308
Ki tud zongorazni?
  • Kazuma92
    #268
    Bocsi a 2 üzenetért: Még hozzá szeretném tenni, esetleg rákukkantana valaki, aki ért hozzá, és megmondaná a véleményét.
    http://zene.vatera.hu/hangszer/billentyus_es_tartozekai/elektromos_szintetizator_sk_520_1453290209.html
  • Kazuma92
    #267
    Vaterán látható rendkívül olcsón, egy (Shen Kong -bizalomgerjesztő)SK520 szintetizátor, van valakinek valami tapsztalata róla? Jómagam gitáron zenélek, de szeretnék megtanulni billentyűn is - de az anyagiak korlátoznak, talán ez az egyetlen lehetőségem.
    Üdv!
  • Prody
    #266
    Yamaha
  • mancsii
    #265
    sziasztok. otthoni használatra szeretnék venni egy szintetizátort (kezdő vagyok). kettő között vacilálok, az egyik a yamaha psr-e323 a másik pedig a casio ctk-3000. szerintetek? ha van hasonló árkategóriában (50e) akkor azt is szívesen veszem. köszi
  • Asakter
    #264
    Sziasztok !
    Eladó Casio CTK-800 szintetizátor ,olcsón .
  • beácska10
    #263
    Szia!
    Köszönöm válaszodat. Holnap elmegyünk az Eldorádóba, és megnézzük-meghallgatjuk őket, és választunk a két típus közül. Köszi az infókat!
  • iko
    #262
    Szia!

    Szerintem a YDP 161 jó választás lehet. Lehet fejhallgatót csatlakozni, kettőt is. Így bele lehet hallgatni a gyakorlásba anélkül, hogy zengene az egész ház. Budapestiek vagytok? Ha igen érdemes elmenni az eldorádó hangszerboltba, mert ott nagyon sok van kiállítva. Kérhetitek, hogy játsszák le a zongorába beépített demo-kat így a hangzásról is több infótok lesz. A CLP 320 és YDP 161 között nincs annyi különbség (a YDP 141 billentése eggyel alacsonyabb kategória). A CLP egy fél lépéssel magasabb osztály, talán a hangzása kicsivel jobb (nekem erről nincs igazán tapasztalatom) és van AUX kimenete ami könnyebbé teszi az audió jel további felhasználását. Szerintem érdemes a Yamaha-nal maradni mert megbízható gépek és a támogatás is jó.
  • beácska10
    #261
    Sziasztok Fórumozók!
    Segítséget szeretnék kérni Tőletek. 7 éves kislányomnak szeretnénk itthonra gyakorló digitális zongorát vásárolni. Fél éve tanul zongorázni, nagyon lelkes, szeretne itthon is gyakorolni. Reméljük ez a kitartás továbbra is megmarad! Mi a férjemmel nem értünk hozzá, összes ismeretünket a netről gyűjtöttük be, végigolvastunk néhány fórumot, többek között ezt is, volt jó néhány használható gondolat, és néhány zenebolt és gyártó weboldalát. Max. 2-300 e körüli nagyságrendben tudunk gondolkozni (családi segítséggel, én a tájékozódás előtt naívan először 100 e körül gondoltam). A férjem két hangszerboltban volt személyesen, ahol a Yamahát ajánlották, ezen belül három típus került szóba, a CLP 320, illetve az YDP 161 esetleg a 141-es típusok. Van-e ezekkel kapcsolatban valakinek személyes tapasztalata? Januárban IKO az YDP 161 mellett döntött, esetleg az azóta eltelt idő tapasztalatát megosztanád velünk? Mi a különbség CDP és az YDP ezen típusai között? Az YDP-hez is lehet pl. fejhallgatót csatlakoztatni? Kaptunk róla leírást, de annyira nem értünk hozzá, hogy túl sokat nem segített a döntésben. Hétvégén megyünk vissza az üzletbe, mert jövő héten szeretnénk megvenni, és jó lenne az eladók véleményén kívül mást is meghallgatni. Korábban ajánlotta valaki az Orla cdp 15-ös típust is, erről esetleg valami info? Véleményt nem nagyon találtam róla, forgalmazóknál is csak a 10-es és 20-ast. Minden információt előre is nagyon köszönök!
  • iko
    #260
    10 féle hangszín van a zongorán, ebből 2 zongora a többi elektro zongora, orgona, vonós stb. Brightness nincs, de van több féle környezeti effekt, room/hall1/hall2/stage/off és ezeknek az erősségét is lehet állítani.
  • mikszer
    #259
    Nincs azon a digizongin brightness vagy tone gomb? Némelyik hangszeren van, és azzal lehet a hangszínek "fényesség"-ét állítani. Meg gondolom, azért zongora hangszínből is van többféle.
  • iko
    #258
    Ok. Pedig kíváncsi vagyok a válaszodra, hiszem, hogy lehet mástól tanulni. Az írásodból az derült ki eddig, hogy egy igen nagy tudású szakember vagy. Ha szerinted nincs igazam, cáfolj meg és támaszd alá a te nézetedet. Én észérvekre nyitott vagyok csak nem szeretem a nesze semmi fogd meg jól véleményeket. Ez a fő ok amiért reagáltam.

    De látom elfoglalt vagy és nincs kedved folytatni a eszmecserét. További szép napot!
  • Chris 2000
    #257
    Most egy fél évig ezen fogsz rágódni??? Csak van benne valami, ha ennyire magadra vetted... Csak írhattál valami butaságot, ha ennyire meg szeretnéd megmagyarázni...:)

    Most én is ráérek egy picit, ezért civilizáltan leírom:

    Tekintsük tárgytalannak az írásom, nem kell vele foglalkozni, mert ostobaságokat írtam. Szal ennyi...
  • iko
    #256
    Most van időm, úgyhogy civilizáltan kifejtem a véleményemet, hátha értékes vita lesz belőle.
    Szerintem nagyon sok túlzást tartalmaz amit leírtál.

    "Másik! Akusztikus vs. digitális... Ha ügyes az ember és jó füle van, akkor úgy állítod be a digitális zongorát, ahogyan kényed kedved tartja. Olyan hangfalat, olyan erősítőt, olyan hifit csatlalkoztatsz hozzá amilyet szeretnél. Úgy állítod a kalapács kopogását, a mechanika erősségét...stb ahogyan azt Te szeretnéd. Persze mint Mondottam ezt egy 75 ezer Ft-os 1000 éves Roland EP szériás digitális zongorával - most hasamra ütöttem - nem tudod megcsinálni. De az újabbakat úgy szabod testre, ahogyan akarod"

    Ezt nem tudom pontosan hogy érted. Pl a YDP-161-nek nincs AUX kimenete csak MIDI meg fejhallgató. Ha a MIDI-t rákapocsolod még számítógépre és azzal képzel hangot akkor, lehetséges jobb hangzás elérése. De a billentés érzékenységnek csak 4 fokozata van: off/gyenge/normál/erős ennél jobbat nem tudom milyen buherával tudsz csinálni.

    A működése, tudomásom szerint, hogy minden egyes billentésmódhoz hozzárendelnek egy hangmintát. Ezt generálja a zongora működésközben. Billentőmechanikát piszkálni otthon többet igényel némi "ügyesség"-nél.

    A dolog másik része, hogy nem jobb eleve olyan hangszert venni amire nem kell költeni egy csomó időt és energiát, hogy tetsszen?

    "gyakorlatilag mechanika és hangzás szempontjából mindegyik megfelelő"

    Érdekes, köszi sokat segítettél a választani nem tudóknak.

    Ha egy szinti adok el zongorának arra sem mondhatja senki, hogy mű a hangzása, rossz a mechanikája? A hang értékeléshez pedig szerintem többet számít a hallás és az igényesség mint a zongorázással töltött évek.

    Most jön a flame része a dolognak (ha nem érdekel ne olvasd tovább):
    - A stílusod valamilyen rettentően irritáló, nem tudom, hogy ki vagy, de olyan magas lóról írsz, hogy alig látod a talajt.

    - Szeretem amikor egyesek megmondják kinek lehet és kinek nem lehet véleménye. Főleg, hogy utána azt írják, hogy a téma teljesen szubjektív.

    - Mernél e olyan kijelentéseket tenni, hogy egy Steinway-nek jobb a hangzása mint egy amatőr pianínónak?

    - Véleményt úgy is meg lehet írni, hogy nem kell elnézést kérni. Ha már úgy írtad, akkor meg ne kérj elnézést. Ez nem vall egyenes jellemre.
  • iko
    #255
    Ez a mondat sokat elárul rólad:
    "Nem fikázni és végképp nem megbántani szeretnék senkit, de inkább azok adjanak már tanácsokat meg osszák meg hatalmas élettapasztalataikat, akik kb. 10 éve folyamatosan zongoráznak, és valamit le is pakoltak az asztalra."

    Amúgy kösz a véleményt.
  • Chris 2000
    #254
    "15 éve zongorázom, mielőtt megkapom a lehülyézést"

    Nem is Neked szántam az írandómat...

    Viszont ha Te mint zenész azt mondod, hogy 4 hónap alatt valaki el tudja dönteni mi szól jobban, minek milyen a billentése akkor a Te szakmai hozzáértésedet is kétségbe kell hogy vonjam.

    Egyébként én sem tegnap kezdtem zongorázni, sokféle tanárt megjártam és rengeteg zongora volt a kezem alatt. Mégsem mernék olyan kijelentéseket tenni, hogy egy Faziolinak jobb a billentése mint egy Steinway-nek, vagy jobb a hangja mint egy Yamaha C3-asnak.

    Mindegy ne ragozzuk tovább én csak a véleményem írtam le.

    Üdv: Chris
  • Kata
    #253
    Pedig nagyon úgy tűnik, hogy virítani jöttél ide Mr. Megmondomafrankót.

    Ja, csak zárójelesen jegyzem meg hogy idestova 15 éve zongorázom, mielőtt megkapom a lehülyézést hogy én nem érthetek hozzá..
  • Chris 2000
    #252
    Egy két dolog azért szemet szúr...:)

    Az, aki 1-2-3-4 hónapja zongorázik, mi alapján dönti el, hogy valaminek rossz a billentése, vagy esetleg mű hangzású. Csakúgy érdekelne, hogyan szedte magára ennyi idő alatt ezt a hatalmas tudást...:)

    Az én véleményem: sok sok évig gyakorlatilag - jól írta valaki előttem - a 200 ropi feletti árú hangszerek bőven kiszolgálják a lelkes zongorázni vágyókat.

    Billentés... Majd amikor a Liszt Magyar Rapszódiánál jár valaki, és mondjuk a mechanika akadályozza a játékban. /Ez már közel akadémiai szint/ akkor elmondhatja, hogy hát igen... Ez a mechanika alkalmatlan a játékra. Az viszont még legtöbbünknél szerintem odébb van...

    Másik! Akusztikus vs. digitális... Ha ügyes az ember és jó füle van, akkor úgy állítod be a digitális zongorát, ahogyan kényed kedved tartja. Olyan hangfalat, olyan erősítőt, olyan hifit csatlalkoztatsz hozzá amilyet szeretnél. Úgy állítod a kalapács kopogását, a mechanika erősségét...stb ahogyan azt Te szeretnéd. Persze mint Mondottam ezt egy 75 ezer Ft-os 1000 éves Roland EP szériás digitális zongorával - most hasamra ütöttem - nem tudod megcsinálni. De az újabbakat úgy szabod testre, ahogyan akarod...

    Tehát gyakorlatilag mechanika és hangzás szempontjából mindegyik megfelelő. Az meg hogy kinek mi tetszik, mindenki maga döntse el. Viszont nem mondhatom azt, hogy ez meg az szar, meg mű, meg gyenge mechanikájú ha egyszer nem volt még olyan hangszerem, és nem vagyok olyan technikai szinten ami kijelentésemet erősen megalapozná...:)

    Az akusztikus zongorák között is egetrengető eltérések vannak. Pl. Üljél egy Lyrika pianínóhoz egy fél évi Rösler-es gyakorlás után. Tutira köpködni fogsz...:)

    A hangzás egyébként is szubjektív dolog...

    Nem fikázni és végképp nem megbántani szeretnék senkit, de inkább azok adjanak már tanácsokat meg osszák meg hatalmas élettapasztalataikat, akik kb. 10 éve folyamatosan zongoráznak, és valamit le is pakoltak az asztalra.

    Halkan jegyezném meg, a konzervatív zenetanárok is mérhetetlen nagy baromságokat tudnak növendékeikbe sulykolni. Ebből előbb utóbb az következik, hogy összezavarják a diákot az meg elkeseredik.

    Bocsi, ez az én véleményem.

    Remélem nincs harag...:)
  • Jano
    #251
    "eddig kizárólag akusztikuson gyakoroltam és azt hallgattam" - Na ja, ez "baj". De ha ezen is sokat játszol, akkor megszokod. Persze a különbség megmarad.
    Köszi a véleményt.
  • iko
    #250
    Végül a spórolás döntött és a kettő jó közül az olcsóbbat választottam (mondjuk hangszernél nem mindig okos dolog a spórolás, de ez főleg gyakorlásra kell, ha majd jól mennek a dolgok mindenképpen szeretnék majd egy jó minőségű akusztikust).
    Mivel nem volt még semmilyen tapasztalatom digitális zongorával ezért nekem az első benyomások:
    - Jó a hangzása, de nem olyan tiszta, mint az akusztikusé. Kicsit tompának tűnik nekem.
    - kalapácsmechanika: jó, erős-lágy billentés és staccato között szignifikáns különbségek.
    - játék közben: mivel előre elkészített hangokkal dolgozik, ezért elmarad a hangképzés mechanikai része. Ezzel együtt hajlamosabb az ember bátrabban neki esni a zongorának mert egy bizonyos tartományon kívül már nem érződik a játékmódbeli különbség.
    - Értékelés: Jó hangszer, belépő kategória a digitális zongorák között. Gyakorlásra és zenélésre is alkalma. Azért nem árt ha az ember néha hagyományos zongorán is ellenőrzi a tudását. Kicsit csalódtam a hangjában (a boltban akkor nem próbáltam ki rendesen) de majd kibékülök vele, mert azért egy rendes jószág :).
    Az interneten rengeteg jó vélemény van róla, úgyhogy lehet, hogy csak én vagyok túl érzékeny erre.

    A dologhoz hozzá tartozik, hogy eddig kizárólag akusztikuson gyakoroltam és azt hallgattam. Otthon egy szép hangzású pianínónk van, a tanárnőnél meg egy régi Steinway-en gyakorlunk amely szintén elég jó.
  • iko
    #249
    Üdv :)

    Pontosan mely modellekre gondoltál?
  • kolbend
    #248
    üdv
  • kolbend
    #247
    bocs ..fokozatos kalapács mechanikást akartam az előbb irni!!!!!!!!!!!
  • kolbend
    #246
    sziasztok(szinpadi) zongora vásárlás előtt állok.. yamahát akarok mindenképpen és 88 billentyüset

    mennyire feltünően külömbözik a kalapács effektes, a kalapács mechanikástol?? mert ha nem nagyon akkor elég az effektes is.. és mi az a fokozatos billentés érzékeny..

    tud valaki segiteni?? köszönöm az infót előre is!! hajrá magyarok
  • bejjaaldama
    #245
    Sziasztok!
    Nézegettem, nézegettem de még mindig nem jutottam dűlőre.
    Beszéltünk a családdal, és arra a döntésre jutottunk, hogy most egy szinti, és ha majd előbrébb jut a leányzó akkor majd egy digitális zongora.
    Viszont ilyen szempontokat figyelembe véve kérném akkor a segítségeteket, hogy nem túl drága szintit ajánljatok, ami most egy darabig még a kezdeti tanulásnál megfelelne.
    Köszi!
  • disgust
    #244
    Na akkor jöjjön hozzám gyakorolni, szívesen segítek neki, és egy vasba sem fog kerülni. :)
  • Casillas
    #243
    50 ezer forint körül is vannak már billentésérzékeny szintetizátorok (pl. Casionak a CTK-3000-je), persze itt sokan nem szeretitek a Casio hangzásvilágát, de hát nyilván nem érhet egy többszázezres hangszer közelébe :)

    itt a többiek jobban ismerik a különböző márkák közti különbségeket, biztos tudnak majd segíteni mások is :)
  • bejjaaldama
    #242
    igen gondoltam! :D
    Azért remélem tudtok ajánlani valamit! :D
    Üdv
  • iko
    #241
    :D akkor a tanácsomat úgy vedd figyelembe, hogy azt hittem még gyerek :)
  • bejjaaldama
    #240
    Hát mondjuk olyan 50 e - ig gondolkodtunk...
    Tudom nem sok, de aztán a szintetizátor szintjén végtelen a kínálat ekkora összegig is.
    Esetleg valamit tudtok ajánlani?
    Egyébként a megértésével nem lesz gond, mert már elmúlt 20 éves! :D
    Várom válaszotokat!
    És köszönöm! :)
  • iko
    #239
    Szerintem is-is. Amiben a szintetizátor elmarad a zongorától:
    - Billentés. Nincs billentésérzékenysége, kvázi gombként funkciónál. Másképp viselkedik mint a mechanikus billentyű.
    - Nincs pedál (ez csak később lesz gond)
    - Gépi hangzás

    Ugyanakkor jó arra, hogy megismerkedjen a hangjegyekkel, skálákkal, sőt még dalokat is lehet rajta előadni a családnak, ami fontos a kezdeti sikerélményekhez.

    Nem érdemes drága gépbe invesztálni amíg nem derül ki, hogy mennyire "elkötelezett" a zongora mellett.

    Másik oldalról egy nagyon ócska gép elveheti a kedvét, szóval meg kell magyarázni neki, hogy ez ugyan nem zongora de tud raja bizonyos dolgokat gyakorolni. És végül is, lesz heti két alkalma igazi akusztikus hangszeren játszani.

    Ha lelkes és szeretettel gyakorol akkor szerintem bármilyen hangszere is lesz, nem akadályozza meg, hogy megtanuljon zongorázni.

    Amúgy mennyire futja a keret otthoni hangszerre?
  • bejjaaldama
    #238
    Sziasztok!
    A hugom most kezd zongorázni tanulni, de pénzünk nincs digitális zongorát venni. Egy héten kétszer tud gyakorolni zongorán, valamint a tanárnál.
    Utánajártam a dolgoknak, és hát a véleményeteket kérném, hogy csak arra, hogy a "pötyögést" gyakorolja otthon, jó-e egy szintetizátor?
    Persze tudom, hogy nem ugyanaz, de azon tud-e gyakorolni?
    Valamint találtam egy használt Kronenwerth Homepiano CHP 500-asat kedvező áron. Valaki tudna róla bővebben írni, vagy véleményt mondani?
    Hogy ikább ez, vagy egy drágább szintetizátor?

    Előre is köszi!
    Egy lelkes nővér! :D
  • Kata
    #237
    de az nem digitális zongora, sem billentésben, sem hangzásban elmarad azoktól
  • Koppixer
    #236
    500?...jujj... ha nekem annyi volna a zsebemben, egy Korg Triton Extreme 88-at vennék :)
  • iko
    #235
    Kipróbáltam a CLP-320-t és tetszett, de volt ott egy YDP-161 is. A kettő között alig van különbség. Árban YDP 30 K-val olcsóbb (neten a legolcsóbb CLP 285 K, a YDP 255 K). Ugyanaz a billentés mechanika (GF), billentyűzet, funkciók.
    Hangszínben egy nagyon kevéske különbség a CLP javára (de lehet csak beképzelem). Mondjuk a CLP-320 belépő modell a Clavinova családban, míg a YDP 161 már középkategória az Arius-ok között.

    Neten nagyjából az a vélemény, hogy nincs sok különbség. Csak a Clavinova család prémiumabb brand image miatt drágább. És a CLP-ken könnyebb későbbiekben túladni.

    Azt hiszem alszom rá egyet.
  • iko
    #234
    Na megnéztem, ott egy Roland FP-5 volt. De semmi különös, nem szerettem bele a hangzásába (igaza lehet Katának, kicsit szinti érzésem volt), úgyhogy maradok a Yamaha CLP-320 mellett. Holnap megyek kipróbálni. Remélem van olyan jó mint mondjátok :)
  • iko
    #233
  • Jano
    #232
    10-zel.
  • Kata
    #231
    nem tudom, nem ismerem a 320-as tulajdonságait, de olyan nagy eltérés nem lehet :)
  • iko
    #230
    Az mennyivel tud többet mint a 320-as?
  • Kata
    #229
    A yamaha CLP sorozata az egyik legjobb, én is olyat vettem (330-as). :)