5017
  • Győri Devi
    #3774
    sztem az ELO egy jó alapot tud nyújtani, igaz ahogy mondta Relaks is lehet benne találni hibákat de általában ezeket észre lehet venni és egy kis böngészéssel lehet orvosolni neten. Sok oldal van ahol lehet segédleteket találni magyarul vagy angolul is melyek elég jók meg persze ha mondjuk szeretsz animéket nézni azokból is sokat meglehet tanulni. Én spec angolul is a cartoon networkről tanultam meg nah meg játékokból és jobban is vágtam annak ellenére h suliban nem tanultam hanem csak németet.
  • Doddy a düdő
    #3773
    nálam nem
  • RelakS
    #3772
    másnak is működik? Ha igen, egy ideig marad itt
  • RelakS
    #3771
    van benne jó pár hiba, de ha a netet is babrálod, akkor jó az.
    Én pl ELO nélkül nem tudom, mennyire szánnám magam rá a tanulásra :D
  • Monoton
    #3770
    Valakinek vannak tapasztalatai az ELO-s Japán nyelvtanfolyammal? Ha pár sort írna valaki megköszönném :)
  • RelakS
    #3769
    Figyelem!
    Az Extra.hu fizetős lesz!
    Csak azért szólok, mert én is átköltözök az UW.hu-ra
  • Rundstedt17
    #3768
    Tegyük félre azt hogy valszinűleg egy elmebeteg írta.Amúgy kérdésre válaszolva szerintem a gore műfajra utalt(extrém brutalitás) főként és mellékesen a hentaiokra meg a lolimániárra stb....
  • EnxTheOne
    #3767
    off



    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tudom hogy fake levél, de szerintetek mi a baja a japánokal?
    http://www.napiszar.com/wp-content/uploads/2010/01/bolond.jpg
  • RYO21
    #3766
    Heló!

    Csak az érdekelne, hogy eben a videó jól van feliratozva?
    Link
  • Győri Devi
    #3765
    k köszi :) szeretek biztosra menni :D
  • RelakS
    #3764
    kiejtésben megegyeznek
  • Győri Devi
    #3763
    de akkor most ejtésben megegyeznek vagy nem?
  • RelakS
    #3762
    úgy látszik úgy lett megírva, hogy a két ja-ju-jo hármas eltér egymástól. De ezek szerint a じ és a ぢ is el kell, hogy térjen, nem? :] ji és di
  • Győri Devi
    #3761
    leszedtem azt a z-kanji bejön! Azonban nem értek vmit. Próbálgattam a hiragana tesztet és ott igaz romajiban kéri a választ azonban vmi nem volt jó néha. Méghozzá a ぢゃ ぢゅ ぢょ én úgy hittem hogy ezek is romajiban megegyeznek a じゃ じゅ じょ (ja ju jo) de itt dya dyu dyonak fogadja be. Most akkor hogy van? és most ahogy nézem japán billentyűn is úgy kell beadni őket...
  • RelakS
    #3760
    feldobtam két linket, két programhoz. Az egyik a Z-Kanji, a Japán pelcek oldal készítője által heggesztett program, a másik a Wakan, amit egy cseh jóember heggesztett, de már nemigen törődik vele.
  • RelakS
    #3759
    アケオメ
  • Monoton
    #3758
    Köszi!
  • Győri Devi
    #3757
  • RelakS
    #3756
    Felraktam az ELO teljes kanji listáját az oldalra. A kártyákból még 4 kötet hiányzik
  • RelakS
    #3755
    rendelj a j-list-ről :idiota:
  • armageddon666
    #3754
    help, magyar bolt, ahol árulnak jó serafukut :D vagy sailor uniformot... vagy hogy hogy keressek erre, mert egyenruhára katonai szarokat ad ki, serafukura meg sailor uniformra semmit kb... egy külföldi siteot találtam... de magyar kéne...

    köszi :D
  • highlander15
    #3753
    Most költözött a közvetlen szomszédságomba egy japán úr.Nagyon kedves,rendes ember,első nap át is jött bemutatkozni,egy szót nem értettem belőle,mivel csak japánul (és egy keveset angolul)tud.Gondoltam,végre egy rendes szomszéd,nem lesz baj vele.Egy hét el is ment így szépen csendben,míg egy szombat este jöttek hozzá emberek,akik két perc múlva el is mentek.Azóta emberünket mintha kicserélték volna!Szinte minden áldott este 10 után nekiáll zenét hallgatni és táncolni,de olyan hangerővel,hogy a környéken nem lehet megmaradni,ha aludni akar az ember.Tegnap előtt este átmentem,szóltam neki angolul,hogy legyen oly kedves, és fejezze be,mert zavar.Bólintott,hogy ok,megértette.Mit ad Isten,tegnap este folytatódtak a dolgok,ha lehet,még hangosabban zenél.Lényeg a lényeg,hogy mondják japánul hogy: "Kérem hagyja abba a zenehallgatást este 10 után"?NAgyon jó lenne ha valaki megmondaná mert ez talán segít ha az anyanyelvén mondom neki.
  • Máté94
    #3752
    Értem.Egyszer megakarok tanulni japánul úgyis csak érdekel,hogy japánul,hogy lehet leírni a nevem:)
  • RelakS
    #3751
    Ha csak annyit írok, hogy マテ, az Mate. A vízszintes vonások (függőleges írás esetén függőleges vonások) az adott magánhangzó meghosszabbítását jelzik, tehát hogy két hangzónyi hosszan ejtendő.
  • Máté94
    #3750
    Jaés köszönöm:)
  • Máté94
    #3749
    Akkor már a keresztnevem csak privibe.Az szép lehet:D
    Az a kettő vonal az a és az é akar lenni?:D
  • RelakS
    #3748
    bénán, de át lehet, マーテー :] (Maatee ;) )
  • Máté94
    #3747
    Amúgy ha neveknél tartunk át lehet írni a maygar nevet japánra?
  • Máté94
    #3746
    Sato LOL.
    Suzuki még jobb de hol marad a Subaru?:D
  • Bulykin
    #3745
    Japan’s most common family names list
    1. Sato
    2. Suzuki
    3. Takahashi
    4. Tanaka
    5. Watanabe
    6. Ito
    7. Yamamoto
    8. Nakamura
    9. Kobayashi
    10. Kato
    11. Yoshida
    12. Yamada
    13. Sasaki
    14. Yamaguchi
  • RelakS
    #3744
    beraktam a www.engrish.com-ot a címsorba, vannak vicces szituk benne
  • RelakS
    #3743
    Nnah, ideje lesz csipkednem magam az ELO-val, ugyanis megjöttek a könyveim :D

    Mindhárom 夏目漱石 regény: 坊ちゃん、こころ、吾輩は猫である
    Cifra lesz elolvasni. Először is "hátúlról" kell lapozni, másodszor meg függőlegesen kell olvasni
  • RelakS
    #3742
    szerintem olvasd át mégegyszer :D

    Szóval szerinted a plog.hu-s linkeket ideje lementeni? :]
  • Cat 02 #3741
    Én meg amiatt, h blog.hu-n van az oldal :D
  • RelakS
    #3740
    Nem vágom, hogy honnan vágták ki, ha a képek elérhetőek...
  • Cat 02 #3739
    http://japancsaj.blog.hu/2009/10/13/tul_sok_latogato
  • Bulykin
    #3738
    hát azért én már láttam nem egy kínai szépséget, de tény h japán csajok a besztek
  • Rundstedt17
    #3737
    szerintem az európaik 90%-éka így van ezzel japán csaj rajongók,a randa kínaiak meg thai csajok csak keveseket érdekel
  • armageddon666
    #3736
    japancsajblog vagy más?
    én csak japánt meg koreait szeretem... thai meg kínai meg etc. nem olyan bejövősek :(
  • RelakS
    #3735

    Inkább menjetek csajt nézni :] Ázsiaicsajba tettem be már bugyimentes részleget is :] (ma nyílt, vagy mi)