52965
  • Bucser
    #12960
    3 nézetire van állítva a kép? ÉS biztos hogy olyan nézetre amelyik oldalról szerkeszteni akarod?
  • Solt
    #12959
    Van abban német, angol, francia, ráadásul úgy csinálnak minden szó kimondása előtt, mintha egy nagy adag slejmet akarnának felrántani! :)))))
  • Molnibalage
    #12958
    Hát az még a '80-as években indult. A gép nem lett volna túl nagy szám, drága lett volna --> nem lett belőle semmi, kivéve az, hogy a dokumentáció egy részét megvették a kínaiak és állítólag felhasználták a J-10 gép tervezésénél. Aranysasban volt egy cikk a gépről kb. 1 éve.
  • Wampa
    #12957
    Nem mondanád ha hallanád beszélni a hollandokat egy nemzetközi afrikaans kongresszuson Flandriában:)
    Most nézegettem egy képet,futott Izraelben a LAVI programm a 90 években....azzal mi lett?Mármint attól kérdezném aki tud róla:)
  • Solt
    #12956
    Mind indóeurópai nyelv... egy kis kutyulástól eltekintve egy kutya kölyke...
  • Wampa
    #12955
    Ha azt mondom hogy az összes c betűs szó a Hollandban francia eredetű,meglepődsz?
  • Molnibalage
    #12954
    Ja és az ALT+b-bel berakott képpel való mahinálást sem értem. A tutorial féle berakáskor ha zoomolsz a háttér kép nem követi, csak ha beállítok egy opciót mikor betöltöm a képet, az viszont zoomoláskor elkezd torzítani. Használtam már pár 3D-s szoftvert, de ez tényleg isten csapása hozzájuk képest. Mindennek idióta elnevezése van. Miért nincsenek benne a jól bevált angol kifejezések? Reference axes, surface, stb? Azt sem tudom hol kezdjem el használi.. Azért erre nem számítottam.
  • Molnibalage
    #12953
    Nem ilyen gondjaim vannak. Már a legalapabb dolog sem jó benne nekem valamiért. Betetett háttérnek egy T-55-öt mindhárom nézetbe és az ágyúcsövén akartam tanulni/gyakorloni. Megcsinálom a csövet, szembe nézeten beállítom a magasságot, de oldalnézetben meg nem stimmel a magasság. a fenti képet meg 90 fokban el kell forgatni, hogy ne merőleges legyen cylinder iránya kihúzáskor. Rohadtul nem értem. Vagy én nem tudom a műszaki rajz vetítési irányait vagy ők...
  • Bucser
    #12952
    MAXnál alaptétel. Nem vonalaid vannak hanem meshed azaz végig térbeli testel dolgozol. Mintha faragnál.
  • Molnibalage
    #12951
    Na lejött a 3DS MAX éppen próbálgatom. Hát az XSI-hez képest egy kínszenvedésnek tűnik a cucc egyelőre. Nekem így első blikkre iszonyat hülye logikája van.
  • Bucser
    #12950
    Mind németül mind angolul elég jól beszélek és értem mindkét nyelvet. rengeteg a hasonlóság. (nyelvtan, mondtaszerkezet terén és szavaikban.)
  • Molnibalage
    #12949
    OFF

    Általánosban 5 évig tanítottak németet, semmi használhatóra nem emlékszem belőle. Gimiben 4 évig heti 3 órában olaszt, eredmény ugyanaz. Angolt sem tanulok hat és fél éve csak használom. Ha gimiben olasz helyett plusz angolom lett volna már simán lenne nyelvvizsgám és nem most kéne gyúrni rá... (egyáltalán nem találtan hasonlónak a két nyelvet soha, bár nem is vagyok nyelvzseni, hogy ezt megítéljem..)

    ON
  • Bucser
    #12948
    A Német és angol között rengeteg a hasonlóság.

    Egyébként meg 2 nyelvet tanulni gimiben nem hülyeség. Nekem most, hogy a 2. nyelvvizsgámra készülök rengeteg rejtett tudásom jött elő a gimis időkből. holott többnyire csak lógtam az órákról:D
  • Molnibalage
    #12947
    Akkor bocs. Sajnos akkor neked elég nehéz lesz kezdetben. Nektek már csak egy nyelvet oktatnak gimiben? Nekem még kettőt kellett (teszem hozzá, feleslegesen).
  • L Viper #12946
    Az oktatóvideók tényleg nagyon jók és magyar feliratozással szájbarágósan.
    Az alapoknál kezdj, aztán lesz még bőven nehezebb rész is.

    Ha türelmes vagy, hogy megtanuld, hidd el, hogy sokáig el fogsz ezzel a szimmel repkedni.
  • csaba90
    #12945
    oké oké... nyugiii :DD amúgy meg németet tanulok :P
  • Molnibalage
    #12944
    Ja, és kipróbálgatni is lehet a dolgokat és kb. 30 sec alatt rájössz, hogy bármivel repülhetsz, kivéve helikopter.

    Így jöttem most rá, hogy milyen egységek tartoznak a GCI modellezésébe és milyen más bug van a környékén. Nem mesélte el senki, bár utólag megtaláltam az RP5 manualban is. Nem öntömjénezés, de azért kis önállóság legyen már azért az emberben.

  • Molnibalage
    #12943
    Magyar kézikönyv az van. Magyarosítás soha nem lesz és bűn is lenne. Sok dolgot nem is lehet lefordítani. Mellesleg jó dolog nyelvet tanulni... (Már ettől a kérdésemtől is herótom van, ez a kérdés számomra a fiatalság növekvő általános lustaságát jelzi. Azért egy nyelvet meg lehet annyira tanulni, hogy úgy ahogy elboldoguljál.)

    OLDAL szerint le írtam, hogy hol találod a készikönyvben amit kérdeztél. TÉNYLEG ilyen nehéz? L_Viper már válaszolt a repülhető gépek kérdésre. Ez nem ledorongolás, de TÉNYLEG olvassátok már a kézikönyvet és nézegessétek az oktató filmeket. Nem'tom hány játékhoz létezik ilyen, ami ráadásul ilyen összetett.

    Ramp start oktatófilm van, de kezdőként nem ezzel kéne először foglalkozni, ez ráér a végére.
  • csaba90
    #12942
    Sziasztok. na hát megnéztem a F.A.Q.-ot és belenézegettem a leírásokba/kézikönvekbe de ott nem találtam meg az ilyen alap dolgokat..
    hogy egyáltalán hogy kapcsolom be a hajtóművet meg ilyenek :S elnézést ha netán mégis ott lenne benne de nem néztem akkor meg rendesen :S
    meg arra se kaptam választ hogy magyarosítás létezik e hozzá vagy sem :S

    mégegyszer elnézést kérek a hülye és amatőr kérseimért!!! De azért bízom benne hogy nem csak lehurrogásokat kapok.
  • L Viper #12941
    Boci !
    Hízhat a májad egy kicsit: A Te videód linkje a három közül legelől :)

  • Scottt
    #12940
    http://people.inf.elte.hu/csala_g/MultitaskingTest.htm
    Csak screenshottal érvényes jó szenvedést :)

  • Scottt
    #12939
    Bocs a #12931re akartam válaszolni:)
  • Molnibalage
    #12938
    Ebből egy szót sem értek, de bennem van a hiba.

    A legújabb videóim már nem a molnibalage.erxtra.hu tárhelyen vannak, ahogy régen. Enen videók, mint tudjuk be vannak linkelve, de honlap a redviper.extra.hu-hoz nem tartozik. Nem értem mi a baj...
  • Bucser
    #12937
    nem a tárhelyhez tartozó honlapra mutatott a link.

    megoldás csinálsz egy list_index.html-t amin az összes file elérhetősége rajta van. vagy a letöltések oldala már a tárhely domainjére mutat és onnan hívod emg. így közvetlenül onnan indul valamint csinálsz egy fake index.html-t amit tükörként használsz.
  • Molnibalage
    #12936
    Mármint nem a honlapomon, de másol igen.
  • Molnibalage
    #12935
    Megkaptam a választ az extrától, hogy miért lett törölve a tárhely.

    "Kedves Balázs!

    Oldalát azért blokkoltuk, mert csupán fájlok tárolására használta azt, így megsértette szabályzatunk 6-os pontját."

    Az ez lenne.
    "Tilos a tárhelyen olyan adat elhelyezése, melyre hivatkozás nem mutat, illetve amely nem hozzáférhető."

    Namármost ezt nem értem. A videókra mutatott a honlapomon link, de egyesekre meg nem. Mellesleg ezt, hogy ellenőrzik?? Végigtúrják az egész netet link után kutatva?? Vagy csak én nem értek valamit??

  • Wampa
    #12934
    Milyen képek?
  • Scottt
    #12933
    Komoly képek :))
  • Wampa
    #12932
    Hát maximum su-25 el szolgálhatok:(
  • zsoltfireman
    #12931
    Én ezekre gerjednék...
  • Wampa
    #12930
    Húha Repvez,ez nagyon jó,köszi......
  • zsoltfireman
    #12929
    Hááát,nem nagyon, pedig szép kis vas,arra leszek kiváncsi,hogy az itthonit mikor készítik el...
    De azért köszi!
  • repvez
    #12928
    innen is sok tipusköyvet le lehet szedni
    A detail&scale tipusuakban jo minöségü 3 nézeti rajz is van ami a modellezéshez jo.
  • Wampa
    #12927
    Vannak benne szines képek meg minden
  • Wampa
    #12926
    Zsolti,nem érdekel Mig-15 könyv,squadron signalok?
  • zsoltfireman
    #12925
  • Wampa
    #12924
    A Harriernél az ülés törné a kabintetőt...
    De hová tűnt Daemon Gundark?
  • Molnibalage
    #12923
    Na, újabb moddolási lehetőségre bukkantam. Az egyes objektumolnál ki tudom kapcsolni, hogy legyen egy radar tevékenység vagy sem elivleg (még nem próbáltam ki), de azt is be tudom lőmi, hogy a GCI (földi irányítás) rendszerébe melyik működjön. Ez a "földi AWACS" ez is bemonjda a közeli gépek adatait, bár nem kérésre és célre is küldi a gépeket az északi és déli oldalon is, ha nincs AWACS. Jelenleg az ÖSSSZES radar, kis piszlicsáré kitérő repterek radarjai is bele tartoznak a GCI rendszerbe.

    A radarállomásoknál nem elég csak a radart szétkapni ezért lehet, hogy EW battlionokkal pótolom őket csak ők nem tudom, hogy benne vannak -e a GCI rendszerben...
  • L Viper #12922
    A Dogfght-ban van pár gép amit lehet választani.
    Kampányban abba ülsz be amibe akarsz, kivéve a helikoptereket.
    Tactical Engagementben is, a szerkesztővel csinálsz egy egyszerű küldetést olyan géppel, amit ki szeretnél próbálni.

    Kabin természetesen nincs minden típushoz, van ami alapból benne van a játékban és van amit le kell tölteni külön, ill. olyan típusok is vannak amihez még egyáltalán nem készültek kabinok.

    A MiG29-hez alapból van 2D, de ez inkább csak grafikus dolog, az igazi Aeyes féle klikkelhető az fizetős.

    Egyébként abban igaza van Balage-nak, hogy sok minden rögtön ott van a F.A.Q-ban ill. a kézikönyvek elején. Érdemes előbb ott böngészni.
  • zsoltfireman
    #12921
    Horus megint működött...No comment