52965
  • Molnibalage
    #12920
    Nem vagyok annyira rossz passzban, de a FAQ-ban ott van minden, kb. 1 perc elolvasni. Ha valakiben ennyi erőfeszítés sincs, akkor ez nem az ő játéka.
    Nem kis munkát fektettem a kézikönyvbe, alig van olyan dolog amire ne válaszolna, még a játék motorját és egyéb relytett bugyrait is feltárja itt-ott.

    Az kézikönyv elején is azért írtam bevezetőt, mert az pont az összes ilyen kezdeti tipikus kérdésre választ ad és némi extrapolációval és gondolkodással jóval többre is.
  • Molnibalage
    #12919
    3. és 11. oldalon van az infó az új kézikönyvben.
  • Molnibalage
    #12918
    AF-ről az infó benne van a FAQ-ban, az új kézikönyvnek meg igencsak az elején van a dolog, nem véletlenül.

    Én meg mintha régebben már láttam volna erre, de csak egyszer.
  • Razor18
    #12917
    Én most látom először Tornádót itt az F4 fórumon. A régebbieknek nyilván triviális, de nem biztos, hogy mindenki elsőre tudja, hogy van egy kézikönyv a te tolladból, ami ennyi hasznos infót tartalmaz. Elsőre nem biztos, hogy le kell kapni a fejét, elég megadni a linket, ahol elolvashatja. Utána le lehet dorongolni, ha harmadjára is olyat kérdez, ami benne van a kézikönyvedben. Picit mintha épp rossz passzban lennél...
  • Molnibalage
    #12916
    Melyik verzióról beszélsz? Mellesleg kézikönyvben ez is benne van. Olvasni luxus?
  • csaba90
    #12915
    és ha igen akkor hol és hogy tudom kiválasztani hogy melyik repülővel menjek? előre is köszi mindent!
  • csaba90
    #12914
    én azt szeretném kérdezni hogy ebbe a játékba lehet más repülővel is menni? pl Mig-29-essel? És még annyi hogy magyarosítás van hozzá??
  • zsoltfireman
    #12913
    Jó kis tail...
  • sindelnet
    #12912
    Persze azt én is tudom ,h semmi köze a realitáshoz,de kísérletezgetés közben csináltam,mikor próbálgattam az OF-hez vmi elfogathatóbb reflektet csinálni...
    Holnap(ill.ma)OF-hez átszerkesztett StopWorks 40,52 block 2D kabinbelsőkkel jelentkezem.Jóéjt
  • L Viper #12911
    Természetesen az :-) , csak nem akartam ennyire belemenni a részletekbe, mint egyesek a Frugalson.
  • Bucser
    #12910
    A Harrierekben nem "lifLine" van hanem egy robbantócsík, hogy ne a buksiddal kelljen nulla-nullas katapultálásnál áttörni a plexit hanem szétrobbantják feletted.
  • L Viper #12909
    A Lift Line egy segédvonal, ami pont a kabintető szemmetriatengelye mentén fut végig. Ha bekapcsolod akkor egy piros vonalat látsz ott.
    Én eddig a both beállítást használtam, ami a tükröződést és ezt is megjeleníti.
    A tükröződésmodban pedig több vonal lesz, olyasmi, mint a Harrierek kabintetejében is van "gyárilag".
  • Molnibalage
    #12908
    A grafikai beállításoknál alul.
  • LeonSilver
    #12907
    "Ki lehet kapcsolni a Lift Line opciót immár"

    Hol a francban van ez??Mert keresem de nemlelem :(
  • L Viper #12906
    Jó, persze RV-hez is.
    Lapozz át itt a 2. oldalra, kép is van róla. Sindel betette a Frugalsra is, ott is megtalálod, külön topikban.
  • Molnibalage
    #12905
    Honnan is lehet leszedni? RV-hez is jó?
  • L Viper #12904
    Próbáljátok ki amit Sindelnet csinált a kabintükrörődéssel.
    Ki lehet kapcsolni a Lift Line opciót immár, mert tökéletesen helyettesíti azt, sőt jobb annál. Lehet, hogy a 16-osokon nem ilyen az üveg, de szerintem igen hasznos használni. Akár kötelékezésnél is lehet hozzá viszonyítani a többiek helyzetét.
  • zsoltfireman
    #12903
    Akit érdekel,A-10 skin upgrade RV-hez
    A-10 skin pack RV!!!
  • Bucser
    #12902
    tudtommal analog a microstick, de még nem néztem bele a gázkarba csak a talpába. Hogy honnan tudsz szerezni??? gőzöm sincs.
  • repvez
    #12901
    az a baj hogy nekem még 20eft-m sincs hogy a TIR4-et megvegyem vagy a pedált.Pedig annyiért jo vétel lenne.

    Most innen a PlasmaMM2 panelra gyüjtök ,hogy végre meg tudjam csinálni a joyomat.
    Esetleg aki jobban ki van békülve az angollal az tudna nekem annyiba segiteni,hogy kideriteni,hogy pontosan mit is tud ez a panel és hogy a softverével hogyan lehetne a gombokat programozni ill. profilt létrehozni?A bekötésnél kell-e használni diodákat stb..Állitolag Falconhoz készült igy a kompatibilitással elvileg nem lehet baj.
    Bucser neked a Cougarodnál a kurzormozhato kis gomb a gázkaron az analog vagy 4 állásu kapcsolo?Esetleg külön lehet rendelni olyat vagy mivel lehetne helyettesiteni,mert azt ki akarom cserélni az én gázkaromba.
  • Bucser
    #12900
    Ha esetleg valakinek van fölös 100 ezre és venne egy moddolt Cougart az nézzen be ide.

    Deal of the year

    Ez a Setup kb 1000$-t ér. én magam is megvenném de nincs rá pénzem:(

    Jahh 600$-ért vihető
  • Molnibalage
    #12899
    Skaock, a TS szerver nem enged szobát létrehozni. Ez miért lehet? Azt mondja error, azt csá. Semmi más ezen kívűl, hogy miért... Kedves.
  • sindelnet
    #12898
    ITT asszem találsz olyan F16 52 kabint ami használható az OF-hez.
    A torrenten Aeyes Superpit néven más használható kabinok is elérhetőek,ezt nem ajánlom,nem legális.....
    Telepítési útmutató ITT.
  • Molnibalage
    #12897
    Meg ha te meg tudtad tanulni, akkor neki is képesnek kell rá. Egy korosztály vagytok nem?
  • Boconadi
    #12896
    milyen pár dolgot?

    Ugyanis úgy érzem ez nem az a kategória amit sitysuty megtanitunk.
    Elmondani el lehet hogy mi micsoda, de hogy hogyan mikor használd arra neked kell rájönnöd.
    Az pedig hogy mennyire jön össze, az attól függ mennyire akarod.
  • Molnibalage
    #12895
    Hát mostanában nem. Egyébként azt elég egyszerű használni és kb. 3 nap alatt rájöttem mindenre amit használok, csak azóta egyre okosabban használnom.
  • netmester
    #12894
    kinek vannak néha napján ráérős perecei, valaki olyan aki ért a vegashoz mert taníthatna pár dolgot
  • LeonSilver
    #12893
    A Flight Unlimited II nekem megvolt ( eladtam ) és sokkal-sokkal jobb volt min az M$FS.Csak szegény Looking Glass tönkrement :(
  • JoeDestroy
    #12892
    A routerben is van soft restart.
    Akkor kapsz.
  • Molnibalage
    #12891
    Megkésett hírnevű játékok. (Origo-n akadtam rá.)

    Beza ott a szimek közt a Falcon 4.0 :)
  • repvez
    #12890
    Én ismerem!De akkor az a pár napot érdemes a massziv letöltésre forditani amig ki nem bannolnak mert a 0,5-ös arányt lehetetlen tartani.

    Balage én router mögül netezek igy hiába inditok ujra nem mindig kapok uj IP-t.
    Vagy még ez is jó oldal kezdöknek:
    http://www.3dtotal.com/
    A free stuffok között a Joan of arc is nagyon jo én abbol és az mcsaba által küldött fiat500-as tutorbol tanultam meg amit tudok (ami nem sok )
  • mcsaba
    #12889
    Aki nem kapta meg a maxos pdf-eket szóljon, nemtudom ismeritek ezt az oldalt http://www.gfxnews.ru/ torrent oldal, rengeteg maxos videó tutorial, modellek stb. van rajta, angol nyelvü tutorok de van ameikbe olyan jól mutatnak mindent hogy aki egy szót nem tud angolul az is megérti, havonta egyszer lehet regisztrálni, legközeleb február 2-án.
  • Molnibalage
    #12888
    Mert nem letöltésvezérlővel kell. Csak az első file jött le, de nem egy magy videó az egész. Mellesleg, ha ADSL neted van akkor újraindítasz és kapsz új IP címet és újra tölthetsz le. Már a második jön lefele. Az én netemmel egy örökkévalóság lenne visszatölteni az egészet.
  • repvez
    #12887
    Azt ne mond hogy már le is szedted! nem ez alapján csináltam, mert nekem nem akart lejönni csak pár kbytal és nem engedte letöltésvezérlö használatát ugy meg ha megszakad vagy el kell mennem akkor veszik az összes adat.
    Esetleg ha le jött akkor valahova feltehetnéd kevesebb daraban is.
    Én autos tutorok alapján okosodtam és az ott felhasznált eljárást probáltam utánozni.Mert ezen kivül még nem találtam pontos és részletes repülö tutorialt ,bezzeg autosból dunát lehetne rekeszteni.
  • Molnibalage
    #12886
    NAGYON zsír anyag! Te is ez alapján csinálod?
  • Molnibalage
    #12885
    Fúú, hol is linkeltem be? Már nem is emlékszem...

    Hamarosan ITO-2RV alá.
  • mcsaba
    #12884
    A model valóban különálló részekből kell felépüljön, másképp eggyes részeket nem is lehet animálni, a törésmodell az van hogy teljesen külön modell, ami a Falconba szerintem így is van mert mikor összetörik a gép nem is hasonlít az alap modelre, azzal viszont vitatkoznék hogy utólag nem jó szétszedni egy modelt, én mikor maxoztam mindig először egybe csináltam meg a modelt és utána daraboltam, ilyenkor ténleg van hogy nemkivánt részek jelennek meg de zerintem ezeket sokkal könnyebb helyrehozni mintha külön modelt próbálnánk csinálni, pl. egyszer csináltam egy kocsit és kezdőként külön akartam megcsinálni az ajtót, napokig kinlódtam de nem sikerült olyan görbületet csinálni az ajtóra hogy az illeszkedjen a kocsi formájához, mikor egybe csináltam akkor csak pár percik tartott a kivágás és a korrigálás, de ez csak az én véleményem, én nem vagyok profi, meg már nem is maxozok.
  • JoeDestroy
    #12883
    A modell szerintem nem lehet egyetlen alkatrész. A mozgó részeknek és a törésmodellnél széteső részeknek szerintem külön alkatrészeknek kell lennie. Balázs linkelt be egy oldalt, ahol a Max, Falconra készített pluginje van. Az ottani képek tanulsága szerint több különálló testből épül fel. (kabintető, katapultülés, kormánylapok, gondolaajtók + a törés szerinti tagozódások: szárnyak, orr -radartányér törés után látható,) A kinematikai kényszerek alapján (egy v. többirányú csuklók, lin. tengelyek) a programok (játékmotor) paraméterezése alapján ( a modell kényszer pl.:egyir csukló + szögelforulás) mozognak a részek, v. robbanásnál a kényszerek megszűnnek, és a számolt fizika alapján szétszállnak. Ennek kellene utánajárni a Falcon esetében is mert az elkészített szépen kinéző, de nem megfelelően tagolt modell lehet hogy használhatatlan. Régebbi programok ehez hasonlóan kezelték a modelleket
    Repvez modelljén a képekből nem lászik a tagoltság. Utólag szétszedni jól meg nehéz. (a meshek darabolásánál nem kívánt élek jelenhetnek meg, plussz vertexek tagolhatják a darabolás mentén az alkatrészt ... főleg a kabintető leválasztásánál)
  • L Viper #12882
    Ha jól ment a 4.4.1, akkor a 4.5 még jobban fog :-)

    RV-nél a váltogatási akadás csak egyszer van, az első betöltéskor. Utána nem csinálja. OF-nél valóban nincs, nem tudom RV-nél pontosan mi okozza.

    Ha nincs erős géped akkor az OF valószínűleg hadjáratban nálad is játshatatlan az FPS esés miatt. Gyakorlásoknál nálam is jó, még nagyobb is az FPS, mint RV-nél.

    RV-nél a felhőkön lehet javítani, vannak jó modok, az alap felhőket nem is használom.
  • L Viper #12881
    Igen, a Zerk féle 3D-s. Néhányan jelezték, hogy hibás, nálam jó volt 1024x768-nál.

    Egy csomó cucc AF-hez ! Skinek új 3D-s kabin, stb. Érdemes átnézni.
    Sajnos francia oldal:

    Klikk Ide !

    Én az időjárás buherálót szeretem, az ids fent van itt.