11431
Ubuntu Linux
  • Mixe3y
    #10990
    ubuntu 15.04: vivid vervet
  • tigeroo
    #10989
    ty
  • Blum
    #10988
    Tools --> AutoCorrect Options... --> Word Completion --> Enable word completion elől elveszed a pipát.
  • tigeroo
    #10987
    libreoffice-ben hogy lehet kikapcsolni az automatikus szójavaslatokat?
    igazából nemis tudom hogy hívják ezt a fícsört így arra sem tudok rákeresni hogyan kapcsolhatnám ki.
    hasonló mint a telefonon a prediktív szöveg
  • MerlinW
    #10986
    Jó kérdés, én sem használom a zárt drivereket mióta a nyílt ilyen amilyen:)
  • MerlinW
    #10985
    Steam-en van már pár száz játék ugyan, de Linux még mindig munkaeszköz elsősorban:)
  • Blum
    #10984
    Jut eszembe...

    Az normális, ha zárt driverrel nincs V-Sync és nem tudom összekötni a laptopot egy monitorral? Mármint összekötni összetudom de a külső monitoron 1366X768-ban jelenik meg a kép (pedig fHD monitor), a laptop kijelzője pedig csak feketeséget produkál és visszaállítani sem tudom, mert ha kihúzom a HDMI-t a gépből akkor a kép nem jön vissza és kikell kapcsolnom a gépet, hogy megint működjön.
    Most kipróbáltam nyílt driverrel és tökéletesen működik minden ahogy kell, úgyhogy marad így. Csak gondoltam megkérdezem, hogy nálatok mi a helyzet mert ez egy kicsit perverz, hogy PONT a hivatalos AMD driver ennyire szar.
  • Blum
    #10983
    Meh, most jövök rá, hogy mi hiányzik igazán a W8-ból. Az Asphalt 8 játék....minden szarra kiadták de Linuxra nem? :(
  • MerlinW
    #10982
    Ismerjük, de nem használjuk. Csak a szívás van vele. Lassú, 5x annyi erőforrást eszik, instabilak a programok vele stb.
  • gergely1991
    #10981
    Hammár Labview windowsosság: A wine-t senki se ismeri?
    Utoljára szerkesztette: gergely1991, 2014.10.17. 17:50:00
  • Hecker007
    #10980
    Tudom, csak vannak olyan szemét beépülő modulok amiket sehogy se bírtunk felrakni, még az NI-os supporttal se, de sajnos nekem meg pont szükségem van rá.

    szerk.: Ráadásnak ahhoz a MyDAQ-hoz amit itthoni használatra kaptam, nincs is linux támogatás, úgyhogy sajnos nekem ez nem játszik.
    Utoljára szerkesztette: Hecker007, 2014.10.17. 12:52:11
  • SzirmosSzisza
    #10979
    Ha bírja a géped virtualizálj :)
  • MerlinW
    #10978
    Van LabView Linux-ra.
  • Hecker007
    #10977
    Nálam is hasonló a jelenség mint Blumnál. 8.1 van hogy olyan mintha megfagyna, 100%-ra pörgeti a procit és egy-két percig áll az egész rendszer, teljesen indokolatlanul, pedig nekem ráadásnak SSD-ről fut a rendszer. Ubi sose produkált ilyet, pedig sok nem natív alkalmazást is futtattam rajta, Chromenál sokkal cpu igényesebbet. Alapjáraton is mindig hűvösebb az egész rendszer Ubi alatt, csak kár hogy a LabView-t és a szarjait nem tudom alá felpakolni, pedig akkor nem váltottam volna vissza winfosra a laptopon :/
  • MerlinW
    #10976
    Maga az alaprendszer szerintem annyira nem CPU igényes, inkább a nem natív alkalmazások ölik meg, Mint pl Chrome. Kubuntu sokkal éhesebb ilyen téren. Valamint Ubinál ott van a Gnome Classic mód ami elég lightweight cucc:)
  • Blum
    #10975
    Nálam pont, hogy hűvösebb és halkabb a laptop :D Win8.1 alatt teljesen indokolatlanul elkezdi tekerni a procit, hűtő is felpörög aztán vissza. Ubi alatt nem is hallom, hogy megy (csak ezt a szar HDD-t kéne kidobnom már belőle)
  • precision
    #10974
    azért azt hozzá kell tenni, hogy néha azért az ubuntu cpu igényesebb tudd lenni mint egy windows
    ez azon is tetten érhető, hogy ugyanazon a laptopon nálam mindig jóval melegebb az egész gép és hangosabb a venti ubuntu alatt mint win7 v. 8 alatt
    és gyorsabbnak sem mondanám egy kicsivel sem a windowsnál

    persze jó az ubuntu, nem azt mondom hogy rossz... de azért közel sem tökéletes :) mondjuk ár/érték arányban azért veri a windowst, ez tény :)
  • Jim Morrison
    #10973
    először bővítmény :) (meg még suhip nem is jelentkezett, de majd ráírok hogy halad)
  • kifli
    #10972
    miatta nem kell :)

    (inkább wp appot várom :P)
    Utoljára szerkesztette: kifli, 2014.10.13. 23:18:26
  • Jim Morrison
    #10971
    jóvanna'!
    Holnap megpróbálok kiadni egy stabil, bár kicsit kiherélt verziót a bővítményből. Valve timeban dolgozom na (most nem kezdek el sorolni a kifogásokat :( )
  • skinnyman
    #10970
    Nekem meg megegyszer mondom, hogy nem kellett egyaltalan drivert telepiteni ubuntu-n, es a hang is sokkal jobb alapbol, mint valaha volt windows-on akar plusz driverrel, akar az alappal :)

    Az egesz web pedig a bongeszokiegeszitok kihalasa fele megy nagyon regota, flash-en kivul szokoevente talalkozok barmilyen oldallal, ahova mas kene (es a flash is egyre ritkabb), de egyebkent mint irtam, a flash-el semmi gondom, java-val sincs semmi gondom ott, a silverlight pedig azert plane nem igazan valos erv :)
  • MerlinW
    #10969
    Használhatsz chrome-ot is, chromiumot, canary-t, akármit. Én csak azt mondom, hogy FF fele annyi erőforrást eszik.
  • kifli
    #10968
    szóval a chrome-os pluginjaimat megkapom ff-be?

    a helyzet: win-re chrome a fasza linux-ra meg ff
    Utoljára szerkesztette: kifli, 2014.10.13. 20:32:03
  • Blum
    #10967
    FF sync is szinkronizal mindent es ugyanugy cross-platform.
  • kifli
    #10966
    Azért mert neked megfelel az, hogy 6 böngészőt használsz egyszerre, nekem még nem kell, hogy az legyen a legkényelmesebb.

    De leírom nekem miért így a legjobb: jelszavak, pluginok, kedvencek stb szinkronizáció. Jó az ha valamit elmentek az egyik gépen kedvencekhez, akkor azt nem kell a másikon újra kikeresnem. ff-el is megoldható lenne, de akkor már chrome...
    Utoljára szerkesztette: kifli, 2014.10.13. 19:29:56
  • MerlinW
    #10965
    Nem használom az SG plugint, szal nálam ez nem indok:) Egyébként miért nem pálya?:) Én a melóm miatt 6 különböző böngészőt használok és nincs gondom:)
  • kifli
    #10964
    az nem pálya, hogy egyik gépen chrome, a másikon ff (ff-re sg plugin sincs még)
  • MerlinW
    #10963
    Az egy szerencsétlen laptop lehet akkor, mert nekem mindkét laposon (compaq és dell) megy minden mint az álom alaprendszerrel. Silverlight az más tészta, mert annak csak hekkelős megoldása van, hiszen MS nem szeret Linuxra írni semmit:) Pipelight az aktuális linuxos alternatíva és pöpecül működik. Video driver (mindkettőben AMD) hibátlan, hibernálás, sleep, touchpad, hang, minden pöpec mindkettőn "terminál nélkül":)

    Böngészőnek meg FF-ot kell linuxon használni, mert a Chrome lassú sz*r. Az Windows-on tuti.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2014.10.13. 16:59:00
  • MerlinW
    #10962
    Én a kezdetek óta használom az Unity-t napi 8+ órában és teljesen kényelmes miután hozzászoktál. Sőt, számomra még az OSX-nél is kényelmesebb. Tettézem azzal, hogy nekem a kedvenc GUI-m külcsíny szempontjából is. Szép, letisztult, minden program maximum 3 billentyű lenyomással elérhető, stb. Ráadásul 13.04 óta betonstabil.
  • kifli
    #10961
    Nem ez volt az egyetlen nehézség. Gond van a hibernálással, böngészővel de leginkább annak a kiegészítőivel (flash, silverlight, java) és a wifivel is. Mikrofon hangja sem az igazi, de azt leszarom. Én így elvagyok, mert nem szoktam notit hibernálni pl. De ha f1 van akkor átbootolok winbe hogy tudjam a livetimeingot nézni.

    ff, chrome, és most chromium amit használok (a sima chrome-ban linux alatt a "í" gomb nem funkcionál)
  • SzirmosSzisza
    #10960
    Asus laptopon nem ment a kétujjas görgetés, Lenovon meg nem működött a trackpoint + középső gombbal való görgetés.
  • kifli
    #10959
    egy videokártya telepítésnél még nem kellett cmd-t elővenni vagy regeditet turkálnom. Sőt igazából az elmúlt időszakban csak azért kellett, hogy az orosz bf3-amat angolra alakítsam.

    Chrome rendszerit kevesebbet szarakszik a flash tartalommal, ha nem a beépített pugint használod.
    A hangkezeléshez annyit, hogy alap driverrel vagy rendes driverrel is szarabb a hangom ha beszélek ts-en mint win-en ugyanazzal a géppel. (lapin linux + win van, kipróbáltam)

    Mivel átlag felhasználó böngészni használja és pont a böngésző kiegészítőkkel van gond. silverlight, flash, java. akármennyire is vannak jöbb eszközök ezeknél, elterjedtek és a felhasználó nem tud mit tenni, ha egy oldal ezek közül használ valamit. tvgo-t sem tudok linuxon nézni.

    Én notin linuxot használok, de pl nővéremnek odaadnám, nem igazán tudná hosszú távon használni.
  • Blum
    #10958
    "Linuxon meg már a touchpad normális használatához parancssor kell általában."

  • SzirmosSzisza
    #10957
    Nekem OpenJDK van és netbank ment vele, streamet nem próbáltam. Streamere livestreamert használom, támogat pár oldalt, bár ezek inkább nagyobb "legális" stream oldalak.

    #10955: őőő, regeditben nem is emlékszem mikor turkáltam utoljára, szerintem ott még akkor se kellett turkálni, mikor warez játékokat töltöttem agyba főbe :D Linuxon meg már a touchpad normális használatához parancssor kell általában.
  • Blum
    #10956
    Ez csak egy szélsőséges példa. Rengetegszer előfordult már, hogy új és régi gépeknél egyaránt szívtam a VGA driverekkel Windows alatt. Az én gépeimmel személy szerint soha nem volt gond driverekkel se Linux sem pedig Windows alatt. Én is írhatnék regényeket MS fórumokra, hogy a .net 2.5.6.7.4.5.3-as csomag hibája meg egyéb szarságok miatt szívtam napokig, holott linux alatt penge volt minden.
    Utoljára szerkesztette: Blum, 2014.10.13. 15:56:23
  • skinnyman
    #10955
    Mindket rendszernek van kenyelmetlen aspektusa egy atlagfelhasznalo szemszogebol, de mondjuk ahogy linux-on nem uszod meg a terminal parancsokat, ugy windows-on elobb utobb ugyanugy hasznalnod kell a command line-t, plusz peldaul ott van a registry, regedit turkalas, ami szerintem legalabb olyan undorito. Lehet, hogy a legtobb linux disztroban meg tobb ilyen kenyelmetlenseg van ilyen szempontbol, de egy atlagfelhasznalo amire hasznal egy ilyen gepet, sztem mar egyaltalan nincs lenyegi kulonbseg...
    Kulon driver telepitesre pedig a hardverek nagyon nagy reszenel egyaltalan nincs semmi szukseg linux-on. Egy darab plusz drivert nem raktam fel az 5 eves laptopomra, es a beepitett driverekkel konkretan jobban teljesit, mint windows-on valaha is teljesitett. Minden mukodott poccre alapbol. Szebben szolnak a zenek/hangok, a wifi stabil (windows-on folyamatosan megszakad), videokat is sokkal jobban le tudok jatszani hardveres gyorsitassal. Meg steam-es jatekok is egesz jol mennek az alap open source driverrel.
    Flash tamogatas: chrome-ba be van epitve, es ennyit eleg rola tudni. Soha nem volt vele gondom, de az is igaz, hogy egyre kevesebb oldalon talalkozok ilyennel egyaltalan.
  • Jim Morrison
    #10954
    ennyi, új sg dizájnnal elérkezett a linux ideje
  • kifli
    #10953
    egy egyszerű user (pl barátnőm aki böngészőben online néz sorozatokat), nem igazán lesz el flash nélkül.

    De pl nekem is kell a flash, mert mondjuk neten szoktam autóverseny streamet nézni.

    De pl rendes java plugint sem sikerült működésre bírnom, a open source-okkal nem tudtam f1 live timeingot nézni böngészőben.
    Utoljára szerkesztette: kifli, 2014.10.13. 15:51:23
  • SzirmosSzisza
    #10952
    Nekem február óta nincs flash a gépen és nem okoz problémát. (sg-n ugye új dizájnnal megjavították a youtube videó beszúrását, illetve egy ideje az indavideó is működik beágyazva).
  • kifli
    #10951
    Itt egy leírás hogy kell drivert telepítni 14.04-re

    A második válasz az ahogy el kell járni ha tényleg működő drivert akarsz.
    Esetleg az xorg-edgers féle ppa segítségével is megoldható.

    Szerintem így ebben a formában ez nem való egyszerű usereknek.
    Illetve gyárilag dell notim wifije nem mindig csatlakozik ha hibernálásból jön vissza (ha visszajön linuxal) Win alatt nincs se hibernálási, se wifi gond.
    Utoljára szerkesztette: kifli, 2014.10.13. 15:43:22