fizetés az amcsinak a tizede, a reális magyar ár értelemszerűen az amcsinak a tizede lenne, nem a kétszerese. Vennél kenyeret ha 1 milka lenne kilója? Nem hinném.
  • Garfield
    #255
    Érdekes, a felhasználó szempontjából a Windows-használat megéri, mégsem jön létre az üzlet.

    De hogy mást mondjak: elgondolkodtató, hogy pl. manapság hányan tolnak játékot a neten és ebből hány a legális példány. Mert úgy tűnik, sokaknak megéri, de mégsem veszik meg.
    Szerencsére manapság azért már eljutottunk oda, hogy ha valaki a neten Half-Life kulcs iránt érdeklődik, azt 10 esetből 8-szor elküldik előbb az anyjába, utána a Media Marktba/Tecsóba/stb.
  • archkoven
    #254
    Miért zavarjon engem az, hogy az MS halálra keresi magát???
    Az MS nagyon is jól csinálja! Egy mintavállalkozás. A sikert évszázadok óta pénzben mérik. Savanyú a szőlő NEXUS?:))
  • Robin Hood
    #253
    Na majd ha sikerül neki, akkor fordulok hozzájuk. Feleslegesn hivatalba járni, várakozni a semmire nekem nincs időm.
  • Robin Hood
    #252
    Leszarom a félelmeket, én nem a kiadó félelmét veszem meg a kemény magyar forintokért, hanem az árut. Oldja meg ahogy akarja, de a törvényt tartsa be. Nekem is könnyebb lenne kirabolni a bankot mint dolgozni, mégis megdolgozom a pénzemért, tegyék ezt a kiadók is! Ha fosnak, találjanak ki egy törvényes másolásvédelmi eljárást, ami nem sérti az én törvényes jogaimat!. Hogy erre nem képesek, az nem az én bajom. Én se kérem tőlük hogy tartsanak el engem, mert nincs kedvem dolgozni...
  • NEXUS6
    #251
    "Most úgy őszintén ha te jelentős munkát és pénzt fektetnél egy szoftverbe, zenébe vagy filmbe, piacra mernéd dobni az másolásvédelem nélkül???"


    Van amelyik előadó megteszi, asszem legutóbb Dzsordzs Májkel.
    Felrakta a netre az új lemezét, mert nem akart új Ferrárit.;)))

    Mondták már neked, hogy a pénz nem minden?
  • Garfield
    #250
    A warez nem bűncselekmény, hiszen senki se tartja annak.

    Ilyen nálunk az adócsalás és családon belüli erőszak is...

    A fizetős dumát meg hagyjuk. Nincs az a magyar színvonalú ár, ami versenyre tudna kelni az ingyenes warezzal.
  • dnes82
    #249
    Igen, ezert csak reszben hibas a picipuha. De ez tipikusan az az eset, mint ami az USA-ban volt a Mc Donald's -al. Miert etkeznek ott az emberek, ha nem jo a szervezetuknek? Pszichologia az egesz: az embertomegek barmok, a picipuha pedig ezt meglovagolja a bevetelei novelese erdekeben.
  • Garfield
    #248
    Bocs, de az utolsó mondatot komolyan nem értem. Egyszerűen nem tudom, mire gondolhattál.
  • Robin Hood
    #247
    Ja, csak egy móri rablógyilkos ne akarjon engem kioktatni a fegyvertartás illegális voltáról...
  • Garfield
    #246
    Nem feltétlen, de a mai magyar viszonyok közt személy szerint már azt is haladásnak érzékelném, ha ez a mentalitás meglenne.
  • Robin Hood
    #245
    Értelemszerűen az üzlet csak akkor jön létre ha mindkét félnek megéri. Ahol csak az egyiknek, ott nem. Így megy ez már évezredek óta, van aki megértette a kapitalizmus lényegét, és van aki szoftverkiadó.
  • Garfield
    #244
    Olvasd tovább, mire gondoltam.

    Bocs.
  • dnes82
    #243
    Reszben igen; ezt irom. Jopar evvel a .doc elott kitalaltak mar a postscriptet, aki pedig nagy foku, egyszeru szerkeszthetosegre vagyik, annak ott van az .rtf. Most irhatod, hogy a Szo is tudja az .rtf -et, de a gyakorlat az, hogy az embertomegek nem azt hasznaljak, hiszen nem lettek ra megtanitva.
  • Robin Hood
    #242
    Számomra az igazán elítélendőek azok az emberek, akik zsinórban letöltik a fél internetet, kiírják, aztán felrakják a polcra.
    Számomra meg azok akik az utolsó fillerjüket is kilopnák a rákényszerített júzerek zsebéből.

    A warez nem bűncselekmény, hiszen senki se tartja annak. Kivéve akiket a BSA fizet. Ez olyan mint a cigi meg az alkesz. Van aki szerint ugyanúgy kábszer mint a mariska meg a herkó, a többség meg körberöhögi ezeket. Warez azért van mert a kiadók a pofátlanul magas áraikkal rákényszerítik az embereket hogy ne fizessenek érte. Gyakorlatilag maguknak csinálják, de akkor meg tessék felvállalni és jó arcot vágni hozzá! Lehetne a magyar júzernek magyar áron adni a stuffot, akkor meg is venné. Így meg értelemszerűen nem (kivéve akinek telik rá, szerencsére nekem igen, de nem én vagyok a magyar átlag, akikkel viszont teljes mértékben együttérzek és egyetértek).
  • Garfield
    #241
    Az adott lemeznél nem feltétlen, de esetleg segít felszámolni a törvényellenes gyakorlatot.
  • NEXUS6
    #240
    Miért ne lenne általános a szitu, nekem asszem egy ismerősöm se vette meg?
    A gyerek meg éjjel nappal azon dúrja a dúmot!

    Azért illegális mert illegális, és azért shareware, mert végül is csak addig használhatod így amíg bekerülsz a M$ fizus kuncsaft profiljába, mert akkor ha törik ha szakad kiveri belőled dellát!
  • Garfield
    #239
    Na jóóóó, de ezek egy része simán orvosolható, meg lehet oldalni a "szabványos" adatcserét.

    Csak itt jön be a lentebb már kitárgyalt júzer-mentalitás, a "minek mentsek PDF/RTF-be" dolog. Szóval aki akarja, meg tudja oldani.
  • archkoven
    #238
    Most úgy őszintén ha te jelentős munkát és pénzt fektetnél egy szoftverbe, zenébe vagy filmbe, piacra mernéd dobni az másolásvédelem nélkül???
    Meg sem fordulna a fejedben, hogy a másolások zöme nem biztonsági másolat lesz, hanem illegális terjesztés?
    Szerinted lehet ennyire naiv egy kiadó?
    Vagy te lennél ennyire naív ha a te pénzed és a munkád feküdne benne, hogy ezt elhidd?
    Te be mernéd vállalni ezt a kockázatot?
    Most ne gyere a szokásos hülyeségeiddel! Igen vagy nem?
  • FTeR
    #237
    mér sharware után kötelező megvenni?
  • Garfield
    #236
    Azért, mert egy móri bankfiókban 6 embert megöltek, nem jogosít fel engem az emberölésre.

    U.i.: Mielőtt belekötne valaki a hasonlatba, hogy de hát ez nem ugyanaz, átfogalmaznám: más törvénysértése nem jogosít fel engem a törvénysértésre. Kár erre hivatkozni.
  • FTeR
    #235
    és az az m$ hibája, hogy sun alatt nem megy???
  • NEXUS6
    #234
    "Egyébként pedig azért van különbség a mellverő csakazértis warezolás közt meg aközött, ha valaki használ warezt, de csak a legszükségesebb mértékben."

    Felhívom figyelmedet, hogy ilyen kategóriát a törvény nem ismer!
    Bocs...
  • Garfield
    #233
    A warez meg gyakorlatilag illegális shareware!!!!!!!

    Abban az esetben igazad van, ha a felhasználó a kipróbálás után megveszi. Viszont nem feltétlenül általános szitu...
  • Garfield
    #232
    Ne menjünk bele kinek mennyi eredeti szoftvere van, könnyen kiderülhet hogy te vagy a warezmester hozzám képest, de tudod én mégse verem a mellem hogy milyen fasza csávó vagyok hogy kidobtam pénzt erre meg arra, és akkor nehogymár más ingyen megkaphassa ugyanezt...

    Szerintem se nagyon menjünk bele, mert te sem tudsz rólam semmit.

    Egyébként pedig azért van különbség a mellverő csakazértis warezolás közt meg aközött, ha valaki használ warezt, de csak a legszükségesebb mértékben.

    Az pedig más, ha utána megveszed.

    Számomra az igazán elítélendőek azok az emberek, akik zsinórban letöltik a fél internetet, kiírják, aztán felrakják a polcra.

    U.i.: Mellesleg másik vitatéma lehetne az is, hogy pl. vajon a játékipar jó irányban halad-e azzal, hogy nagyszerű sztoriú, dizájncsicsa játékot ad ki, amit egyszer végigtol az ember, aztán kész. Ezért biztos megéri kiadni X ezer forintot? Mert ami pl. nekem megvan játék, azok mind nagymértékben újrajátszhatóak, illetve különböző gyári és rajongói kiegészítések tölthetők le hozzá.
    Persze erre mondhatod, hogy a warez az warez, csak az alapvető különbség a hozzállásban van. Aki a warezt bűncselekmények tekinti és nem valami szabadságharcos mentalitás megnyilvánulásának, az valószínűleg jobban meggondolja, hogy egy adott funkcióra feltétlenül warezt használjon-e vagy esetleg jó az ingyenes is. A másik fajta ilyesmikkel nem foglalkozik.
  • FTeR
    #231
    hülye (bocs), a varázsló nem kötelező a winben, csak lehetőség. lol, baz nehogymá az legyen a gond, h könnyeb használni.
    ja persze a win nem fejlődik...lol
    azt a dumát lököd, h nem könyökből fikázos a wint, erre leírod, hogy nem a linux a jó, nem is érdekel téged, csak ne win legyen, ez is lol
    sztem holnap ne is kezd újra
  • Robin Hood
    #230
    A fogyasztóvédelem feltöri nekem a másolásvédelmet, hogy gyakorolhassam a törvényben garantált másolatkészítési jogomat?
  • Robin Hood
    #229
    Valóban törvényben garantált jog a másolatkészítési jog, de szerintem ez hamarosan meg fog változni. Én speciel már elavultnak és a kiadók szempontjából teljesen elfogadhatatlannak érzem.
    Én is teljesen elfogadhatatlannak érzem a fizetést, amúgy is egy elavult dolog, lehet hogy ezentúl ez is változni fog...


    ellopásához >> másolásához...
  • dnes82
    #228
    Errol van szo, es itt jon be a kizsakmanyolas fogalma is.
  • dnes82
    #227
    Valasz a #219 alatt. Nyomtass ki egy .doc -ot egy SunOS-es gepen. Szerintem fogja a user-t erdekelni a vegeredmeny.
  • Robin Hood
    #226
    Hát akkor meg miért pont a júzerek tartsák be? Tartsa be inkább a kiadó. Nekünk se fontosabb mint nekik.
  • Garfield
    #225
    Ebben igazad van.

    Engem speciel még az sem zavar, ha maga az op.rendszer zárt kódú. A lényeg szerintem az, hogy a rendszerek közti adatcsere egységes és szabványos legyen. Kit érdekel, hogy ki hogy valósítja meg, ha tartja magát az előírásokhoz?