308
Ki tud zongorazni?
  • krisztianp16
    #108
    Nos én ezt a szintitetizátort ajánlom neked is
    Yamaha pst 3000,nagyon jó szintetizátor!Most ilyent veszek én is.
    Még egy darabig marad az 550-ven,amig nem veszik meg.
    A nagybátyámtol vetem,volt már egy kétt bálba és lakodalomban:)
    Itt egy kép a 3000-ezresröl...
  • gamerone2
    #107
    Privátba írtam
  • krisztianp16
    #106
    Hello!

    Írtam privit...:)
  • gamerone2
    #105
    << sg gamerone2 >>
    Az Index fóruma ma épp bedöglött, nem tudom van-e még ebben a fórumban élet
    Szintetizátort vennék, azt szeretném kérdezni, konkrét célom van vele, tehát az ár nem számít, de azért fél milliót ne igen haladja meg :D
    Nem tudom, ismeritek-e Paul Hertzog score dalait? A Véres Játék (Bloodsport) Soundtrackját írta ő. Én is hasonlót szeretnék írni, és normális szintin felvenni. Mindenképpen kalapácsmechanikás kellene, mivel meghallgattam a yamaha oldalán a demókat. Nekem a S08 típus nagyon bejött. Ha tudtok jobbat, légyszíves írjátok meg. Ezenkívül fuvola, és egyéb okkultszerű pluginok is érdekelnének. Akinek van tapasztalata, az legyen szíves írjon.
    Előre is köszönöm
  • krisztianp16
    #104
    Hát az az igazság elég sok szám van...
    de küldök privit:)
    Kösziszépen a segitséged!!!:)
  • mikszer
    #103
    Szándékosan tettem idézőjelbe a konvertálás szót a korábbi hozzászólásomba. Jelenleg semmilyen program nem képes egy komplett zeneszámot MIDI-vé alakítani. A szekvenszerrel sajnos neked kell lekottáznod a számot.
    De ha priviben megírod / elküldöd a konkrét számot, ami neked kell, megpróbálom megcsinálni.
  • krisztianp16
    #102
    Hello!

    Nem tudok vele konvertálni:(
    csak a midit olvasa be...

    Ha letudnád nekem írni,meg köszöném:)
    vagy priviben elküldöm az msn-cimem aztán ott:)

    Köszi elöre is a választ!
  • zoralina93
    #101
    Nekem van egy eladó Hammond-om, ha érdekel valakit!
  • mikszer
    #100
    www.anvilstudio.com - ez egy ingyenes program és elég jó.
  • krisztianp16
    #99
    Nem nagyon értek hozá...
    De meg szeretnék tanulni:P midit késziteni.
    HA tutsz egy programot létszi linkeldbe:P
    Kösziszépen elöre is!
  • mikszer
    #98
    "Konvertálni" egy midi szekvenszer programmal tudsz :P
    Mit kell megcsinálni MIDIben?
  • krisztianp16
    #97
    Sziasztok!:)

    Kellene megint egy kis segitség...
    aki tud mp3-bol midit csinálni az létszi írjon priviben:)
    vagy ha tudtok vallami konvertálot az is jó!Köszönöm szépen elöre is!
    (Meg szeretném tanulni én is)

    És ha tudtok vallami jó midi letöltö helyet azt is meg köszöném!
    #72-ehez hasonlot:)

    Köszönöm szépen elöre is mindenkinek!
  • jebela
    #96
    Ok, köszönöm. "Szerencsére" én sem vagyok oda a klasszikusokért, valahogy a legtöbb idegesít egy idő után. Szereztem is 1. iskolás daloskönyvet, amiben kották vannak, egyszerű dalokkal.
    Közben meglett a szinti, miután 2 hangszerboltban is kinevettek, egyik multiban sikerült akciósan egy casio sa-45 -öst szerválni. Aztán majd 1 év múlva meglátjuk áttérünk-e a nagyra.
  • Gladiator
    #95
    szintit nem tudom, de egy tanacs:

    ne klasszikus zeneket jatszassatok vele, mert egybol megutalja egy eletre a zongorazast. ha azt akarjatok, hogy lelkesen csinalja, akkor meseknek a zenejet tanitsatok neki.
  • jebela
    #94
    Sziasztok!
    Kisfiamnak akarok venni egy szintit (3 éves, ne nevessetek ki).
    Eddig minden szakbolt a tesco-ba küldött kedvesen és nevetve.
    A lényeg: én 2 szintit tudnék megvenni:
    Casio SA-75 vagy Casio CTK-230.
    Az érdekelne, hogy kis gyerekeket érdemesebb már egyből a nagyobb billentyűzeten tanítgatni, nem okoz-e majd neki később átállni a mini billentyűzetről a nagyra? (Persze nem erőltetjük, de hátha. Ja és átlag feletti méretűek már most az ujjai)
    Köszönöm a segítséget előre is.
  • mikszer
    #93
    tesz-vesz, vatera... :D
  • DjDeep
    #92
    Esetleg tudtok olyan oldalt mondani, ahol tudok és érdemes feladni hirdetést pianinora? Köszi.
  • Gladiator
    #91
    Hat kiprobalni nagyon nem tudom, mert kb. 8 eve nem zongoraztam, ugyhogy max a boci-boci tarkara emlekszem. Mindenesetre akkor ez lesz, max eladom, ha nem tetszik:)

    Koszi a valaszt
  • mikszer
    #90
    Ha nem viszed túlzásba a zenélést vele, akkor az NP-30 talán em rossz választás. A 32 hang polifónia azt mutatja, mennyi hangot tud egyszerre megszólaltatni. Tekintve, hogy tíz ujjad van, 10-12 hang egyszerre, ami elmegy. Ha dualban játszol (pl a zongora hang mellé Layerben odateszel egy vonós hangzást is, hogy szép legyen), akkor a használt hangok száma duplájára ugrik (20-24 :D ). Eddig még nincs baj. A gond akkor kezdődik, amikor te rálépsz a Sustain pedálra (választhatő tartozék, ha zongorista voltál/vagy, akkor mindenképp szerezz be hozzá egyet) máris más a helyzet. A korábban lenyomott hangok is szólnak még, és úgy már secperc alatt elfogy a maradék hang... Persze nem mondom, hogy találkozni fogsz a jelenséggel, de előfordulhat. Mindenképpen javaslom, hogy ha lehet, próbáld ki előtte a kicsikét. A hangját nem tudom, de a Yamahát ismerve nem lehet rossz. Kivált, ha direkt színpadi zongorának van kikiáltva a hangszer. Én Clavinovával találkozta meddig, na annak elég jó hangja van.
  • Gladiator
    #89
    Hany polifoniasnak kene lennie? Gondolom minel nagyobb annal jobb, de mennyi szamit amr jonak? Mert neztem a Yamaha NP-30-at, egesz jo arban is van, de csak 32 polifonias. Ugy ez nem ugy szol, mint egy regi telefon?:D
  • Gladiator
    #88
    Novekvo ar sorrendben vannak, tehat ugy a 2. oldalon kezdodnek a szintik, elson csak kottak, meg kiegeszitok vannak.
  • Gladiator
    #87
    Helo

    Most elenkitenem fel zongora tudasom. Regen kb. 6 evig tanultam, tehat tok kezdo nem vagyok. Nagy terveim nincsenek vele, de azert legyen jo minosegu. Viszont az a baj, hogy nem nagyon ertek a szintetizatorokhoz. Valaki tudna segiteni? Ugy nagyon max. 300-350 eurot szannek ra.

    Innen lehet mazsolazni:)

    http://www.marktplaats.nl/index.php?url=http%3A//kopen.marktplaats.nl/search.php%3Fxl%3D1%26ds%3Dto%253A1%253Bpu%253A0%253Blt%253Azip%253Bsfds%253A1%253Bpt%253A0%253Bmp%253Anumeric%253Bkw%253Apiano%252520keyboard%253Bopi%253A2%26ppu%3D0%26srt%3Dpu
  • DjDeep
    #86
    Sziasztok!
    Van egy használt pianínó eladó, felújításra szorul, a mechanikája sérült. ir.ár: 50eFt.
  • mikszer
    #85
    magasabb szám általában jobb szinti... :D de ha már van pénzed 4000-re, akkor már inkább egy Roland vagy egy Yamaha legyen a szerencsés. Hangzásban mindkettő messze veri a Kvázijót :D
  • Zsuzsca7
    #84
    sziasztok, mostanában akarok beújítani egy szintit, csak nem tudom eldönteni h melyik jobb. Tudna nekem valaki segíteni? A két típus: CTK-810 és CTK-4000.
    Köszi előre is!!
  • mikszer
    #83
    a kalapácsszimulációs a legjobb, ami lehet :D de az is billentésérzékeny - magyarul, ha gyengén nyomod, halkan szól, ha erősen ütöd, hangosan szól.. csak a szintetizátorok közül ez nem mindegyiknél van meg. (azokat úgy ütöd, ahogy akarod, akkor is ugyanazon a hangerőn szól, no dinamika). E213 szerintem megteszi kezdetnek.
  • Tabitha
    #82
    Köszi a segítséget Mikszer :) azt én is gondoltam, hogy nem fogok mindjárt mind a 88 billentyűn játszani :D:D
    Yamaha PSR E213-t néztem ki tanulásra aztán ha midnen jól meg majd veszek egy digitális zongorát.
    Miért jobb a billentésérzékeny??? amit kinéztem abban pont kalapácsszimulációs, sólyozott dinamikus billentyűk vannak, de ha a másik jobb akkor keresek egy olyant.
  • mikszer
    #81
    Szép darab hangszer. :D
    Tekintve, hogy elsőre biztos nem fogsz mind a 88 billentyűn játszani , szerintem kezdetnek egy kisebb is megteszi... Egy 5 oktávos szinti már bőven elég, de lehetőleg billentésérzékeny legyen. Sőt, vannak olyan modellek, amelyeknek súlyozott a billentése (mint a Hemingwaynek is). De ahogy az árát néztem, nem is olyan drága... :P 100E alatt már nehéz találni jót, de pl a Yamahának (tudom, megint Yamaha, de ezt ismerem legjobban..) találtam a neten 70E körüli digitális pianínóját, ehhez veszel 6-10E-ért állványt, meg egy zengetőpedált 10E-ért és még így is olcsóbban jössz ki.. A szintetizátorok is kb annyiba kerülnének, mint a Hemingway... többet tudnak, de a billentési technika nem biztos, hogy ugyanaz (ha nem súlyozottak a billentyűk).
    De amit leginkább ajánlok, az egy zongoratanár :D Ha nem is veszel tőle órákat, de legalább tanácsot adhat a témát illetően. Meg hangszerboltban is érdeklődj. Általában zenészek az eladók, és értik a témát :D
  • Tabitha
    #80
    sziasztok!

    Remélem valaki tud adni tanácsot! :) Szeretnék megtanulni zongorázni
    egy digitális zongorát ki is néztem (Hemingway DP-201 AT 88 billentyűs) de nem szeretnék ennyi pénzt kiadni addig amíg nem tudom, hogy hogy fog menni, szóval arra gondoltam vennék elötte olcsóbbat. A kérdésem hogy erre a célra vehetnék egy szintit is? és ha igen mlyent vegyek? ja és néztem hogy a d.zongorák 88bill-esk és a szintik meg kevesebb, nem gond hogy ha pl szintin tanulok meg?
    bocsi ha naghyon hülye kérdéseket tettem fel :)) de nagyon nem vagyok otthon a témában.
  • Casillas
    #79
    fuh, ezt a youtube-os profilt köszi szépen, hasznos lesz azt hiszem :)
  • Zomil
    #78
    köszi szépen :)

    hangszer lenne ismeröstöl ugyhogy ez nem gond.
  • mikszer
    #77
    ja, és elfelejtettem... több olyan "egyszerűbb" szintetizátort árulnak, amiben van tanító funkció. Pl. a Yamaha PSR sorozatában, vagy más hasonlóban - adott a kotta, a szinti eljátssza az egészet, vagy csak az egyik kezet, a másikat te, stb... Ha esetleg hangszert is vennél :D
  • mikszer
    #76
    Angolul jó?
    Youtube és a többi mellette a folytatás

    zebrakeys

    playpiano

    Ha nem tetszik, írd be Google-ba hogy "how to play piano" és válogass.. :D
  • Zomil
    #75
    Sziasztok!
    Remélem jó helyen kérdezem :)
    Tudnátok tanácsot adni hogy lehetne megtanulni játszni, és egyre komolyabb számokat megtanulni?
    Egy oldalt v programot ajánlani ami segitene a tanulásba, mert tanárhoz emiatt nem járnék, csak hobbibol szeretném magamat fejleszteni(illetve nullárol indulni :D ).

    Elöre is köszi!
  • krisztianp16
    #74
    Tökéletes,Köszönszépen!Ha van még linkelheted:PKöszi mégegyszer!
  • mikszer
    #73
    khm.. ezzel az oldallal csak óvatosan. Ezeket a midiket már nekem is elküldték egyszer, és a nagyrészét elvileg meg kéne venni. Az "Egyesület" (Magyar Karaoke - Midifile Gyártók és Felhasználók Egyesülete = a magyar piac monopol urai) csúnyán fog rájuk nézni... főleg, hogy az midik egyik fele a Chris Midi Stúdió munkája, a másik fele meg a Greg Midi-seké :P (A Hohohohorgasz meg speciel az enyém - seq by Mixer )
  • Casillas
    #72
    nem tudom, ez jó-e neked
  • krisztianp16
    #71
    Hello!Kellemes ünnepeket mindenkinek!

    Az lenne a kérésem hogy valaki létszi linkeljen be oldalt ahonnan magyar midit lehet letölteni.Köszönöm szépen elöre is!
  • Casillas
    #70
    na, sikerült végre, köszi a segítséget :):)
  • Casillas
    #69
    felraktam, de csak azt tudtam elérni, hogy amit a számítógépen a virtual piano-n lenyomok, azt a szintetizátorból halljam vissza, nekem meg pont fordítva kéne és nem sikerül sehogy :(
    a midi devices-nél nem látom sehol magát a hangszert, nem tudom, hogy mit kellene beállítani