5017
  • Máté94
    #3894
    Hmm, felmerült bennem a kérdés, hogy amikor a japánok beszélnek akkor a kanjikat mondják ki? :D
  • RelakS
    #3893
    Felraktam a linkek közé a Hiragana Megane oldalát. Ha valaki japán oldalt olvas, de a kanjikkal még nem boldogul, jól jöhet :]
  • Máté94
    #3892
    Öreg vagy xd
  • RelakS
    #3891
    te tudod az összes magyar király nevét sorrendben évszámmal? Szerintem nem. Ahogy a japánok sem feltétlenül tudnak mindent elolvasni, ami japánul van. Ugye, kell a szótár :]
  • Győri Devi
    #3890
    pont én is nézegettem a wikin és azon gondolkoztam hogy a japánok az összes korszakot tudhatják? mert elég sok van belőlük
  • RelakS
    #3889
    igen

    Mikor egy császár trónra kerül, az a 元年 (gannen), az új időszak első éve. A mostani császár, Akihito (明仁) 1989-ben kezdte az uralkodását, tehát az a gannen. A korszaknak a 平成 (heisei) nevet választotta, ami azt jelentené, hogy béke mindenhol. 1990 volt értelemszerűen a 平成2年, utána 1991 3年, és így tovább. Így jön ki, hogy az idei év pl 平成22年 (Heisei nijuuninen [heeszee nidzsuuninen]).
    Az előző korszak a 昭和 (shouwa [sóva]) korszak volt, aminek az első éve 1926 volt. Lehet számolni, ki mikor született :] Én pl 昭和55年-ben születtem :]

    Olvasnivalók wikipedián:
    Heisei period
    Japanese era name (itt található egy kép is, hogy mikor melyik korszak volt)
  • Győri Devi
    #3888
    ELOban most tartok pont ahol bemutatják ezt a császári évszámítást :D (mondjuk történelmi animékben már találkoztam vele)
    bár ahogy nézem ELOban a bemutatásban egy évvel elszámolták magukat :D mert Heisei 11.éve nem 2000 :D bár a Shōwa-s dátum meg jó a szövegben
  • Máté94
    #3887
    Miért 25?:D
    A császár uralkodásának éve?
  • RelakS
    #3886
    ez így teljesen jó. 2013. január 28.
    sőt, írhatták volna így is: 平成25年 1月 28日, feltéve, hogy a császár 2013-ban is ugyanaz lesz, mint most
  • IMYke2.0.0.0
    #3885
    Lehetséges az, hogy a dátumot csak így - 1-1 írásjellel - írják Japánul?

  • RelakS
    #3884


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mekkora béna... tévedett 5 centit, és késett 3 másodpercet
  • Bulykin
    #3883
    sajnálom én is... de nem is játszottak úgy mint eddig
  • BEAST #3882
  • EnxTheOne
    #3881
    Kiestek a Japánok. :( 11-esekel dölt el.
  • BEAST #3880
  • Győri Devi
    #3879
    Azthiszem Honda első gólja odavert nah meg Endou szabadrúgás is. Ha az a 3. szabadrúgás is becsúszik vicces lett volna :D Kawashimat sajnáltam. A 11est kivédte azt jó helyen szotyizott a dán... Az utolsó gól meg, Honda jól megviccelte a védőt azt Okazaki belőtte :D jó meccs volt remélem még látunk tőlük pár szép dolgok
  • Bulykin
    #3878
    amúgy nemtudom nézitek e a VB-t, de a Japánok kecinagy játékkal bejutottak a legjobb 16 közé! hazájukon kívül(tehát bírói segítség nélkülXD) ez volt az első ilyen alkalom! yaay
  • Bulykin
    #3877
    helyette jöhetne az Asian poses topik
  • Győri Devi
    #3876
    jaja! A "japán csajok minden nap" meg mehet le sztem mert nem úgy néz ki hogy nagyon menne az oldal
  • armageddon666
    #3875
    ilyesmik szerintem mehetnének bannerbe
  • Győri Devi
    #3874
    közben már megtaláltam csak kikellet nyitnom a szemem :D
  • RelakS
    #3873
    nesze :D
  • Győri Devi
    #3872
    linket lusta vok már keresni :D lefárasztott az elo :D
  • RelakS
    #3871
    :D

    szerintem érdemes a blogját végignyálazni :]
    A Sakura-house-ban lévő házinéni vicces volt :D
  • Győri Devi
    #3870
    látom te már ismerted :) az átolvasgatással elleszek egy ideig :D
  • RelakS
    #3869
    Nem ó követte el itt a Toukyou Connections topikot is? :D
  • gabor15
    #3868
    Sziasztok!

    Egyik barátom Japánban él, és nagyon sokat tud segíteni információkat adni vízummal utazással, kultúrával szállással stb-vel kapcsolatban.

    csekkoljátok meg, remélem nem minősül spamnek:

    http://forum.madu-kapu.com/index.php
  • JcOne
    #3867
    Jaja, érdekes lesz ez az újítás. Meg talán itt is lesz egyszer ami már sok külföldi országban van, hogy egy évben nem csak egyszer lesz nyelvvizsga lehetőség hanem kétszer. Szóval nyáron meg télen. :)
  • RelakS
    #3866
    ja, csak még mindig 4 szintje van, nem 5
  • JcOne
    #3865
    http://www.jlpt-kanji.com/ - ez egy jó kis link Kanji gyakorláshoz :)
  • JcOne
    #3864
    Áhh kedves Japános barátaim :) most látom csak, hogy van Japán része is ennek a fórumnak, helyes helyes :) Én is Japánul tanulok már jó ideje. Magamtól kezdtem anno aztán most a Tan Kapuja Buddhista főiskolán vagyok Japánszakos hallgató :)
  • Csabesz6
    #3863
    Édes fiam, miketbeszész:D

    "8" =hachi
    "30"= sanjuu (ez nem tuti, de valami ilyesmi volt)

    KE30 az enyém, nem KE70:P
  • RelakS
    #3862
    Rosszul emlékszel
    80 - hachijuu (hacsidzsú)
    70 - nanajuu (nanadzsú)

    a 22, mint ahogy Máté94 is írta, nijuuni (nidzsúni)
  • Máté94
    #3861
    nijuuni
  • GhostR1der
    #3860
    volt itt szó régebben számokról (80-hachi 70-sanju ha jól emlékszem)
    azt szeretném kérdezni, hogy a 22 mi?
  • Pharaoh
    #3859
    Google szerint Suzuki GSX-R van.
    Ha ebből tetkó lesz, akkor annak úgy kell kinéznie, mint a motoron van, nem pedig "egzotikus" katakana vagy kanji ként.
  • RelakS
    #3858
    GSX-R?!!? Mi a rák ez? Valami típus? Az természetesen GSX-R lesz...
  • armageddon666
    #3857
    GSX-R
  • Attila8805
    #3856
    Köszönöm mindkettőtöknek!
    Lenne még egy kérésem!
    A Gsx-r -re van valami külön írásjel vagy betűnként kell leírni?
    És hogy néz ki?
    Tetoválás lenne belőle:)
  • RelakS
    #3855
    名誉 meiyo - becsület