52965
  • Bucser
    #6787
    1,5 mm-t mint a valódi F-16-ban. Ennyi a deadzone. Ugyanazt az elvet alkalmazza mint az F16-os fly by wire rendszerében az FCS. Nagyon minimálisan mozog mégis tökéletesen kontrollálható az irányítás mértéke mivel nem azt méri mennyit mozdítassz a boton, hanem hogy azt milyen eővel és dinamikával próbálod megtenni:)

    Egyébként az FCC 2 egy Mod a cougarhoz. amit ott látsz lent 5 példányban ebből egy kerül a joy belsejébe. A teljes mechanikát ki lehet dobni, talapzatnak kell csak a cougar talpa.

    Korábban ennyi mechanika volt benne



    Most pedig ennyi az egész ami belekerült

  • Molnibalage
    #6786
    Ez most pontosan miben tér el egy hagyományos joy-tól? Mi az az FCC-2?
    Azt sem értem, hogy mi az, hogy rögzítve van a bot. Nem mozog SEMMIT?
  • repvez
    #6785
    Igy már tisztábban látom ,de 300 euroért én is csinálok ilyen stickbase-t :D lehet hogy nem lesz ilyen szép,de a funkcioját betöltené.
  • Bucser
    #6784
    Én hívom csak munkahengernek:D

    Az az úgynevezett stickbase.



    Ez arra jó, hogy pl egy cockpitba bármilyen helyzetbe felszerelhető a bot.

    Így néz ki összeszerelve a stick a base-el.



    Ezek közül 1 darab az 1 FCC-2



    Ehhez jön még egy alsó gyűrű amivel rögzítettem a Cogar talapzatához belülről ez egy kb 15 centi átmérőjű mangán acél ötvözetből készült gyűrű aminek feladata hogy egynesen és biztonságosan tartsa az FCC-2-t és tehermentesítse azt a 2 kilós bot alól.

    És nincs olcsóbb változat:) Van az FCC-2 és van a Stickbase (lásd felül). Ez 2 külön termék és 2 külön funkciója van.
  • repvez
    #6783
    Itt van egy elég tiszta hanganyag a RedFlag gyakorlat rádiozásárol, talán jöl jöhet még egy video készitésénél.
    rádiozás

    Bucser:Az mit takar magában hogy szerelésre készen, a nem szerelésre kész az mennyire van szétbontva hozzá képest és az mennyivel olcsobb?Az a munkahenger az hogy van erröl nem találtam az oldalon semmit ?
  • Bucser
    #6782
    310 Euro volt az electronika és az hogy szerelésre készen szállították. Ha munkahengert is kértem volna hozzá (azaz cockpitbase-t) az + 300 Euro ugyhogy kihagytam:) 2hét alatt elkészült + közben Arend nyaralt 3 hetet. Úgyhogy 5 hét alatt lett kész. A Posta hollandiából Airmaillel 3 nap volt ( 4 napja írta cougarworldre hogy holnap feladja. Szóval kedden küldte és ma reggel kihozta a postás.)

    Egy Új Cougar 250 vagy 290 Euro most, ha jól tudom és hozzá ez a mod. szóval 600 Euroban van a hobbim. Hisz más joystickot nem vettem csak egy cyborg 3d-t 2000 óta. Elvileg ez csak akkor törik el ha képes vagyok 12 kilónyi erőhatást ráadni a Bot tetején szóval lehetőleg soha:D más lehetősége nincs tönkremenni.

    Képeket nem tudok csinálni mert Fater elviite a digitális gépet melóhoz és 2 nap múlva jön haza. Úgyhogy legalább addig várni kell rá:(

    Viszont a Cougar eredeti elektronikája kellett hozzá és így a programozáson nem kell variáélni hanem az eredeti driverekkel műxik csak a jeleket kellett átalakíttatni.
  • repvez
    #6781
    Gratula hozzá.Képeket és tesztet majd nyomassá hozzá.
    mennyibe volt mindenféle plusszal egyutt a cucc?Amire a botot csavarod azt is mellékelik vagy a gyárit kell hozzá használni?
  • Bucser
    #6780
    BTW, hogy On-topic is legyek:) Megérkezett az FCC-2-m. Beszereltem (az egész délelőtt ezzel telt) és kipróbáltam. lehet még állítanom kell rajta kicsit bár már kalibráltam hardveresen is. Már csak az álványt kell összeheggesztenem a gázkarhoz meg a joyhoz. Az köv hétvégén szerintem meglesz. Azután már rendesen fogom tudni tesztelni:)

    Egyébként mozgó alkatrész nincs benne lévén a bot rögzítve van:) csak egy minimális mozgás adott és csak az aplikált erő mértékétől függ, hogy mennyire fog kitérni a bot:) Úgyhogy bicepszre lesz majd gyúrás nemgyengén:D
  • Bucser
    #6779
    AZon nem gondolkodtál el hogy azért nem tart neked 2-3 órán át végigmenni a statikus soron mert már mindent láttál? Arról meg hogy a svájciak egyik pilótája eltörte alábát a szervezők nem tehetnek. Ez kb olyan mint amikor vársz egy koncertet, de az előadó rákos lesz lemondja a koncertet te meg amiatt hőbörögsz, hogy miért nem lesz koncert.

    Egyébként meg lesz Patrouille de France, és 2-nél több kötelék egyik egyetlen kecsói repnapon sem lépett fel. Amikor a frecce volt akkor nem volt red arrows és vica versa. Sőt volt hogy csak a törökök voltak tudtommal. De komolyan a keyboard bashing helyett írj a kedves szervezőkenk, hogy tele vagy külföldi kapcsolatokkal és megtudnád jobban szervezni. Át akarják-e adni a helyet?....
  • netmester
    #6778
    melyik nap lesztek kint??
  • Molnibalage
    #6777
    Blabla neked lehet, de még 2003-ben is repült a Harrier, Tornado, F-15 (!) és Mirage-2000 és 5-6 (!) műrepülő kötelék volt itt és még számtalan más, asszem még a Red Arrows is köztük volt és nem ilyen BRUTÁLIS belépő árral és azt vihettél be amit akartál. Most buszok visznek be, max. 1 hátitatyónyi cuccal mehetek be. Kösz...
    OLYAN staikus sorok voltak régen, hogy 2-3 óra volt végigmenni rajtuk...

    Ja és az idő nem szépíti meg, mert azokon 3-4-szer ennyi KOMOLY katonai jet REPÜLT (Jaguar, Tornado és Phantom KÖTELÉKEK! Kint voltam '91-ben Taszáron, de abból nem sokra emlékszem. '97-től kezdve elég jó emlékeim vannak, akkor már 14 voltam. Akkor azért már nem (kéne), hogy buta legyen az ember.
  • Bucser
    #6776
    blablablablabla.... Ha nem tetszik akkor ne menj el.. de már 2 hete csak ezen puffogtok, hogy ilen szarlesz meg olyan szar és Brno meg Zeltweg jobb. akkor menjetek oda. senki nem kötelez arra, hogy ki menj a kecskeméti repülőnapra.

    Amikor meg a régi "nagy" repnapokról beszélsz kíváncsi vagyok milyen élményed lehet róla... hány éves is lehettél?? 10 mikor azok voltak? Tudod az idő megszépíti az emlékeket...
  • Molnibalage
    #6775
    Hát az, és milyen rohadt drága ahhoz képest. Ha így folytatódik akkor ez lesz az utolsó hazai amire kimegyek. Ez a kész röhej országa lett.
  • Molnibalage
    #6774
    Pár napja írtam, hogy az egyik pilóta eltörte a lábát. Szerintem el sem jönek.
  • L Viper #6773
    Röhej, hogy nálunk még egy normális repülőnapot sem tudnak összehozni.

  • repvez
    #6772
    nem hiszem hogy sokan szaladgálnak majd ilyen poloban, hogy plusz ismertetöt kelljen ráirni.
  • Scottt
    #6771
    Pápa azt akartam írni így felismerhetőbb lennél :D
  • repvez
    #6770
    Ezt szentkirályon csinálták elöször ott egy MI-8-asbol szorták ki a labdákat és az akcios feliratuakat be lehetett váltani az akkor megnyilo egyik üzletbe kedvezményre.Meg voltak az emberek örülve töle majdnem egymást taposták hogy elkapják öket :D
    Nekem az fáj hogy egy nemzetközi repnapon tulnyomorészt magyar gépek repülnek vagy olyanok amik nálunk is megtalálhatok.Jobb lett volna ha azok repülnek amik ritkaságszámba mennek .
    Egy kicsit igy egyhangu hogy 3x gripen solo, 2x MI-24 solo, 2x L-39solo 2x f-16 solo.Valamelyik helyett repülhetene a Tornádo, Harrier, Phantom,Szu22
  • Gundark
    #6769
    ÖÖ... Ez furcsa. Elhoznák a svájci köteléket parkolni? Remélem nem. De ha igen akkor gratulálok. De kire fogják szórni a ping-pong labdákat? Ha a közönségre (márpedig furi lenne a kifutóra :) akkor lehetne szinesiteni : pl minden 10. pingpong helyett egy 10 kilos medicin labda :) És akkor van tétje :))
  • Molnibalage
    #6768
    A program. Hááát, a svájci kötlék sem repül. NAGYON sovány lesz, és még esőt is jósolnak hétvégre. Ez van...

    08.00 – 08.10 DIAMOND TWIN STAR MŰREPÜLŐ BEMUTATÓ
    08.12 – 08.22 GOMBKÖTŐ SZILÁRD MŰREPÜLŐ BEMUTATÓJA, FK-12 COMET
    08.25 –IG 2 X L-39 + 2 X L-159 KÖTELÉK FELSZÁLLÁSA
    08.27 – 08.45 „THE FLYING BULLS” RED BULL KÖTELÉK BEMUTATÓJA
    09.00 DC-6B LESZÁLLÁSA
    09.05 –IG 2 X L-39 (MAGYAR) + 2 X L-159 (CSEH) KÖTELÉK LESZÁLLÁSA
    09.10 – 09.20 PETER PODLUNSEK SZLOVÉN MŰREPÜLŐ BEMUTATÓJA, EXTRA 330
    09.43 –IG NYITÓ KÉPBEN RÉSZTVEVŐ REPÜLŐGÉPEK FELSZÁLLÁSA
    09.45 – 10.00 MEGNYITÓ – DR. SZEKERES IMRE HONVÉDELMI MINISZTER
    10.00 „NYITÓ KÉP”
    10.00 MI-8 MAGYAR ZÁSZLÓVAL
    10.01 JAK-52 KÖTELÉK BEÉRKEZÉSE
    10.02 AN-26 + L-39 KÖTELÉK BEÉRKEZÉSE
    10.03 AN-26 + MIG-29 KÖTELÉK BEÉRKEZÉSE
    10.04 JAS-39 EBS HU KÖTELÉK (5 REPÜLŐGÉP) BEÉRKEZÉSE
    10.04:30 2 X „ÚJ” JAS-39 EBS HU BEÉRKEZÉSE
    10.30 –IG A NYITÓ KÉPBEN RÉSZTVETT REPÜLŐGÉPEK LESZÁLLÁSA
    10.30 – 10.38 JAK-52 EGYÉNI BEMUTATÓ PROGRAM (MAGYARORSZÁG)
    10.38 – 10.46 HARCI KUTATÓ-MENTŐ GYAKORLAT (MAGYARORSZÁG)
    10.46 – 10.51 EJTŐERNYŐS UGRÁS VÉGREHAJTÁSA
    10.52 – 11.00 L-39ZO EGYÉNI BEMUTATÓ PROGRAM (MAGYARORSZÁG)
    11.01 – 11.11 PC-9M SWIFT EGYÉNI BEMUTATÓ PROGRAM (SZLOVÉNIA)
    11.12 – 11.25 MI-24 EGYÉNI BEMUTATÓ PROGRAM (MAGYARORSZÁG)
    11.26 – 11.34 JAS-39 EBS HU EGYÉNI BEMUTATÓ PROGRAM (MAGYARORSZÁG)
    11.35 – 11.45 SUPER GALEB G-4 EGYÉNI BEMUTATÓ PROGRAM (SZERB LÉGIERŐ)
    11.46 – 11.54 BO-105 EGYÉNI BEMUTATÓ PROGRAM (NÉMETORSZÁG)
    11.55 – 1208 F-16MLU EGYÉNI BEMUTATÓ PROGRAM (HOLLANDIA)
    12.10 – 12.30 „FLYING STARS” SZERB KÖTELÉK BEMUTATÓJA (4 X GALEB)
    12.31 – 12.41 JAK-11 EGYÉNI BEMUTATÓ PROGRAM (CSEH KÖZTÁRSASÁG)
    12.41 – 12.51 MI-24 EGYÉNI BEMUTATÓ PROGRAM (SZLOVÁKIA)
    12.53 – 13.04 JAS-39C EGYÉNI BEMUTATÓ PROGRAM (CSEH LÉGIERŐ)
    13.05 – 13.27 „WINGS OF STORM” HORVÁT KÖTELÉK BEMUTATÓJA (5 X PC-9)
    13.28 – 13.38 EF-18 EGYÉNI BEMUTATÓ PROGRAM (SPANYOLORSZÁG)
    13.39 – 13.49 BESENYEI PÉTER EGYÉNI MŰREPÜLŐ BEMUTATÓJA EXTRA 330L
    13.50 – 14.21 „TURKISH STARS” TÖRÖK KÖTELÉK BEMUTATÓJA (8 X NF-5)
    14.22 – 14.36 L-39CM EGYÉNI BEMUTATÓ PROGRAM (SZLOVÁKIA)
    14.37 – 14.49 F-16MLU EGYÉNI BEMUTATÓ PROGRAM (BELGIUM)
    14.49 – 15.00 AUGUSTA A109 EGYÉNI BEMUTATÓ PROGRAM (BELGIUM)
    15.00 – 15.10 BOEING REPÜLŐGÉP BESOROLÁSA
    15.15 – 15.25 L-159 ALCA EGYÉNI BEMUTATÓ PROGRAM (CSEH LÉGIERŐ)
    15.26 – 15.33 JAS-39A EGYÉNI BEMUTATÓ PROGRAM (SVÉDORSZÁG)
    15.33 – 15.46 „BABY BLUE” DÁN KÖTELÉK BEMUTATÓJA (4 X MF-17)
    15.47 – 15.56 MIG-29B EGYÉNI BEMUTATÓ PROGRAM (MAGYARORSZÁG)
    15.57 – 16.07 J-22 ORAO EGYÉNI BEMUTATÓ PROGRAM (SZERB LÉGIERŐ)
    16.08 – 16.18 VERES ZOLTÁN EGYÉNI MŰREPÜLŐ BEMUTATÓJA EXTRA 330
    16.18 „L” KÖTELÉK – L-29 + L-39 + L-159 FELSZÁLLÁSA
    16.20 – 16.50 „PATROUILLE DE FRANCE” FRANCIA KÖTELÉK BEMUTATÓJA (8 X ALPHAJET)
    17.00 – 17.05 „L” KÖTELÉK – L-29 + L-39 + L-159 LESZÁLLÁSA
    17.05 – 17.15 AN-2 PINGPONGLABDA SZÓRÁS
    17.15 –TŐL „LÓERŐK ÉS SZÁRNYAK” – BELL COBRA HELIKOPTER, MIG-29 VADÁSZREPÜLŐGÉP, EXTRA 330 SPORTREPÜLŐGÉP ÉS EGY FORMA 1-ES AUTÓ VERSENYE
  • netmester
    #6767
    mikor is lessz a "buli"??
  • Molnibalage
    #6766
    ??Miért?? Amúgy sem firkálok össze egy ilyen jó minőségű cuccot...
  • Scottt
    #6765
    Elölről írd rá filcel h a PÁPÁ :D:D:D
  • Molnibalage
    #6764
    Íme A póló!

  • sindelnet
    #6763
    Egyvalamit elpiszkáltam az RVconfig editorban:Tracir DOF support/Tir yaw,pitch,roll,X,Y,Z elé tettem egy pipát.Talán próbáld ki,de nem hiszem h ez segít...
  • repvez
    #6762
    Akkor nem tudom mi lehet nálam a hiba már ujra is telepitettem és nálam is be van kapcsolva a mause look,de ha felrakom a progit egybol behal a nézet,de csak a falconnál a lockon és a sturmo simán megy akkor is.
  • sindelnet
    #6761
    Kipróbáltam,de itt semmi gáz.
    Ha nem idítom a FreeTracket,és a mouse look engedélyezve van az RV-ben,működik a HAT-tal,és a egérrel is.
  • repvez
    #6760
    Visszatérve a freetrackre nálad nem volt olyan ha felraktad a softvert akkor 3d-s kabinnál nem müködött semmire a körbenézés ha nem akartad használni a progit csak telepitve volt,de nem volt elinditva?(se HAT kapcsolo se egér).Nálam rendszeresen ez van ha akármelyik ilyen softveres trackir progit felveszem cam2pan, freetrack.
  • Gundark
    #6759
    Kecskeméten majd elvisszük egy körre :)
  • Molnibalage
    #6758
    Egyszerűen szépek.


  • Molnibalage
    #6757
    Na kecskeméten figyeljétek a "csikós" pólót, abban leszek kinnt!
    Lszenek nagy szemdörzsölgetések szerintem. :)
  • L Viper #6756
    Este meló és holnap is, nem tudok menni.
  • netmester
    #6755
    ma este lesz multi vagy vlaki tud jönni mert akkor úgy intézem hogy tudjak menni
  • sindelnet
    #6754
    Talán,szeptemberben...
  • Boconadi
    #6753
    Hihi, meg egy joystic sem ártana
  • Gundark
    #6752
    A Kommunikációs Atya ööö bocsánat fő S/S, jól mondja :) Már lassan olyanok vagyunk mint a Komsztár a Battletechben :)) Szegény Boci, csak esemesezni tudott velünk :) Mire beirta hogy "rajtam van két MiG21 " már idejét múlta a dolog. Remélhetőleg legközelebb már megy a mikrofonod.
  • L Viper #6751
    Nagyon jó volt a bújkálás az SA-11 -esek közt, valóban.

    Leszedtem én is a rapidról az új 3D-s kabint. Részletesebb az biztos.

    Sindelnetnek üzenem én is, hogy jöjjön el egy multira, hatalmas a hangulata, jókat poénkodunk közben.

    Boconádinak üzenem, hogy használja a tbonepe sky-t, amit mi is használunk.

  • Gundark
    #6750
    Hoppá :) Köszi :) Leszedem én is. Tudom hogy Il2 fan vagy, de nem jösz el egyszer csak próbából velünk multizni egyet? A tegnapi is nagy jó volt. Főleg ha nem a lángokat bámulom és nem vesztitek annyi magasságot :) De izgi volt átszökni az SA 11esek között :)
  • Molnibalage
    #6749
    Ok, kösz, ez is megy majd a manualhoz! :)
  • sindelnet
    #6748
    Nagyobb felbontású,és szebb DDS-eket használok,már nem tom honnan szedtem le,de feltettem a Rapidra.----->New3DCockpit