275
  • Ma2ska
    #155
    Megszólittattam: Egy agyonhypeolt játékban asztallapnyi méretü homályos texturák, enyhén gáz, nem csak a szörnyeknél, a környezet, falak stb, igen engem zavar, téged nem, örülj neki..
  • Sheltem
    #154
    Na egy kis gondolatmenet. Sok fórumot olvastam már ahol megy a fikázás hát gondoltam megnézem a doom3 cikket is hogy milyen h*lyeségekbe kötnek bele egyesek. Szinte biztos hogy moderálva lesz a hozzászólásom de nem is érdekel ha 1-2 ember elolvassa azok közül akik felhúzták az agyamat már megérte. Előszöris leszögezem, hogy véleményem szerint a doom3 messze jobb mint bármelyik eddigi fps(beleértve a farcryt is) olyat csinált carmack ami miatt megint büszkék lehetünk és felnézhetünk rá.
    Amik felidegesítettek:
    Sud : "4 évig készült és ahhoz képest télleg nem oan nagy cucc. És aki erre azt mondaná, hogy "ebben az engine játszott közre" annak azt kell, hogy mondjam, a fizikák a játékban télleg sz*rok" -> ugrabugrálj te otthon jobban a gyerekágyadban mint a játékban az ipse aki tele van pakolva fegyverekkel/armorral te nagyon okos.
    Danecay: "pár óra játék után már nem érezem ugyan azt az izgatottságot mint az elején. Lelövöm a monstat vagy a gonosz által megszállt katonát és megyek tovább. Időnként újabb fajta szörnyekkel is szembesülünk ugyan de ez a lényegen és a hangulaton csöppet sem változtat, mindenre lőni kell ami mozog, vagy mozogni fog:) " -> játsszál sakkot ne fpst pláne ne doomot...ha a doom2ben is mindenre löni kellett ami mozog(ráadásul volt egy tonna nmy) akkor mégis mire számítottál nagyokos?
    kozi neked szintén ennyit tudok mondani.
    Dömsödi: "Ja meg lövöm a pisztollyal az ürge fejét, de még a TB kártyáját se veszi elő. Olyannyira semmi baja. Kb a 4.re meg hirtelen rosszul lesz, és természet-fizikaellenes pozba lefekszik aludni, majd szépen eltünik.
    4 év munkát figyelembe véve gáz ez a játék nagyon." <- Írj jobbat ahol ennyire kidolgozott a modellek mozgása/árnyékai/megvilágítása/hangjai és még a fejét is rángatja neked miközben lövöd. szörszálhasogatás magasfokon...Iq szinted veri a falat.
    Ma2ska: "Egy ilyen tipusu játék nagyon is élvezetes lehet akkor ha a hentelés megvalósitása, ugy a karakterek mint a környezet fizikájában, és a grafikai részletekre való figyelésban /pl. közeli texturák kompresszioja/, csakhogy pont ezekre a dolgokra nem figyeltek, akkor mi maradt? " <- textúrák kompressziójára figyelsz miközben rádront 2 imp + rakétáscsonti és azt sem tudod hova bújj hirtelen az ijedtségedben? Gratulálok!
    Airborne: "Semmi félelemérzetem nem volt a játék közben.. mész hent-mész hent... valaki mekopogtatja a vállam, megfordulok lelövöm megyek tovább.... pedíg nem a leggyengébb fokozaton kezdtem....Nos, úgy látom hogy az elöttem szólóknak sem igazán nyerte el a tetszését.... a cikk írója érzésem szerint egy doomfan " <- ha te nem vagy doomfan minek játszottál vele? Félelemérzethez inkább nem füzök semmit.
    Skyline: "És ittvan a doom ami a grafikájával üthet meg a hangeffektekkel mással nem...
    Se a sztori se az mi se a fizika se a játékmenet nem egekbevágó...totál átlagos..." <- az ilyen embereknek az a gondjuk, hogy már 1 játékot sem tudnak igazán élvezni sztem.
    Általánosan az a véleményem az egészröl, hogy aki mindenben az apró hibákat vagy éppen a lényegtelen dolgokat keresi amibe beleköthet soha 1 játékot sem fog igazán élvezni és nem fogja elkönyvelni elégedett mosollyal azt amikor megy egy sötét folyosón előtte megreped egy cső amiböl iszonyat hanggal kicsap a göz majd mikor hátrafordul rácsap egy zombi hirtelen halálos morgás közepette és majd kiugrik a félelemtöl a székböl. Aki csak addig jut el , hogy elkezd mondjuk pascalban objektumorientáltan programozni(ha eljut addig) az ne fikázzon egy olyan pár éves munkával profin programozott doom3at ami a mai gépeket / játékokat figyelembe véve messze kiemelkedik az átlag közül, és ne felejtse el hogy egy játékról van szó amit élvezni kell és nem a hibáit keresni. Lehet moderálni.
  • Nethyrrea
    #153
    hiába szép meg minden, nemtok x10k pénzt költeni a gépemre hogy elinduljon...így inkább ignore. :(
  • Rockk
    #152
    a jatek megy egy geforce 4 mx en, 1500 mhz cpu, 384 mb ram (256 is meg teszi) , 640x480, low details en, 22 fps el. Enyit az engine ereyerol, tehat.. a far cry nak minimum egy 2 ghz cpu, 512 ram, geforce 4 es kell ahoz hogy egzaltalan 15-20 fps ed legyen. na...meg mongza valaki hogy szar a ajtek engine je. estere adoklinket minden video kartza teszteleserol a doom al.
  • N.E.O.!!!
    #151
    Hmmm... azt olvastam, hogy az árnyékoknak nagy szerepe lesz a játékban, így azt kikapcsolni nem lehet:P
  • Davidus
    #150
    Vannak külső terek a játékban:P
  • Danecay
    #149
    "A nyílt tereket is simán kezeli a Doom3. Egyszerűen csak veszel karácsonyra egy 3,2 Ghz-es P4-et és szerintem nem lesz gond a nyílt terekkel. De Carmack már elmondta, hogy nem szabad ég alatt folyó játékot akartak írni."

    Hát sajnos, azt kell mondanom az így gondolkodóknak, hogy akkor beszerzem a jelenleg elérhető legnagyobb hardware-ket és akkor felőlem jöhet, az UNREAL 3 engine-el készült játékok. Medium beállítások mellett talán az is játszható lenne. Szerintem igen tehetős embernek számit az aki csupán egy game miatt több 10E vagy akár 100E-ft-ot képes áldozni szg. fejlesztésre, ideális esetben a játék megvásárlása mellett.
    Ha jól emlékszem maga Carmack is elismerte, hogy az engine nem alkalmas külső területek megjelenítésére, szóval sztem elsősorban erről van szó, nem pedig arról, hogy nem akartak külső területeket a játékban .

  • Rockk
    #148
    En szerintem hogy menzire tetsyik a doom valakinek , az attol fug hogy annak a valakinek mijen izleseji vannak, peldaul ha tetszik a far cry, nem nagyon fog tetszeni a doom , mert hat a doom ba minden sotet, felelmetes, es erre van allapozva az egesz jatek, a jatek viszont, grafikailag, sokkal jobban nez ki mint a far cry, peldaul ami vas akar lenni, az tenyleg vasnak tunik, meg pedig "vas" erzest kell benned, peldaul a vas ajtok, a vas szekek, a vas ladak, marpedig a far cryba minden a naplementere , a suru sprite-os fure eppul, meg az ell avult,de gyonzoru vizre. Szep a far cry, meg is, a doom egeszen mas, tehnologiaji allas pontbol, sokkal meg halagya. Es persze aszt se felejtsuk ell hogy Carmack aszt mondta, mikor meg jelent a Geforce 3 generacio, hogy mindent ki fog hozni ebbol, tehat a jatek akkor ideju opengl es verziojanak a maximum ja, kb 1 eves grafika. Kar hogy nem direct x-el csinaltak.. akkor a texturak sokkal elesebbek lettek volna kozellrol...
  • Rockk
    #147
    Egyett ertek Roscco val, ugy tunik o az egyetlen aki tenyleg erti mirol is szol a doom. aki a doom-ot painkiller el meg far cry alk hasonlitsa osze, az inkabb jatsza azokat, mert az nem MELTO a Doom 3 hoz, meg ahoz sem hogy a nevet a syajara vegye.
  • lck
    #146
    Innen letölthető.
  • HuAn82
    #145
    nem
  • St
    #144
    Gondoltatok már arra, hogy van olyan ember aki még meg sem született akkor amikor a Doom 1 megjelent, most meg már Doom 3-mal tép :D
  • AnarchoiD
    #143
    "a játékban télleg sz*rok, az árnyékok " hja;) kinek van arra gepe ? :) (elso dolog amit kikapcsolok ;)
  • SuD
    #142
    Átnéztem a fórumot, játszottam a játékkal és el kell hogy mondjam:
    4 évig készült és ahhoz képest télleg nem oan nagy cucc. És aki erre azt mondaná, hogy "ebben az engine játszott közre" annak azt kell, hogy mondjam, a fizikák a játékban télleg sz*rok, az árnyékok ezen színvonalát pedig eddig is képesek voltak produkálni (pld DeusEx2, sztem az megvolt ez a szint) ezek sztem pedig az enginhez tartoznak... :\
    az elemlámpa jó ahogy van, az izgalmak fokozásához kitűnő

    elvégre nekem bejött a gamé, bírom az ilyen stílust, de a trailerek valahogy akkoris bíztatóbbak voltak

    ja és a gépigény télleg inreális, és még csak a belső terekről lenne szó....
  • Danecay
    #141
    Az Unreal 2 megjelenése és kipróbálása után voltak még ilyenérzéseim.
  • Danecay
    #140
    Én is mint itt szinte mindannyian izgatottan álltam neki a DOOM 3 telepítésének, és már alig bírtam kivárni a FINISH gomb megnyomásának lehetőségét.
    Játékélmény: Rögtön a játék elején úgy éreztem, hogy emlékeztet valamire ez a bázison való járkálás, útbaigazítások stb., mígnem rájöttem, hogy Gordon Freeman(Hal-Life) barátunk Black Mesa beli kalandozásai is hasonlóképpen kezdőttek 1998-ban, mígnem történt valami amitől egyszerre csak szörnyekkel találtuk szembe magunkat, valamint ellenséges katonákkal akárcsak a DOOM 3-ban. Egyébként ez az érzés, mármint a hasonlóság a játék folyamán többször is felelevenedett bennem. Az első szörnyek megjelenésénél és likvidálásánál, igen parás hangulatban voltam, de sajnos pár óra játék után már nem érezem ugyan azt az izgatottságot mint az elején. Lelövöm a monstat vagy a gonosz által megszállt katonát és megyek tovább. Időnként újabb fajta szörnyekkel is szembesülünk ugyan de ez a lényegen és a hangulaton csöppet sem változtat, mindenre lőni kell ami mozog, vagy mozogni fog:) Igazából láttun már ilyet az IDén, mint ahogy már mások is említették a Painkillert. Amik egy kicsit néha megtörik ezt a monotonitás azok a dolgok amikor valami egyéb, nem lövöldözős cselekedetet kell véghezvinni, mint pl. egy pályán egy veszélyes hulladékot tároló hordót a megsemmisítőbe kellett kalibrálni egy "daru" segitségével, mert addig nem lehetett bemenni a helysébe, de sajnos ez is nagyon rövid idő alatt megoltható feladat volt és utánna jöhatett a hent.
    Grafika: Nem csúnya, de mégsem az amit vártunk, vártam. Nagyon sok homályos textúra. Emlékszem, amiko először próbáltam ki a FarCry-t demot, egy teremben láttam hasonló megoldással megoldott felületeket, azt mondtam nem a legszebb,és hogy a DOOM 3-ban ez majd nem így lesz, de így lett. A karakterek kidolgozottsága dícséretes de ez is elsősorban azokra a karakterekre érvényes, amiket hosszabb időre (nem 1-2 másodpercre) közelebbről is meg tudunk szemlélni, mert a sötétben vagy villogó fényben támadó és végzetükbe rohanó szörnyek már egy kicsit szögletenek mondhatóak, de azért örülök, hogy az ID-seknek sikerült elkerülniük, kiküszöbalniük a Barbie baba effektust. Sajnos a nekünkrontó szörnyeket nincs alkalmunk közelebbről szemügyre venni, hisz akik játszottatok már a játékkal tapasztalhattátok, hogy elhalálozásuk után azon nyomban porrá égnek, elpárolognak. Gondolom ezt a készítők nem azért oldották meg igy mert olyan látványos, hanem ezzel is próbálták csökkenteni az egyszerre megjelenítendő poligoszámot. Viszont az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy feltéve a mod_gore -t ami többek között megakadályozza a tetemek elpárolgását szomorúan konstatáltam, hogy bizony elég BUG-ot okoznak, belelógnak a falba, beleesnek a korlátba, megragadnak a levegőbe, és ezt alig 10 perc játékidő után tapasztaltam, ugyhogy valószínűleg ez a másik oka a tetemek eltűnésének. Ha már a grafikáról beszélek sajnos azt is szomorúan konstatáltam amikor a csővezetékeket, csupán textúraként láttam a falakon. Sajnos fény/árnyék effektusok sem mindíg stimmelnek, sőt nagyon sok esetben optikai csalódás eredményezi a vetett árnyékok valódiságát. Emékszem amikor az ID nyilatkozataiban az volt olvasható, hogy majd barangolhatunk a Mars flszínén. Hát ha Ők barangolásnak nevezik azt amikor pár másodpercre elegendő levegővel felszerelt palackal futkározol másik palack után, közben meg jönnek a szörnyek, mind ezt MAX 1,2,3 percig akkor a FarCry-ban hajléktalant játszunk akinek nincs tető a fje felett.
    Sajnos annak ellenére, hogy a játék grafikus motorja nagy területek megjelenítésére nem alkalmas, elég nagy a hardwareigénye. Hsonlatképpen ismét a FArCry-t kell felhoznom, mert ezt FULL grafikai beállítások mellett 1024x768 32bit-en tudom futtatni (és itt ugye több négyzetkilóméternyi területet számol a motor, gyönyörű grafikával DX9-es effektekkel), míg a DOOM 3-at ahhoz, hogy normálisan fusson 1024x768 Medium beállítások mellett futtatom, pedig csak folyosókon bóklászok.
    AI: Szerintem ez az amiről nem nagyon beszélhetünk, a szörnyek esetébn semmiféleképpen sem, hacsak nem annak nevezzük azokat a SCRIPT-eket, amik azért hivatottak, hogy a sarokba állított szörnyekhez közel élve életrekeljenek. Próbálkoztam, úgy hogy bebújok egy cső mögé, a monsta lő, de a csövet meg sem kísérelte megkerülni, hogy eltaláljon, hanem folyamatosan ezt lőtte. A katonáknál talán észrevehető, némi AI, néha próbálnak fedezékből lőni, vagy elbújni de semmi extra.
    Fizika /röviden/: nem mondhatjuk, hogy nincs, de a Max Payne 2-ével össze sem lehet hasonlítani.
    Hangok: Erről viszont csupa pozitív benyomásom van. Szerintem nagyon jól sikerültek, élethűek és hangulatkeltők. Ugyan az ID egy kicsit elkésett azzal hogy az ő nevéhez fűzödjön az első mai hangrenszereket (5.1) kihasználó játékprogram, de minden esetre aki rendelkezik ilyen renszerrel otthon, még nagyobb élményben lehet része. Nagyon el lett találva az is, hogy a rádiónkban hallhatjuk bajtársaink segélykérő szavait, és halál előtti tusájukat.

    Összegezve: annak ellenére, hogy inkább a negatív dolgokat emeltem ki vélemynem szerint nem rossz a játék és még inkább nem az amit vártam, sajnos. Azt gondolom, hogy ha nem DOOM 3 lenne a neve a játéknak és nem John Carmack és az ID neve fűződne hozzá közel nem lenne ilyen nagy érdeklődés nyüzsgés, forgás a stuff körül. Azt hiszem hogy nem teremtett új korszakot a játékok történelmében, erre még várnunk kell. Kiváncsi leszek a jövőben megjelenő game-k re, gondolok itt a sokunk által várt Half-Life 2-re, a S.T.A.L.K.E.R.-re, vagy akár az ígéretesnek ígérkző F.E.A.R.-re
  • Rosco
    #139
    Visszaolvastam és csupán egy megjegyzésem lenne a leírtakhoz:
    A PainKiller teljesen más szvsz. Belépsz, ajtó becsuk, rockzene be, pörgőkések elő cél az adrenalin-robbanás. A játék szép, de kb ennyi.
    A FarCry klassz, gyönyörű, de semmi para, teljesen más stílus, nem is értem, miért említik itt páran a Doom3-mal egy lapon.
    A Doom3 veteránon olyan, hogy hiába tudod már az 5. visszatöltésnél, honnan jön a Sokszemű Csávó, a hatásos fellépés sosem marad el. :-)
    A játék pontosan olyan, mint amilyennek kell lennie: a Doom1 és Doom2 méltó folytatása.
  • Rosco
    #138
    Én egyet tudok:
    Királynak hittem magam és egyből Veteránon kezdtem nyomni. A munkatársam "light"-on kezdte és először ott kakálta össze magát, mikor egy szörny széttépte alatta a lépcsőt és kettéharapta.
    Nos, veteránon ezen a részen úgy ugrottam át a szörny csávót mint a villám, mert a seggemben volt 2 másik... folyamatosan be voltam szarva. :-) Az AvP1-2 se volt gyenge (bedobod a fáklyát és van 20-30 mp arra, hogy elérd a terem másik végét, különben...:-)) de ez überdurva. Állandóan oltanom kell magam, hogy "nyugi, ez csak egy játék..." :-)) Kétszóval: nagyon gizda :-)))
  • k0zi
    #137
    Elején még lehet parázni, viszont a játék végére olyan unalmasak egyhanguak lesznek a pályák hogy az valami borzalom.
    Első pár pályán tényleg az van, hogy para 1000L, de a végére elfogynak az 5letek.
    "Jajj még 1 szoba, biztos mindjárt kialszanak a fények"
    "Hű egy ajtó, mindjárt rámugrik valaki ha kinyitom"
    Én végigvittem, és csalódtam.
  • HuAn82
    #136
    Inkább heccből...
  • Zedas
    #135
    Végignyomtam, nekem nagyon bejött.

    Talán azért tetszett annyira, mert egy brutál félelmetes agyatlan hent játékot vártam... és - jé, micsoda meglepetés - tényleg az!

    Szerintem hülyeség FarCry-jal összehasonlítani, az valóban szebb kültereknél, és elég szép beltereknél is, de a dúm megvilágítási rendszere azért toronymagasan aláz bármit, ami a piacon van/lesz (HL2-t is).
    Egy viszont biztos: FarCry-nál sosem éreztem azt, hogy egy kő van a gyomrom helyén, amikor bementem egy nagyobb helyiségbe és valaki lekapcsolta a villanyt :)

    Szóval a dúm jó. Aminek írták - interaktív horrorfilm - tökéletes.

    ...Azért nagyon várom a HL2-t :)
  • Sadist
    #134
    Tudtommal augusztus 5-én jelent meg az USA-ban. Magyarországon csak 15-étől fogják árusítani, de a szerkesztőség kaphat a magyarországi megjelenés előtt. Mindegyik PC-s újság megkapja a legújabb játékokat vagy a Beta verziójukat még megjelenés előtt. Amúgy nem volna túl aktuális.
  • Davidus
    #133
    Nem ismered az embereket:P
  • Dynamic
    #132
    Nem mondta senki, hogy világmegváltó lesz.Ez csak így terjedt el a köztudatban.Senki nem beszélt forradalmi újdonságokról a játékmenet(!) tekintetében.Lényegében bombasztikus grafikát, látványt ígértek és hangulatot.Ez többé kevésbé be is jött.Bár a grafika már a régi képeken és videókon látszott, hogy milyen lesz.A hangulat meg igaz ami igaz, bennem is vegyes érzéseket váltott ki: jó,jó de azért nem tojta össze magam egyszer sem.
    A STALKER, na ott már inkább vannak ígéretek.Arra én is kíváncsi vagyok, hogy mi valósul meg belőlük.
  • a_n_d_r_e_w
    #131
    Szerintem pedig nem :P
    Na mind1, ez egy meddő vita
    Gondolom itt az emberek nem heccből fikáznak, inkább csalódottságból
  • HuAn82
    #130
    Jól beszélsz!
  • Davidus
    #129
    Ha nem DOOM3 a neve akkor most mindenki el lenne szállva hogy hű mekkora game. Sokan pl végig se játszották vagy ki se próbálták és úgy fikázzák.

    szánalom@0szint
  • Wing Rockling
    #128
    Hééé hát ez így nem ér! Még ha neked nem is fog tetszeni akkor is azt fogod mondani hogy tetszett, nehogy nyerjek egy 10-est.
  • Davidus
    #127
    Azért tették bele bakker:P
  • Cleawer
    #126
    már végigvittem a D3 at és nem volt olyan rossz minta ahogy néhányan leirták!
    A grafika csodálatos,de izzasztja a gépet.
    kültér:néhányszor kint a Marson lell rohangálnod,de Ti mit csinálnálnátok ha lenne előttetek egy focipálya rajta 10 monszta és 1 pecnyi levegő?
    HL2- játszottál már vele? (persze a teljes verzióval)jjjaaa hogy jöööön de jobb szebb/jobb... blah
    ugyhallottam hogy a HL2 egy film csak lemodellezve(script)


    "Ha ugyanilyen játékot mondjuk nem az ID csinál és nem Doom3 a neve, akkor érzésem szerint nem nagyon tartanák az emberek befutónak" na ebben egyetértek,de nem süllyedne le annyira. egy grafikai optimalizáció,pálya tervezés... = Q4

    Veteránon vittem végig és még igy is könnyünek tünt, de sztem a PDA-s kódok miatt,és néhány ellen hiányzott:Baron of Hell,a nagy eperszerü gubics...

    ja és a cikk szerzője kihagyott néhány fegyvert:pl rakétavető,láncfűrész,plazamagun,BFG9000,chaingun,na persze és a lélek kocka.
    Sajna ez a cikk nagyon hasonlít a D3 manualra...

    mindenesetre nekem tetszett
  • a_n_d_r_e_w
    #125
    "Egyébként meg röhejes, hogy milyen faszságokba kötnek bele sokan.Azért a számítógépes játékok gyártása még nem tart azon a szinten, hogy minden ami a való életben létezik azt 100%-osan lemodellezzenek"

    Szerintem ezt nem is várta senki. A gond ott van, hogy ezt a közepes szintű játékot világmegváltónak reklámozzák.
    Ha ugyanilyen játékot mondjuk nem az ID csinál és nem Doom3 a neve, akkor érzésem szerint nem nagyon tartanák az emberek befutónak (és ekkor még enyhén fogalmaztam)
  • a_n_d_r_e_w
    #124
    Így volt a legegyszerűbb letudni az AI problémát :P
  • Ma2ska
    #123
    Nincs igazad, olyan dolgokat soroltak fel amik már 2 éve is hibának számitottak volna egy játékban. Ez egy hulladék, nem az elsö játékom, össze tudom hasonlitani pár dologgal...
  • Dynamic
    #122
    Mellesleg Carmack már rég megmondta, hogy az AI lévén, hogy vérszomjas zombikról és dögökről van szó, úgy fog kinézni, menni és ölni.
  • Dynamic
    #121
    Egyébként meg röhejes, hogy milyen faszságokba kötnek bele sokan.Azért a számítógépes játékok gyártása még nem tart azon a szinten, hogy minden ami a való életben létezik azt 100%-osan lemodellezzenek.Lehet majd a HL2 meg a STALKER is akármilyen jó a tipikus fanyalgó magyar pesszimista gamerek, majd abban is találnak kivetni valót, hogy ez miért így, miért úgy...
  • Dynamic
    #120
    Nem hinném, hogy nyerésre állsz.Azzal egyetértek, hogy általában másra számított mindenki, én is.De hogy bukás lenne az erős túlzás.
  • N.E.O.!!!
    #119
    Én magasról leszarom, hogy a többieknek nem tetszik, ha nekem sem fog, akkor majd ne félj megkapod a tizesedet
  • Wing Rockling
    #118
    Emlékszek régen fogadtunk tizesbe, hogy a Doom3 bukás lesz a játéksok számára és nem azt kapják tőle amit vártak, szal eddig én állok nyerésre.
  • Wing Rockling
    #116
    Te soha sem látod a különbséget két különböző játékstílus között.
  • muerte2
    #113
    Nekem nagyon bejön a gamma, tuti a hangulata, csak hát de jó is lenne legalább 1024*768HIGHv ULTRAHIGH-ben nyomni. Az is jó lenne, ha csak egy játék miatt tudnnék fejleszteni a gépemen, ha akarnék.