52965
  • Boconadi
    #7558
    Biztos jo volt:P

    Én németben Sinsheimben voltam tavaly előtt. Voltam a concorde-ban, meg a tu-144-ben, meg láttam hitler autóját meg ilyenek. Az is marha jó hely, megéri a 10 eurót.
  • Bucser
    #7557
    Bocs Ober Schleissheim
  • Bucser
    #7556
    Én meg ma Oberslossheimban voltam München mellett ahol egy Heinkel 111 H16-ot építenek újjá és van kiálítva rengeteg érdekes gépük:)

    Mint Eurofighter Typhoon, EADS X31 (a tolóerővektoros kormányzást próbálgattál en a gépen) T33-as trainer amit a P80-as shooting starból alakítottak ki, F104-es Starfighter, A Kurt tank által az Indiaiak számára tervezett szuperszonikus repülőgép valamint egy az Egyiptomiak számára gyártott repülő is.

    Volt kiállított Mig 23 (ez meg is volt mászható és körbetapizható.)

    F4 Phantom II ez csak körbetapizható és fényképezhető, de szűk volt nagyon a hely jó kép készítéséshez) valamint volt kiállítva még egy Ja 35-ös Draken, egy Dornier Do31-E3 helyből felszálló tehergép prototípusa (ez is megmászható volt) volt és rengeteg civil gép helikopterek közül 3 érdekesebb volt Egy Huey egy Sikorsky S 58 és egy Alouette 2 is ki volt állítva:)

    Majd felpakolgatom a képeket és rakok be párat:)
  • repvez
    #7555
    Na most értem haza a "nagy falubol".
    Nem akarom elkiabálni,de ugy néz ki hogy sikerült a vizsgám.
    Ennek örömére pénteken lehetne egy multi.
  • Molnibalage
    #7554
    Na megkérdeztem a Frugalson is és a SAAFOPS fórumán, már "csak" az kell, hogy válaszoljanak...
  • Molnibalage
    #7553
    A SAAFOPS-hoz full extrás 2D/3D Gripen kabin lett ígérve. A gond az, hogy a terv félig/meddig kútba esett és már úgy tűnik, hogy szeptemberben sem jön. Azért megkérdezem a furgalson.
  • L Viper #7552
    Én mondtam
  • gsg16
    #7551
    üdv mindenkinek!ma a leszállást gyakoroltam 2 órán át,és most már 10-ből 10X le is tudom tenni a gépet futómű törés,és egyébb goromba dolgok nélkül.
  • Boconadi
    #7550
    sima Falcon 4.0:

    1.rész: http://www.oxedion.com/index.php/download/7f587b57ba72b99cbec10424eca8fe55
    2.rész: http://www.oxedion.com/index.php/download/ab28052a8a7a0a7fc08e0e5961ba2d73
    3.rész: http://www.oxedion.com/index.php/download/052ede7c1d1a10c12bc7f3fca84c4329
    4.rész: http://www.oxedion.com/index.php/download/7d89bcabf4735fdb0f94b92e457a666f
    5.rész: http://www.oxedion.com/index.php/download/b458dbc8a9cba0a751bf0a359c506e18
  • neuro
    #7549
    Repülhető Gripen van ha a Redviper-t az alap Falcon 4.0-ra teszed rá.
    Pilótafülke nincs hozzá sajnos, de előbb utóbb biztosan gyárt majd valaki.
  • franko2
    #7548
    Sziasztok, nem sokat játszottam a Falkonnal, pár hónapja feltettem az Allied Force-ot akkor hallottam a RedViperről és megpróbáltam azt is feltenni, installálás előtt kiirta hogy nem találja a falcon 4-et csak az AF-et és megkérdezte telepítse arra, fel is rakta és ment gond nélkül, igaz csak pár órát próbálgattam, és mivel még nem igazán értek hozzá ezért nem is tudtam rendesen tesztelni, lehet hogy így vannak benne hibák, ezt csak azért irtam le mert mindenhol azt olvasom hogy nem lehet telepíteni az AF-re. Más, érdekelne hogy létezik-e repülhető Gripen a Falconhoz, és van-e rendes pilótafülke hozzá (a rendes pilótafülke alat azt értem hogy valóban olyan mint a Gripené, és hogy nincsenek benne pl olyan hibák mint repvez #7303 hozzászólásában szereplő képen), ha igen, hol lehet hozzájutni és ingyenes-e?
    Molnibalage nagyon köszönöm a leirást és az oktatóvideókat!!
  • L Viper #7547
    Szeretem, mikor kultúrált keretek közt folyik a vita, nem úgy mint a Haditechnika topicban !

  • Molnibalage
    #7546
    Sebaj, legalább újabb dolgot tudtál meg. :)
  • Molnibalage
    #7545
    SuperFlanker? Semmit. Lelelki szemeim előtt elképzelek egy 20%-kal megnagyobított SZU-27-et. Nagy! Bár az a gép úgy jó fő méretekben ahogy van. Jó elektronika kell bele, azt lehet "rettegni". :)
  • L Viper #7544
    Volt pénteken és szomaton is, érdeklődtél előtte is , de nem láttalak azóta.
  • netmester
    #7543
    valamikor lehetne 1 multi
  • Boconadi
    #7542
    egy nagyon képletes, de én is így gondolom

    Az orosz 5. generációs gépekre pedig én is kíváncsi lennék, feltéve ha egyáltalán lesznek, mert hogy "a saját Su27 és Mig29 gépparkjuk korszerűsítési programjai sem nagyon haladnak...", igaz én nem nagyon vagyok tisztáva ezekkel a dolgokkal :p

    A superflankerról mit tudtok? Mitől super az a super? (Mert hogy Superhornet-hornet, azt megértem)

    Más: Most már felraktam az alap falcon 4.0 -ra a redvipert.
  • 42nd Intruder
    #7541
    Köszi, mostmár minden oké :D
  • Gundark
    #7540
    Ne felejtsd el hogy az amerikai szenátusnak adták elő a történetet. :) Ők legalább akkora szakértők mint a mieink. Van a bazi nagy gép egy csomó bombával amit leszór a terroristákra, van a kisebb ami csak kevés bombát tud leszórni a terroristákra de jobban célozva (mert kicsi és elfér olyan helyen is ahol a nagy nem:) és van a vadászgép ami nagyon le tudja lőni az iráni és észak-koreai repülőket amikkel bombáznák a terroristák Washingtont. Namost a mostani vadászgép nem tudja lelőni a terroristákat. Tehát ha nem adnak pénzet akkor lebombázzák washingtont az ellenségek. Van még valami amit nem értesz? :)
  • L Viper #7539
    Sajnos, vagy szerencsére a komoly fejlesztésekhez pénz is kell, aminek hiányában vannak az Uralon túl.
    Jó ötletekben és elgondolásokban viszont bővelkednek.
    A saját Su27 és Mig29 gépparkjuk korszerűsítési programjai sem nagyon haladnak...
  • 42nd Intruder
    #7538
    OK utánakérdeztem nálam okosabb embereknél... Mondjuk csak arról tudtam, hogy az Indiaiak nyertek, de erről nem hallottam... Akkor sorry... :D
  • 42nd Intruder
    #7537
    Aham... Azért az elég furcsa, hogy az amcsi pilcsik csak egyenesen repülnek egy manőverező cél láttán... Vagy Awacs nélkül suták? :D
    Komolyra fordítva a szót nekem is rémlik ez a technika, ami végülis kivitelezhető, ha a beaming olyan szögig terjed, amíg a ssaját lokátor még képes fogni az ellenséget, ám az ő radarja a hírtalan váltást már nem tudja lekövetni. Mondjuk azért ez elméletbe jó, de gyakorlatba van sokminden ami befolyásolja pl az ECM.

    Sajnos (vagy szerencsére?) az orosz repülőgépgyártás csak most kezd magáhoztérni, de mint említettem igencsak kreatívak az urálon túl. Kiváncsi vagyok az 5. generációs fejlesztáéseik hogy haladnak.
  • Gundark
    #7536
    Az egyik aranysasban volt róla szó. Valami olyasmi hogy a szuhojok kilövik a rakétát az röpül a 15ösök felé, a szuhojok beamingelnek a 15ösök elvesztik a radarkapcsolatot és néznek, majd a 27esek visszafordulnak és vezetni kezdik a rakétákat és durr. Az elméletnek számos gyenge pontja van :) A szenátus húzta a száját a 22esek drágasága miatt és a 15ösöket akarta fejleszteni mert az olcsóbb :) De igy tipushiba jelentkezik :) És sajnos csak a 22esek a megoldások :)
  • 42nd Intruder
    #7535
    Smiley ember... Smiley...
    Csak kicsit furcsa, hogy (nah igen a honnan miatt) a világ legdinamikusabba fejlődő légierejét nézed kicsit semmibe... Azért szerintem jobb lesz rá odafigyelni, mivel Putyin bá' nem tréfál és igencsak bekeményítettek. S400, MiG SKAT UCAV, továbbá a nagy repülőgépgyártók is jönnek az újabbnál újabb fejlesztéseikkel.
  • 42nd Intruder
    #7534
    Én nem olvastam eről a hambukról.. Van valami cikked róla?

    Egyébként te most ezzel mit is akarsz bizonyítani? Mert ok azt értem, hogy az Amraam-ot kiscsillió gép tudja hordozni, meg agyba-főbe fejlesztették már. Na és? Ahol elsősorban fogják alkalmazni ott, úgyis a szövetséges légierő lesz fölénybe. Miért? Mert lesz kismillió gépük max 150 gép ellen. Továbbá ami nem is előny az Awacs. De ha ez se lenne nekik, akkor bizon ők is csak a sötétbe repülnének, mint azok a szerencsétlen szerb pilcsik is akiket pl '99-ben lőttek le. Viszont egy Kína, orosz ellenfélel egy hadgyakorlat kajakból érdekes lenne, mivel ott már van is gép, továbbá ott is van Awacs, így valamennyire egálba lennének.
  • Molnibalage
    #7533
    Már az F-22-vel sem bírna el egyik sem...
  • Molnibalage
    #7532
    Ezt most te komolyan gondolod?
  • Molnibalage
    #7531
    Az a hadgyakorlat egy humbug volt, az F-22-es költségvetési támogatása miatt hazudtak egy szép nagyot... A "vereség" a levegőben egy 12:4 arámyú "bevetés" keretében jött ki, ja és az F-15-ök valamiért korlátozásokkal repültek. Hogy miért az soha nem magyarázta meg senki...

    Akkor indiának még nem volt R-77. Elmondaná valaki, hogy BVR-ban hogyan nyomhat le egy ARH-s légiharcrakétákkal felszerelt gépet egy SARH-s 1:1-ben?? Hát elég nehezen... 12:4 arányban már van esélye. Fura, hogy megint ezzel a hadgyakrolattal jön valaki, mert azóta ez már lerágott csont, hogy mekkora kamuzás ment utána, kivételesen USA részről.
  • 42nd Intruder
    #7530
    Aham, csak tudod ezt a szép számú tábort hazavágja az a pár Sukhoi :D
  • Molnibalage
    #7529
    Igen, éppen erről tépem a számat. Röhejes mennyiség CSAK az F-16-tal összevetve. Akkor most sorlom fejből azokat amik tutira képesek hordozni.

    - F-16C Block 32-től felfele. Gyakorlatilag Pakszitánt leszámítva és
    egyes lantin amerikai országokat csak ilyen van már.
    - F-15C/E/I/K.
    - F/A-18C/D/E/F
    - Harrier legújabb verziói.
    - Tornado vadászváltozata asszem, de ez nem tuti.
    - Modernizált F-4 Phantom II.
    - F-22.
    - Eurofighter
    - Gripen.

    Mennyiségileg ehhez képest még ha az, ÖSSZES Szuhojt nézném akkor is fing a szélben. Márpedig közel sem az összes képes hordozni. Ezt olyan nehéz belátni????
  • 42nd Intruder
    #7528
    Azért Kínának meg Indiának szép számal vannak Su-30 MKK/MKI verziói. És ha nem tévedek (bár most még nem néztem utána) ezek tudják cipelni az R-77-est, vagy legalább a licenszelt verzióit. Azt meg ugye mondanom sem kell, hogy ezek a típusok már igencsak modernebbek mint a '80-as évekbeli társai. Remélem nem kell mondanom a pár évvel ezelőtti USA vs India hadgyakorlat eredményeit.
    Jah és orosz Su-27-esek.. Hallottál már a Su-27 SzM upgrade-ről? :)
  • Molnibalage
    #7527
    Hogy mi?

    Egyébként csak egy gyors becslés kapcsán nézd meg wikin a két típusnál, hogy mennyi van itt-ott. A számok rég elavultak, de azért az összképet jól mutatja. És mint írtam, SZU-27 még az OROSZOKNÁL is kb. 60-80 db van ami képes hordozni.
  • Bucser
    #7526
    Nem kötekszünk, csak kb olyan biased vagy mint Kővári 2000 előtt...
  • Molnibalage
    #7525
    Igen, de MILYEN mennyiségben?? Lentebb írtam. Hollnadiának vagy Törökországnak van annyi F-16-osa kb. mint ezeknek Szuhoj gépe összesen.
    Nem figyeltek? Direkt kötekszetek?
  • Molnibalage
    #7524
    Nekeik reptetni nincs pénz rendesen a gépeket és karbantartani, nemhogy fejleszteni..

  • Bucser
    #7523
    India, Kína, volt szovjet utódállamok, É-Korea, Venezuela, Dél Amerikában jópár baloldali államnak... et cetera.
  • Boconadi
    #7522
    "Kiknek van még ezenkívűl SZU-27 vagy licensze nagyobb mennyisgében?"

    Ukrajna
  • Molnibalage
    #7521
    Mit kéne tudnom keletről?? A SZU-27 is ha jól emlékszem csak 2002 óta tudja hordozni az R-77-et és abból is csak egy maroknyi! Ez tény! Az orosz légierőben szolgáló SZU-27 gépek TÚLNOMÓ része gyakorlatilag SEMMI lényegesben nem tér el a '80-as évek verzióitól. Kiknek van még ezenkívűl SZU-27 vagy licensze nagyobb mennyisgében? Kína. Ezt leszámítva itt-ott 10-20 db. Mit kell ezenkívűl utána nézni?

    A szárnyvégekre szerelhető zavarókonténerrel is hasnoló a helyzet. Többnyire elvi lehetőség?

    Ezek a számok nem hasraütéssel születtek, a moddolás kapcsán ELÉG sok időt töltöttem olvasgatással...
  • Molnibalage
    #7520
    Fogalmam sincs. A logbook nekem max. 1 hadjáratra szól. Ammenyit én telepítgetek...
  • Gundark
    #7519
    Elnézést hogy zavarok, de kérdezhetek egy nem rakéta dolgot? Balázs, van arra valami módszer (a végigjátszáson kivül :) hogy visszakapjam az alezredesi rangomat a logbookban? Vagy legalább ne legyek hadnagy :) Kihagynám a végigjátszást mert ha jól emlékszem ahhoz 1200 pont kell. Bevetésenként meg 12-13 van :)