52965
  • gsg16
    #6907
    a 3D-s kabinban már jó a fejmozgás.itt már folyamatos.hiába,nem ismerem még eléggé a játékot.köszi a segítséget.most már csak a jobb egérgombot kellene kiiktatni valahogy.
  • Bucser
    #6906
    A 3-as gombbal váltassz át a 3d kabinra. ott nézd meg.
  • gsg16
    #6905
    a headmouse-al nekem olyan a belső nézet,mintha a gombokat nyomkodnám.nem folyamatos hanem urál a kép,pont mintha a numerikus billentyűzetet használnám a forgolódáshoz.
  • Molnibalage
    #6904
    A lerahagsztás az csak a headmouse-hoz kell ugye? Azt talán meg lehetne poróbálni, hogy a programozható joyoknál az egérkattintást lehet, hogy át lehet tenni billentyűzetre vagy joy gombra. Megpróbálom.

    A manual haditechnikai része bővül. NAGYON tömény lesz de arra jó, hogy ezzel el leshessen indulni és képbe kerüljenek a kezdők.
  • repvez
    #6903
    A leragasztással az a baj, hogy ha a jobb egérgombot nyomva tartod akkor nem tudsz a kabinba kattingatni viszont körbe tudsz nézni, ha nem nyomod le a gombot akkor meg pont forditva van.
    Bekapcsoltam a config editorba is mindent a track ir-hez,de semmi változás csak mindha egy kicsit jobban akadna.
  • Molnibalage
    #6902
    Miért, mi a baj a leragasztással? 10 másodperces művelet... Te mindkettőt kipróbáltad már? Mindkettőről NAGYON kéne video, hogy lássuk működés közben a cuccot!
  • repvez
    #6901
    De csak van valami jobb megoldás is az egérgomb leragasztása helyett.Egyébként a headmause az az ELTE-s cucc.Ehhez nem kell semmi más a webcamon kivül a Freetrack progihoz kell a led is, de az tudja a 6DOF-ot a headmause meg nem.Mert ahogy kinéztem ez utobbi inkább mozgássérült embereken probál segiteni, hogy a fejével tudja az egérnyilat mozdatni és kattintani, ezért nem pont játékra lett kifejlesztve az más kérdés hogy arra is használhato, igy kimaradtak belole azok a dolgok amivel jobban szabályozhato lenne a mozgás tartománya és sebessége.A freetrack viszont csak a játékokhoz készült igy több mindennel személyre szabhato és elmenthetök a profilok különbözö játékokhoz.
  • Bucser
    #6900
    A redviőper config editorban is be kell állítani a TrackIR-t is eőbb mielőtt a progi látja.

  • Molnibalage
    #6899
    Ott van lentebb a valasz... JOBB EGÉRGOMB NYOMVATART!!
    A program nem ELTE-s volt? Azt nem lehetett elérni. A headmouse az meg nem külföldi?

    Na akkor most nagyon rendet kéne rakni, hogy ki mit használ. Nekem elég a fejorgatás is a többi már csak extra.
  • repvez
    #6898
    Csak a ledes freetrack-es progival muxik a 6DOF ezzel a BME-s progival csak körbenézni lehet,de én is azzal a problémával találkoztam hogy csak az egérnyilat mozgatja a nézetet nem.Majd a hétvégén talán meg tudom csinálni a ledeket és kiprobálom a másik progit is.
    Esetleg Sidelnet leirhatná hogy milyen beállitások kellenek hogy ne csak a nyilat hanem a nézetet is mozgatni lehessen,mert a cam2pan progit is azért nem tudtam használni a falconba mert ez volt a probléma.
  • Molnibalage
    #6897
    Esetleg tudsz csinálni egy rövid video-t Fraps-szel és feltenni valahova?
  • Molnibalage
    #6896
    Ragasszed le celluxszal a játék idejére azt szeva. :)

    A 6 DOF is működik? Tehát nem csak a forgatás hanem a kamera helyzete is változhat? Tehát akkor csak egy webcam és a headmouse progi kell hozzá?
  • gsg16
    #6895
    üdv!
    először is gratulálok a manual-hoz!nem semmi munka lehet,és rengeteg idő is!minden tisztelet érte!másodszor,ha nyomom a jobb egérgombot,akkor működik a fejkövető program,és lehet nézelődni a cocpit-ben.jó lenne valahogy az egérgombot kiiktatni.
  • Molnibalage
    #6894
    Nekem is mindenféle hibát produkált ez a szim...
  • neuro
    #6893
    Amikor utoljára próbáltam a Janes F18-at XP alatt tele volt grafikai hibákkal. Tettem fel rá egy TSH-t is (nemtudom melyik verzió volt, talán a kettes), de az sem javított a helyzeten sajna :(
  • Gundark
    #6892
    Csak Neked nem megy :) Voltak hibák az elején de ma már régóta semmi gond nincs vele. Főleg mióta a TSH 3 megjelent. Ahogy a flanker nekirugaszkodik a hordozóról még mindig lenyűgöző :) A DI hornet felett eljárt az idő. Akkoriban még nem voltak fák meg mindenfélék a talajon mikor a motor elkészült :) És azt csak tovább csicsázták. No és ne feledjük el hogy ezzel nyirta ki magát a DI (pc-n) és a Jane's :) Azóta sem készült rendes hordófedélzeti szim.
  • neuro
    #6891


    A DI Hornettel az volt a baj, hogy nagyon steril volt azzal a pár előre scriptelt küldetéssel. Ígértek hozzá küldetésszerkesztőt és dinamikus hadjáratot is, de persze egyik sem jelent meg hozzá.

    A Jane's F/A-18 sokkal jobb volt, főleg a légi irányítás tetszett benne, csak kár hogy már XP alatt sem ment rendesen, Vistán meg már nem is fogok vele kísérletezni.
  • Bucser
    #6890
    A Jane's F/A-18 sokkal jobb. Ráadásul ahhoz van jó pár update meg kiegészítő (még Trackir 6DOF által támogatott klikkelhető 3d kabin is:)

    Én imádom, csak nincsen arra sem időm (kurva régóta nem repültem tartósan rendesen)

    De megvan a D.I féle superhornet is. az annyira nem tetszik.
  • Gundark
    #6889
    Ez mind klasszikus. A Hind örök :) Mudzsahedin gyalogosokat géppuskázni, meg abramsekre vadászni :) És milyen tök jó videók voltak a missziók előtt. A DI Superhornetnek egy hibája volt : a statikus hadjáratok. (videok itt is királyok, intro, mikor elkapják a tengót, meg a hidbombázás vonattal :) A kiegészitő az meg albánia volt. Itt volt talán először az hogy a gyakorló missziókra gyakorlő festésű géppel mentünk :) De majd a fighteropsban igazi gyakorlógépekkel mehetünk :)
  • Molnibalage
    #6888
    Hát ezt nagyon kipróbálnám!
  • L Viper #6887
    Az Apache Longbow, Hind és F16 FF készítői "követték el" .
    Ha mai szemmel nézed, a Falcon után már lehet, hogy nem tetszene, de ritka jó volt.

    Superhornet Frugals
  • 42nd Intruder
    #6886
    Max amit a google kidob.
    Itt fórumon esetleg pár infó
  • L Viper #6885
    Gratula Balage !!! Ez már igazi fanatizmus.
    De sokan fognak ennek örülni, ha készen lesz teljesen
  • Molnibalage
    #6884
    Mi is ez a játék? Nincs róla valami screen, video vagy honlap?
  • L Viper #6883
    Ja a Balkán. ( már megint )
    Ezt a progit ki lehetne adni felturbózott grafikával, csemege lenne.
  • Molnibalage
    #6882
    Na, a haditechnikai részét nézzétek. Még kb. 3-4 oldal jön még hozzá, 2 oldal elment arra, hogy a megnevezéseket magyaraázzam.
  • 42nd Intruder
    #6881
    Kár, hogy egy hadjárat kiegészítésen kívül nem volt hozzás semmi plusz.. Amúgy nekem is eredetibe van meg. De jó is volt anó :)
  • L Viper #6880
    D.I. Superhornet, húúú de nagy volt anno. Képes voltam megszerezni eredetiben.
    Na az anyahajós felszállás az irányító emberkékkel, volt hangulata,
  • L Viper #6879
    Nem kell sms-ezned Boci ...Jóóóó
  • Boconadi
    #6878
    Hallod gecc Te nem semmi csávó vagy. Minden elismerésem!

    Pénteken multi? (mikrofon már van)

  • Molnibalage
    #6877
    Nos, működik? A manaulból a haditecnikai átteknitést írom, majd jó lenne ha ezt más is megnézné...
  • Molnibalage
    #6876
    Mert ahhoz hogy a kamera mozogjob a jobb egérgombot lenyomva kell tartani és úgy mozgatni az egeret. A 2-es vagy 3-as nézetet próbáld.
  • gsg16
    #6875
    az Enable mouselook be van kapcsolva alapból nálam.semmilyen beálításra sem tudtam beálítani,hogy a kamera megmozdúljon.de nekem alapból sem mozog az egérrel a kamera,hanem a kurzor mozog csak.
  • Molnibalage
    #6874
    Enable mouselook van az adnvenced a setupban a cotrollersnél. 6 DOF = 6 szabadságfok.
  • gsg16
    #6873
    még egy kérdés.a falcon-ban nem lehet a config file szerkesztésével engedélyezni a cocpit-ben az egér használatot a nézelődésre,mint a lock on-ban?mert akkor valszeg működne ez a progi is benne.
  • gsg16
    #6872
    akkor azért nem lehet a játékban kipipálni a trackir-t.mivel nincs a gépen.egy kérdés.mi az a 6DOF?
  • Bucser
    #6871
    Ez nem TrackIR. Ez csak egy program ami hasonló.

    A Trackir egy eszköz amit a NaturalPoint gyárt. Csak te webkamerát használsz.

    Egyébként nézd már meg, hogy 6DOF is működik-e.

    köszi
  • Molnibalage
    #6870
    Először ne a játék setupjában babrálj. A config editorban van TrackIR rész. A config editor a játék főkönyvtárában van.
  • gsg16
    #6869
    kipróbáltam a falcon-ban a trackir-t.van a beálításoknam olyan opció,a controller beálításokban,hogy engedélyezni lehetne a 3D-s trackir használatot.azt én nem tudtam engedélyezni,mert a játék nem jelölte be a négyzetet.így viszont a fülkében a kurzort mozgatja csak,illetve a külső nézetben a gépet lehet vele körbejárni.magyarúl az egér funkcióját hejettesíti.ha valaki tudja,hogy lehet engedélyezni a fülkében a használatát,írja ide legyenszíves.
  • Molnibalage
    #6868
    Na, magy viszonylag nagyobbat léptem a manualban.

    Innentől jön az a rész amikor a különböző üzemmódokat ismertetem. Ez már a régi manualban is 20 oldal volt. Most vagyok a 33-nál asszem és még a haditechnikai összedoglaló sincs meg. Hát lesz az a manual vagy 70 oldalas, ha nem több. :)