308
Ki tud zongorazni?
  • iko
    #228
    háJano :)

    Igazad lehet. A következő szignifikáns kategória valahol 1 millió fölött kezdődik. Még megyek egy zeneiskolába pár hangszert kipróbálni, de ha csak nem találok valami nagyon jó vételt akkor valószínűleg a CLP-320 lesz a befutó.

    Köszi a tanácsokat!
  • Jano
    #227
    hiko

    Kata jól beszél. Amit kinéztél, jó gépezet.
    #221: egy laikus, vagy nem gyakorlott fül meg nem különböztet egy jobb a gépet az igazi zongorától, ez a CLP-320 szerintem bőven ebbe a kategóriába tartozik.
    Különbség persze van, de egyre kisebb, mert egyre finomabbak a cuccok (nagyobb mintavételezés, minden billentyűhang egyenként digizve, stb.).
  • iko
    #226
    Úgy látszik yamaha lineup-ból ez ami ár-érték arányban a legjobb:
    Yamaha CLP-320, ez 300 K.
    Utána százasával növekedik az ár és olyan funkciók bővülnek amire nincs igazán szükségem.
    Link
  • Kata
    #225
    yamaha digizongorában jelenleg a legjobb hangzásilag, és szerintem a kalapácsmechanikája is, úgyhogy bátran vegyél yamaha digizongorát. A Korg-ok kissé erőtlenek, a Roland meg túl elektromos zongorás hangzású.
  • iko
    #224
    Új: Teöke Mariann: Játszani Is Engedd 1-2
    Előadási darabok kezdőknek zongorára.
    Nagy zeneszerzők könnyebb darabjai vannak benne mindenféle korszakból.
  • iko
    #223
    na jó nem megy ez nekem...
    Link
  • iko
    #222

    Mondjuk ez azt hiszem egy Yamaha P-120
  • iko
    #221
    Mondjuk akkor 500 bruttó a határ, de mennyivel jobb egy 300k 400k 500k-s zongora? Nekem tényleg csak az a lényeg, hogy a hangzása és a billentése közelítse az akusztikus hangszerét. Egymillió funkció csak megzavarna. 4 hónapja kezdtem el tanulni zongoratanárral, eddig otthon egy régi wagner pianínón, és most költözés miatt kell egy jó minőségű hangszer ami még sokáig szolgálna. Hely és hangszigetelés hiánya miatt csak digitális jöhet szóba.

    Amúgy használtak között lehet jó vételt találni? Márka alapján mit ajánlotok, a Yamaha elég megbízható? Megéri a pénzét?

    Mennyire lesz csalódás a digitális zongorán való gyakorlás után "rendes" hangszerhez ülni?

  • Kata
    #220
    a jó minőség sajna kb. 300ezertől kezdődik.
  • iko
    #219
    Sziasztok!

    Tudok ajánlani jó, billentésérzékeny digitális zongorát? Ár ne legyen a csillagos egekben, de fontos a jó minőség.
  • kkwx
    #218
    Hellósztok

    Sopronból vagy a környékéről keresünk szintist a nem rég alakult zenekarunkba (Delírium)! (Továbbá énekesnőt és gitárost is keresünk.)

    Jelentkezni a [email protected] címen lehet.

    Itt megtekinthető egy dal (többek között ezt is játsszuk majd ha összeáll a banda :) ):

    http://www.rtlklub.hu/dalverseny/6769_kevinkain_-_se_nyugat_se_kelet

    Ha tetszett szavazz (Csak egy gyors regisztráció, amihez még e-mail visszaigazolás se szükséges) és terjeszd ismerőseid között, és töltsd le a lemezemet a weblapomról (http://kevinkain.hu/).

    Előre is kösz minden szavazatot :).
  • Prody
    #217
    Yamaha PRS E-423 vélemény?
  • mikusmate
    #216
    Köszi, régen abból tanultam (2 kötet volt meg), ha jól emlékszek, mert abba a zeneiskolába jártam, de már nincsenek meg. Most egyelőre a Zongoraiskolát nyüvöm, meg egy-két neten fellelhető könnyebb darabot, meg ha minden igaz, akkor be tudom majd szerezni a Mikrokozmoszt, és később ha már jól megy jöhetnek a komplikáltabb dolgok (cél a Take Five :D), csak ahhoz jó lenne egy (digitális)zongora is, nem egy gagyi szinti, mint ami van :)
  • mikszer
    #215
    >hedgehog122 és AchX
    Ha a hangzás a fontosabb (és egy zenésznek szeritnem az), akkor Yamahát vesztek és nem Casiot :)

    >mikusmate
    Érdemes utánanézned a "Gorsium szintetizátoriskolának". Több kötetből áll, nem sok, de jó, és van benne kétkezes kotta is.
  • hedgehog122
    #214
    Üdv!
    A jelenlegi Casio CTK-3000 szintimet, egy minőségileg jobbra szeretném lecserélni, pénzt illetően kb 70-80k-t tudnék ráfordítani, ennyi összegből lehet annál jobb hangminőségű hangszert venni, és ha igen melyiket érdemes?
  • Chris 2000
    #213
    Szintisek!!! Több mint 7000 db-ból álló stílusgyűjteményem olcsón eladó

    GEM, Yamaha, Roland, Korg...stb Érdeklődni bármikor lehet akár telefonon akár e-mail-ben!

    [email protected] ill. 06 20/932-6373
  • BrianGrassfield
    #212
    Szerintem érdemes meglátogatni néha ezt:
    http://synthproxy.blogspot.com/

    Gyakran frissül, és jó cuccok kerülnek fel rá.
  • iko
    #211
    Én nemrég kezdtem el felnőtt fejjel a tanulást magántanárnál. Mi a Papp Lajos: Zongora ABC és Bartók: Mikrokozmosz darabjaival kezdjük. Zeneelméletnek jó Kesztler Lőrinc: Zenei alapismeretek könyve.
  • mikusmate
    #210
    Sziasztok!
    Remélem jó topicba írom ezt. Korábban 7 évig szintetizátoroztam és zongoráztam, de ennek már lassan 10 éve. Megint el szeretném kezdeni, de most inkább csak zongorára koncentrálnék. Zeneelméleti alapokra még nagyjából emlékszek, mivel most is zenélek még (dobolok ill. gitározgatok is). A kérdésem az lenne, hogy milyen kottákat lenne érdemes beszereznem az újrakezdéshez (nem akarok netről töltögetni). A régi kottáimat sajnos már nem találom, most is csak egy Zongoraiskola I. van nálam kölcsönben. Valami olyan kottákra gondolok, amikben rövidebb darabok vannak (akár az egyszerűbbektől a kicsit bonyolultabbakig). Előre is köszönöm a segítséget.
  • Prody
    #209
    Sziasztok!

    Elhatároztam, hogy meg szeretnék tanulni szintetizátoron játszani.
    Hol és mivel kezdjem? Soha nem zongoráztam még... :)
    Korg X50-t vennék elsőnek, mert hallottam, hogy az egyik legjobb, és nem is annyira drága.

    Dimmu Borgir, Cradle of Filth, Arcturus - Ezek a zenék miatt kezdenék bele, ez a műfaj, stílus érdekel.

    Ha segítenétek, megköszönném :)
    Esetleg, ha valami jó szintit, oktató lemezt, tanárt, akármit tudnátok ajánlani, vagy mihez kezdjek magammal... :)
  • AchX
    #208
    Üdv mindenkinek! Eljött az idő, hogy vegyek magamnak egy keyboardot, és a nekem való árkategóriában két típust néztem ki:

    Yamaha PSR-E423

    Casio CTK-4000

    Kérdezném a tapasztalt/hozzáértő személyeket, melyiket érdemes választani?
  • mikszer
    #207
    Előre leszögezem, hogy MIDI lejátszáshoz a vanBasco KAraoke Playert ajánlom (ha kipróbálod, megérted, miért).

    A Mediaplayerben
    nincs ilyen beállítás, szerintem az általános hangbeállításoknál lehet - a vezérlőpultban
    - Hangok és audioeszközök tulajdonságai
    - Audió fül
    - MIDI zene lejátszása
    Az alapértelmezett eszközt állítsd át a megfelelőre.

    Elképzehető, hogy ez a Winampban is átállítja a Midi kimenetet, ha mégsem:

    A Winampban
    - CTRL+P (Preferences)
    - Plugins
    - Input
    - Nullsoft MIDI player 3.17 (configure vagy duplaklikk)
    - itt az első fülön találod: Devices
    - Válaszd ki a megfelelőt

    Elképzelhető, hogy ha usb-s midi nélkül is midizel, visszaáll a vezérlőpultban a sima MIDI-MAPPER-re.
  • zola8787
    #206
    Mikszer köszi szépen a válaszodat :)
    Csak az a baj, hogy nem tudom hol kell átállítani a Media Playerbe vagy a Winampra midi outra. Lécci még ebbe segíts, és előre is köszönöm :)
  • mikszer
    #205
    FL studioban a beállítások panel MIDI részén van az Input devices. Ott válaszd ki a midi bemenetet és alatta jelöld be az Enable pontot.

    Szintit géphez kötni legegyszerűbben USB-s MIDI kábellel lehet - kb 5000 Ft-ból megvan. Az USB-s csatolót általában nem kell telepíteni, nálam csatlakoztatás után azonnal működik. Először a szintibe dugd be, és ha nem kezd el villogni rajta led, akkor lehet, hogy fel kell cserélni a dugókat (MIDI IN / OUT).

    A szinti úgy szólal meg a MIDI, hogy bármilyen midit lejátszó programban (winamp, vanbasco) a kimenetet beállítod MIDI OUT-ra.

    A szinti hangját felvenni számítógéppel - ehhez nem MIDI kábel kell. Ehhez a szinti hangkimenetét (fülhallgató, aux out) összekötni a gép vonalbemenetével (line in - kék aljzat a hangkártyán). A felvételre bármilyen hangfelvevő program alkalmas a sima Hangrögzítőtől az Audacityn át a Soudforge-ig. :) Csak a felvétel előtt be kell állítani, hogy ne a mikrofon csatlakozóból (alapértelmezett), hanem a vonalbemenetről vegye fel a hangot.
  • laaj
    #204
    Hello!
    Egy M-Audio Keyrig 49-es midibillentyűzetet szereték használni az FL Studio 9-hez. Hogyan tudom beállítani, hogy a program felismerje?
    Köszönöm!
  • zola8787
    #203
    Midi kábellel a Casio CTK700-as szintetizátorhoz szeretném csatlakoztatni. Milyen illesztőprogram kell hozzá? Azt szeretném, hogy a gépen lévő midi zenék a szintin legyenek hallhatóak. Ebben kérném a segítségeteket és előre is köszönöm a válaszokat!!!
  • otto1021
    #202
    Üdv Mindenkinek!

    Lehet hogy már volt erről szó de fájnak a szemeim. :)

    Van egy szintim, Szeretném a rajta játszott dolgokat rögzíteni, hogy keverőben zene lehessen belőle. A dolog technikai oldalához nem értek, láttam csatlakozót a szionti háztán vettem hozzá kábelt, asszem USB-MIDI kábelnek nevezik.

    Sikerül a gépen megszólaltani, de csak egyszólamban, és nagyon gagyi hanggal, bár mit várok a guitar pro-tól ha sziontim van. Mind1.

    Egy progi kéne, amivel rögzíteni tudnám a játszott dolgokat, szép minőségben, ahogy a szintin is szól.

    Előre is köszönöm!
  • Maneki
    #201
    Kreatív billentyűst keresünk budapesti, szimfonikus metál zenekarba.
    Játszunk feldolgozásokat, és szeretnénk belekezdeni saját számokba, ehhez elengedhetetlen a billentyűs.

    Érdeklődj: 20 / 496 53 46, [email protected] (msn), [email protected] (email)
  • Gladiator
    #200
    Na elmentem kipróbálni mindkettőt és a botfülemmel arra jutottam, hogy a yamaha jobban szól:) Héten meg is veszem/rendelem, aztán zaklatlak titeket a totál alap kérdéseimmel.
  • Gladiator
    #199
    Heló

    Zongora vásárlásom ismét esedékessé vált, egy éve mikor akartam, akkor nem jött össze:) Még mindig szinte majdnem totál kezdő vagyok, kb. 10 éve tanultam vagy 6 évig, de nagyjából mindent elfejeltettem. Eddig úgy volt, hogy Yamaha NP-30-at veszek, de most láttam, hogy egy csomóan a Casio WK 110-et részesítik előnyben. Ti melyiket ajánlanátok? Én annyit tudok, hogy a Yamaha jobban néz ki:D
  • lacgab
    #198
    Sziasztok!Azt szeretném kérdezni,hogy lehet-e szerezni valahonnan skót duda hangszínt Korg TR-hez?
  • Chris 2000
    #197
    Az RD 300GX-ben több hangszín van ill. kapott pár új csúcsminőségű hangszínt is. Jobb a kijelzője, le tudja játszani pen drive-ról a midi, wav aiff ill. az mp3!!! file-okat... Elég sok új funkciót kapott! Viszont árban is jóval több mint elődje volt...

    Nekem RD 300SX (is) van... Amúgy nem rosszak, de a billentésük elég kókány. Persze nekem jók, de egy zenetanárt meg lehet vele ríkatni...:)
  • Dizson
    #196
    RD-300SX miben különbözik a 300GX-től?
  • Jano
    #195
    Jaaa.
    Jó gép, hajrá.
  • Dizson
    #194
    Szóval szerintetek?
  • Dizson
    #193
    Használtan venném.
  • Jano
    #192
    Hirtelen megduplázódott a pénzed? :)
  • Dizson
    #191
    ROLAND RD-300GX
    Most ezt néztem ki. Vélemény?
  • Dizson
    #190
    Köszönöm a segítségeteket. :)
  • Jano
    #189
    A Hemingwaynek elég ócska hangja van, az Ambient által linkelt Casio egy fokkal jobb, a Yamaha kettővel.
    Érdemes körülnézni még a Korg, és a Roland háza táján is, Google, Youtube a barátaid, mindegyikről van videó.