52965
  • zsoltfireman
    #12840
    Én a FLIRT a TGP-vel??? NEM!!! Csak akkor teszi fel a Block 40/42-nél ha GBU bombát viszel!!!
    Én csak azért védtem az OF-et,mert ott egy síma F-16D is Sniper van
    Épp azért kéne,hogy manuálisan rakhasd fel,pont amilyen küldetést repűlsz
    Mivel már Irán,és a mostani Iraq is benne van a progiban!!!
  • Molnibalage
    #12839
    Vékonyak a szárnyak és a futószárak? A gond az, hogy nagyon kevés a 3D modeller és a modellt asszem nem akárhogy kell elkészíteni. Itt a bibi. Segítni bármikor lehet, nosza...

  • Molnibalage
    #12838
    Gondolom ugyanez.

    Zsolti írd le a problémát angolul és akkor továbbítom.
    Mellesleg ez félig meg rossz kérés, mert ugyebár a játék régebbi időket is szimulálhat, akkor meg hiányzik róla az ami most szerinted pluszban van... A játék motorja megköti a fejlesztők kezét.

    (A FLIR az nem beépített cucc egyébként? A játkban meg akkor is tudod használni, ha nincs rajtad LGB. Vagy kevered FLIR-t a TGP-vel?)
  • zsoltfireman
    #12837
  • Bucser
    #12836
    Hasonlítsd össze. talán így szembetűnőbb a különbség



  • Bucser
    #12835
    Ami most benne van az igen. Az hogy a patch után milyen lesz nem tudom.
  • zsoltfireman
    #12834
    Teljesen igaza van! Az RV-ben nagyon csúnya az A-10! Aránytalan :-(
  • zsoltfireman
    #12833
    Nem érted vagy csak nem akarod érteni??? :-)
    Baj az RV-ben ha Block 40/42-vel akarsz jelenlegi missiont repülni,GBU
    bombázáshoz felrakja a FLIR-t is!Köztudott,hogy ezt már nem igazán használják! Engem rohadtúl zavar! Ez egy Kosovos Avianos küldetésben elmegy,de egy Iraq-i küldetésben nem! Igen is,ha már poligonokról beszélünk,meg frissitésekről meg még mittudomén,akkor ez is legyen jó!
    Vagy meg lehetne legalább úgy oldani,hogy külön fel lehessen rakni,kinek milyen izlése van,mint a hangárban amikor válogatod a különböző fegyvereket.
    Ma már egy síma F-16C Block 25-sön is Sniper Pod van!
  • Molnibalage
    #12832
    Ennyire ócska szerinted az A-10?
  • Bucser
    #12831
    Szerintem meg ronda. Olyan mint egy girhes ló és nem mint egy varacskosdisznó.
  • Bucser
    #12830
    Hagyni kell egyszer rendesen végigfutni. Azután rendbeteszi a gépedet. a windowsé szart sem ér ez legalább használ is valamit.
  • Razor18
    #12829
    Nekem épp az O & O defragja tűnt sokkal lassúbbnak, mint a Windows-é. Gyakorlatilag nem volt türelmem végigvárni, fél nap után kikapcsoltam.
  • Molnibalage
    #12828
    Pár wireframe screenshot. Kövezzen meg érte sok ember, de nekem még ez az M-109 is tetszik, ha 2-szer ennyi poligonból állna már akkor is el lennék ájulva. A skinje sem olyan rossz.






  • Molnibalage
    #12827
    Nem igazán vágom, hogy miről is van szó. Mit értesz azalatt, hogy kifinolmultabb? A modifikácókra utaló megjegyzést sem értem. Sőt egyeneen semmit sem értek. :)
  • zsoltfireman
    #12826
    OF védelmében,sokkal kifinomultabb a loadout-ja (felfüggesztései)!!!
    Most F-16 esetében mondom,ezért nagyon hajlok rá.
    Kár,hogy az RV-ben nem oldották meg ilyen élethűen
    A Viper modifikációkról nem beszélve! Jó a kabint nem értem bele
  • Bucser
    #12825
    Elég sokszor el lett mondva, hogy az OF nem a polycount miatt szar. Az OF nem grafkártyalimitált hanem processzor és memória. (mint minden Falcon eddig)

    Egyébként nem kell küldened WFrame képeket. nagyjából látszik a modelleken, hogy mennyi polygonból állnak. de 1000%-ig biztos vagyok, hogy a gépek legalább 10000 polygonból. a kabinok meg olyan 2000 körüliek. (legalább)
  • Molnibalage
    #12824
    Küldjek privátba pár wireframe-es képet RV-ből? Ott az AIM-120 jó ha 50 poligonból áll. A 2000 meg szerintem felesleges. Talán ezér olyan szar az én szemeben az OF. Emiatt játszhatatlan. Kár.
  • Bucser
    #12823
    Egyébként Lod Editorban attól is függ, hogy melyik lodot nézed. Ugyanis a gép úgy könnyít a nehézségein hogy a különböző távolságból látható objectek különböző változatát jeleníti meg. (minél távolabb annál kisebb részletességű.

    Elvileg a Lodolásnak ez a lényege real time grafikánál.
  • Bucser
    #12822
    Ezt megmondták. Meg látszik is a részletességen.
  • Molnibalage
    #12821
    Megnézted, vagy megmondták?
  • Molnibalage
    #12820
    Nekem van RV-hez jó LOD editrom, de nem találom, hogy hol nézhetném meg a poligonszámot. Wireframe-es képet tudok adni modellekről kérdés, hogy szabad -e? Megkérdezem.
  • Bucser
    #12819
    Ezek az Amraamok kb 2000 polysok.
  • Molnibalage
    #12818
    A 3DS azért kéne, mert univerzális és ebből tudnak a Falconba gyorsan implementálni dolgokat.
  • Molnibalage
    #12817
    25K-s OF F-16? Hát az erősen kétlem, de aki tudja nézze már meg LOD Editorral. Nem nagy szám. Elindítod, kiválasztod a listából és meg lehet nézni, hogy mennyiből áll az egyes LOD-oj poligonszáma. Én az FF3 alatt nézegettem és ott asszem egyetlen gép sem volt 1200 felett... Persze lehet, hogy rosszul emlékezek.
  • Bucser
    #12816
    NEm nincs trial verzió, de ha valaki kicsit otthon van torrentezésben le tudja szedni a legfrissebbet. Aztán mehet alapnak a Max saját tutorialja. MIre azt végitolod és megvan a saját kísérletező kedved közben egy csomó dolgot magad is megtanulsz. Ha ez is kevés lenne szerezz be egy Max bibliát.

    mondjuk van aki Maya-t van aki Lightwave-t helyez előnybe.

    3D modellezéssel elég sokáig próbálkoztam, de a gazdasági kérdések jobban lekötnek meg melóban is ezzel foglalkozom (értsd szeretem is amit csinálok) így a szabadidőmet nem 3d modellezéssel töltöm már hanem asszonnyal, lakás szépítéssel, olvasással és némi játékkal. Többre nincs időm és ezért szelektálni kell.

    De neki kell ülni és ki kell próbálni. te mérnöknek tanulsz ha jól tudom talán autocadet is tudod kezelni. Max sem sokkal nehezebb ha megtanulod az alapvető különbségeket.

    Mellesleg a Mai GPU-k mellett az a 6-8k polygon kb semmi.... Az OF polygonszáma tudod mennyi az F-16-os modellhez? Ha jól tudom olyan 25K polygon. és nincs directX8-9-10 benne semmi.

    Az újabb DirectX-ek nagy előnye a küönböző mapping eljárások amik a polygon countok csökkentését teszik lehetővé és shaderek amik a megvilágítási tulajdonságokat képesek predefiniálni ezzel is levéve mind a GPU mind a CPU válláról a tervet. csak nem szabad velük pazarolni... (normal mapping anisotropic filtering és bump mapping. ezek mind alap képességei a mostani generációknak és a megvilágítást is már dedikáltan a GPU számolja.)

    Szóval van ám mozgástér bőven. Kérdés mennyire optimalizált a kód.
  • Molnibalage
    #12815
    Lehet, hogy egyszer eljön a pillanat amikor ráunok mindenre és megtanulom a 3DS használatot.

    Bucser az egy dolog, hogy ne dobozokra lőjünk, de azért 6-8k-s poligonszám alkalmazása az nálam már az elvetemült kategória. A skienzéssel is lehet jót és rosszat tenni. Most a játékban az AH-64 és AH-1 jobban járna, ha nem lenne skinje...
    Te értesz ilyesmihez egyébként? Kitől, hogyan és honnan lehet az alapokat megtanulni? Van valami trialos 3DS esetleg?
  • L Viper #12814
    Remélem neki is fog állni valami fanatikus ennek is. A hajókról nem is beszélve.
  • Bucser
    #12813
    Látszik nem sokat 3d modelleztél még...

    Azért a BS földi járművei szükségesek másrészt meg azért 2008-2009-ben ne dobozokra lövöldözzünk már amit elképzelünk, hogy "ez most egy M113"...

    Ráadásul helikopter szimulátor szóval elég sokszor szinte testközelből leszel jó közel sokkal alacsonyabb sebességgel mint eddig. Kellenek a high Poly földi modellek.
  • L Viper #12812
    Nagyon jó, köszi. Szerintem a linket postold be a Frugalsra is.
  • Molnibalage
    #12811
    És ez most mire is jó?
  • Molnibalage
    #12810
    Azoknak meg azért nincs nagy létjogosultsága, mert hacsak nem videót késztesz úgysem látszik belőle semmi. Soha nem értettem miért kel olyan rohad nagy poligonszám és sok minden más az (akkor még) BS-be...
    Olyan screeneket tettek be, ami még egy háborús FPS-ben is megállná a helyét. Egy repszimbe viszont a halál felesleges kategória. 100-140 pilognoból elég muatós földi járműveket lehet készíteni. Mellesleg ez a opció is nyitva áll a lelkes 3D modellereknek. Én sajnos ehhez nem értek.
  • sindelnet
    #12809
    Kabintükröződés+lift line:LETÖLT

  • L Viper #12808
    Jó ez a modell, jó 10 éve még senkit nem zavart, ha egy szimulátorban egy henger volt a gép törzse, a szárnyaknak nem volt vastagsága. :-)

    A földi harci egységekre kéne ráállni inkább, azok közt vannak elég kezdetleges modellek.
  • Molnibalage
    #12807
    Nosza, csinálj jobbat. Igény lenne rá. :)
  • Boconadi
    #12806
    hát szerintem az egész modell kaki :)
  • Molnibalage
    #12805
    Na most pislogok, mert nem látok semmi különbséget.
  • L Viper #12804
    Lecserélte a signaturáját is .
    Virtuális OF századtag lett.

    Egyszer nekem is beszólt, mikor valami olyasmit mertem írni az RV-ről, hogy szerintem a legjobb Falcon verzió.

    Azért azon jókat szórakozok, mikor osztja az igét, ha valakinek esetleg a Lock On jobban tetszik, mint a Falcon.
  • zsoltfireman
    #12803
    Szépűl a Varacskos bőr is!!! Mert ami eddig vót a siralmas!


    Az első elkészűlt a 25FS Osan AFB disznaja
  • Molnibalage
    #12802
    Hát igen. Ez is tőle egy idézet.

    "OF 4.5 may as well be called Falcon 5.0."

    Ezen azért rögöhnöm kell, főleg ha látott volna már a készülő új FreeFalcon-ból. TGP, manual rado tuning és D-LINK rendszeren kívűl semmi sem fejlettebb benne. Külön oldala van az ARM rakétának, de ettől nem esek hasra. A 3D kabijai meg olyan szinten eszik az FPS-t, hogy az már gáz...
  • Bucser
    #12801
    Mower néha kifejezetten gyökér ha OF védelméről van szó:D