308
Ki tud zongorazni?
  • DEDDI
    #68
    Szia casillas!
    Felteszed pl: Cakewalk nevű programot. A programon belűl, a midi devicében beállitod a paramétereket, és ennyi. Itt midi formátumban kapod meg a végeredményt.
  • Casillas
    #67
    Sziasztok,
    remélem tud segíteni valaki, nemrég vettem egy Casio CTK-2000-es szintetizátort, és adatkábelt hozzá, összekötöttem a számítógéppel, fel is ismerte ahogy kell, de sehogy nem tudtam elérni, hogy a számítógép "hallja" a hangokat, tehát hogy esetleg ott felvegyem az éppen játszott számot.

    Én csináltam rosszul valamit, vagy valamilyen szoftver kell ehhez még pluszban? Ha igen, milyen?

    Előre is köszi a segítséget!
  • mikszer
    #66
    Milyen számra van szükséged?
  • harcsaba
    #65
    Sziasztok !

    Egy kis segítséget szeretnék kérni.
    Olyan programra/személyre szeretnék rátalálni amely/aki lekottázz(n)a egy zeneszámot, mert ezt szeretném megtanulni zongorázni karácsonyra!
    Ha tudna valaki segíteni én és főleg édesapám nagyon ürülne!

    Küldene nekem egy e-mailt [email protected]
  • Sicituradastra
    #64
    Metál zenekar zongoristát / szintist keres.

    Zenénk alapvetően északi vonalas metál. Főbb hatások: death, black, extrem, power, progressive metál. A jelenlegi felállás szóló gitár, ritmus gitár, basszus, dob, ének. Ebbe a csapatba van szükség egy olyan zenészre, aki a stílus főbb jegyeit ismeri, kreatív és szívesen hoz saját témákat. Próbahely, felszerelés van (hangszered legyen azért). A zenekar Dunaújvárosban (Bp-től 70 km) próbál, de ha neked vállalható az utazás, akkor messzebbről is jöhetsz (a banda két tagja pl Bp.-i). Az első EP után jelenleg lemezre készülünk, utána aktív koncertezés a terv.

    Elvárásaink:

    * a fent említett zenei stílushoz tartozó játéktechnikád és kreativitásod meglegyen
    * nagyobb színpadon és stúdióban is vállalható hangszered legyen
    * amennyi időt csak tudsz, szánj rá a zenélésre és a zenekarra

    Ha érdekel a dolog, keresd Feltóti Pétert a 60-20-5589541 –es számon, vagy írj egy mailt az [email protected] címre.

    Zenénk meghallgatható a http://www.myspace.com/insomniamusichungary linken.

    Üdv
    sicitur Adastra
  • da77
    #63
    Üdv!
    Egy együttest tervezünk, amihez be szereznénk két dolgot, kérem vélemnéyetek.
    - Roland sh 201 analóg modellező szint.
    - Korg kaossilator / korg kaoss pad mini / korg kaoss pad 3 (melyik mire jó? )

    Mind a két hangszert csak kisérésre effektekre arpeggiora stb.. használnánk. (dob gitár rendesbe menne)
    Köszönöm előre is!
    da7777 kukac gmail.com
  • Etelkozi Vata
    #62
    Sziasztok! /már ha ír még ide valaki :) /

    Egy KORG PA 500-as vásárlását tervezem /túlképpen mindenképp megveszem, de érdekelnek vélemények.../.

    Egyszemélyes zenekarként működök, és bár nem tudok gitározni, de szeretem a műveimbe beépíteni a különböző akkusztikus és elktronikus gitárhangzásokat.

    Gyakorlatilag az érdekelne, kinek milyen tapasztalatai vannak a KORG-ok gitárhangzásaival kapcsolatban?
  • tandras1977
    #61
    Billentyűst keresünk újonnan alakuló zenekarunkba!!
    Írány: Ötletes, "igényes" rockzene, funky-s, blues-os beütéssel,...
    Jelenlegi tagok kor eloszlása: 26-tól 31-ig!
    Jelentkezés:
    e-mail:
    [email protected]
    tel.:
    06 20 3975308
  • mikszer
    #60
    Szakembertől függ... csak találj egyet, aki megcsinálja. De szerintem nem kis meló, szóval drága lesz...
  • konzolmester
    #59
    Sziasztok. Egy fontos kérdés,lehet egy pianinó billentését nehézbillentésűvé alakítani,súlyozni vagy valami,és nagy a holtjátéka tehát le kéne rövidíteni a kalapács útját mire megüti a húrt. Megcsinálná ezt egy szakember ha megkérném rá?
  • mikszer
    #58
    Márkahű vagyok :)
    A Casionak nem annyira szépek a hangszínei (Casiom is van/volt), szóval, ha olyat akarsz, amit hallgatni is jó (jobb), akkor Yamaha. Ezért :)
  • KRISis
    #57
    Értem, kösz a véleményt, kifejted, hogy miért? :D
  • mikszer
    #56
    yamaha
  • KRISis
    #55
    Kérlek segítsetek választani.:)
  • KRISis
    #54
    Helló mindenki, én szintetizátort szeretnék venni, és kettőt találtam ami megfizethető lenne számomra, de sajnos nem nagyon értek hozzá, hogy mit kell figyelni.
    Ez a kettő az: Yamaha
    Casio
    Előre is köszönöm. :D
  • Shiva72
    #53
    Sziasztok az előbbi kérdésen/kérésen kívül még eszembe jutott ez:
    Szívesen cserélgetnék hangszíneket az alábbi szintikhez:
    YAMAHA CS1X, KORG X3.
    Üdv: Shiva
  • Shiva72
    #52
    Szia!
    Kéz alatt vettem, de a srác nemrég vette boltban. Az ottaniak hozzáállását tolmácsoltam alább. Amúgy előtte körbenéztem, hogy milyen cuccost veszek, és szinte mindenhol benne volt a hirdetésben a Proteus szoft.
    Amúgy én 30-ért jutottam hozzá, de nem sokkal többért van újan is.
    Segítsetek!!!
    Cserébe tudom felajánlani szintimodul (szoftveres) gyűjteményemet ha érdekel valakit!!!!

    Üdv: Shiva
  • mikszer
    #51
    Hol vetted? Benne volt a hirdetésében, hogy jár hozzá? (mert akkor vidd csak vissza, hogy nem azt kaptad, amit vettél).
    Amúgy mennyibe van egy ilyen? :)
  • Shiva72
    #50
    Sziasztok!

    Segytséget szeretnék kérni az itt fórumozóktól!

    Nemrég vettem egy EMU X-board 49 midi billentyűt, de nagy csalódásomra (ki tudja miért) a hozzá hirdetett E-MU Proteus X2 szoftver hiányzott belőle. Az eladók nem tudtak hozzászólni a kérdéshez...
    Hol tudnám megszerezni?
    Már kínomban torrentben is kerestem, de ott sem találom!

    Valaki segítsen!

    Üdv: Shiva
  • Szewy
    #49
    nektek mi a véleményetek a farfisa tk 76, és tk 615 -ről?
    az utóbbit össze lehet kötni a géppel?
  • atiati100
    #48
    Keresek hasznalt Korg R3-mat. Az anyagiakban biztos megegyezunk.
    Jelenleg egy Casio 481-esem van, amennyiben az jo neked, akkor beszámíthatjuk.
  • Davedoom
    #47
    www.hells.gportal.hu
  • Chris 2000
    #46
    Szintetizátoron úgy tudsz leghamarabb megtanulni, ha van szintis ismerősöd, és sokat nézed/hallgatod, hogyan játszik... Meg kell tanulni az akkordok lefogását, minimális szolfézs, de ezek tényleg alapszintűek...

    Ha szereted, és szívesen játszol, akkor úgyis meg fogsz tanulni... Könyvből nem lehet szerintem...
  • Amateur
    #45
    Hali mindenkinek!
    15hónapja játszok szintetizátoron, de mivel tanárhoz nem jártam szeretném megkérdezni, hogy tudtok-e ajánlani egy pár olyan könyvet, ami elsősorban kezdőknek készült és bár nem ér fel a zeneiskola képzésével mégis tud valami rálátást biztosítani a játék alapjaira?
  • Chris 2000
    #44
    Hát, az attól függ... Az rengeteg de rengeteg mindentől függ...

    Pl: mennyit gyakorolsz, mennyire vagy tehetséges, mennyire jó a tanárod, mennyire gyorsan tanulsz...
    És, hogy milyen szinten szertnéd eljátszani a darabot, mert el lehet azt szarul is játszani, meg ellehet úgyis, ahogy Chopin játszotta...

    Egy Für Elise-hez is kell azért három év, ha valaki normálisan meg akarja tanulni...
    Persze - most nem dicsekedni akarok - nekem elég volt egy hét is hozzá, de az csak egy ilyen alap szintű játék, egy laikus azt hiszi zongorista vagyok, egy komolyzenész meg sírva fakadna...

    MENNYIRE SOK MINDENTŐL FÜGG, UGYE?

    Egyébként egy nagyon szép hobbit választottál, és kívánom, hogy mihamarabb el tudd játszani kedvenc Chopin darabodat...

    Kitartást!

    Üdv, Chris

  • psydaze
    #43

    hahoo.
    figyu, meddig kell zongoráznom, hogy eljátszak egy Chopin-t????????????
    tényleg. mondjuk ezt: Waltz No. 7 Op. 64-2
    Kedvencem, egyszerűen annyira szeretem, nagyon jó.
    most kezdtem csak sajnos zongorázni a főiskolán, pedig már jó lenne remekül tudni. szal hány év kell ehhez?
  • Gladiator
    #42
    Régen tanultam vagy 5-6 évig zongorázni, de akkor kis szaros létemre amit erőszakkal csináltattak velem azt persze utáltam. most már bánom, hogy abbahagytam, de valszeg most újra el fogom kezdeni. itthon emgvan még a jó öreg zongoránk, behangoltatom, veszek egy vmi tankönyvet, aztán felidézem amit tanultam. esetleg vki tud mai előadóknak neten fellelhető kottájáról? mysongbook nem jó, emrt ott szinte scak gitárra írják. zongorára elég "összecsapott"
  • Kata
    #41
    Nekem egy Korg-om van pár éve, tanulgatok rajta.
  • FaKing
    #40
    Üdvözlök mindenkit!
    Az egyik ismerősöm rendelkezik egy zongorával, amire ezek vannak írva:

    Carl Stein
    kaiserl:königl: Hof Fortepiano Verfertiger
    Wien

    Ha valaki tudja hogy kb. mennyit ér, vagy hol és mennyiért lehet felértékeltetni, az kérem küldjön egy e-mailt ([email protected] )





    van még egy nagy rakás kép, csak idő hiányában nem tudom feltölteni...
  • Stigmata
    #39
    én szintizek és nemsoká kapok egy új korg-ot :P
  • blackgamer
    #38
    pianino vagy zongora?
    (ide feldobhatod a képet)
    amúgy felnyitod a billentyűs részt és ott írja a gyártót (elvileg)
  • Dimitryj
    #37
    Hali!
    Van egy zongoránk csak azt nem tudjuk mijen. (azonkívűl hogy fekete ). thehát csak ezt szeretném megtudnni. Jó volna ha valaki tudna segíteni. [emailban képet elküldöm].
  • [DFL]vajdi
    #36
    szia! köszi szépen a választ, azóta már megoldottam a problémámat, ugyanis eléggé ráálltam a jazzre, és a zongora tanulására, gyakorlatban és elméletben is. könyvtárban találtam csak meg a Gonda Jazz könyvet, ami most nálam lesz egy darabig... ha jártok ircre benézhettek a #jazz.hu csatira amit nem rég indítottunk el, már vagyunk néhányan rendszeres látpgatók.
  • mikszer
    #35
    2-5-1 hangzatok: összhangzattan... 2. fok, 5. fok, 1. fok
    C dúrban:
    a második hangra épülő moll szeptim (Dm7), az ötödik hangra épülő dúr szeptim (=domináns) G dúr 7, és az alaphangra épülő dúr major szeptim (=tonika) tehát a Cma7 dúr.
    Minden más hangra ugyanígy, tehát D-re:
    2. hang - Em7 , 5. hang - A7 , 1. hang Dma7
    ..
    stb.
    Amúgy ezek nem a szólamok, hanem a hangnemek. :)
    Így építsd fel. :)

    + A lentebbi Casio szinti (jó nagy kép van hozzá :)) ) még mindig csak "tanuló" szinti, szal hülyéknek csinálták, hogy villog, meg kijelzőn ujjrend, beépített dalok kottával + tanító funkció, hogy a húgom is megtanuljon szintizni, zeneiskola alapelméletekkel meg ohne... szal lesz pár képzetlen zenészünk... :(
    Persze akinek nem inge, ne vegye magára! :)
  • CSOCSO
    #34
    nah megkaptuk a szintit karira... nagyon dogos:) jackson - liberian girl zenejet nyuzom rajta allandoan.. meg a coca cola zenejet. mert az rovid es konnyu:)
  • [DFL]vajdi
    #33
    Termeszetesen :) www.ebay.com
  • seAke
    #32
    Lehet valahol még Hammond orgonát venni szerintetek?
  • [DFL]vajdi
    #31
    nekem egy ilyen "szintim" van:



  • [DFL]vajdi
    #30
    * meg tudnám gyártani
  • [DFL]vajdi
    #29
    Sziasztok!
    Most kezdtem el jazzel ismerkedni, talaltam egy jo siteot ahol lehet tanulni, 2-5-1 osszhangzatot tanitja, mutat 4-et: C durban Dm7-G7-Cma7 , F durban Gm7-C7-Fma7, D durban Em7-A7-Dma7 es B (Hb) durban Em7-A7-D7 hangzatokat. Aztan azt mondja, hogy tanuljam meg az osszes szolamban (vagy hogy nevezik a cdur gmol ddur... meg ezeket, ami az angolban 'key' ?), de nem tudom, hogy hogy epitsem fel a tobbi szolamban, valaki segitsen kerlek.

    Szoval arra lennek kivancsi, hogy hogy epulnek fel ezek a 2-5-1 es hangzatok, mert ezt nem irja a doksi, az alapjan meg tudnak gyartani a tobbi 2-5-1es akkordot is ahogy keri, Koszi szepen: vajdi.