308
Ki tud zongorazni?
  • Narcotic Syntax
    #1
    LOL
  • CSOCSO
    #2
    'Hoy mindenkinek!
    ilyen topikot nem talaltam hat csinaltam.
    Kiskoromban volt egy nemtomhany bill es kis fekete szintim... imadtam. addig csapkodtam amig el nem romlott, igaz ugyes kezek megszereltek:)
    Most ujra vettunk 1et... igaz kari ajandek lesz ocsemnek, de en 15 percig nyomkodtam a boltban!

    ez is CASIO csak kicsit komolyabb. Igaz nem kell valami hubazz dologra szamitani...
    Amit tudni kell rola: azt hogy nagyon tetszik:)
    megtanit zongorazni.. pirosan tud vilagitani minden billentyu, es a kis kepernyon mutatja melyik ujaddal kell melyik gombot nyomni.. csak kivalasztod a zened es lejatszta.. megnyomod a stop gombot es utanna jatszod.. kulon megtanitja jobb es bal kezedet meg mittom en meg miket tud, nem olvastam meg el a hasznalati utasitast, mert nem akartam meg kibontani.
    casiosongs.com rol csomo zenet le lehet tolteni.. igaz 2 dolcsi, de van minden, madonna, celine dion, micjael jackson, kool and the gang mar... NAGYON SOK zenesztol zenek.
    vagy smartmedia kartarol teszed a szintibe vagy pc vel osszekotod, USB vel.. pl jackson zeneket tuti leszedem majd, nomeg azert volt olyan zene, amitol tok kesz voltam. ugy belegondoltam milyen lenne egy romantikusabb este utan eljatszani egy lanynak azt a lassu zenet egy igazi zongoran:) PPPPFFFF... kiugrana a csaj a bugyijabol:)
    szal tud eleg sok mindent, aranyos is.. nekem tetszett!
    nektek van?
  • Narcotic Syntax
    #3
    Stevie Wonder
  • CSOCSO
    #4

    mivan... ma mar ciki zongorazni??? csak a CDJ1000????
  • CSOCSO
    #5


    most olvasom.. MIDIket olvas a szinti:) szal ubersok cuccost lehet hozza szedni netrol:)
  • Taranov
    #6
    :D
  • ThePartyFace
    #7
    Ez kaphato barmelyik magyarorszagi casio boltban? erdekelne ugyanis...
    Amugy pont a cdj miatt. Nem akarom ugy folytatni a zeneszakértést, hogy nem tudok zongorazni:)
  • seAke
    #8
    Ez a tuti cucc:

  • ThePartyFace
    #9
    Ez is ilyen step-by-step zongora? Vagy ez mar nem tanit semmire?:)
  • Szabina
    #10
    Én tudok zongorázni!
    Tavaly karácsonyra én is CASIO szintit kaptam: 5 oktávos és nagyon szép a hangja, imádom
  • Jano
    #11
    Jóideig Yamaha PSR-500-at nyomkodtam, de nem az enyém volt. :CCCCCCCCCcc
  • Gerzson
    #12
    ha ilyen topic nem is, de hasonlóval már találkoztál 3 évvel ezelőtt: MIDI-hez hangszerminta
    de örülök a topic nyitásának
    a szintetizátoroknak az a bajuk, hogy drágák (számomra) és korlátoltak a lehetőségeik, de tetszik ez a tanítós funkció és a bill. világítás, kezdetnek tökéletes, aztán eldöntöd érdekel-e a téma
    bár most már könnyű PC-hez kötni, én mégis maradok a PC-n való zenélésnél MIDI billentyűvel


    nekem az utóbbi van (8-10 ezer forint), de egy hajlítókerekes normál méretű billentyűs se sokkal drágább (30-50 e forint)
  • Szabina
    #13
    Hú, az alsó tök jó még nem is láttam ilyent!
    Nekem is jó lenne egy ilyen szinti, be tudnám vinni a kottáimat a számítógépbe. Hol lehet beszereni?
  • CSOCSO
    #14
    nemtom.. amerikaban vettem. de minden midi zenet lejatszik elvileg:) szal mar letoltottem annyi midi zenet hogy jujjjjjjjjj:)
  • CSOCSO
    #15
    lattam yamaha cuccokat is.. fa meg fem az egesz... gyonyoru volt.... talan majd ha tudok faszan zongorazni akkor veszek egy uber yamahat
  • CSOCSO
    #16
    az a cucc 40 ezer ft volt kb. de az ocsem zongorazni akar.. talaltunk tanart is.. de en a tanitos szintire szavazok.. oke.. szartse fog tudni a dolog hattererol... de legalabb le fog tudni jatszani egy .. akarmit:)
  • Tetsuo
    #17
    Hasonlóra akarok beruházni (de fontosabb nekem a sok tekerőspoti). Kérdések:
    Mennyit késik a gép, ill milyen szabványt (v mifenét) használsz ASIO-t? S hány ms-os? A bill leütésérzékeny? Ennek is van polifónia ill multitimbrális foka?

    Előre kösz (én még naon amatőr vok), csak úgy nem merek megvenni egy MIDIbillt a netről..
  • Vlala #18
    Ez nagyon jó lehet!
    Ismerősömnek van pianínója, néha azon szoktam "művészkedni", azért annka még van hangja, bár állítólag több, mint 100 éves... hol lesznek a szintik ilyen idős korukban? :-)
    Midiket is tud? USB-n??? uramisten, Szent Programozók, mp3-as plugint a népnek... :-)
  • Gerzson
    #19
    sok éve vettem, lehet ugyanezt nem kapod meg, de található jópár a piacon, sajna nem tudnék most azonnal mondani egy üzletet és modelt

    a leütésérzékeny (velocity érzékeny) + hajlítókerekes kivitel a 30-50 ezer forintos kategória, persze ez sem kalapácsmechanikus mint a digitális zongorák, hanem szintetizátor szinten vannak, persze az is elég bőven, pedál is megy azokhoz
    nagy előnye MIDI-nek, hogy végtelen hangszert lehet hozzá letölteni, és gépen még egyéb effekteket rákeverni valós időben, komolyabb szintik is tudják

    szoftverből állítható a késés pl. Reason-ben, Cakewalk
    a MIDI port az a joystick port, nem tudom, hogy USB-n lehet-e MIDI-zni

    esetleg akit érdekel az itt több infót talál:

    MIDI Billentyűzet
    Digitális zongora/bill. vásárlása


    google is sok oldalt dob ki
  • PResident Evil
    #20
    - Te láttad már Stevie Wonder házát ?
    - Nem
    - Még Ő sem...
  • Narcotic Syntax
    #21
  • CSOCSO
    #22
    LOL [degec]:)
  • Match
    #23
    én gitározok vagy 5 éve, de előtte zongoráztam 1 hétig :D
    a mai napig meg akarok tanulni...cswak kéne valami olcsó sznti....
  • CSOCSO
    #24


    ez 200 dodo..ilyen van/lesz nekem /ocsemnek karacsonykor
  • Vlala #25
    Gitározni én is meg szeretnék tanulni, állítólag ujjaim vannak hozzá... ja, ez off itt, storno
  • Tetsuo
    #26
    Nem azért.. de a Casio nem a legjobb szinti hírében áll, sőt a Roland sem..
  • CSOCSO
    #27
    pont felsoroltad a ket legelterjedtebb szintit...


    legjobb?... 170 dolcsiert mutass mar jobb szintit..
    de minek jobb?? faberakas??? vagy... 800 watt beepitett hang?? vagy mire gondolsz hogy jobb??
  • seAke
    #28
    ez konkrétan a világ egyik legprofibb szintije
  • [DFL]vajdi
    #29
    Sziasztok!
    Most kezdtem el jazzel ismerkedni, talaltam egy jo siteot ahol lehet tanulni, 2-5-1 osszhangzatot tanitja, mutat 4-et: C durban Dm7-G7-Cma7 , F durban Gm7-C7-Fma7, D durban Em7-A7-Dma7 es B (Hb) durban Em7-A7-D7 hangzatokat. Aztan azt mondja, hogy tanuljam meg az osszes szolamban (vagy hogy nevezik a cdur gmol ddur... meg ezeket, ami az angolban 'key' ?), de nem tudom, hogy hogy epitsem fel a tobbi szolamban, valaki segitsen kerlek.

    Szoval arra lennek kivancsi, hogy hogy epulnek fel ezek a 2-5-1 es hangzatok, mert ezt nem irja a doksi, az alapjan meg tudnak gyartani a tobbi 2-5-1es akkordot is ahogy keri, Koszi szepen: vajdi.
  • [DFL]vajdi
    #30
    * meg tudnám gyártani
  • [DFL]vajdi
    #31
    nekem egy ilyen "szintim" van:



  • seAke
    #32
    Lehet valahol még Hammond orgonát venni szerintetek?
  • [DFL]vajdi
    #33
    Termeszetesen :) www.ebay.com
  • CSOCSO
    #34
    nah megkaptuk a szintit karira... nagyon dogos:) jackson - liberian girl zenejet nyuzom rajta allandoan.. meg a coca cola zenejet. mert az rovid es konnyu:)
  • mikszer
    #35
    2-5-1 hangzatok: összhangzattan... 2. fok, 5. fok, 1. fok
    C dúrban:
    a második hangra épülő moll szeptim (Dm7), az ötödik hangra épülő dúr szeptim (=domináns) G dúr 7, és az alaphangra épülő dúr major szeptim (=tonika) tehát a Cma7 dúr.
    Minden más hangra ugyanígy, tehát D-re:
    2. hang - Em7 , 5. hang - A7 , 1. hang Dma7
    ..
    stb.
    Amúgy ezek nem a szólamok, hanem a hangnemek. :)
    Így építsd fel. :)

    + A lentebbi Casio szinti (jó nagy kép van hozzá :)) ) még mindig csak "tanuló" szinti, szal hülyéknek csinálták, hogy villog, meg kijelzőn ujjrend, beépített dalok kottával + tanító funkció, hogy a húgom is megtanuljon szintizni, zeneiskola alapelméletekkel meg ohne... szal lesz pár képzetlen zenészünk... :(
    Persze akinek nem inge, ne vegye magára! :)
  • [DFL]vajdi
    #36
    szia! köszi szépen a választ, azóta már megoldottam a problémámat, ugyanis eléggé ráálltam a jazzre, és a zongora tanulására, gyakorlatban és elméletben is. könyvtárban találtam csak meg a Gonda Jazz könyvet, ami most nálam lesz egy darabig... ha jártok ircre benézhettek a #jazz.hu csatira amit nem rég indítottunk el, már vagyunk néhányan rendszeres látpgatók.
  • Dimitryj
    #37
    Hali!
    Van egy zongoránk csak azt nem tudjuk mijen. (azonkívűl hogy fekete ). thehát csak ezt szeretném megtudnni. Jó volna ha valaki tudna segíteni. [emailban képet elküldöm].
  • blackgamer
    #38
    pianino vagy zongora?
    (ide feldobhatod a képet)
    amúgy felnyitod a billentyűs részt és ott írja a gyártót (elvileg)
  • Stigmata
    #39
    én szintizek és nemsoká kapok egy új korg-ot :P
  • FaKing
    #40
    Üdvözlök mindenkit!
    Az egyik ismerősöm rendelkezik egy zongorával, amire ezek vannak írva:

    Carl Stein
    kaiserl:königl: Hof Fortepiano Verfertiger
    Wien

    Ha valaki tudja hogy kb. mennyit ér, vagy hol és mennyiért lehet felértékeltetni, az kérem küldjön egy e-mailt ([email protected] )





    van még egy nagy rakás kép, csak idő hiányában nem tudom feltölteni...