52965
  • Molnibalage
    #9519
    Attól függ milyen irányban olvasod.

    Az erősítések lesziumlálása meg úgy űnik, hogy tényleg működik! Max. annyi gubanc van, hogy óránként ki kell lépni a hadjáratból, és visszlépni, de ezt még tesztelem.
  • macilaci69
    #9518
    Ezt találtam a Saudi Falcon fórumon.
    مشكووووووووووووووووووووووووور ياعسل
    مشاركاتك قيمه وخاصة للمبتدئين امثالى

    Ez most jó vagy rossz nekünk?
  • Molnibalage
    #9517
    Rjöttem, hogy milyen 3D kabin van a Parade videoban 1:04-nél! AV-8B Harrier! Nagyon zsír, lehet majd helikopterhordozókról bohóckodni!
  • Molnibalage
    #9516
    Még csak Balu-nak ment. Ez a rész meg azért jött most elő, mert írtam a típusismertetőket és gondoltam már akkor kipróbálom.

    Azért van csak 2db TOW2 az MD-500 gépen, mert néggyel már túltehelt, de elvileg ezt is meg tudom változtatni. Viszont kapaszkodjatok meg, a simdata.zip-ben nincs egy helikopter sem!! (akkor honnan a búbánatból veszi a gépek adatait??)

    Sajnos így MD-500 gépből is kettő darab kéne. Ha sok időm lesz és tehetségem akkor megtanulom, hogy hogyan lehet bővíteni az adatbázist, hogy az altípusokat meg lehessen különböztetni a játékban.
  • L Viper #9515
    Te aztán jó alaposan letesztelsz minden létező dolgot a Falconban.
    Gondolom az újabb bugokat a Frugalsra is beírod.
  • Molnibalage
    #9514
    Képek a tesztekről. Az MD-500 használja a TOW-ot, csak a helikopter AI kódja sajnos bugos, vagy inkább csak béna. Ha ellent lát tőtávon belül mindig lesüllyed minimális magasságra, még ha egy domb is van közte és a cél között. Ekkor beragad a földbe, de a rakétáit meg használja. Lásd kép. A MIG-21 gépek szépen rámozdultak az AH-64 kötelékre, le is szedték. A gond az volt, hogy az AH-64 nem használta flare-t.









  • Molnibalage
    #9513
    Most lefekvés előtt egy igen érdekes kísérletet csináltam. Ráraktam AIM-9M-et és Stingert AH-64-re és rájuk küldtem két MIG-21-est. Beraktam még két MD-500-ast, de moddooltam rájuk TOW-2 rakétákat. Sajna a MIG-ek az MD-500 géppárt lőtték szét és az MD-500 meg nem támadta a menetoszlopot. Ja és úgy tűnik találtam egy újabb bugot is.
  • L Viper #9512
    Töltöm is le :)
  • Molnibalage
    #9511
    Kézikönyv frissítve, összes harci gép és helikopter benne van az ismertetőben amit bele akartam tenni. Kb. 25 légvédelmi eszköz és kész ez a rész is.
  • L Viper #9510
    A hadjárat a legjobb, szinte él az egész.
  • Molnibalage
    #9509
    Kézikönyv frissítve. Lassan végre jönnek a SAM egységek. Aztán má csak pár oldal a végéig.
  • Molnibalage
    #9508
    ccc utolsó hozzászólása a lényeg.
  • Molnibalage
    #9507
    Helyes. :)
    Jól érzed. A repmodell azért egy picit jobb egyes gépeknél.
  • Boyle
    #9506
    Jól érzem, hogy a Lock On csak grafikában veri a Falcon-t. Csak azért, mert nemrég nagyon gondolkoztam, hogy lecserélem a gépem a Lock On miatt, de aztán jött a Falcon, meg a RedViper és kezdem úgy gondolni, ennél jobb nem igazán van. Minél többet játszom vele, annál jobban tetszik :))
  • Molnibalage
    #9505
    A Lock On valszeg közelebb áll a valósághoz. Többször le írtam már, hogy a játék eredetileg CSAK F-16 szimulátornak készült. Ezért az ÖSSZES HUD, MFD szimbolika az összes gépen ugyanaz. A HUD tér el pár típusnál egy kicsit. Maguk a kabionok azok precízek.

  • Boyle
    #9504
    Az eredeti f-15 cockpit és az falcon-beli között sok különbség van? Gondolok itt a Hud-ra, MCP-re, stb... Mert pl a Lockon-hoz képest elég nagy az eltérés. Melyik a "jobb"?
  • repvez
    #9503
    Balage még esetleg belekerülhetne a multi kapcsolodás részletes leirása esetleg a felmerülö hibák és megoldásuk.Port forvard, tüzfal és egyéb gondok ,hamachi stb.

    Más: esetleg tudja valaki hogy mivel lehetne sok bescannelt képanyagot 1 PDF fájlba konvertálni ill. több pdf részt egybeilleszteni?
  • L Viper #9502
    Ha kész lesz teljesen, mit kezdessz a felszabadult időddel ?
  • Molnibalage
    #9501
    Kézikönyv nagyon picit frissítve. Hát lesz még pár típus, de ezekről már sokkal kevesebbet fogok írni. Pár sor elég is lesz rájuk. Csak az abszolút kezdőknek egy kis kultúra.
  • L Viper #9500
    Bizony.
    Az eFalcon valamelyik újabb verziója volt meg elősször nekem.
  • Razor18
    #9499
  • Molnibalage
    #9498
    Háááát...
    http://www.falconhistory.com/
  • Bucser
    #9497
    NA ja de számold, hozzá, hogy milyen sokáig semmi nem volt a Falcon körül. először talán 2002 körül moddolták a code-ot...
  • Gundark
    #9496
    Az F15A nak Két F-100-PW-100asa volt, (utánégatővel 106 kN tolóerővel) csakúgy mint a C első pédányainak (nem volt elegendő új hajtómű) A C illetve a MSIPen átesett Sasok egy részének F-100-PW-220asa van. (detto 106 kN) Az F-16 A-nak is 100asa volt, (a némileg nagyobb tolóerővel), (F15 64.4kN-64.6kN F16os 65.26 max milen). Az F16 Block 30ban és 40ben, egy GE F110-GE-100 van, a Block 32 ill 42 ben F-100-PW-220 van. (Csereszabatosak egymással, noha a GE nagyobb teljesitményű,de némileg nehezebb és "megbizhatatlanabb" illetve több karbantartást igényel, azonos a hajtóműtér) Az 50/52esekben Egy F-110-GE-229 illetve (131.6kN) Illetve egy F100-PW-220, (ami a 15ösben is van) Illetve az újabb szériákban ennek IPE (Improved Performance Engine) változata ami 129,4 kN-t ad le.
  • L Viper #9495
    Észre sem vettem
  • Molnibalage
    #9494
    Ja.

    Most esett le, hogy a légitankolást totál kifelejettem. Hihetetlen. A végén lesz még egy ami kimaradt fejezet meg egy nagyon rövid MOD szekció.
  • L Viper #9493
    Az biztos, hogy a moddolhatóság nagy előnye a Falconnak ! Ezért él és virul még ma is.
    Az LP meg lekódolt mindent, nehogy az AF-hez kabinokat és egyéb jó dolgokat lehessen készíteni. Kár, mert az AF-ből talán még több mindent lehetne kihozni. Vannak nagy előnyei, de így el fogjuk felejteni, ha lesz új RV és főleg új netkód.
  • Razor18
    #9492
    Az F-15-nek két P&W F-100-PW-100-asa van, az F-16-nak PW-200-asa, nem?
  • Molnibalage
    #9491
    Ezért is írtam oda zárójelben a számomra taszító kifejezést.
  • Gundark
    #9490
    Ja, logik, de az új srácokat megzavarhatja. A "szakirodalom" csak a V-1et nevezi igy, az újak (toma és a többiek) már a robotrepülő nevet viselik. Igazából cruise missile lenne, de nem a "rakéta" hanem a "lövedék" értelemben. Cirkáló lövedék. :) Ez lehetne egy betmen filmben is. :) De végülis a bombát is bombának irjuk és mondjuk, nem ejtőlőszernek. Esetleg cirkáló ejtőlőszer? :) Ez már mehetne szupermenben is :)
  • Molnibalage
    #9489
    Végre játszok is vele. :)

    A szárnyasbombát nem véletlenül választottam. A V-1-nél szokták ez írni. A Tomahawk gyakorlatilag ugyanaz az intelligensebb. Nem roboterpülő, mert csak egyszer felhasználható és nem cirkáló rakéta, mert nem rakétahajtóműve van.

    Az F-18 infó ismert előttem.
  • Bucser
    #9488
    Ír egyet a Lock on-hoz is

    Aztán ha kijött akkor az új DSC-hez is meg a FighterOPS-hoz is

    Sőt a repüléstől visszavonul, hogy a szent iratoknak szentelhesse életét

    Egyébként Grat a manualhoz már eddig is:)
  • Gundark
    #9487
    Elolvastam Balázs a kézikönyvet :) Szép munka. Egy dolog bántotta csak a szemem a MiG -31 nél (B1Bnél is) nem manőverező szárnyasbomba, szerintem, hanem manőverező robotrepülőgép. Meg még egy akadékoskodás :) B-1B lancer, mert az A-t állitotta le a Carter kormányzat. Meg egy jópofa érdekesség : Az F-18 volt az első igazi vadászbombázó, amely bombaterheléssel lőtt le ellenséges gépet, és folytatta a bevetését, még a második öböl háborúban. (Desert Storm :) Ja meg még egy akadék :) Ahogy irod a 15ösnél, "brutálisan erős hajtóművei vannak" Ez igaz. Ugyanaz mint a 16osokban van. Csak ennek a nagy állatnak kettő van :) Ezektől eltekintve a kézikönyv tökéletes. Ami tekintve a 100 egynehány oldalát, nem semmi teljesitmény. Gratulálok. Ha elkészül mi lesz a következő projekted? :)
  • Molnibalage
    #9486
    A játékban nem. A SZU-39-et soha nem próbáltam a játékban.

    Razor. Igen.
  • Razor18
    #9485
    Balage, a realism mod-dal backup után simán felül kell írni a játékban lévő fájlokat ill. mappákat? Bocs, ha trivi, inkább feleslegesen megkérdem...
  • Boconadi
    #9484
    Balázs a su-25 képes zavarókonténer szállítására! Az alap su-25 ugyan nem, de ha már megemlítetted a továbbfejlesztett változatot, a Su-25T, Su-25TM és Su-39 képes zavarókonténer hordozására.

    MPS-410 Jammer pod
  • Molnibalage
    #9483
    Kézikönyv frissítve. Látható, hogy hány típust tervezek még bemutatni.
  • Molnibalage
    #9482
    Ja, nézegessétek meg a Eurowar helyszínt a játékban. Az egyik hadjárat pont olyan amit terveztem. Hipotetikus modern cuccokal északi oldalon is. Asszem ki fogom próbálni.
  • Bucser
    #9481
    nézz át lock on topicba.
  • Molnibalage
    #9480
    Na erről nem is tudtam. Erről valami konkrétabb. Tervezett ár, megjelenés?