11431
Ubuntu Linux
  • InfoCsill
    #11230
    Mióta feltettem a unity8-desktop-mir package-t, majd leszedtem, mert bugos volt nagyon, valamint csináltam egy apt-get autoremove-t, azóta nem működik a login jelszó bekérés a rendszerbe való bejelentkezéskor, hiába állítom be. Nem kéri be a jelszavamat, enterrel simán be lehet jelentkezni. Már Synaptic-ban kijelöltem újratelepítésre a Unity 7.4 core package-t és login package-t is, de semmi sem változott. Van valami ötletetek mit ránthattam le a unity8-desktop-mir package eltávolításával és az autoremove paranccsal, ami miatt ez történt? 16.04 van fent.
    Köszi.
    Utoljára szerkesztette: InfoCsill, 2016.05.03. 12:37:48
  • tigeroo
    #11229
    okés, köszönöm szépen! :)
  • MerlinW
    #11228
    Chromium kell neked, az a hivatalos linux release.
  • Blum
    #11227
    Ha leszedted a hivatalos oldalról a .deb fájlt akkor terminálból sudo dpkg -i google_chrome..... .deb paranccsal tudod telepíteni. Ha kiír valami hibát, hogy nincs meg egy függőség (14.04-en azt hiszem a libappindicator miatt szokott sírni) akkor azt egy dpkg -f paranccsal eltudod intézni. Utána mennie kell.

    Amúgy miért nem használsz inkább Chromiumot? :)
  • tigeroo
    #11226
    sziasztok! feltelepítettem a 16.04-et, azonban chromeot nemtudok rá rakni - 3. féltől származó szoftver, emiatt nem engedi felrakni. a fórumon utánaolvastam, hogy ez csak egy mostani bug?
  • InfoCsill
    #11225
    Megoldódott, az Nvidia driver okozta a gondot.
  • InfoCsill
    #11224
    Feltettem ez alapján, de hiába akarok bejelentkezni a Unity 8 session-ba, visszadobál a login screenre állandóan, és onnan már csak az újraindítás segít.
    15.10-en is ez volt tegnapelőtt, leszedtem, gondoltam most a 16.04 alatt már működni fog, újra feltettem, de nem.
    Mi lehet a gond?
    Utoljára szerkesztette: InfoCsill, 2016.04.22. 08:26:18
  • Palinko
    #11223
    szerintem 3 betű az oka: LTS
  • skinnyman
    #11222
    Amugy mi az oka h nem 8-al jon? Nincs meg kesz?
    Utoljára szerkesztette: skinnyman, 2016.04.20. 19:04:12
  • MerlinW
    #11221
    Unity 7.4-el jön a release. Itt egy útmutató, hogy tudsz 8-ast telepíteni rá
  • InfoCsill
    #11220
    Ha 15.10-ről 16.04-re frissítek majd, a Unity 8 automatikusan felkerül? Vagy azt külön kell majd feltenni, esetleg később jön majd? Mocskosul jól néz ki a videókban, és tök ugyanolyan, mint az Ubuntus telefonom kezelőfelülete.
    Utoljára szerkesztette: InfoCsill, 2016.04.19. 14:14:33
  • SzirmosSzisza
    #11219
    Windowsban ha cutolok a lomtárból és utána beillesztem, akkor oda illeszti be ahol vagyok, nem oda ahonnan töröltem. (megnéztem a Move to opciót is nautilusban és az se oda rakja amit kiválasztok)
  • MerlinW
    #11218
    Trash-ből vissza kell állítani, mint Windows esetében is. Trash != Shelf :)
  • SzirmosSzisza
    #11217
    Most vagy én vagyok hülye vagy az Ubunut (vagy Nautilus?), de ha törlök egy fájlt, bemegyek a Trashbe, onnan kivágom (ctrl+x / jobb klikk + cut), bemegyek akárhova és beillesztem, akkor nem oda rakja, hanem ahova töröltem. Ez ilyen fura feature vagy mi a fene?
  • MerlinW
    #11216
    Ha csak a profile fájlt törted el, az /etc/skel -ben vannak a default-ok, onnan másolj magadnak újat. Ha nem ez a gond, akkor nem értem. Főleg a "minden installált programom oda" mondatot, mert a linuxnál ilyen nem igen létezik, max, ha el sem indul a rendszer:)
  • SzirmosSzisza
    #11215
    Meghalt a diszk a gépben? LiveCD-ről bootolj be és nézd meg lát-e valamit (ha nem volt titkosítva a home)
  • InfoCsill
    #11214
    totál kétségbe vagyok esve, hetekbe telne mindent újratenni, és félek minden adatom/munkám is oda amit a partíción tároltam.
  • InfoCsill
    #11213
    SOS!
    gedit-el meg akartam nyitni a .bash_profile-t hogy beszúrjak néhány sort. Meg sem nyitotta, de az Ubuntu bedöglött, kijelentkezés és visszajelentkezés után már alaphelyzetben volt az Ubuntu a saját felhasználóm alatt, minden felinstallált programom oda, az évek alatt belakott rendszerem. Hogyan tudom visszacsinálni? Egyáltalán mi a fene történt?
    köszi
    Utoljára szerkesztette: InfoCsill, 2016.04.01. 21:35:51
  • MerlinW
    #11212
    Gázok vannak mostanában a magyar mirror-okkal, állítsd át hivatalos repo-ra vagy valamelyik külföldire.
  • tigeroo
    #11211
    nem tudok a szoftverközpontból semmit letölteni, sudo apt-get update sem működik, ezt dobja a terminál:

    nem tud csatlakozni a hu.archive.ubuntu.com: 80-hoz, a hálózat elérhetetlen. ez most valami global hiba vagy meglehet oldani?
  • Blum
    #11210
    Ha bedugod a gépbe és terminálba beírod, hogy "lsblk -f" akkor látod a pendriveot? Vagy ha ez nem akkor GParted látja?
    Valószínűleg a partíciós tábla van megborulva valahol.
  • tigeroo
    #11209
    lubuntun a lemezkezelővel formáztam a pendriveomat, azóta nem ismeri fel a rendszer. hogyan tudnám életre kelteni ismét?
  • Blum
    #11208
    De, ugyanoda kell tenni mindent :)
    Nem sikerült amúgy megoldani...
  • Mixe3y
    #11207
    Arra gondoltam, hogy Ubuntu alatt talán nem a /etc/X11/xorg.conf.d/ mappa a használatos, hanem valami /usr/share/X11/...

    De nem voltam benne biztos.
  • Blum
    #11206
    Szerencsére ugyanúgy kell konfigolni :)
    Az intel IGP-nek is bekell állítanom, hogy sna gyorsítást használjon különben a VLC érdekes dolgokat művel. Rögtön ki is próbálom, köszi!

    (...hogy a francba nem jutott eszembe az ArchWiki? :D)
  • SzirmosSzisza
    #11205
    Én anno munkahelyi gépen letöltöttem PlayOnLinux-szal és simán ment, semmit nem kellett szopni. (i3-ba integrált GPU-n)
  • Mixe3y
    #11204
    Nem Ubuntu, hanem Arch, de itt a TearFree résznél nézz szét:

    ArchWIKI

    Viszont Ubuntuban tuti, hogy máshogy kell konfigolni az Xorg-ot, úgyhogy ez nem copypaste lesz.
  • Blum
    #11203
    Ugyan miért? Tökéletesen működik :)
  • gergely1991
    #11202
    wine alatt lolozni?
    Mazohista dolog az biztos. :D
  • Blum
    #11201
    Üdv!

    Feldobtam a zárt AMD drivert Kubuntu 15.10-re (néha indítok egy LoL-t Wine-ban és az Intel IGP ott már megadja magát..)
    Működni működik de az Istenért sem tudok VSync-et beállítani. Se desktopon se játékban. Ablakok mozgatásánál meg film lejátszásnál is látni, hogy szétesik a kép..undorító. Kérdés: Mi a jó francért nem tudom én ezt bekapcsolni CCC-ben? Mindenhol azt olvasom, hogy ott kéne a csúszkát állítani de nem lehet:


    Utoljára szerkesztette: Blum, 2015.12.17. 19:14:54
  • Toby0501
    #11200
    Megtörtént, de nem oldotta meg. Szerintem azért, mert nem azzal van a baj, hogy nem megy a WINS (akkor unable to find host lenne a válasz a pingnél), hanem azzal, hogy rossz bejegyzések vannak a WINS adatbázisban (már ha van ilyen), s ezért pingel egy teljesen más címet. Viszont wins.dat fájlt sehol sem találok.
  • Mixe3y
    #11199
    akkor nsswitch.conf-ba írjátok bele a wins-et. szerintem ez megoldja
  • Toby0501
    #11198
    WINS szervernek ott a samba, ez a szerver egyébként egyúttal tartományvezérlő is, szóval domainben van.
  • Mixe3y
    #11197
    Mivel ping során a névfeloldás érdekében először megkérdezi a default névszervert, az feloldja, majd ezt a feloldott címet próbálja meg ip szinten pingelni.

    Első körben próbáld meg felvenni /etc/nsswitch.conf-ba:
    files, wins, dns

    Bár ehhez lehet, hogy domainbe kell hogy legyen léptetve a gép. + kell a winbind
  • Mixe3y
    #11196
    netbios: wins

    ubuntu/linux default névfeloldási sorrend:
    files, dns

    Szerintem ha ez a default névszerver, akkor ez nem is fogja tudni feloldani a netbios neveket, mindaddig, amíg nincs winbind telepítve + beállítva megfelelően a wins

    Erre nézelődj:
    https://help.ubuntu.com/community/ActiveDirectoryWinbindHowto
  • Palinko
    #11195
    csak arra gondoltam hátha a maskot adja vissza a netbios pingelés. vagy hátha valami proxy szolgáltatás fut a háttérben, biztonsági okokból, ha kívülről néznék a gépet más ip-t mutasson.
  • Toby0501
    #11194
    Nem értem sem a kérdést, sem az összefüggést. Természetesen van mask beállítva, különben nem menne a hálózat. 172.16.0.0/16-os tartományt használunk, nincs alhálózatokra osztva semmi.
  • Palinko
    #11193
    nincs valami mask beállítva? mint a 255.255.255.0 például
  • Toby0501
    #11192
    Sziasztok!

    Van nekünk itt melóban egy ubuntu szerver, amin fut egy dhcp (ISC DHCP talán) és dns (bind) szolgáltatás. Néhány kliensnek statikus IP cím van beállítva, ami működik is tökéletesen, viszont ha ezeket a gépeket próbálom pingelni NetBIOS név alapján, akkor egy teljesen más IP címet old fel a szerver is és a kliens gépek is. Mi okozhat ilyen anomáliát?
  • MerlinW
    #11191
    Elvileg ennyi:

    openssl dgst -md5 certificate.der
    openssl dgst -md5 csr.der
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2015.11.16. 19:12:56