52965
  • L Viper #9759
    Érthetetlen módon az AF-ben is az új patch óta hülyeség a Maveric a kettes sinnel. Ez már sokunk szemét szúrta, jó, hogy orvosolva lett.

    Az a gyanúm, hogy ez a sok pontatlanság a régi idők hagyatéka. A Microprose ugye rengeteg hibával adta ki anno, a határidők betartása, egyebek végett.
    Az 1.08-as utolsó hivatalos patch-ük tette aránylag játszhatóvá a játékot.
    A lényeg, hogy sok hiba orvosolható.

  • Molnibalage
    #9758
    Egyelőre csak Balunak írtam meg. Pár példa a logikátlanságokra.

    - Az SA-13-as Strela2/3 rakétákat tud vinni. A modellező értékei egyiket sem közelítik...Nem értem. Akkor ez meg mit akar modellezni?

    - A kínai PL-8 az izreali Python-3 másolata. A zavarvédelme helyesen gyengébb és a max. G értéke is kicsit kisebb, de a szenzor hatótávolsága meg több, mint 2x akkor, mint a az izraeli verziónak (tehát érzékenyebb). Ki érti ez?? Én nem.

    - 3 vagy 1 Maverick indítósínes van, de dupla nincs. Én nem találtam róla se anyagot, se képet. Sima és tripla indtó van bőven. Ez sok bombára is igaz. Vagy 3 vagy 1! De nem kettő
  • L Viper #9757
    Ezeket jelzed az RV teamnak is ?
  • Molnibalage
    #9756
    Az AA-3 IR és AA-7 IR rakéta adatai is szét lesznek választva. Elékpesztő logikátlanságok (gyakorlatilag hülyeségek) vannak a modellező értékekben.
  • Molnibalage
    #9755
    Ja és egy SZARVAS hiba a játékban. Az AA-2-2 valamiért IR pedig az a bisz vderzióhoz készült újabb radaros Atoll.
  • Molnibalage
    #9754
    A Data.xls frissült. Ez a formátum lesz a végleges. Már csak fel kell tölteni.
  • zsoltfireman
    #9753
    Fegyver teszt
  • Molnibalage
    #9752
    Újabban hülye az sg. Nem azt rakja be amit én írtam.

    molnibalage.extra.hu/MOD.xls
  • Molnibalage
    #9751
    Itt van.

    Nincs kész, folyamatosan frissül.
  • rtfmZoli
    #9750
    Ja érdekel :)
  • Boconadi
    #9749
    megvan a sárga kocka, ráviszed a kurzort, numerikus 0 és voala
  • rtfmZoli
    #9748
    mert én elég nehezen tudom gyorsan befogni, néha csak későn fogom be
    a radaros oktatót megnéztem egyébként
  • rtfmZoli
    #9747
    hogy lehet legyorsabban befogni az ellen gépét?
    TWS,azimuth szögét csökkentem(F8 alapból), és kurzorral rárakom, /ctrl+balra az alap/ és declare, majd lock ?
  • L Viper #9746
    Virtuális pilóta is beleéli magát :)

    Ha a Hyperlobbyn AF-ezel, bizony vannak olyan szerverek, ahol minden külső nézet le van tiltva.
  • zsoltfireman
    #9745
    Igazi pilóta,igazi gépen repül...
  • L Viper #9744
    Akkor bug :-)
    Igazi pilóta külső nézetet nem használ, az unrealisztikus csúnya, fujjj.

    Csak vicceltem
  • zsoltfireman
    #9743
    Áhá!!!

    De folyamatosan le van "bólintva"
  • L Viper #9742
    Mindenképp, én már régebben is jeleztem.
  • Molnibalage
    #9741
    Az adatbázis excel táblázata érdekel majd titeket? Láthatjátok a moellező értékeket.
  • Molnibalage
    #9740
    Openskins oldalról. Asszem elfelejtettem betenni a linkjét a doksiba. F-16 MLU Block 20, belga.

    http://www.simmersworld.com/~openskin/
  • L Viper #9739
    Persze a beépítettekre gondoltam.

    Ez nagyon jó skin, honnan varázsoltad elő ?
  • Molnibalage
    #9738
    Mármint a beépítettek? Hát nagyon nem azok.
  • Molnibalage
    #9737
    Ha legközelebb műrepülünk az RV-ben erre ezzel kéne.





    Más. J-6 gépek csináltam radart és az RWR szimbóluma ez lett. Csak ez az egy ilyen. "old AC symbol".

  • L Viper #9736
    Igen, sok olyan dolog van, ami ráér későbbre. Én is úgy kezdtem el annak idején kampányt játszani, hogy sok mindennel nem voltam tisztában. Olyan küldetéseket választottam, ami már ment.
    Eleinte légi fedezet, aztán apránként egyre komolyabb dolgok.

    Szerintem a gyakorlások nagy része nem igazán jó, nem "kezdőbarát" küldetés :-)

    Pl. a lentebb emlegetett AA radar módok
    Ilyen szituban kampányban pucolok és mentem a kísérőt is !
  • Molnibalage
    #9735
    Csináltam két ACMI felvételt az AIM-54 nagy hatótávolságú alkalmazásáról. Érdekel? Mellesleg halál felesleges ez ellen készülni, hadjáratban nem rád lövöldöznek ezzel. Majd, ha már más pofin megy akkor érdemes ezen túráztatni magadat...
  • Razor18
    #9734
    A google találta: Három funkciója van, egyrészt az állásszöghöz igazítják (+4/-11 fokos tartományban mozog), hogy nagy állássszögnél is kapjon elegendő levegőt a cső, másrészt a hajtóműteljesítményhez, hogy ha kell, kevesebbet kapjon, harmadrészt hangsebesség felett extra manőverező képesség, mint a kacsaszárny a Gripenen.
  • Molnibalage
    #9733
    Kicsit érthetőbben jó?

    Mi az, hogy csak 10 mérfödlről tudsz indítani? Bármikor indíthatod. Ha a cél szembe repül nagy sebességgel és mindketten magasan vagytok akkor a 20 mérföld simán reális AIM-120 rakétával. AIM-54-gyel az AI nem lő olyan jól. Régen csináltam egy videót amin megmutattam, hogy hogyan lehet akát 60 mérfödlről használni az AIM-54-et. Nincs meg valakinek? Akkor megcsinálom újra.ú

    Az alap beálítássokkal nem szabad ECM-et kapcsolni, mert az 1,05-ös szorzóban van az adatbáziban. Ezt is javítom. Földháttérben legyél és amint megszólal az RWR szórd a csalit, mint az állat. Alapértékekkel az AIM-54 egy csodafegyver szintjén mozog. Ezt is megváltoztatom majd.
    Amíg van AIM-54 az ellennél nem sokat tehetsz meg kell várni amíg ellövi, vagy küld előre a wingmant, amíg vele foglalkozik próbálj alacsonyan közel kerülni, de a radarodat ne kapcsold be.
  • Bucser
    #9732
    Azért csukják le, hogy ne szívhasson be kavicsot a pályáról indításkor és felszálláskor. Repülés során azonban szerintem nyitva van már.. (különben nem kapna a hajtómű oxigént ami az égéshez elengedhetetlen).

    Másik megoldás hogy Aerodinamikai hatások miatt történik. de én az oxigénellátás miatt gondolom inkább.
  • zsoltfireman
    #9731
    Ramp start-nál video felvételeken látszik,hogy azonnal lecsukják,és repülés közben is lehajtva van
    Sajnos az RV-ben pont fordítva van
  • Bucser
    #9730
    Tudtommal hajtóműteljesítmény állítással párhuzamosan működik mint a Mig-29 Su-27 fedőlapjai vagy a Mig21 - Su 22 mach kúpja vagy a Mirage-ok félkúpjai. Attól függően, hogy mennyi levegőre van szüksége a hajtóműnek változtatják az áramlást. De igazi hajtóműszakik inkább a felhők felett topicban vannak.
  • zsoltfireman
    #9729
    Hi!
    Ki tudná megmondani,hogy az F-15-ös szívócsatornája szögének állítása milyen elven működik?
    Repülés közben "le" van hajtva...
  • rtfmZoli
    #9728
    Sziasztok
    F-14 es Aim 54-es rakéta hány nm/km-ről tudja indítani rám? (rám 20nm-ről índítottak már)
    Én amraamot csak 10nm-ről tudok indítani, így ha másik géppárban vagyok, akkor megyek egyből 100 m re, és alulról amraammal, hiába próbálom LRS,TWS-sel nem változik, csak villog az amraam körbefogója a HUD-on

    Ja egyébként ha meg 20 nm-re indulok akkor egy másik lehetőség, hhogy max utánégető[10000 lábnál kb], ha 10nm re értem akkor kicsit leveszem(95-97rpm)
    és a keresztező manővereket csinálom(mint a Sam oktatóvideónál)
    Ez szerintetek így hülyeség?
    Zavarást mikor érdemes bekapcsolni, befolyásolja, ha én akarok indítani rakétát/befogni /realistic avonics/
  • L Viper #9727
    A videókártya menüben beállíthatod a vonalsimítást. 2x-es értéknél is már meglepő a javulás, 4x-esnél viszont már fps romlás lehet, főleg a gyengébb gépeken.
    Én még az anizotróp szűrést szoktam 4x-esre állítani.
    Ezekkel érdemes kísérletezni a géped lehetőségeit figyelembe véve.



    Kattints a képre, hogy teljes képernyőben lásd, szerintem látszik miről beszéltem.

  • Razor18
    #9726
    Screenshot-okon is láttam már baromi egyenes éleket, stb.. A blur mozgás közben tud javítani, nem?
  • Boconadi
    #9725
    egy kis blur effect?
  • Razor18
    #9724
    Én akármilyen felbontáson nyomom, a külső nézetem sosem ilyen sima. Ezek hogy csinálják?
  • Boconadi
    #9723
    Volt már?
  • Molnibalage
    #9722
    Hogy 15-30-60-120 mérföldes távolságig mutassa az adatokat.
  • Boconadi
    #9721
    a-a
  • Razor18
    #9720
    Skálázás alatt mit értesz?