52965
  • Bucser
    #6987
    #6938:)
  • ktomi22
    #6986
    akkor jó.. am többi 2 game hogy menne rajta szted?
  • Molnibalage
    #6985
    Ezen az FF4 vígan el kell, hogy menjen.
  • repvez
    #6984
    Na végre kijött a OF 4.5 már töltöm is és majd kiprobálom.
  • ktomi22
    #6983
    hát ebben is van valami..csak én olyan fanatikus típus vok.. valami megteccik igazán, akkor csak azzal akarok :D xD
  • ktomi22
    #6982
    hát magam sem tudom.. ki próbálom mindet.. de valamiér mégis a Falcon tetszik ..

    ..gépigény milyen? melyik menne legjobban sztetek?

    Gépem: Intel P4 1700MHz, 1GB DDR Ram, GeForce 6200 128MB.. (alaplap ratyibb ennél is.. csak 4x AGP-t enged, 266MHz en engedi a RAMokat)
  • neuro
    #6981
    Miért kellene választanod?
    Játszhatsz bármelyikkel, attól függően épp melyikhez van kedved...
  • Bucser
    #6980
    A Falcon esetén pont nem ezen van a hangsúly. Ha fizika/vezethetőség érdekel akkor Il-2 vagy lock On.

    Itt az avionika a lényeg, fegyverrendszerek-rádiózás és a dinamikus hadjárat.
  • ktomi22
    #6979
    Na meg sztem a gépemhez ez a legjobb.. elgé szar gépem van...
  • ktomi22
    #6978
    Hát.. én még csak most kezdek rep szim fan lenni.. arra már rájöttem, hogy 3 közül kell választanom..
    Az IL2 Sturmovikban a fizika sztem nagyon jó (demot probaltam)..
    A Lock on-t még nem próbáltam...

    De ahogy itt beszéltek róla..sztem Falcon RedViper lesz a nekem való :)
    Ebben ugye a fizika és ilyesmi (szal a vezethetőség) az nagyon élethű?
  • Molnibalage
    #6977
    Sakok ehhez lesz új 2D-s kabin is úgy tűnik.
  • Molnibalage
    #6976
    Screenshot topikok, akiket érdekel.

    OpenFalcon.
    Vegyes.

    Egyes képek Photoshop-pal editáltak, de azokat ki lehet szűrni.
  • L Viper #6975
    Azért pár dolgot meg kell jegyeznem, nehogy csalódj:
    A Falconban ne keress olyan szép erdőket fákat és részletesen kidolgozott városokat, mint a Lock Onban. Itt ami fontos az szépen ki van dolgozva, de egy Szöul méretű várost lehetetlen is lenne fullra kidolgozni.
    Aztán pár trükk van amivel jobbá tehetjük az RV-t, pl vannak jobb felhőmodellek, ( néhány k.bájt méretűek ) , aztán az éggel is lehet trükközni, szebbé tenni és a kabinokkal is, de ez mind benne van Balage manualjában és már itt is esett szó róla többször is.

    Ami viszont nagy pozitívum, a kommunikáció és a hadjárat.
    A repmodellt azért annyira nem kell szidni, mert pl a leszállás az nagyon jó, eleinte nagy odafigyelést igényel.
  • sure
    #6974
    OFF

    Nálam a hind95.exe-t Win95 kompatibilitásra téve megy szépen, joy is működik - igaz, sajna nem eredetiben van meg, nem is értettem, milyen átvezető videókról beszéltetek... :(

    ON
  • Bucser
    #6973
    Dx10 egyetlen lényege, hogy a GPU-ra immáron képes fizikaszámítási feladatokat testálni hála az unified shadereknek. szóval a mezei user nem sokat lát belőle.

    Bár jó ,hogy nem ott tarunk, hogy csak az fejlődés ami a grafikában fejlődik.

    ugye mindannyian tudjuk, hogy a DiretX az nem csak grafikai API hanem játékfejlesztési környezet és a játék nem csak Grafikából áll.

    csak az átlag user egyedül ezt nézi.
  • Molnibalage
    #6972
    Na itt tart a manual. A változatosság kedvéért kipróbálok egy új tárhelyet.

    A DX 10-zel meg egyetértek, halál felesleges. Ha más ilyen cuccokat csinálna megélne belőle, ezek meg INGYEN osztogatják. Durva.
  • Gundark
    #6971
    Ez is bizonyitja hogy mennyire vakitás az egész direktiksz 10 buli :)
  • Molnibalage
    #6970
    Hihetetlen, egy Lock On-os DÍCSÉRI a Falcont grafikailag. Egy megtért lélek! Ma sem hiába kelt fel a pápa. :)
    A Frugalsworld-ön regisztráljatok be, akkor enged kereseni. Van 3-4 screeshotos topic, onnan szedtem ezeket is. A freefalcon fórumán is van screenshot részleg, de ott most behalt a kereső.
  • Molnibalage
    #6969
    Nem, ez Redviper, csak ez skin nincs benne alapból, de ezt is majd felteszem valahova a manuallal együtt. Rakjak be OF-es képet is? Abban az F-15, F-16 és F-18 néz ki nagyon durván...
  • Bucser
    #6968
    nem ez redviper. és elvileg ez még csak Directx7:)

    Most írják hozzá a DX8 extensionöket meg a DX9-et majd:)
  • gsg16
    #6967
    nos én a lock on-on nevelkedtem,de ezeket a képeket csak magázni lehet,még lock on-os szemmel is.ez az open falcon-ból való?eszméletlen képek.
  • Molnibalage
    #6966
    Nem editált képeket rakok be.







    Van még, ha van rá igény. :)
  • Bucser
    #6965
    Még egy kis apróság mielőtt nagy installálgatásba kezdenének az urak:)

    OpenFalcon/Rv dual install

    his is for if u already have Red Viper installed

    1. At the windows "Start" button, hit "Run...", and type in "regedit".

    2. The Registry Editor will open. Double-Click on "HKEY_LOCAL_MACHINE", then double-click "Software".

    3. Scroll down to where it says "MicroProse". Right-Click on that, and select "Export".

    4. In the dialog box that opens, Select "Desktop" where it says "Save in:", and type in "RVregistry" where it says "File Name:". Then click "Save".

    5. Make sure there is an icon on your desktop called "RVregistry.reg"

    6. Right-Click again on "MicroProse" in the Registry Editor and select "Delete". Now you can close the Registry Editor.

    7. Install OpenFalcon per the installation directions, but don't install it in the MicroProse directory. Instead, install it in a new directory called "MicroProseOF".

    8. Once you are finished fully installing OF, open the Registry Editor again and follow steps 1, 2, and 3 again.

    9. Select "Desktop" where it says "Save in:", and this time type in "OFregistry" where it says "File Name:". Click "Save" and then close the Registry Editor.

    10. Now you should have two new icons on your desktop. One called "RVregistry.reg" and one called "OFregistry.reg".

    11. You are now setup to fly OpenFalcon. To switch to RedViper, double-click the "RVregistry.reg" icon before starting RV. A message box will pop up asking if you want to add the new value to the registry. Click "yes" or "ok".

    12. To switch back to OpenFalcon, double-click the "OFregistry.reg" icon before starting OF. Click "yes" or "ok" when the message box pops up.

    13. Repeat step 11 or 12 any time you want to switch between versions.
  • L Viper #6964
    Nem vészes az RV installja sem.
    1. Alap Falcon4.0 (médium install bőven elég)
    2. RV install
    3. A két aprócska RV patch telepítés 1.0.0.3 és 1.0.0.4

    Ja és dolgoznak az új RedViperen is gőzerővel !

    Ez a kép magáért beszél, a Pápa kedvence, a "Kicidelta" :



    HiTiles textúrákkal ;)
  • ktomi22
    #6963
    aham.. thx.. mindenkinek ;)
  • L Viper #6962
    Higgyél neki, mert ő a Falconpápa

    A viccet félretéve, az AF leragadt, főleg grafikailag kiábrándító.

    Az RV HiTilessel nagyon jó, az OpenFalconhoz sokunk gépe kicsi, meg multizni is az RV-t használjuk.
  • ktomi22
    #6961
    Én csak abból gondoltam hogy az AF jobb, mert az hivatalos.. (install > kész)..de ha azt mondod, hogy a RV jobb, akkor hiszek neked :)..
  • L Viper #6960
    Nekem megy a HIND XP alatt.
    A hind95.exe -t kell kompatibilitás módban futtatni. Annyi csak vele a bibi, mint a DID EF-2000 -rel , hogy kell még hozzá egy CPU killer progi is, mert a mai masinákon nagyon darál a gépágyú ( túl gyors ) és az idő is picit gyorsabban telik.
  • ktomi22
    #6959
    thx mind2 töknek..
  • Bucser
    #6958
    ez egy mod csak 2 néven fut.
  • Molnibalage
    #6957
    Azért FF4/RV1.0 mert ez a FreeFalcon4, de az új grafikus motor neve Redviper 1.0. Ez egy és ugyanaz.

    Figyu olvasd már el a F.A.Q.-t, azért van...


    Az FF4 letölthető ingyenesen és a RÉGI Falconra települ, NEM Allied Force-ra (AF). Ha nem tudod megszerezni az alap Falcon 4.0-át akkor elküldöm neked is (te leszel kb. a 12-dik ember..) és minden cuccommal ami csak van, csak add meg a címed privátban. Az Allied Force-ot sürgősen felejtsd el, az ócska.
  • ktomi22
    #6956
    thx mindent..
    FreeFalcon4/Redviper 1.0.. ez 1 MOD vagy 2?
    és ahhoz hogyFreeFalcon4/Redviper 1.0-m legyen.. kell előbb alapjáték +a FreeFalcon4/Redviper 1.0 vagy együtt beszerezhető mint Allied Force?
  • Molnibalage
    #6955
    Na kipróbáltam az OF 4.5-öt. Hát, semmi különös egyelőre. Most is atomtáp gép kell hozzá és egy örökkévalóságig tölt egy 2 gépes dogfigtot is Hitiles nélékül.
  • Molnibalage
    #6954
    A Falcon 4.0 Allied Force is a Falcon 4.0 gyúrásából született, de a legszutyokabb verzió szerintem. Randa, ócska az adatbázisa és ahhoz képest elég kemény gép kell hozzá. Nem moddolható és csak F-16-tal lehet repülni. Nicsenek GPS fegyverek rendesen kidolgozva, és már nem is fejlesztik.

    A két másik létező verzó az OpenFalcon és az FreeFalcon4/Redviper 1.0. Az utóbbi szerintem a legjobb, ezek mind az EREDETI 1998-as Falcon 4.0-ra települnek. Mellesleg ott a F.A.Q....
  • Boconadi
    #6953
    rv= red viper

    A lock on -t mellesleg sokkal többen nyomják neten mint a falcon 4.0 -át sajnos :(
  • ktomi22
    #6952
    thx a választ.. nem vok Falconos.. bocsi.. a FF4/RV mit jelent?
  • Molnibalage
    #6951
    És a Falcon moddolható és még mindig fejlesztik a Lock On-t meg nem igazán....
  • Molnibalage
    #6950
    Nos az a gond hogy mindegyiknek a meg van sajátos bája.

    1. IL-2. A hőskor, semmi radar meg rakéta és számítógép és pilótát segtő rendszer. VEZETNI kell a gépet. Én 1,5 éve repültem utoljára és izzasztó volt. Béna vagyok ebben.

    2. Lock On. A legjobb jet szim repmodellben, gyönyörű grafika, nagy gépigény, de az avionika egy vicc és az levegő föld harc szinte teljesen hináyzik, még féldinamikus hadjárat sincs. Nem moddolható.

    3. Falcon. Avionika királya és FULL dinamikus hadjárat. A repmodell a leggyengébb, de el lehet lenni vele. Szerintem az FF4/RV a legjobb, de éppen most jött ki az OpenFalcon 4.5 és azt még nem láttam. Nagy áttörésre nem számítok. Az OF gépigénye valami brutális! 2GB RAM és 256MS-os videokari alatt és dual core proci néklül nem tudsz hadjáratot nyomni...
  • ktomi22
    #6949
    Hy All..
    ..ha lehet feltennék 2 kérdést:

    1. Melyik a legélvezhetőbb game?:
    -IL-2 Sturmovik 1946
    -Lock On: Modern Air Combat
    -Falcon 4.0 Allied Force

    2.A Falcon melyik "része" a legélvezhetőbb?

    (nem vitatkozást, hanem véleményt, ..he lehet)
    UI.: előre is thx a válaszokat..
  • Molnibalage
    #6948
    Dosbox rulez!