52965
  • Bucser
    #7518
    Ez a baj, hogy csak dobálozol a számokkal és csaka nyugati típusokat ismered a keletiekről semmit nem tudsz aztán párhuzamot állítassz olyan számoknak ahol az egyik biztos a másik meg hasra csapva született.
  • Molnibalage
    #7517
    Hát márpedig ez így van. Az egész világon alig van olyan gép ami képes R-77 vagy legalább a licensztípus hordozására, már ha a kínai rakéta egyáltalán az. Csak dobálózzunk a számokkal. USAF és európai F-16 összesen mennyien repülhetnek? 3000? Ehhez jön még, Gripen, Eurofighter, F-15C/E/I/K és még ki tudja hány gép. Szerintem a vilgon legalább 6-7 ezer gép képes AMRAAMOT cipelni és rendszeresen teszik is.

    R-77? Hát olyan 200-400 db lehet és akkor sem mindig a lentebb említett élettartam probléma miatt.

    Már a '80-as években is volt olyan nyugati légiharcrakéta ami 1000(!) óránál többet volt gépen és semmit se kellett vele tenni. Orosz részről az R-27 alapvezija 20(!) óra után megy vissza javításra. Még, ha 10-szer jobb lett az R-77 az is igen messze van nyugati kollégáitól...
  • Bucser
    #7516
    ennek azért utána kéne nézni....
  • L Viper #7515
    És ne feledkezzünk meg, hogy az orosz rakéták eltarthatósági ideje is jóval rövidebb. Lejárathoz közeledve sok a "bedöglött" rakéta.
  • Molnibalage
    #7514
    És a nagy különbség, hogy az R-77 a valósában az AMRAAM-hoz képest olyan ritka, mint a fehér holló.
  • Molnibalage
    #7513
    Hát hogy valójában mekkora a difi a kettő között azt azért nehéz eldönteni, mert a R-77-est soha nem vetették be élesben és a AIM-120C-ből is asszem csak C-5 volt '99-ben Szerbia felett. Azért az AIM-120C-7 gyaníthatóan jobb, mint az orosz és a valóságban több olyan dolgot is támogat amit az R-77 nem. Gnodolok itt az adatátvitel révén más géptől is kaphat korrekciós jelet. stb..

    Az orosz rakéta elvileg jobban fordul a különleges kormányszervei miatt, de nagyobb a légellenállása, kisebb a hatótávolsága azonos körülmények között.
  • L Viper #7512
    Én a hit hű követe vagyok !!!
  • Gundark
    #7511
    Igy van. Nem hagyjuk terjedni a hülyeséget. DE téged hivhatlak esperes helyett HITEHAGYOTT-nak?
  • L Viper #7510
    Ó de kukacos, precíz valaki
  • L Viper #7509
    Ez nem az oktató videó, ez egy összevágott anyag érdekes leszállási helyzetekről.
  • Gundark
    #7508
    Ó :) Mily finoman fogalmazol. :)

    Gsg16 : az anyahajót ezentúl hívjuk repülőgép-hordozónak, rendben ? :)
  • Boconadi
    #7507
    Más kérdés hogy nem tisztáztam milyen géppel jobban tudom kikerülni az aim120-at mint az R77-et. Tehát MiG-29S-ről van szó.
  • Boconadi
    #7506
    Jó de ez nem azt jelenti hogy az F-15C-vel együtt az amerikai rakéták is le vannak butítva, külömben semmi értelme nem lenne a játéknak. Vagy tévedek?
  • gsg16
    #7505
    nekem a SU33-as volt a favorit a lock on-ban.
  • gsg16
    #7504
    a leszállás videót már leszedtem.mindjárt amikor balage feltette.nekem is az volt mindíg a gondom,hogy a hajtómű előbb ért földet,mint a futómű.a lock on-ban nekem az anyahajóra leszállás tetszett nagyon.harmadszorra már simán ment.
  • Bucser
    #7503
    LockOn-ban az F.15 eléggé le van butítva...
  • L Viper #7502
    gsg16, nézd meg a leszállásos videót, érdemes :) #7498
  • L Viper #7501
    A Flanker 2.5-ben is megszokás kérdése volt, csak figyelni kellett a HUD-on a sebességeket ( kicsi és nagy szám egyezzen ), ha még a tolóerőautomatikát is bekapcsoltad, akkor meg gyerekjáték lett.
  • Boconadi
    #7500
    én kérdeztem. Köszi szépen.

    Valójában is ekkora eltérés van az AA-12 és az AIM-120C7 közt?

    Én lock on-ban 5x könyebben legyúrok egy aim-120-at mint egy R-77 -et.
  • Gundark
    #7499
    Ez igy van. Ha izgalmas leszállást akarok akkor egy szétlőtt Messzer, olajjal telefröcskölt szélvédővel, és durrogó motorral :) A leszállás egy idő után olyan könnyedén fog menni, hogy csak nézel :) A múltkori multinál amikor B2-essel voltam olyan lazán jöttem le, hogy csak akkor vettem észre hogy nincsenek kinnt a fékszárnyak mikor megálltam :)
  • Molnibalage
    #7498
    És működik már? Nő a bicepsz? :)

    Metaláltam a leszállásokat. Itt.
  • Bucser
    #7497
    NOs otthon hasonló, csak nincs TFT-m meg álványom a Cougarhoz és CH pedál helyett egy SIMpedet használok amelyhez hamarosan rendelek egy toe braket úgy néz ki:)

    Aztán majd monitort cserélek.

    Jahh Balázs kérdezted, hogy milyen Joy az a Cougar:

    pont olyan mint ami a képen van.
  • Bucser
    #7496
    Falconban könnyű leszállni ha megszokod vagy ráérzel.

    Első pár napban nekem is állandóan kerék tört és a seggemen végeztem, de utána megszoktam a megfelelő szögeket és sebességeket és nincs vele gond.
  • Molnibalage
    #7495
    Ha emlékeznék rá hol voltak... Megkeresem.
  • Molnibalage
    #7494
    Mindenki azt mondja amit te, de nekem meg pont fordítva volt, igaz a Flanker 2.0-val, abban sokkal nehezebb volt leszállni, mint a Falconban. A Falconban szerintem könnyű.

    Más. A moddolásnál kipróbáltam még két paraméter változtatását és NAGYON bejött. A szemből való bizonytalanságot NAGYON jól tudom már szimulálni és hátulról sem olyan stabil már egy-két rakáta. Asszem a teljes mod át lesz dolgozva, de nem ma.

    Valaki kérdezte, hogy mi a különbség a játékban az eltérő AMRAAM verziók között. Megnéztem az adatbázist.

    AIM-120B, kisebb a radar hatótávolsága és picit érzékenyebb a chaff-re.
    AIM-120C-4 és C-5 nem sokban tér el egymástól, a különbség a játékban nem érezhető (sőt, igazából aza baj, hogy egyik AMRAAM közt sem...)
    A C-7-es veriónak kb. 12%-kal nagyobb hatótávolságú a radarja, ez a játékban úgy jön le, hogy még pontosabb, mint a többi.

    A modban ezeket is még jobban átgyúrom majd. Az AA-12-őt is megnéztem, ha már turkáltam, annak a radarja kb. 30%-kal gyengébb, mint a C-7. A B és C-4 verióhoz képest kb. 20%-kal.
  • L Viper #7493
    Igen, a Falconban nagy élmény a szép leszállás elsajátítása. Csak addig nehéz, míg meg nem szokod. Amikor meg már érzed, a leglehetetlenebb helyzetekből és fordulókból is le tudod tenni.

    Balage, linkeld már be lécci a Frugalsról a leszállásos videódat, ha még megoldható.
  • gsg16
    #7492
    a türelmem végtelen.én napokat vagyok képes kínlódni egy játék küldetésének,vagy pályájának végig vitelével.pl a Falconban a leszállással kínlódtam sokat.a lock on-ban nagyságrendekkel könnyebb.de nagyon élvezem.
  • L Viper #7491
    Nézem...
    Hú, elég korrekt flounder 22 otthoni "szentélye". A linkre bökve ezt látni :)

  • L Viper #7490
    Hát ez nagyon idegesítő lehet. A lényeg az, hogy úgy látom még ennek ellenére is tetszik a játék és kitartó vagy

    Reméljük, hogy az új RV-ben orvosolni fogják az ilyen fura hibákat is, ami néhány felhasználónál történik.
  • Molnibalage
    #7489
    Egy jó kis TE!
  • gsg16
    #7488
    amikor először elindítom,pl a take off küldetést,akkor hosszú ideig tölt.aztán elindítottam még kétszer,és normális időben töltött.most újra indítottam a játékot,és most egy kampány küldetést indítottam,és elsőre megint tíz perc volt mire elindúlt.másodszorra már normál időben indúlt.a fraps csíkozódási problémát pedig egy codec csere megoldotta.köszi a tippet
  • L Viper #7487
    Az első vacakolás után már jó ?
    Bármi mást is választhatsz utána, akár többször is ? Akkor már normál idejű lesz a betöltés ?
  • gsg16
    #7486
    ja és ma is az első küldetést,amit repülni akartam,kb 10 percig töltötte.másodjára már jó volt.
  • Molnibalage
    #7485
    Egyetlene egyszer nekem is volt ilyen FRAPS-szel, de már elmúlt, már nem is emlélkszem, hogy mi volt a gond. Asszem valami más program zavart a háttérben. Vagy próbálj új codecet. Jobb ötletem nincs.
  • gsg16
    #7484
    én megnéztem a leszállás videót,és a segítségével sikerült is javítanom a felszállás,landolás arányomon.amúgy mivel készült a videó?nekem a fraps elkészítí a videót,de lejátszásnál függőleges színes csíkok lesznek a videón.
  • Molnibalage
    #7483
    Az oktatófilmet meg sem nézte senki?
  • Molnibalage
    #7482
    Skin, szebb 3D-s F-16 kabin skin és az én farokkódom, a Crazy Horsmen.
  • Molnibalage
    #7481
    Akkor most megteszem!
  • Boconadi
    #7480
    Én is ugy emlékszem mintha felraktad volna, meg mintha le is töltöttem volna, de nem találom a gépen, úgy hogy valószínüleg csak fel akartad rakni :)
  • Molnibalage
    #7479
    Nana, épp erről beszéltem! A skinek túlynyomó része OF-es, vagy már RÉGEN benne van az FF-ben. 4-5 olyat találtam amit érdemes használni. Azt nem raktam fel még sehova?