Ki tud zongorazni?
  • beácska10
    #261
    Sziasztok Fórumozók!
    Segítséget szeretnék kérni Tőletek. 7 éves kislányomnak szeretnénk itthonra gyakorló digitális zongorát vásárolni. Fél éve tanul zongorázni, nagyon lelkes, szeretne itthon is gyakorolni. Reméljük ez a kitartás továbbra is megmarad! Mi a férjemmel nem értünk hozzá, összes ismeretünket a netről gyűjtöttük be, végigolvastunk néhány fórumot, többek között ezt is, volt jó néhány használható gondolat, és néhány zenebolt és gyártó weboldalát. Max. 2-300 e körüli nagyságrendben tudunk gondolkozni (családi segítséggel, én a tájékozódás előtt naívan először 100 e körül gondoltam). A férjem két hangszerboltban volt személyesen, ahol a Yamahát ajánlották, ezen belül három típus került szóba, a CLP 320, illetve az YDP 161 esetleg a 141-es típusok. Van-e ezekkel kapcsolatban valakinek személyes tapasztalata? Januárban IKO az YDP 161 mellett döntött, esetleg az azóta eltelt idő tapasztalatát megosztanád velünk? Mi a különbség CDP és az YDP ezen típusai között? Az YDP-hez is lehet pl. fejhallgatót csatlakoztatni? Kaptunk róla leírást, de annyira nem értünk hozzá, hogy túl sokat nem segített a döntésben. Hétvégén megyünk vissza az üzletbe, mert jövő héten szeretnénk megvenni, és jó lenne az eladók véleményén kívül mást is meghallgatni. Korábban ajánlotta valaki az Orla cdp 15-ös típust is, erről esetleg valami info? Véleményt nem nagyon találtam róla, forgalmazóknál is csak a 10-es és 20-ast. Minden információt előre is nagyon köszönök!