308
Ki tud zongorazni?
  • Dizson
    #188
    Erről mi a véleményetek?
    Hemingway DP-501
  • Dizson
    #187
    Ezekben van kalapácsmechanika? És ha van milyen fajta?
  • parapittyo
    #186
    Sziasztok!
    Segítséget kérek tőletek!
    Nemrégiben kaptam egy Yamaha YPT-210-es Szintit,mindig szerettem volna, hát most megvan!
    Számítógéppel szeretném megszólaltatni, ezért vettem hozzá USB midi kábelt.A gépen VanBascó program van aminek elvileg működtetni kéne.
    Egy zenész ismerősömtől kaptam egy Yamaha draivert de sajnos az a Com1
    kimenetre küldi a jeleket nem az USB fele.
    Segítsetek legyetek szívesek, hogy működjön a rendszer.
    Előre is köszönöm! Csaba
  • Ambient
    #185
    Vagy akár ez is : Yamaha DGX-630
    Ez még jobb is mint a Casio!!

    Videó
  • Ambient
    #184
    Ez pölö nem lenne rossz választás: Casio PX-120 Privia

    189 ezer jó magyar forintért már viheted is!

    Egy videjó kedvcsinálásnak..
  • Dizson
    #183
    Hm.. :D Még mindig tanácstalan vagyok.
  • Kata
    #182
    Meg folyton hangolni kell, minél régebbi, annál gyakrabban.
  • Ambient
    #181
    Nem olyan, soványabb, vékonyabb (azon tanultam) és elég drága is de Te tudod..
  • Dizson
    #180
    ÉS ha egy pianinót vennék? Mi a pianinónak is olyan a hangja mint a zongorának?
  • Ambient
    #179
    Számodra a legjobb, legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás egy frankó masterkeyboard és egy vsti hangszer párosítás!!

    Itt nézz szét billentyűzet ügyben!

    Ilyeneken tudsz majd játszani!!
  • Kata
    #178
    Nem vagyok nagy guru a témában, de van digitális zongorám. Az biztos, hogy 200 alatt nem kapsz semmit, ami visszaadja a zongora hangzását, legfeljebb egy leharcolt, felhangolásra váró pianínót (akusztikus).
    Normális zongorahangzású, kalapácsmechanikás hangszert manapság 250-300-tól lehet kapni szerintem, de majd a hozzáértő kollégák kijavítanak ha tévedek.
  • Dizson
    #177
    Sziasztok! Hobbi szinten szeretnék most zongorázni, aztán lehet hogy később növekszik az érdeklődésem. Igazából egy olyan szintetizátort keresek ami visszaadja a zongora hangzását. Ha lehet szeretném olcsón megúszni úgy 200 alatt. :) Ha van valaki jártasabb a témában akkor jó lenne egy kis felvilágosítás hogy milyen árban milyet érdemes venni. :) Előre is köszönöm!
  • wiew
    #176
    Hello mindenki!
    Nekem egy konkrét kérdésem lenne. Szerintetek melyik szinti jobb ezek közül:
    yamaha psr240
    yamaha ypt200

    Tudom,hogy egyik sem túl komoly hangszer, kisgyereknek lenne elsősorban otthoni zongora gyakorlásra/tanulásra.

    Előre is köszönöm a választ!
  • Jazel
    #175
    Hello mindenkinek!
    Tudna valaki egy kis információt-személyes tapasztalatot megosztani az alábbi hangszerekről?
    Casio PX 120
    GEM pRP 8
    (utóbbiról semmit nem találtam szinte neten és egyik ismerősöm sem hallott felőle)
    Előre is köszönöm.
  • otto1021
    #174
    Hello!

    Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy vettem itthonra egy Bontempi PM694 típusú szintit, hogy megtanuljam az alapokat.
    Egy üzletből rendeltem leárazva, mert ki volt szakadva a doboza... elküldték, a szinti és az adapter mag van, könyv és kábel nincs...

    Viszont a kézikönyvre nagy szükségem lenne. Egyszerűen nem tudom beállítani.. főleg hogy tesóm előszeretettel nyom össze vissza mindent, most már a visszhangtól kezdve a fele így szól fele úgy-ig on át minden van. Jó lenne visszaállítani, és tudni, hogy ha esetleg szükséges, hogy tudom használni a különböző effekteket.

    Szóval ha valaki tudna segíteni ez ügyben azt megköszönném... google volt az első, találtam is olyat hogy 15 dolcsiért letölthetem... na bumm.

    Ha esetleg tudja valaki honnan lehet letölteni, vagy lenne olyan kedves , és beszkennelné az övét, és elküldené az e-mail címemre azt nagyon megköszönném. De elég egy link is :)

    Előre is köszönöm szépen mindenkinek!
    E-mail: [email protected]

    Üdv!
  • tmisi
    #173
    Jó, de én ezt másoktól hallottam, nem tapasztalatból!! De lehet csak yamibuzik voltak. xD
  • Chris 2000
    #172
    Szerintem ilyen nincs, hogy veri a Rolandot, meg veri a Yamahát...stb

    Vitathatatlan, hogy Mo-on a Yamaha a legnépszerűbb az automata kísérettel ellátott hangszerek között. Én viszont azon a véleményen vagyok, hogy ha valaki keni a pitét édesmindegy, hogy milyen hangszere van.

    Az S550-es elég jó hangszer! Főleg abban az árban. Rosszul nem fogsz vele járni!
  • tmisi
    #171
    Jaja, yamiék alsókategóriája is bohockodás, egyedül a stílusok hangzásába nem tudok belekötni, a többibe mindenbe.

    Chris: azért S900 már elég komoly cucc, nem gondolod? :D Én örülök ha egy S550-re futja majd, mert ezalatt semmi értelmes nincs. Viszont már e felett (S700-S900 és tsai) a profik szerint még a Rolandokat is veri ezerrel a Yamaha. Kivéve talán a G70-et.
  • mikszer
    #170
    :)
    Jó kis hangszer.
  • Chris 2000
    #169
    Milyen kicsi a világ...:)

    Nekem is van egy S900-asom! Éppen bohóczkodni el lehet vele...:D

    Bár én a roland Zongimat sokkal jobban szeretem...
  • Prypiat
    #168
    Köszönöm a tanácsot mindenkinek akkor a kászió kiesik,amint megvan a szinti beszámolok a fejleményekről! :)
  • mikszer
    #167
    Ez így van :) Egy Yamaha DGX-505-sel többre mennél, persze ötször annyiba kerül. Én most egy PSR-s900-zal bohóckodok...
  • Chris 2000
    #166
    Valóban nagyon gyér a Casio minden téren... Sem funkcióban, sem hangzásban nem veszi fel a versenyt a Yamahákkal, ill. a Rolandokkal... Bár digitális zongorákban nem olyan rossz az ár-érték arányuk, de én még a digizongijaiktól sem estem hanyatt!

    Azt azért hozzá kell tenni, hogy az olcsó kategóriákban mindegyik hangszer "vicces"... Tehát ilyen 40-50 ezer Ft-nak megfelelő összegekért nem találsz normális hangszert egyik márka kínálatában sem... Persze bohóckodni el lehet velük...:)
  • mikszer
    #165
    Casio tényleg egy vicc. Bár az első szintim Casio volt, utána átálltam Yamahára :D Ég és föld a kettő. A hangzás az amit a Casionál valahogy nem vesznek figyelembe, bár hangszert gyártanak - extra funkcióktól hemzsegnek a szintijeik (a drágábbak) de egy Sokol rádió is jobban szól.
    Egyértelműen a Yamahát vedd meg.
  • Prypiat
    #164
    Sziasztok!

    Totálisan kezdő vagyok a téren de most úgy döntöttem,hogy hobbi szinten szeretnék megtanulni szintetizátorozni. Angliában élek és jelenleg két modell jöhet szóba ami között vívódom és szeretném a segítségeteket kérni.

    Yamaha YPT210
    Casio LK-110AD

    Igazából egy yamaha szakboltban jártam ahol nem nagyon dícsérték a Casiot,konkrétan vicc kategóriának tartották,ebben lehet valami?

    Ami fontos lenne számomra az a beépített oktató program. Mit lehet ezektől várni,milyen mélységig tanítanak?

    Köszönöm a válaszokat előre is mindenkinek!
  • Miskota
    #163
    Kurzweil SP-76



    Paraméterek: 76 dinamikus, félig súlyozott bill., színpadi pianinó
    Hangszínek: 32 hangszín+ 32 gyári beállítás
    Award-winning Grand
    Piano
    Dual-Hardness Tine Electric Piano
    FM Electric Piano
    Ensemble Strings
    Tone Wheel Organ
    Polifónia: 32 polifónia
    Effectek: 9 belső effekt, 8 külömböző zengetés, kórus
    Pedál: 2
    Egyéb: LED kijelző (3 digit), masterkeyboard, L,R kimenet,
    fejhallgató kimenet, MIDI 2 csatornás

    2007-es a hangszer
  • Kata
    #162
    még ha 88 billentyűs lenne

    és milyen típusú kalapácsmechanikát használ? mert a régiek nem túl jók, ráadásul hamar "betompulnak", elfáradnak. Mikor gyártott hangszerről van szó?
  • Miskota
    #161
    150ezer az ára.
  • Miskota
    #160
    Sürgősen eladó egy keveset használt, nagyon jó állapotú kurzweil SP 76 digitális zongora. 76 billentyűs, dinamikus billentyűzetű hangszer, 32 hangszínnel. Tartozékai: profi eredeti kurzweil tok, x állvány, adapter, pedál. Érdeklődni: [email protected]
  • edios
    #159
    Az bőven lehet. Bár az üzenetemből kimaradt, de én csak a szintis oldalról közelítettem meg a témát.
  • mikszer
    #158
    Tudtok szintit ajánlani? Már teljesen elvesztem a kínálatban :D
    Olyan kísérteautomatikás szintit keresek, ami még véletlenül sem Roland, sok ritmussal van felpakolva, amik 4 vagy több variációsak. Yamaha vagy Korg szinti lenne a legjobb. És persze bagóért :D Szóval 200.000 alatt. Használt sem gáz, ha nem Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében vagy a környékén van személyes átvétellel, mert az messze van :D (A vatera tele van SzSzB megyei szintikkel, de odáig nem utazom el). Egy használt PSR1500 vagy netán 3000 megdobogtatná a szívemet, de egyéb megoldásokra is nyitott vagyok.
  • Kata
    #157
    Annyiban vitatnám, hogy a Korg egy cseppet digitális zongorák terén lemaradt. Az új Yamahák már jobbak - és ezt nem én találtam ki. Szóval a relációban ez a két márka helyet cserélhet.
  • Kata
    #156
    A digitális zongorával nem mész anyádék idegeire, mert be tudod dugni a füledbe.
    Logikusan az a különbség, hogy az egyik akusztikus, a másik elektromos hangszer. A pianinot én személy szerint utálom, és hangzását se szeretem, ha már akusztikus, akkor minimum egy grand piano :)
    Viszont a digizongorák szólnak ugyanolyan jól, és kalapácsmechanikát is jól lemodellezték (már szinte jobb mint sok akusztikus zongorán...)
  • antata
    #155
    Szerintetek zongoratanuláshoz pianinot vagy digitális zongorát érdemes venni? Mi a különbség a kettő között?
  • mikszer
    #154
    Ez így van, de tedd hozzá, hogy a Korg/Kurzweil inkább színpadra kell :D Otthon pötyögni tökéletes a Roland és a Yamaha. A Casio hangja zenészfülnek öngyilkosság (tapasztalat)
  • tmisi
    #153
    Nézz fel a hangmester.hu-ra és ott a billentyűs zenészek fórumában Yamaha és Roland topikokban. Ott gyűlnek össze az okosok, kérdezz nyugodtan.
  • Tabitha
    #152
    mert ez a kettő között gondolkodom még, de sokáig nem húzhatom, mert a Roland-ot is elviszik előlem akkor aztán nagyon jó lesz. Amógy az egy Roland xp-10
  • Tabitha
    #151
    Szóval akkor jobban megérné, ha vennék egy 95-ben gyártott Rolandot, mint egy vadi új casio ctk3000-es ami billentés érzékeny?
  • edios
    #150
    Eddig bármilyen weboldalon, vagy fórumon jártam, mindenhol tombolt az egyetértés a következővel kapcs:

    Casio < Yamaha, Roland < Korg, Kurzweil
  • tmisi
    #149
    100k alatt ne számíts semmi jóra. Eleinte én is oda voltam a 203-s Yamahámért (35k), mostanság már nem annyira. Tanulni jó az olcsó, de amint komolyabb dolgot akarsz, vagy szerepelned kell (hacsak a családnak is), egyből kiugranak a hiányosságai. CASIO-ról egyébként is azt hallottam, hogy gyengébb a hangzása. De olcsóbb...