5017
  • Nuki
    #1730
    akkor miért nem valami értelmesebbre mentél el, ha nem akarsz tanítani? :P
  • _Vegeta_
    #1729
    Kell a diploma mer anelkul mar lassan sz@rni sem lehet. Erettsegi utan 1evet kerestem munka utan nemvolt sehol, eze tanulok tovabb. Amugyis ha tannitani akarnek még el kene mennem valami egyetemre 2evig mer megvaltoztattak ezt a rendeletet vagy mit es a diplomammal max alsoba tanithatnek. 1-2-3.osztaly.
  • Nuki
    #1728
    nem értelek, lécci magyarázd már el a szándékodat, olyan kiváncsivá tettél :)
  • _Vegeta_
    #1727
    ikszdé jaja most is ott kene lennem, de olyan faradt vagyok perceken belul kidolok. ikszdédédé
  • Jagi
    #1726
    LOL b+ xDDD az NYF-re jársz? lolol én meg 5 percre lakom tőle autóval :)
  • Slan
    #1725
    A tanulásról jut eszembe...
    Nem lehet az előző évi alapszitű vizsgák feladatait valahol megszerezni? Mondjuk gyakorlás céljából. Mert ha eleget tanulok a nyáron(), akkor a decemberi vizgán már ottleszek :)
  • _Vegeta_
    #1724
    Még nem vagyok tanar, es nem is szandekozom az lenni. Csak a diploma kell. :P
  • Nuki
    #1723
    ja hogy tanár, értem :)
    az jó dolog önként lettél az? :)
  • _Vegeta_
    #1722
    Jah, te piszok lusta dög! :D
    #1718: Jaja. (^^.)

    #1717: Nyiregyhazi foiskola Szamtech.-Technika tanari szak. Nehezebb mint elsore hangzik.

    #1719: Kozepiskola nagy hawaii volt. :)
  • Nuki
    #1721
    ja
  • Tetsuo
    #1720
    Biztos fazekas.
  • Slan
    #1719
    Én most állok érettségi előtt. 13 tantárgyam van, abból 4 felejtős.(tesi, osztályfőnöki, rajz, földrajz)
    De viszont hetente nem kevesebb mint 40 órám van és ez szerintem marha sok. Az országos átlag 31-33 óra/hét. Ma is reggel 8-tól este 6-ig bent ültem. A japánt pedig úgy tanulom, hogy a suliban órák közti szünetben szavakat és kanjikat, hétvégén pedig egy gyors ismétlés + a nyelvtan
  • RelakS
    #1718
    Szerintem ő sem tudja, minek tanul, úgy is elfelejti
  • Nuki
    #1717
    2011? miért mivel is foglalkozik kend? (vagy minek is tanulsz?:) (már említetted, de tudod kicsit lyukas-arcú vagyok, sumimase )
  • RelakS
    #1716
    De arra is baxok rá
  • _Vegeta_
    #1715
    Jah nem lenne olyan gaz, ha nem volna mellette 13 fontosabb targy. Ha valamibol bukok csuszok ha csuszok nem tudom elvegezni a sulit mert 2011-kor befejezodik a rencer amibe vagyok. Szoval igen keveske ido jut japantanulasra, ezert is mondtam mar RelakS-dononak hogy neki konnyu csak japant kell tanulnia. :)
  • Slan
    #1714
    Szerintem ez nemolyan gáz. Nekem már most 50 kanjit kéne tudnom(de csak 40-42-t tudok) Mondjuk ez attól is függ, hogy mit és mennyit tanultatok az első félévben.
    Az a 3 perces mondóka pedig akkor lesz könnyű ha jó sok szót tanul az ember fia :)
    A kiejtés meg egyébként is hasonlít a magyarhoz, pláne ha még anyanyelvi tanáris oktat. Nekem pl szerencsém van kiejtésügyileg, mert naponta minimum 100MB különféle japán tvműsor vándorol a gépemre. és ha nagyon figyelek ezeknél akkor még pár új szót is megtanulhatok belőlük
  • Nuki
    #1713
    úúú az derék! :D
    nézd a jó oldalát: legalább tudsz egy pöttyet japánul addigra :D
  • _Vegeta_
    #1712
    Felev vegen.
  • Slan
    #1711
    ez lesz a követelmény félév végén? 40 kanji meg az a 3 perces valami?
    Vagy ezt a köv. órára és minden további órán ugyanemmyit kapsz..
  • _Vegeta_
    #1710
    Eloadast kellessz tartani, meg 3percig beszelni valamirol. :) +Hiragana, katakana +40kanji. Kepzel7ed. Es nem csak japan targyam van, sott elvileg ez nem is fontos. :D
  • Nuki
    #1709
    mert? :D
  • _Vegeta_
    #1708
    U gyerekek kemeny lesz ez a felev japanbol. .^^
  • RelakS
    #1707
    Annál én érthetőbbet tüsszentek
  • Jagi
    #1706
    Mikor az ápolócsajnak álcázott ügynök káromkodik azt levágtad? xD
  • Nuki
    #1705
    jobb félni mint megijedni
  • RelakS
    #1704
    Ahh, aludjáááál!

    Nem gondoltad volna, mi?
  • Nuki
    #1703
    az mit jelent? :)
  • RelakS
    #1702
    Megnéztem a Taxi 2-őt megint :D
    Nagy jó, ahol értettem, ott tényleg japánul dumálnak benne a sárgák XD

    Aaaah, nemurimashooou! (altatják Petrát)
  • Nuki
    #1701
    kár :P
    #1699 cseréld el ;)
  • _Vegeta_
    #1700
    En meg nem megyek fel ezert bp-re ha odakene. :D
  • RelakS
    #1699
    Ehhehh... Jövő hét szombaton dolgoznom kell :S
  • Nuki
    #1698
    szerintem nem.
    én ma vettem egy gombóckát 130ért egy étterembe, ahová jövő hét szombaton megyünk 1-2 osztálytársammal :P

    nektek vane kedvetek jönni? .^^
  • _Vegeta_
    #1697
    Csak majdnem. (fene) Allitolag finom. :)
  • Nuki
    #1696
    ettetek már wasabit?
  • Jagi
    #1695
    :P
    nem fikázni...
  • RelakS
    #1694
    Jól emlékszel, volt egy srác, aki tud kínaiul, de meg nem mondom, hogy ki :)

    Keress rá arra, hogy kína, az egyik poszt talán az övé lesz :)
  • Pharaoh
    #1693
    Japán topicban inkább japánu lbeszélnak szerintem.
  • Jagi
    #1692
    Ha jól tudom itt beszél valaki kínaiul nem?
  • _Vegeta_
    #1691
    Ebben van valami. ;)