52965
  • gsg16
    #9719
    köszönöm a segítséget.holnap nekifekszek.
  • Molnibalage
    #9718
    Config editorban be van lőve a tankolást birizgáló rész. Neked nem?
  • L Viper #9717
    Még egy apró külömbség: AF-ben ha dogfight módba kapcsolsz a "D" leütésével, a radar nem kapcsol be a célbefogás gombra, mint RV-ben. Ctrl R-et kell nyomni.
  • Molnibalage
    #9716
    ACMI és labels is legyen belőve, hogy tényleg tudd hogy mi történik.
  • Molnibalage
    #9715
    Most listázom ki az összes fontos fegyver adatát egy új excel táblába, hogy átlássam az egészet, aztán jöhet a moddolás.
  • L Viper #9714
    Két Su30-as van lentebb és távolabb két 29-es. És néhány jelentéktelenebb régi típus.
    Gyakorlásra teljesen alkalmatlan őngyilkos küldetés. Ki tudsz lőni pár ellent, de hirtelen olyan kavarodásba keveredsz, hogy dogfightban előbb utóbb mögéd kerülnek.
    Csinálj inkább egy egyszerűbb TE-t, vagy ami még jobb gyakorolni az a Dogfight-Furball. Variálhatod milyen és mennyi rakétád legyen, de lehet sima gépágyús küzdelem is. Kezdetnek régebbi típusokkal mérd össze a tudásod, ha már megy jöhetnek a komolyabb ellenfelek.
  • Molnibalage
    #9713
    KEGYETLEN sokat fogok javítani.
  • Molnibalage
    #9712
    Ezért csináltam külön oktató TE-ket a videókhoz, hogy ugyanazt tudjátok lerepülni. Abban szellősebben jönnek a gépek.
  • Molnibalage
    #9711
    Szinte ugyanaz. A radarnyaláb azimuth szög állítása és az HSD és HARM MFD oldal skálázása más. Ezenkívűl ugyanaz.
  • gsg16
    #9710
    az A-A trénig volt.engem csak 29-esek üldöztek.
  • L Viper #9709
    Melyik tréning ez ?
    Amraam ? Vagy az AA radar módos ?
    Az Amraamosnál 2 MiG-31 és 2 MiG-29 van.
  • gsg16
    #9708
    ma megpróbáltam az AF-ban az A-A tréninget.az hagyján,hogy azonnal 4 mig29-est vágott a nyakamba és az egész "tréning" arról szólt,hogy mentem az írhámat,de az egyik kamera állásból láttam a követő gépeket,és azt látom,hogy az egyik géppár olyan közel van egymáshoz,hogy egymásba ér a szárnyuk szó szerint,és nem történik semmi.lehet hogy én gondolom rosszul,de szerintem illet volna leesniük,minimum.ehejett tökéletesen együtt mozogva lekövették minden mozdulatomat,miközben folyamatosan "ütközött" a két 29-es.egy gépet tudtam befogni,majd azonosítani,és mire a rakétát indítottam,addigra már láttam is a mellettem elsüvítő lövedékeket.pár nap fog kelleni,hogy leszedjem mindegyiket.de majd gyakorlok
  • Boconadi
    #9707
    hmm... Megnéztem az oktató filmet, de valami kicsit furcsa volt nekem:

    Ugye az elején sokáig nem sikerült ráállni a csonkra. Mikor a tanker egyenesbe jött, egy vágás után mintha "rátapadtál" volna a tanker hátuljára. Ezt mivel csináltad? Valami gomb? nekem folyamatosan korrigálni kellett a rudderekkel, sosem tudtam így követni a tankert. Nem mellesleg beszélve arról, hogy nálam folyamatosan mozog jobbra balra miközben egyenesen megy.

    Nem értem
  • Boconadi
    #9706
    ugye hogy nem nehéz?
  • L Viper #9705
    Kíváncsi leszek, az új RV-ben mennyire javítanak adatbázis hibákat, attól tartok ilyen mélyen senki nem ás bele, mint Te.
    Szívesen látnék sok mindent a mododból az új RV-ben. Tényleg sok idegesítő dolog van.
  • Razor18
    #9704
    Az AF és a RV billentyűzetkiosztása mennyire ugyanaz? Nem gáz egyszer az RV-vel egyszer meg az AF-fel nyomni? FŐleg a programozható joy-okra gonolok, kell-e emiatt két külön profil hozzá?
  • Molnibalage
    #9703
    Haj skacok, újabb nagy lépés a moddolás terén, szét tudom választani az AA-9, AIM-54A és C verziók adatit egymástól! ÉRZERHETŐ különbséget tudok csinálni köztük!

    A köv lépés, hogy új repülőgép altípusokkal is igyekszem feltölteni az adatbázist.
  • Molnibalage
    #9702
    Légitankolás videó fent van. A GPS remélhetőleg holnap elkészül. Még jkön pár hasznos apró kieg a játékhoz.
  • Molnibalage
    #9701
    Már megcsináltam, úgyohgy ez már nem visz el időt. Ami kimaradt az majd mellé megy egy txt file-ba.
  • L Viper #9700
    Egy az egyben olyan.
    Pár év és ilyen grafikát láthatunk a PC-ken is, mint ott a valóság.
  • Razor18
    #9699
    ramstart = rampstart
  • Razor18
    #9698
    Balage, nem akarva a közösség javára végzett munkásságod dicsfényét tompítani, de az RV amúgy is mindenkinek tesz egy tökélketes ramstart trainer flash-animációt a Docs mappába, biztos akarsz kínlódni vele? Persze Te tudod, de aki spec erre kíváncsi, talál hozzá anyagot akár a neten is, Te meg a drága energiádat inkább olyan témára fordítsd, amihez máshol nincs anyag... szerintem
  • gsg16
    #9697
    a dúrva az volt,amikor a discovery-n a kikötőben rozsdásodó atomtengeralattjárókat mutattak,vagy 10-et,és azt mondták,hogy ha van elég pénzed,a kikötő parancsnoktól még venni is lehet belőlük.mivel fizetést kb 1 éve kaptak utoljára
  • Razor18
    #9696
    Ha valaki nyomta a STALKER-t, annak elég ismerős lehet, még ha ez nem is Csernobil környéke, de totál ilyen feelingje volt annak is...
  • Boyle
    #9695
    Engem csak az zavart, hogy a readme-kben csak AF-ről van szó. De ha egyszer hazaérek kipróbálom. Ezeket csak át kell másolni az adott géptípus cockpit könyvtárába, ugye?
  • L Viper #9694
    Nem semmi lepusztult romok, roncsok.
  • Molnibalage
    #9693
    Az megvan. Az air refuel ESLŐRE sikerült realisticon. Úgy látsziki fejlődöm. Megvan róla a video is. Nagyon hosszú okttófilm lesz, de bizonyító erejű. Gyengébb fokozaton meg sem mutatom. Ezután minek...
  • repvez
    #9692
    a HUD felkapcsolás is kimaradt, ha jol láttam.
  • Molnibalage
    #9691
    Elrontottam a ramp start filmet. Kihagytam a G panelon levő 9-10 kapcsolók felkapcsolását!! Majd javítom, de nem most...
  • Molnibalage
    #9690
    Hát gyerekek annyi adatbázis hiba van a játékban, hogy ehaj. Furcsaságok is. Megcsinálják mindkét verziót az AA-3-ból, de csak a radarost endedi feltenni. Akkor meg minek??
  • Molnibalage
    #9689
    Ramp start fim fent van.
  • Molnibalage
    #9688
    Én sem tudok oroszul...

    Csak magára az állapotokra. Mintha Sztálimgrádban járna az ember a II.Vh idején. Ez a pusztulás nem semmi. A jó ég tudja, miket hagytak ott szerteszét. Bátrak voltak a srácok,hogy bementek ilyen helyre. Bármi a fejedre eshet vagy beszakadthat alattad. Radiokatív dolgokat is találtak...

    Na OFF vége, a többit privátban.
  • Gundark
    #9687
    Igen külön van mind a kettőhöz. Ha figyelmesen olvasod a töltendőt, akkor ott van benne a nevében hogy AF. Amiben nincs az a "sima" esetünkben az RV.
  • gsg16
    #9686
    az én orosz tudásom is kopottas már picit.mire figyeljünk?
  • macilaci69
    #9685
    Hello
    Szerintem is k...a durva....De mi?Segithetnél,csak 4 évig tanultam oroszt
  • Molnibalage
    #9684
    Akkor újra.
  • Molnibalage
    #9683
    Egy kis OFF.

    Hát ez nagyon durva.
  • Molnibalage
    #9682
    A csicsásabb verzió picit javítva. Kezdem feltölteni a ramp startot.
  • Boyle
    #9681
    Fú, várjál csak! Külön van mind a kettőhöz?! Én innen szedtem le: http://falcon.tonych.info/w/stopworks/ (bocs, még nem enged URL-t beszúrni), de még nem próbáltam ki.
  • wittman
    #9680
    Hát én nem sűrűn járok itt, de meg kell hagynom ez a kézikönyv amit készítettél... le a kalappal előtted!

    Meg az egész anyag amit csinálsz nagyon ütős és rengeteg munka gyümölcse!

    Én igaz, hogy Lockon-al repülök (Su-25 és Su-25T) már vagy 3 éve, de sokan mondjuk, hogy a Lockon-t meg a Falcon 4-et "összegyúrnák" akkor lehetne egy majdnem tökéletes harci repszim.

    A Falcon 4 RedViper1-et használom én is tanulgatom, mert az avionika és fegyverzet kezelés lenyűgöz. Igaz én az F-15E módot szeretem, mert annak idején nagy kedvencem volt a Jane's F-15E repszim, amit máig használok.

    Jó látni, hogy vannak lelkes repszimulátor hívők, akik ennyi munkát fektetnek be!

    Maradok tisztelettel!
    59th_Wittman