308
Ki tud zongorazni?
  • Casillas
    #148
    A Rolandot nem ismerem, de ha Casio-t választasz, akkor szerintem mindenképp a 3000-est. Nekem 2000-es van, és nincs benne billentés-érzékenység, a 3000-esben van.
  • Tabitha
    #147
    Még megrágom a dolgot, casio 3000-ra fáj a fogam :D:D ha jól tudom az billentés érzékeny is.

    A Roland xp-10 használtan 35e (nem tudom hogy ujonnan ez mennyi), a két casiot használtan nem találtam, azok viszont ujonnan most nekem drága 57e-ért nem akarok venni, mert most kezdek el tanulni, de nem is akarom a legócskább szart megvenni, mert komolyabbra se fog fogja futni egy hamar az biztos.
  • mikszer
    #146
    Roland. Szebb a hangja. :)
  • Tabitha
    #145
    Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni? Roland xp-10 vagy Casio CTk-2000 v. 3000??? Nem értek hozzá, amugy ctk3000-t vettem majdem, de elvitték már.
  • harddiskfailure
    #144
    Köszi, azért még bízok benne, hátha valahogy sikerül életre bírnom...
  • tmisi
    #143
    De a topik címe "zongora, szintetizátor" és a kettő között van különbség. :)
    CTK-800: lehet hogy kiégett benne valami. Ha nem garanciális lehet drága lesz a javítás, főleg ha nem lesz bele egykönnyen alkatrész. Mondjuk egy CASIO szervízben biztos megmondják mi a baja.
  • harddiskfailure
    #142
    Bocs, ha jól látom, a téma neve "ki tud zongorázni", hát én nem. :) De a hozzászólások alapján annyira nem fontos ennél a témánál maradni, ugye?
  • harddiskfailure
    #141
    Sziasztok!

    Van egy CASIO CTK-800 hangszerem, ami elhallgatott. Elment a hangja. Látszólag minden üzemel rajta, világít, működik a kijelzője, de nincs hangja. A használati utasítás szerint végigmentem a troubeshooting-on. Bedugtam, bekapcsoltam, adtam rá hangot, a "mode"-ot "normal"-ra kapcsoltam, a "Local Control"-t meg bekapcsoltam, de nem szól.

    Van valami tippetek?

    Ha elromlott, hol lehet/érdemes javíttatni? Nem garanciális.
  • Tabitha
    #140
    Nem tudja valaki, hogy ha külföldről akarnék vásárolni szintit (usa, indiana) mennyi vámot kell rá fizetni?? vagy ennek hol tudok utána nézni?
  • Tabitha
    #139
    Előző kérdésem lényegtelen, mert Casio CTK-3000 mellett döntöttem!!
  • Tabitha
    #138
    Hello! Ki néztem 2 szintit (még sose játszottam, most akarok megtanulni) az egyik Casio CTK-700 másik: CASIO CTK-511 szerintetek melyiket érdemesebb megvenni?
  • mikszer
    #137
    Mezzofortén a Hemingway-eket is érdemes megnézni szerintem - ők se szoktak rossz hangszert gyártani... és olcsóbbak is vannak (egy pedállal, de szerintem a másik kettőt zongoraművészeken kívül senki se használja. :D )
  • Verseghy
    #136
    Hello!
    Én ezt vettem egy hónapja. Új modell, teljesen visszaadja a zongorázás élményét. Ez a legolcsóbb hangszer a Rolandtól, de mint tudjuk ők nem adják egy bizonyos szint alá. Casioba találsz olcsóbbat biztos.
  • antata
    #135
    Sziasztok.
    Kisfiam 9éves. Most kezdett el zongorázni tanulni. Most szintetizátoron gyakorol itthon, de szeretnénk neki venni egy digitális zongorát. Tudnátok valamilyet ajánlani. Mi nem értünk hozzá.
    Köszönöm
  • PanzerRommel
    #134
    Sziasztok
    Nincs valakinek véletlenül valami egyszerűbb blues kottája zongorára elektronikus formában? Ha van légyszi küldjétek el erre az e-mail címre: [email protected]
    vagy ha van ötletetek, hogy hol keressek írjatok
    Előre is ezer köszönet
  • Kata
    #133
    Rá lehet. Nekem egy Yamahám van, és rá szoktam kötni a gépre, mert néha stream szerveren keresztül jáccom a barátaimnak.
  • Tabitha
    #132
    kösz:D

    A usb-s midi-vel akkor úgy simán nem is lehet zenélni? A sima elektromos zongorát rálehet kötni pc-re?
  • mikszer
    #131
    Az elektromos zongora szól, a másik nem. Ez a legegyszerűbb definíció.

    Bővebben: az usb-s midi billentyűzet arra van, hogy vezérelj vele más MIDI eszközöket (pl. elektromos zongora, szekvenszer, zeneszerkesztő program,...) általában otthon vagy stúdióban. Az elektromos zongorával meg kiállsz a színpadra vagy csak otthon a szobában, és zenélsz rajta.
  • Tabitha
    #130
    Hello!

    Lenne egy kérdésem, mi a különbség egy elektromos zongora és egy USB midi billentyű és kontoller között??
  • Verseghy
    #129
    Hello!
    Tudtok ajánlani valami jó digitális zongorát?
    Én kinéztem magamnak ezt, van valakinek véleménye róla? Vagy kicsit alacsonyabb árkategóriába hasonló jó hangszert tudtok ajánlani?
    Köszönöm előre is.
  • Chris 2000
    #128
    Szia! Semmiképpen nem úszod meg 100.000 Ft alatt, még használtan is nagyon nehéz találni olyan hangszert, ami akár egy kezdő zongorázni vágyó igényeit is kielégítené...

    Persze kompromisszumokat lehet kötni, ill. ha nincsenek Mozarti igényei az embernek, akkor ugyebár egy ténylegesen olcsó hangszer is megfelelő lehet! Akár egy olcsó szinti is. Bár a billentás tulajdonképpen a legfontosabb ezért érdemes bizony bizony rááldozni!

    Van egy nagyon de nagyon jó alternatíva, amin szintén érdemes elgondolkodni!

    Vannak Midi billentyűzetek, melyek önmagukban nem tartalmaznak hangmintákat. Ezeket arra használják, hogy más hangszereket, hangszíneket tartalmazó hangmodulokat, ill. számítógépes szoftvereket szólaltassanak meg velük.

    Ezek közül kiemelném a Fatar termékeit, ugyanis van a Fatar SL 990 XP valamint a Fatar SL 990 Pro midi vezérlőbillentyűzet, aminek tényleg zongoraszerű kalapácsmechanikája van. Ráadásul 88 billentyűs mindkét modell, mint a digitális zongorák. Az ára mindkettőnek újonnan 100.000 Ft alatt van. Elég komoly digitális zongorák tartalmaznak csak ehhez mérhető mechanikát, ráadásul tudni kell, hogy pl. a Roland hangszereknek is a Fatar gyártja a billentyűzetét.

    Profiknak nyilván nem ajánlható, de egy kezdőnek akár évekig is tökéletesen megfelel.

    Viszont itt annyi a probléma, hogy kell hozzá egy fain számgép, és nem árt egy normális hangkártya ill. alapvető informatikai tudás...

    Sajnos - tapasztalatból mondom - elég sokat kell szívni vele. Ezeknek kizárólag ezek a hátrányai. Viszont azt nem kell ragoznom, hogy a számítógépre annyi, és olyan mintát raksz fel amilyet csak akarsz, és vannak olyan komoly több gigabájtos zongora hangminták, melyekhez egy 2,3 millió forintos világszínvonalú Korg OASYS is csak belépő szintű kezdő hangmintákkal rendelkezik!

    Tudom, tudom... Te kezdő vagy, és valami egyszerű megoldásra vágysz...:)

    Nem akarlak felkavarni, csupán úgy vagyok vele, nem árt ha az ember minél több alternatívát megnéz, és úgy hozza meg végső döntést!

    Amit a Youtube-on láttál, az is egy midi billentyűzet, egy normális szoftverrel azért szól ilyen kifejezően a zongora benne!

    Üdv: Chris
  • Lord RZA a PUNK
    #127
    köszi a választ ismét. ez a DGX 230 nagyon tetszik. találtam már 220 dollárért is, csak az a baj hogy amerikából nem szállítják le európába :( meg ha jól tudom ott más adaptert kell használniuk ami európában használhatatlan. Sajna 100 alatt nem úszom meg :)
  • edios
    #126
    Javítom magam, mivel most találtam egy boltban DGX-230-at 105-ért.
  • Jano
    #125
    Ez a Yama DGX-230, amit edios írt, tényleg egész korrektnek tűnik az árához képest, nem is ismertem eddig.
    Idean hangszert még életemben nem láttam. :D (Ez persze nem jelent semmit, ha teheted nézd meg élőben, és dönts a benyomások alapján.)
  • edios
    #124
    Ha komolyabb zongora érzetet akarsz, akkor pl Yamaha DGX-230 (76 billentyűs, az már közel teljes zongora, és súlyozott mechanikája is van, árban 120 körül lehet). Kisebb és olcsóbb, de egész népszerű Yamaha szinti még a PSR-E413 (ez 80-85 körüli).

    Egyébként Yamahát és Rolandot szoktak ajánlani ebben a nem túl drága árkategóriában.
  • Lord RZA a PUNK
    #123
    ui. találtam egyet ami egész jónak tűnik : http://www.youtube.com/watch?v=vkEg6r0FdJw , vélemény? tudna valaki jobbat abban az árban? ( 100-115k huf )
  • Lord RZA a PUNK
    #122
    Szia Jano. Köszönöm a válaszod. Lenne még egy kérdésem. 100 ezer forintot szánok erre a hobbimra és szeretném azt a digitális zongorát, vagy szintit, vagy mind1 , hogy hogyan hívják :) amivel ebben az árkategóriában a lehető legjobb zongora utánzót megkaphatom. Az az igazság hogy effektek abszolút nem érdekelnek, mert klasszikus darabokat szertnék tanulni . Sajnos külföldön lakom , úgyhogy ezért nem tudnék zongorát venni (szállítás stb) . Esetleg tudnál egy konkrét hangszert ajánlani? (márka , tipus :) ) Köszi előre is a válaszod!
  • Jano
    #121
    A világítós billentyűk a gyerekeknek segítenek vizuálisan megjegyezni az adott zeneművet. Valami haszna biztos van, hosszabb távra viszont úgyis a kottából való klimpírozás a nyerő.
    Alap cuccon el lehet kezdeni tanulni (#120), aztán kiderül, hogy megmarad-e a lelkesedés.
    Zeneboltokban kérdezz rá könyvekre, biztos tudnak ajánlani valami használhatót.
  • Jano
    #120
    Ez digitális zongora, nem szinti. Kb. 180-tól indul az áruk, általában már igazi kalapácsmechanikás cuccok, egész korrekt zongorahanggal, persze minél drágább, annál jobb.
    A szintiknek is egyre élethűbb a zongorahangja, a 40-ezres Yamahákban is benne van a Live! Grand Piano nevezetű hang, ami egész tűrhető.
    Végülis bármelyikkel játszhatsz darabokat, ha tudsz - kérdés mennyire vagy vájtfülű, és persze, hogy mennyid van rá.
    Tanulni lehet olcsóbb cuccon is, később meglátod, hogy akarod-e folytatni, vagy nem, így valószínűleg nem buksz akkora pénzt.
  • Lord RZA a PUNK
    #119
    sziasztok, semmit sem tudok a szintetizátorokról még, viszont szeretnék venni egyet. nagyon megtetszett egy videó , amin a faszi zongorahanggal játszott.. lehet bármilyen szintin úgy játszani mint ő? mármint olyan hanggal. http://www.youtube.com/watch?v=DD03-85UsF4&feature=related

    biztos hogy méreg drága az övé. a lényeg, hogy egy olyan szintetizátort szeretnék venni, amivel olyan darabokat lehet eljátszani , mint ami a videón is hallható .

    köszi
  • Schwarzenegger
    #118
    Sziasztok!

    Egy kezdő felnőttnek milyen szintit ajánlatok?
    Egy ismerősömnek Casio LK-50-e van állvány nélkül, 9 éves de alig használta,házi készítésü adapterrel együtt mennyit ér? Eladná nekem.
    Jók ezek a világítóbillentyüs szintik egy kezdőnek?
    Régebben gitároztam,de az teljesen más.
    Melyik a legjobb könyv tanulni?

    ÜDV:Laci
  • edios
    #117
    Köszi, azóta már sikerült néhány embernek jobb belátásra bírnia, így lemondtam az 50-60-as kategóriáról.

    Most a Roland Juno D-vel szemezgetek, abból is a Limited Edition, mert állítólag abban van vmi egész használható zongora hangzás, valamint külsőleg is az egyik legszebb szinti szvsz. Csak az a hátránya, hogy 150K, és nem tudom, hogy kihasználnám-e rendesen. De ha normális hangszert akarok, akkor kell rááldozni..
  • tmisi
    #116
    Nekem meg van ócsó PSR-E203. Kezdésnek nem volt rossz választás (15 hónapos lesz), de még jó hogy nem vettem meg 60-ért a komolyabbat, mert még az is kicsi lenne lassan (hiányzik a ritmusok szerkeszthetősége meg az importálás). Na majd ha lesz zsé. Ja és a billentésérzékenység is eléggé hiányzik belőle, mert ha melléütök valamit, az durván kihallatszik. Persze ez reméljük eltűnik idővel. Pedig még csak SF akkordokkal nyomom.

    Edios! Már régen írtál be, de ha olvasod, akkor tessék: PSR-E313

    Youtube-on néztem, ugyanaz az hangzás mint az enyém, csak persze jóval többet tud. És billentésérzékeny. De zongora után nagyon meg fogod érezni a különbséget, mert még a digitális pianínók is csak épp megközelítik az igazi zongorát mind hangzásban mint mechanikában. Legalábbis ez a profik véleménye, olvastam több helyen. Szvsz komoly cucc esetén és 100-200k között nézelődnék Roland/Yamahát.
  • zöldike manó
    #115
    ja meg van egy nagyon komoly szintim is, de az asszem túl megy az 50-60as határon :)
  • zöldike manó
    #114
    nekem van egy szintim. Mármint elektromos zongora. tehát nem tud ilyen teljes dobszerkókat meg ilyenek. de nehezített billentésű, a márkája Roland.. tud pár hangszínt utánozni oszt jóvan. Ez leginkább zongora-pótlónak fele meg, de nem tudhatom hogy te mit szeretnél...
  • Gladiator
    #113
    kép?
  • zoralina93
    #112
    Szisztok! Van itt olyan valaki, aki nagyon ért az orgonákhoz? Mert nekem van egy Hammond jazz orgonám, amiről semmit nem tudok, de el szeretném adni! Tudna nekem segíteni valaki a felbecslésében?
    Írjatok a [email protected] email-címre légyszi!
    Köszönettel : Nóra
  • edios
    #111
    Sziasztok!

    Kb 6 év zongorázás, valamint kb uennyi szünet után újra rákaptam a billentyűkre, és most szeretnék venni magamnak egy szintit. Kedvenc számaimat szeretném elpötyögni rajta (főleg Dream Theater-től, ill hasonlók), esetleg egy-két gitáros haverral együtt. Milyet tudtok ajánlani 50-60körül? (Ennél többet nem szeretnék rászánni) (Nem tudom, hogy mekkora rizikó használtan venni, mindenesetre nem zárkózom el ettől a lehetőségtől sem)
    Mire érdemes figyelni, milyen szempontok vannak vásárlásnál, milyen funkciók amik mindenképp kellenek?

    Segítségeteket előre is köszi!
  • krisztianp16
    #110
    Létszi,ha tudtok még midi letöltö helyet küldjetek linket priviben, vagy itt..

    Köszi elöre is!
  • krisztianp16
    #109
    Hello!

    Azt a számot sikerült meg csinálni amit kültem?
    Köszi elöre is!Vagy nem tudom, hogy meg-e kaptad a privit...mert sokkat töltöt.

    Üdv!