52965
  • Molnibalage
    #9919
    Sindel, hogyan tudtál ilyen tűéles screeneket csinálni?
  • macilaci69
    #9918
  • Molnibalage
    #9917
    A legutolsó verzióban már sokkal fehérebb, sőt megkozkáztatom enyhén kékes talán. Holnap délután lesz időm végre foglalkozni vele. Ha lendületben leszek, akkor lesz már egy majdnem végleges verzió. Azát írok hozzá egy rövid readme és változtatási dolgokról általánosan. Mindent képetelenség lenne, de az MOD.xls tartalmazza a legnagyobb részét.
  • Gundark
    #9916
    Jó helyen jársz. SW ez is, de amire Te gondolsz az a Wampa jéglény :)
  • Molnibalage
    #9915
    Ej! Lelépek 4 órára és hogy megugrik a fórum. :)
    Bucser, a képek nagyon állatok. Ha korábban jött volna, beraktam volna háttérnek a manualba. Sebaj. Majd egy hadjárat naplóban lesznek akkor, ha majd eljutok odáig, hogy egyszer repüljek is vele én ne csak moddoljam.
  • macilaci69
    #9914
    Bocsa csak humorizáltam,mintha a gundark lett volna a Hoth bolygón a "jégszörny"de ha nem ,ugy legalább még picit se volt humoros.Sorry.
    Fogadd el ezt a pár képet bocsánatkérésem jeléül.Itt
  • Gundark
    #9913
    ÖÖö? Most miről beszélünk? :)
  • macilaci69
    #9912
  • macilaci69
    #9911

    Szép kép,melegitse sziveteket.Gundark olyan ismerős a hivójeled,hogy áll a csata Luke
    Skywalkerrel?
  • Gundark
    #9910
    Báz. 9360 :)
  • Gundark
    #9909
    Röviden? Nem. Hosszabban megtalálod a 9630as hozzászólásnál illetve utána. FAST pack rulez. Főleg a gyorsitórakéta.
  • HungaroJET
    #9908
    Az tuti :D

    Strike Eagle ?...Nyam-nyam :D

    Jól néz ki Sindel :)...ezeket a képeket te művelted/gyártottad ? :)

    Apropó: F-15E hordozott valaha AGM-88 HARM-ot...Jane's USAF-ban igen, de InRealLife ? ...tudtok ez ügyben valamit ?
  • L Viper #9907
    Hálistennek rendesen pörög a fórum.
    Mi lesz itt, ha kijön az új RV.
    Brutál multikkal fogjuk tesztelni :-)

  • sindelnet
    #9906
    Kedvcsinálónak--------->
  • Borisz80
    #9905
    Hú az annyja... azt hittem hogy csak én vagyok itt ilyen őskövület :D

    Spektrum: Fighter Pilot meg Amiga: Falcon.... éljenek a régi szép idők :D
  • HungaroJET
    #9904
    Hali Sindel :) ..pedig szoktam néha IL-2-t nyomni.

    Loncihoz próbálom MODolni az F-15-ös földi arzenált :) (F-15C buta bombákat)

    Hát igen ...ritkán Falconozom mostanság :)

    Anno, Amigás koromban pedig minden nap aprítottam a MiG-eket a Sólyommal.

    A LOMAC kicsit közelebb áll hozzám, bár kétségtelen, hogy a Falcon jobban!, és lassan szebben! is kidolgozottabb (lesz) mint a Lonci.
    A lehetőségek tárháza szinte végtelen a Falconnál. A LOMAC eléggé "bebetonozott", főleg, hogy most a DCS-re koncentálnak a fejlesztők.

    Hála MolniBalázsnak "is" (vagy inkább a Pápának?)egyre jobban néz ki a Sólyom :) ...tényleg örülök a Falcon fejlesztéseknek
    ...azok a füstök/gőzök nagyon impozánsak ! kicsit tényleg lilás-rózaszín, de tényleg jól néz ki.

    Ezért is kezd a szívem a Falconhoz visszahúzni...no meg az F-15 miatt is :)

    ...már a ZX Spectrumon is azzal "toltam" 1982-ben (Figter Pilot) :D
  • sindelnet
    #9903
    Gun,nézd meg ITT
    hogy ki lett LocOn kategóriában a negyedik és ne kötekedj...
  • HungaroJET
    #9902
    További lehetséges ok fékező horog használatára: hajtóműteszt :)

    http://br.youtube.com/watch?v=GcFWP_TvNjM
  • sindelnet
    #9901
    Szia Hungaro.Már vagy két éve nem láttalak Il2-őzni...
    Nincs kedved a Lonci után a Falcont is szétmoddolni?
    Néhányan elég szépen fejleszgetik.Szoktál repülni ezzel is?
  • HungaroJET
    #9900
    Az tuti :)

    Totál úgy jött be mintha semmi gond nem lenne a futóval...(ilyenkor a műszerfalon nem világít a bal futót jelző zöld lámpa, a piros elalszik mikor kijön a futó, de a zöld csak akkor gyullad ki a ha futó ki ill. bebiztosított összerogyás ellen)

    Láttam már videót ahol a pilóta épphogy letette az ilyen meghibásodott gépet, majd mielőtt a szárny leért volna a betonra visszaemelte a levegőbe és láss csodát ettől az impulzustól a futó helyrejött.
    Minimális volt rá az esély de összjött neki...persze sokkal finomabban tette oda a gépet.
  • Gundark
    #9899
    Igazad van. Te biztosan jobban csináltad volna.
  • HungaroJET
    #9898
    Hát láttam már szebb landolást is.
    Nem lebegtette ki eléggé, szebben is földet érhetett volna...pláne, hogy tudta, hogy nem jó a futó kibiztosítása.

    Ezért volt kiengedve a fékezőhorog..igen van az Eagle-n (Falcon-on is), de nem az a brutális terheléseket elviselő fajta, mint a Hornet-en vagy a Tomcat-en.
    ...ez tényleg csak arra jó, hogy megfogja a fék vagy futóhibás gépeket a kifutó végénél...vagy (vég)szükséges helyzetben a kifutó közepén.

    ez 1 vastag gumikötél általában...nem olyan mint a rep.hordozó fedélzeti hidraulikus vagy légkompressziós (dugattyús) csillapítású drótkötél.

    Ebben akadt meg az F-15-ös és valószínűleg a vékező gumikötél is közrejátszott abban, hogy a gép a pálya mellett állt meg.
  • Bucser
    #9897
    Irakból szeretettel a FO fórumról (szerintem kúrva jó képek)











  • Solt
    #9896
    elmúltak a kételyeim! :)
  • Solt
    #9895
    olvasd el mégegyszer amit írtam...
  • Razor18
    #9894
    A McDonell Douglas kivizsgálócsapata először azt hitte, gurulás közben, a földön történt a baleset...
  • Razor18
    #9893
    A story szóról szóra igaz, miben kételkedsz? Kétszer akkora sebességgel jött be leszállni, mint normális, és a törzsön ettől elég felhajtóerő keletkezett ahhoz, hogy fennmaradjon, és ne is orsózzon a hiányzó szárny irányába.
  • Molnibalage
    #9892
    Igen, mert azon dolgozott, hogy tutira az ép futó érjen le először és a terhelést csak utána kapja a másik. Tökéletesen kivitelzete amit kell, a betonról is alig ment le!
  • Molnibalage
    #9891
    A futómű fordítónak a meghibásodása. Tipikus a típusnál. Így kicsit rímben. :)

    A félszárnyú F-15 meg ősrégi sztori és igaz. Egy A-4 Skyhawkkal ütközött a gép. Kijavították és később még légigyőzelmet is értek el a géppel. A gond az, hogy ez a fajta sérülésállóság nem látszik a játékban... Mikor a céget felhívták az volt a kérdés, hogy képes -e a gép fél szárnnyal repülni. A cég válasza az volt, hogy a szimulációk szerint és a szélcsatorna tesztek szerint elvileg igen. Ezután eléjük tárták a bizonyítékokat.
  • Solt
    #9890
    szerintem elég meredek szögben tette le...
  • Boconadi
    #9889
    Szerintem nem vágta oda, valami baja volt a futónak, ilyet ki kell bírnia, semmilyen szerelés nem volt a gépen. Biztos hogy valami hiba.
  • Solt
    #9888
    viszont a második nagyon durva... jelenlegi eszemmel picit kételkedem a hír igaz mivoltában... :)) de majd jönnek a top gun-ok és megmondják a frankót! :))
  • macilaci69
    #9887
    Én is a stilus követője vagyok:-))
  • Solt
    #9886
    Jól földhöz vágta! :)) Mintha magamat látnám! :)))
  • macilaci69
    #9885
    Itt meg az uj oscar jelölt pilota....itt
  • macilaci69
    #9884
    KIcsit sportosabb leszállás egy japo zsokétól........Klikk
  • Molnibalage
    #9883
    A Realism MOD készítésébe megpróbálom bevonni Cifu mestert is. Elég méretes kérdéscsoaggal bombáztam meg.
  • Molnibalage
    #9882
    A füstök a simdata-ban és a trail.txt-be vannak kódolva, szóval nyugodtan telepítsed. SŐT, én úgy vettem észre, hogy a két új Aeyes 3D kabin a dxh kiterjesztésű file-t babrálja telepítéskor, de az F4Browse nem! Az új verzió elvileg a kabinok telepítése után is használható, de ezt majd még kipróbálom. Szóval tedd nyugodtan. A füst MOD része, még nem végleges, asszem még csinálok pár egyedi füstöt. Elivleg a kondenzcsíkokat is meg tudom hosszabítnai, de még nem próbáltam ki és az FPS-re gyakorolt hatását is meg kell vizsgálni. Több km-es csíkot is össze tudok hozni akár, bár a füscsíkok hossza úgy van megadva, hogy mennyi ideig maradnak meg, tehát ez sebességfüggő.
  • L Viper #9881
    Kb mennyi idő még, mire készen lesz a füstmod ?
    Addig nem is telepítem újra a kabinokat.
  • L Viper #9880
    Nagyon nagyokat ugrál kötelékezésnél sok a lag és időnként megállnak a gépek (Pause-zik).
    Dogfightban még játszható, de a lényeg a Campaign lenne.
    Ennek még mindig az ősi netkódja van, nem olyan felhasználóbarát, mint az AF-é.
    Az új RV-patchben jobb netkódot ígérnek, mint az AF-é, ami már most is tökéletes szerintem.