52965
  • Molnibalage
    #9679
    Nagyjából átolvastam és találtam benne pár magyartalan mondatszerezetet és gépelési hibát. Ha ilyet találtok, szóljatok és javítom. Holnap feltöltöm a Ramp start oktatófilmet.

    Ja és ha nézitek a PFD-et próbáljátok ki full screenben a csicsás veziót. Sokkal szemkímélőbb, mint a tiszta fehér háttér.
  • L Viper #9678
    Balage, nagy vagy ! Vége a kézikönyvnek
    Köszi újra a rengeteg munkádat.
    Mennem kell dolgozni, remélem unalmas lesz bent és hagynak nyugodtan elolvasni az új részeket...
  • Molnibalage
    #9677
    3D modellbúl először egy A-50 kéne már. Van egy szép E-3 egy korrekt E-2, de orosz AWACS az meg nincs..

    Helikopterekből sem ártana egy kicsivel szebb.
    Hajrá magyarok, toljuk a szekeret.
  • repvez
    #9676
    Én is kaptam választ töle:
    -az elkövetkezökben megoldhato uj fény és
    árnyék kezelés a játékban?Gondolok itt ön és vetett árnyékok valos idöben valo megjelenitésére minden tárgyra?
    -Igen előbb utóbb sor fog rá kerülni.

    Kérdeztem még, hogy a reptereken hiányolom a lámpaoszlopokat és a leszállofények állványit.
    Ez megoldhato de nembiztos az engine birni fogja tacedit és egy kis modellezéssel.

    a tornado kabinban mozdo pilotárol is kérdeztem hogy a többiben is megoldhato-e.
    - Igen, és fog is elég sokban.

    Sajnos a fizikai modellröl nem kaptam pozitiv választ,hogy akár ingyenes fizikai motorral javitsanak rajta, mivel nem csak a kodot kellene megváltoztatni, hanem több 1000 modellt ujratervezni és csak 2 ember programozza az egész RV-t.DE jo 3D-s modellezöknek is örülnének.
    Megprobálom felszivni magam és egy referencia anyagot összedobni hátha bevesznek a csapatba :D

  • Gundark
    #9675
    Van az AFhez is meg az RVhez is. Nekem megvan mindkettő és használom is.
  • Molnibalage
    #9674
    Üzenetváltás Baluval.

    "Múltkor i_hawk valami AI fejlesztést említett nekem. Ez mit fog
    takarni? Azt mondta, hogy NEKEM kifejezetten fog tetszeni."

    "Legyen ez meglepetés.. tényleg tetszeni fog :D, bár nem minden amit te
    írtál, de egy két dolog benne lesz."
  • Boyle
    #9673
    Kircsi
  • Molnibalage
    #9672
    Igen lehet. A módját nem ismerem. FF honlapon le van írva.
  • Bucser
    #9671
    lehet red viperhez is.

    Én azt használom.
  • Boyle
    #9670
    Na most lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de megkockáztatom. A stopworks cockpiteket lehet hasznákni redviperhez, vagy csak szigorúan allied force-hoz?
  • Boconadi
    #9669
    válasszunk meg valakit házigazdának, és akkor tudjátok törölgetni a nem ideillő hsz-eket.

    (csak egy javaslat)
  • Molnibalage
    #9668
    Tornadohoz új 3D modell is lesz. Nem gyenge.
  • Molnibalage
    #9667
    Fent van a csicsásabb verzió is.
  • zaccos1
    #9666
    Jelenccss beteget!!!!
  • Molnibalage
    #9665
    A szebb verzió is kész mindjárt.
  • L Viper #9664
    Na ezt én sem tudom, baromi rég nem játszottam vele, felraknám, ha sok idő lenne.

    Próbáld ki, hogy befogod a célpontot és arra ugrasztod rá az AI-t, Attack my target, magadnak meg válassz utána másikat.


    Ma nem tudok menni multizni, este dolgozom.
  • Molnibalage
    #9663
    Színeket?? Szkineket?
  • zsoltfireman
    #9662
    Tud valaki F-15C/E,és F/A-18C/D/E/F színeket???
  • Molnibalage
    #9661
    Na, kész a kézikönyv. Két verziót rakok fel. Egy tiszta fehér háttereset (nyomatóbarát) és egy kicsit szebbed kidolgozottat.
  • macilaci69
    #9660
    Hello
    Ne légy igazságtalan,én igenis olvasgatom a kézikönyved,csak a hülye Wingmanem nem....
    Tegnap is egyfolytában weapon freeztem de letojta a fejem
  • Molnibalage
    #9659
    A weapons free parancs az esetek nagy részében elég, de ennek is szabályai vannak, hogy az AI mire mozdul rá. Mellesleg benne van a kézikönyvben. Ilyenkor kicsit elkeseredek, em véletlenül írtam, tessék már elolvasni... 76-dik oldaltól rádió parancsok.
  • macilaci69
    #9658
    Hello LViper
    Már akartam régebben kérdezni,mert baxa a csőröm,az F18E Superhornetnél,felderitő repülésnél mivel kellett továbbitani az adatokat?Évek alatt nem jöttem rá,pedig megtanultam a kézikönyvét.
    Más.Lehet hogy nem is láma kérdés hanem hegyi kecske,de az AI-t mely parancsal tudnám rábirni hogy sziveskedjék támadásba lendülni?Kicsit Lock On-os hangulata van,ott ha szóltam hogy ihajcs a kisérőm lecopyzta és elindult hazafelé a gyökér.
    Mi a megoldás vajon?
  • zaccos1
    #9657
    Ezért is jó a multi!!!Én is hülye vagyok az egészhez,ráadásul időm sincs sok hogy a könyvet olvasgassam,viszont egy multi alkalmával rengeteget lehet tanulni az "öreg rókáktól".
  • Molnibalage
    #9656
    Hej, de jó ezt beírtad! Ezt felejtettem el. Egy listát a repterek koordinánátiról a legvégére. Az új kézikönyvet is nyugodtan nyomtathatod, markánsan már semmi nem fog változni benne. A régit az hagyjad, elavult..
  • Kontrakcio
    #9655
    szevasztok! egyenlőre még durván bonyolultnak tartom a falcont :D de majd kinyomtatom a kézikönyvet a 38 oldalasat és ugy ismerkedem mert másképp nem lehet, win gombot megnyomom vagy az alt+tabot h megnézzek vmit a könyvben majd visszalépek a gémbe és fekete a képernyő, nem lép vssza normálisan :I remélem belejövök mert jó gémnek látszik... most egy repteret probáltam belőni, megadtam aq szélesség,hosszuságot de a többi adatot nem tudtam baze :S
  • Molnibalage
    #9654
    Ja. Akár 8 fele is kezdhetünk felőlem. Addig igyekszem megcsinálni a két fenmaradt oktatófimet. A kézikönyv utolsó sorait írom, már tényleg semmi nem jut eszembe mit írjak bele. A kézikönyvhöz felhasznált képekből felrakom majd egy wallpaper gyűjteményt is.
  • zaccos1
    #9653
    Üdv Urak!Érdeklődnék hogy a hosszú hétvége örömére este lesz-e valamit csoportfoglalkozás?(csak a függőség miatt)
  • L Viper #9652
    Ha valamelyik hozzászólást töröltetni akarod akkor klikk ide :Moderátor figyelmébe.

    A múltkor nem volt jó a képfeltöltő és sikerült nekem is rondán teleszemetelnem a topicot, de szépen helyrepofozták.
  • L Viper #9651
    Ezt a képet Zaccos küldte. Nekem nem sikerült ilyen jól elkapni PZolika (őrült) extrém alacsony áthúzását:

  • Razor18
    #9650
    "A videot nézzétek meg..."

    Megnéztem. A #29-es hozzászólásban ez van linkelve. Én sem értettem, és nem tudtam, hogy te a legalul lévő, letölthető videóra gondolsz. Te meg nem írtad...
  • Molnibalage
    #9649
    Megjegyzem atombrutálul néz ki a kabin.
  • Molnibalage
    #9648
    Falcon 4 topicba miért raknának ArmA-hoz készülő kabint???
  • repvez
    #9647
    Nem ,mert ha megnézed az armához teljesen felesleges lenne megcsinálni a kapcsolokat és a pilotát, mert ugy sem tudja használni a játék.De a Falconba annál inkább használhato lesz és még egy ujabb adag a realitás felé hogy végre látod a lábaidat és a kezedet.Márcsak az hiányozna hogy egy külön gombbal le lehessen ereszteni a sisak szinszüröjét vagy csak akkor jönne be a sisakcélzo adatai.
  • L Viper #9646
    Igen, azok a szobák. Kb. éjfélkor befejeztük a játékot. A szoba addig aktív ameddig tartózkodik rajta játékos.
    Vannak állandó szobák is, a mienk nem ilyen.

    Tegnap este 9 előtt pár perccel csináltam a szobát. (Channels-Create channel)

    Ha a settingsben a Sound Input/Output settingsre kattintassz kiválaszthatod, hogy billentyűre vagy hand aktivációra is tudj beszélni.
    Hang aktivációnál a csúszkával állítható az aktiváció hangereje.
    Zöld "led" jelzi ha "kimegy" az üzenet.

    Én újabban a bill. kombinációt használom, hogy a többiek ne hallják, ha pl. ordít a háttérben valamelyik gyermekem
  • Razor18
    #9645
    Ez nem az ArmA-hoz készült?
  • repvez
    #9644
    Itt a válasz a tegnapi kérdésemre:
    tornádo
    A videot nézétek meg, remélem a többi gépnek is hasonlo modon meg tudják csinálni a kabinját
  • zsoltfireman
    #9643
    Loadout...
  • zsoltfireman
    #9642
    OK!

    Igazad van!
    Tényleg gusztusosabb úgy a belinkelés!
    A jövőben,majd jobban odafigyelek,hogy ne romboljam le a fórum külalakját!

  • L Viper #9641
    Az én multis képeim:

    Ötösfogat:


    Jó kis dugó lett mögöttünk, persze a torony végig cseszegetett minket :)


    Felszállás:


    Egy rosszfiú:
  • Razor18
    #9640
    Odáig már eljutottam, hogy a TS bal felső mezőjében bejött egy rahedli sor, azok lehetnek a "szobák"? Ott nem találtam Falcont, vagy ez csak akkor van a listában, ha épp megy a multi?