52965
  • Borisz80
    #9879
    Az RV-ben mi a gond a multiplayer-es kampánnyal?
  • L Viper #9878
    Jó képek :)
  • Boconadi
    #9877
    Azokat még nem is néztem.
  • Boconadi
    #9876
    A videó vége felé a Sidewinder hogy elment már a csalikra :D
    Jó kis vidi, tetszik a zene.

    Itt van már füst kép:
    AIM-9M
    Maverick1
    Maverick2
  • Molnibalage
    #9875
    Az lagutolsó verzióban picit lejebb vettem a közepes SARH rakéták füstjét és az IR rakétákét is. Az AIM-54 és AA-9 az maradt nagyon combosnak.
  • Boconadi
    #9874
    csinálok pár szép képet neked :P
  • L Viper #9873
    Ez nagyon jóóóóó

    Nagyot fog ütni az új megapatch !
  • Molnibalage
    #9872
    Halad szépen az F-4 kaibn.
  • Molnibalage
    #9871
    Pl. itt egy füst 1:23-nál. Ház azért ez elég masszív, pedig valszeg ez M verziójú Sparrrow ami gyengébben füstöl.
  • L Viper #9870
    Nem lényeg !
    Az AF-et úgyis csak kampányra használjuk multin.
  • Molnibalage
    #9869
    AF-ben is tudnám állítani a füstöt, ha akarnám. Ott trail.dat file van az objetcs-ben. 23 fajta van, az RV-ben 58 fajta. Ez elárul ezt-azt a minőségről is...

    Kipróbálod ezt is? Csak egy ötlet. Menjetek neki 2db B-52H-nak egy db SU-27 géppel (ennek szeparált lett az adatbázisa), és meglepődötök majd, hogy mennyire nem egyszerű azzal sem leszedni a gépet!

    Mégegyszer hangsúlyozom, hogy a MOD elsősorban a '80-as évekhez készül, de azért az újabb és populárisabb dolgokat is megpiszkálom. Ami az excel fáljban van, azzal mind foglalkoztam.
  • L Viper #9868
    Az AF-nek teljesen más a felhő és a füstkódja.
    Az RV-be a BMS lett integrálva, az AF pedig a Superpak széria BMS nélkül és az LP fejlesztette hozzá a felhőket és a füstöket. Egyébként a füstök nagyon nem tetszenek az AF-ben.
    Ahogy Balage írta, kijön az új RV normális netkóddal és AF el is tűnt a süllyesztőbe, hacsak az LP nem készít új grafikus patchet, de azt kötve hiszem.
  • Molnibalage
    #9867
    Hát a Fighter Ops-ról nem sokat írnak, bár nem olvastam el. A DCS úgy tűnik elég jó állapotban van. Amennyit láttam belőle, jó lesz. Végre van tisztességes képernyő a fegyverzet felpakolásához is.
  • Molnibalage
    #9866
    Láttam több rakéta éles alkalmazásáról filmet. R-27, R-73, AIM-9 több verziójáról és Sparrow indítást is láttam már, sőt az többszörös volt. Kb. 1 éve lehetett, hogy valamiért Sparrow rakétákkal lövöldözetek F-15 gépek, de egyszerre vagy 8!
  • Razor18
    #9865
    Nem kötekszem, csak kérdem: honnan tudsz a füstmodhoz infot szerezni, mármint honnan tudod összeszedni, melyik rakétának milyen/mennyi füstje van a valóságban?
  • Bucser
    #9864
    Olvassatok SIMHQ-n "E For All Expo" beszámolót.

    Van benne hír Fighteropsról és DCS-ről is.
  • Molnibalage
    #9863
    Realism mod frissítve. Bazz, hát ne tudjátok meg milyen fárasztó ezt csinálni...
  • Molnibalage
    #9862
    A rakéták füstjére érted? Teszel fel majd képet. A repcsikkel is szépen haladok.
  • Boconadi
    #9861
  • Boconadi
    #9860
  • Molnibalage
    #9859
    De. Ez csak egy teszt volt. Egyébként felkerült az oldalra egy beta verzió az oldalra. Az összes A-A rakéta adata és SAM is készen van. A repcsikkel kell még egy kicsit dolgozni(radarok és chaff/flare dolgokkal). Az eredeti fájlokat is tartalmazza, kivéve a trail.txt file-t. Azt a \terrdata könyvtárba kell másolni.

    Nosza, lehet tesztelni.


  • Boconadi
    #9858
    Ez nem tulzás egy kicsit? :D
  • Molnibalage
    #9857
    Ja és az AIM-9M-nek önálló füstje van, a a korszakában kiemelkedő volt. Kisebb füstje van, mint kortársainak. Rakjak fel képeket a tárhelyre tömörítve?

    A hadjárat tesztelésében majd kire számíthatok?
  • Molnibalage
    #9856
    Na, asszem kész a füstmoddolás is. Jönnek a SAM-ek és a repcsik taljdonságai. Az A-A rakéták készen vannak. A MIG-29 még szebben füstöl, mint edig.
  • Molnibalage
    #9855
    AF nem megy és én azzal nem is kívánok foglalkozni. 3-4 hónap múlva az már nagyon a múlté lesz. Nem érdemes azzal foglalkozni.
  • Molnibalage
    #9854
    Kapaszkodj meg, a rakétáknak az "Ctrl + s" füst van megadva. Azért még szenvedek a füstökkel egy kicsit, mert azért ez meg talán túl nagy. A szín és vasagság belövése már megy. A nagyobb hatótávolsáú SARH rakétáknak azért elég masszív lesz, az IR rakétáké szolídabb, de atzért jól látható.
  • gsg16
    #9853
    ezt a bemutatókon használt hátsó füstel is meg lehet csinálni?és persze AF-re
  • Molnibalage
    #9852
    Sűrített fehérített füst.

  • Molnibalage
    #9851
    A csere ami a bonyás. Az ÖSSZES 3D adatbázist egy fálj írja le és egy ember tartja karban. Szóval kérdezd meg Aragorn-t vagy Balu-t. Ehhez én nem értek, nem az én területem.

    A CTD-t tudja ő az európai helyszín kapcsán, a megoldást asszem még nem és lehet, hogy nem is lesz megcsinálva egy darabig. Szintén kérdezd őt.

    Sajna nincs időm nekem se midenre.

    A füstöt meg sikerült kifehéríteni. Rakjak be képet. Most már csak sűríteni kéne egy kicsit.
  • repvez
    #9850
    Csak gondoltam hátha SnakeMan tudna rá megoldást hogy ne Legyen CTD.A reptéri kifutopálya ha jol tudom csak egy 2D-s modell az nem bonyolult megcsinálni.Az épületek rá már mehetnek a játék saját objektumaibol.Csak ezt az ujat kéne valahogy kicserélni.
  • Molnibalage
    #9849
    A #9842 második képe? Azért megpróbálok sűríteni a füstön egy kicsit.
  • Molnibalage
    #9848
    A ÖSSZES rakétafüst ilyen a játékban, csak a kis méretük miatt nem látszik a rózsaszínes árnyalat. A lenti F-14 képen, pl. "large SAM" trail lett betéve. Ez van, ilyen színű. RGB-ben 1 1 1 érték van megadva és ez jön ki belőle.
  • Molnibalage
    #9847
    A régiek kinézetének a cseréjén tudtommal dolgozik az FF csapat. Az a 3D modellek lecserélésével jár. Azt a részét mi hanyagoljuk csak egyelőre...

    Viszont kitenni a térképre újat, még Tacedittel is lehet. Régen meg is mutattam az FF3-ban. Kitettem egyet Pápa közelébe és pakoltam rá SZU-33-at. Repültek bevetést a hadjáratban. Az FF4-es európai helyszín, mint má írtam nem moddolható valami bug miatt. BÁRMIT megváltoztatsz és mented, indítás után CTD a végeredmény. Ezért csinálok koreait, de ezt is leírtam már. Más esetben már régen azon dolgoznék...
  • Scottt
    #9846
    Bucser nálam is rózsaszín-lilás nem pedig "fehér" eddig a videókon amiket láttam kb fehér színűek voltak a rakéta füstök[gondolok itt valós videókra]
  • L Viper #9845
    Még szép, hogy a meggyújtás volt a lényeg !

    Balage: a 2. kép nagyon jó !
    Kíváncsi vagyok az új RV-ben milyen füstök lesznek.
  • repvez
    #9844
    Balage ha felveszed a kapcsolatot snakeman-nel akkor esetleg affelöl is érdeklödhetnél hogy hogyan kéne uj reptereket beletenni a területekre vagy a régiek kinézetét kicserélni.
    Vagy az europai területre csinálni egy kampányt és akkor tudnék csinálni magyar reptereket hozzá.
  • Bucser
    #9843
    igen maga a magnézium fehér, de meg is kell gyújtani:)
  • Molnibalage
    #9842
    Na asszem elmodhatom, hogy tudok füstöt is moddolni. Ez egy duva eset lesz! Kicsit teleszemetelem a fórmumot, de legalább látjátok, hogy mit csinálok.

    Egyébként a \terrdata könyvtárban van a trail.txt. Abban vannak a füstök adatai és a simdata.zip-ben meg a hajtóművekhez van hozzárendelve az egyes füst. Elvileg most már AKÁRMILYET meg tudok csinálni. Ebben ti is segíthettek, ha akarotk, nem nehét csak texteditálás az egész. Most minden azonos tjpusú rakétának azonos a füstje, de csinálhatnuk új bejegyzéseket és lehetnek egyesek egyedibbek is akár.



  • L Viper #9841
    Ejj de jókat rosszalkodtunk zsenge gyermekkoromban, mikor tudtunk szerezni egy kicsit a magnéziumból !
    Tisztán vakítóan fehér.

  • Bucser
    #9840
    Nekem mindegy:) De én úgy tudtam, hogy a füst általában a szürke árnyalatai:) (főleg a rakétafüstre gondolok azt tudom, hogy pl a flare vörösesfehér hisz izzó magnézium)