11431
Ubuntu Linux
  • shaddam
    #11190
    Kösz. Igazság szerint a gondom már csak annyi, hogy md5 encryption-nal kellene generálni sha1 helyett. A vars fájlban megadom hogy md5, de nekem továbbra is sha1-et generál
  • MerlinW
    #11189
    Nem nagyon használtam. Itt egy step by step VPN-hez, talán segít.
  • shaddam
    #11188
    Easy rsa-ban mennyire vagy otthon?
  • shaddam
    #11187
    Köszi, apránként, de haladok
  • MerlinW
    #11186
    Többnyire base64, de itt egy cikk a részletekkel kapcsolatban (PEM/DER)
  • shaddam
    #11185
    Openvpn fájloknál (pl a ca.crt, meg a server.crt) ki lehet valahogy olvastatni milyen kódolással készültek?
  • gergely1991
    #11184
    A "csomagfüggőségi hibát" inkább a frissítéskezelő adta.
  • Blum
    #11183
    És amikor kiakad egy csomag, hogy hiányzik neki egy függőség akkor gondolom inkább hagyod a francba mert nehéz bepötyögni terminálba, hogy "sudo apt-get -f install -y"
  • Blum
    #11182
    Az is GTK, tökmindegy.
  • Hecker007
    #11181
    Ez az Ubira vonatkozik elsősorban, Xubuntuban ettől még benne maradhat vagy raknak bele valami mást.
  • gergely1991
    #11180
    Xubuntu-n vajon elérhető lesz(Xfce!=Gnome)?
  • SzirmosSzisza
    #11179
    De ott a GNOME Software Center vagy mi, amiatt cserélik le, nem amiatt, hogy átszoktassák az embert konzolra.
  • gergely1991
    #11178
    Nekem kényelmes megoldás,*.deb -eket is azzal társítom.
    Majd tudod ki fog majd keresgélni meg majd sudo apt-get installozni....arról nem is beszélve hogy vannak véleményezések is..
    Utoljára szerkesztette: gergely1991, 2015.11.07. 00:02:09
  • Blum
    #11177
    Jó, de helyette ott lesz a GNOME féle megoldás. Szerintem amúgy egyáltalán nem kár érte. Kezdő linux usereket csúnyán megtud szivatni ha pl. hiányzik valami függőség egy programnál. Annak idején én is anyáztam, hogy oké, hogy hiányzik egy függőség de akkor most mivan? Há' telepítsd vazze!

    Sokkal egyszerűbb és hatékonyabb terminálból telepíteni MINDENT mint az ilyen grafikus vackokkal szórakozni.
  • Hecker007
    #11176
    16.04 LTS-ből kiveszik az Ubuntu Software Centert. Pedig hétvégi ubuntu használóknak jó volt az szerintem.
  • Blum
    #11175
    Oké, prímán sikerült mindent beállítani. Köszönöm Urak! :)
  • Blum
    #11174
    Értem, kösz srácok! Majd írok, hogy mi újság, bár így első blikkre nem tűnik túl bonyolultnak. :)
    Utoljára szerkesztette: Blum, 2015.08.03. 18:10:53
  • MerlinW
    #11173
    Apache konfigban servername-et localhost helyett hálózati ip-re változtatod, mysql-ben a bind-address-t szintén és már látja is mindenki, mindkét szervert. Ha mégsem látná, akkor tűzfalnál keresendő a probléma, linuxon iptables -F -el kapcsolhatjátok ki ideiglenesen, routeren meg a 3306 és 80-as portokkal kell játszani.
  • SzirmosSzisza
    #11172
    Megfelelő program /etc/ fájljában kutakodj, szinte biztos ott lesz, hogy hogyan kell megoldani, hogy kívülről is elérhető legyen (illetve van ami alapból elérhető kívülről, párszor beszoptam már így mongodb-nél :D).

    Pl postgres-nél szépen le van írva:
    "# If you want to allow non-local connections, you need to add more
    # "host" records. In that case you will also need to make PostgreSQL
    # listen on a non-local interface via the listen_addresses
    # configuration parameter, or via the -i or -h command line switches."

    Illetve, ha valami nem akar csatlakozni akkor érdemes mind a két gépen nyomni egy ufw status-t, hogy tűzfal miatt nem megy-e esetleg (esetleg iptables-t, ha vannak saját szabályok).

    Illetve szerintem érdemes lenni kérni a gépére egy akkountot, megosztani azzal a projekt mappát és sshfs-en keresztül felcsatolni nálad.
    Utoljára szerkesztette: SzirmosSzisza, 2015.08.03. 15:19:43
  • Blum
    #11171
    Hali!

    Napokban nekiállnánk építgetni egy oldalt egy haverommal. Úgy tervezzük megoldani, hogy én átmegyek hozzá laptoppal és "együtt" dolgozunk. Amíg nem bérlünk szervert és csak saját gépeken fejlesztünk addig az ő asztali gépén lenne az SQL adatbázis illetve az ő gépén lenne lényegében az oldal.
    Mindkettőnk gépén Ubuntu 14.04 fut és lényegében az lenne a kérdésem, hogy ezt hogy kéne majd megoldanunk, hogy én az én gépemről elérjem az ő gépén futó apache szervert meg phpmyadmint, stb? Szóval, hogy csapatban tudjunk dolgozni. Az se kizárt, hogy 1-2 hónap múlva még 1 srác csatlakozna. Milyen szoftverek kellenek hozzá, mit kell beállítani, mire kell odafigyelni stb.
    Hálózatról annyit, hogy havernál van egy router, arra csatlakozik az ő gépe UTP kábelen meg majd az enyém Wi-Fi-n. Én már eléggé jártas vagyok Linuxban, szóval ha valaki leírná vagy esetleg linkelne 1-2 forrást, ami alapján eltudok indulni akkor biztos megoldanám de ötletem sincs, hogy mit merre.

    Ha eleve marhaságot beszélek akkor meg szóljatok! :D
    Az biztos, hogy egyelőre úgy működne, hogy átmegyek haverhoz.
    Utoljára szerkesztette: Blum, 2015.08.03. 15:07:55
  • MerlinW
    #11170
    Most úgy áll a helyzet, hogy kétfajta kiadás lesz. Unity 7 + X.org és Unity 8 + Mir. Utóbbi persze csak, ha elkészül időben. Meglátjuk.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2015.07.30. 23:00:54
  • Blum
    #11169
    Kéne fogadást indítani, hogy a Wayland vagy a Mir lesz-e hivatalosan is stabil még 2020 előtt :D
    Amúgy ez tetszik, hogy lesz választása a usernek és nem erőltetik rá egyiket sem.
  • MerlinW
    #11168
    Canonical wanted to have Unity 8 and Mir ready for Ubuntu 16.04 LTS in order to provide them by default, but it looks like that is not going to happen. Instead, the community will be able to choose the default desktop they want for that particular LTS release.

    Cikk
  • Blum
    #11167
    Bahh, eszembe jutott mi kell neki.
    os-prober

    Még az ArchLinux-os korszakomból rémlett valami csomag, aztán beugrott :)
  • Blum
    #11166
    Én ha rendszert futtatok akkor rendesen feltelepítem, nem szórakozok ilyenekkel. Egyébként is gyenge lenne hozzá a vas ami amúgy jelenleg megint nincs nálam.

    (1 éves, ~200k-s DELL laptop most ment vissza 2. alkalommal gariba...Inkább vettem volna egy használt ThinkPad-et mint ezt a fost. Szánalmas.)
  • SzirmosSzisza
    #11165
    Én virtualizálnám inkább, ha támogatja a procid a hardveres virtualizációt.
  • Hecker007
    #11164
    Boot-Repair nekem ez oldotta meg a win, ubi, arch boot problémákat anno. Szerintem a Gentooval is működnie kellene.
  • Blum
    #11163
    Skacok, Ubi mellé feldobnék egy Gentoo-t szórakozni de nem teljesen tiszta, hogy most akkor Gentoo alá külön boot partíció kéne? Vagy a meglévő Ubi telepítés boot partícióját adjam meg a Gentoonak is? Mert akkor a Gentoo gondolom legyalulja a megadott boot partíciót de akkor hogy indítom az Ubit? Vagy a Gentoo grub-ja majd felismeri az Ubuntut és akkor azt is tudom indítani?

    Windows + Linux dual boot az tiszta de ez összezavar..:D
  • Blum
    #11162
    A collection of random hacks - ubuntu

    Van benne pár hasznos dolog ;)
  • MerlinW
    #11161
    Lemezellenőrzés és javítás:

    fsck -a /dev/sda

    Az összes lemez ellenőrzése és javítása:

    fsck -AR -ay

    Ez utóbbi több órán át is tarthat.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2015.07.06. 09:25:53
  • InfoCsill
    #11160
    Mindegy, tárgytalan, HDD Regenerator-al csináltam egy bootolható megoldást.

    Más: ha a RAM memória tönkremegy valamilyen módon, az okozhat ilyen gondot? A gép e mellet állandóan kifagy, pedig már formáztam is a vinyót, majd újra is húztam a rendszert.
    Utoljára szerkesztette: InfoCsill, 2015.07.06. 09:02:14
  • InfoCsill
    #11159
    kérdés!
    Sziasztok, adott egy Ubuntu 15.04-el működő laptop. Mostanában folyamatosan (percenként többször) "kalattyog", kattog valami, félek a vinyó kezdi kilehelni a lelkét, a másik laptopomban ugyanígy halt meg bad sectorosan a vinyó.
    Létezi Ubuntu alá valami jó és ingyenes bad sector javító tool?

    köszi
    Utoljára szerkesztette: InfoCsill, 2015.07.06. 08:37:34
  • HiPPoNaX
    #11158
    Nem feltetlenul kell az apache-ban turkalnod. A Merlin altal linkelt osszefgolalobol kiemelnem a setuid es/vagy a setgid parametereket. Alkalmazasuk a szulokonyvtarra (esetedben valoszinuleg a /var/www az) megoldas lehet szamodra. A szulo tulajadonosat (setuid) vagy csoportjat (setgid) fogja orokolni minden ujonnan letrehozott fajl a konyvtarban, fuggetlenul az azt valojaban letrehozo usertol. (A mar a konyvtarban levo fajlok eseten manualisan kell a usert es/vagy csoportot modositani a megfelelore)
  • HiPPoNaX
    #11157
    Az Ubuntu sajat Startup Disk Creator szoftverevel egeszen biztosan tudsz olyan live rendszert letrehozni, ami meg tudja jegyezni a beallitasaidat. Bovebben itt olvashatsz rola.
    A helyedben azonban en elfelejtenek barmifele GUI-s megoldast, felraknek egy Ubuntu Minimalt, Debiant, Archot, vagy egyeb alapertelmezesben "konnyu" disztribuciot, torrenthez egy transmission-daemont, ami elerheto masik geprol peldaul bongeszobol, illetve egy sambat, hogy egyszeruen hozza is ferj a fajljaidhoz. Nem kell felni a konzoltol, ha egyszer beallitottad rendesen a rendszert, akkor tobbet nem sok dolgod lesz vele :]
  • shaddam
    #11156
    Köszi.
  • Blum
    #11155
    Köszönöm!

    Közben már rájöttem, hogy az apache-ban kéne turkálnom. Próbából felraktam egy nginx-et, az kapásból megevett mindent csak a phpmyadmin-t nem tudom működésre bírni vele, a mysql workbench meg nagyon nem áll kézre :)
    Utoljára szerkesztette: Blum, 2015.06.23. 14:59:37
  • MerlinW
    #11154
    tedd a szabályokat UTF8 kódolású txt-be, majd onnan töltsd be. Példa. Mondjuk én ISPConfig-ot használom erre is (dovecot vagy spamassassin + gui). Másik megoldás, ha a scriptet írsz, spec karakterek + regexp.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2015.06.23. 14:15:47
  • shaddam
    #11153
    Postfix-szel foglalkozott már valaki? Header checket szeretnénk használni hogy megfogja a "Kedves: Webmail Előfizető" tárgyú spameket.
    /^Subject:.*Kedves: Webmail El.*/ DISCARD
    Ez szépen megfogja ami be van írva, de ha a tárgy már tartalmazza az ő betűt átengedi. Nem szeretné az ékezetet?
  • MerlinW
    #11152
    - Az apache konfigban meg lehet adni milyen user/group-ot használjon.
    - A fájl/könyvár mindig a tulajdonosának (értsd: aki ír bele) jogait örökli.
    - A 777 az full access. Alapvetően logikus a dolog mikor mi kell neked. Alapvetően a user ír/olvas/futtat + group ír/olvas/futtat variációkból kell eldöntened mit szeretnél. A jogok numerikus jelzései le vannak írva sok helyen, de itt egy egyszerű cikk róla.

    A user - group - permission kapcsolatoknak érdemes utánaolvasnod ha nem tiszta, mert arra alapul a teljes fs.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2015.06.21. 20:44:22
  • suba53
    #11151
    Eddigi eredmények.
    Rufus-al elkészült a LUBUNTU 32-bites telepítő.
    Telepítené is, de azt mondja, hogy legalább 4,4 GB szabad merevlemez hely kell.

    Van olyan linux, ami beéri 2GB-al?

    Illetve, ha az USB kulcsról használnám LIVE linux-ként, akkor hogyan lehet programot telepíteni úgy, hogy a beállításokat megjegyezze újra indítás után?