275
  • N.E.O.!!!
    #112
    Gamespot: 8,5 pont, ami a great kategóriába illik.
    Graf 10, játékmenet 8, hangok 8, value 7, tilt 9

    Úgy látszik ő(k) elvan(nak) vele.
  • Kelta
    #111
    awender!
    Jol irod " a doom volt az amelyik a 3d nek világsikert hozott" igy igaz VOLT!..de már nem, ugyanmár kész röhej..kiprobáltam: ököllel 2 azaz Kettö ütéssel lenyomtam a zombit, amelynek 4-5 lövés kell a fegyverböl:)))) röhej..ha 3éve jelenik meg, atomállat lett volna.....ma már csak egy a sok közül, semmi több.
  • awender
    #110
    Végülis a gépigény nem annyira brutális. Arra azonban figyelni kell, hogy milyen meghajtóval használod. Az ATI pl. pont a megjelenés után bocsátott ki azonnal egy bétát, mely az ATI meghajtó sebességproblémáit hivatott kiküszöbölni Doom3 alatt.

    Nvidia-nal pedig a kb. két hónappal ezelőtti meghajtó gyorsabban futtatta a Doom3-at, mint a legújabb.

    A nyílt tereket is simán kezeli a Doom3. Egyszerűen csak veszel karácsonyra egy 3,2 Ghz-es P4-et és szerintem nem lesz gond a nyílt terekkel. De Carmack már elmondta, hogy nem szabad ég alatt folyó játékot akartak írni.

    Azzal meg senki nem foglalkozik, hogy a szereplők arcán beszéd közben jól látni az izmok, fogak, íny játékát. Azért az sem semmi.
  • Dömsödi
    #109
    Ja meg lövöm a pisztollyal az ürge fejét, de még a TB kártyáját se veszi elő. Olyannyira semmi baja. Kb a 4.re meg hirtelen rosszul lesz, és természet-fizikaellenes pozba lefekszik aludni, majd szépen eltünik.
    4 év munkát figyelembe véve gáz ez a játék nagyon.
    Carmack idejét nagyon elvette az űrhajoskodás.
  • awender
    #108
    Igen, a Doom a szívem csücske. A Doom az minden más 3D-s játék alfája. A Wolfenstein-t szokták annak emlegetni, de a Doom volt az, mely a 3D-s shooter-nek világsikert hozott és irányította a figyelmet a 3D-s megjelenítésre.
  • awender
    #107
    A hangsúly azon van, hogy csak elemlámpát használhatsz. Én úgy értettem, hogy az elemlámpa használatával/nem használatával a feszültség nőtt a játékban, tehát jó ötlet volt a bevezetése. Zseblámpa azt hiszem Master of Magic C64-es verziója van, tehát nem az ötletre gondoltam hogy új, hanem a kombinációra.
  • Dömsödi
    #106
    Hát, egy barátom fiánál megnéztem. Amcsi rokonoktól kapta. Egy nagy nulla az egész. Sokkal többet vártam. Fizika? Miről beszélünk. A játék elején egy polc alatt van 2 robbanó hordo, egy két ládával az oldalában. Na ezeket a robbanó hordokat bárhonnan, bármivel meglőve ugyanoda esnek a ládák... Fizika, amit eddig láttam, az a MaxPayne2 ben a legjobb.
    Árnyék? Nincs is árnyék. Legalábbis olyan amit a való világban árnyéknak hivunk. Pl sötétben lévő korlát megvilágitva kirajzolodik mögötte egy másik sötét korlát. Nos ez az árnyék. Nem vetül semmire. A levegőben van. Probáltuk Ultra modban maxon is hátha a High mod miatt van, de nem. Fent himbálozik a lámpa. Fölötte egy árnyék 3D object imitálja az árnyékot, de ez is nagyon gagyi. Ugy tapasztaltam, több féle árnyék tipus van. (Volt egy magyar játékfejlesztés, még jó régen. Akkor S3 virge kártyán kibaszott lassú volt, de sokkal jobbak, élethűbbek voltak az árnyékok.)
    A másik: Derekik vállig érő magasságba nem tud a derék kopoltyusunk felmászni, inkább kerülni kell egyet lángon füstön keresztül. Biztos reumás.
    A gépigénye a hiresztelések ellenére nem nagy.
    AMD 2500 as proci 512 ram Ati 9500 Pro az 800x600 as High minőséghez bőven elég. Röccenés nélkül ment. Az meg tök mindegy, hogy 30 Fps vagy 90 Fps.
    A FarCry az más. A játékmenet is jobb. (Már amennyit én szoktam játszani) Ebben a doomban röpke 3-4 óra ismeretség után az unalom jött rám. Szép szép, de valami hiányzik belőle.
    Olyan ez mintha egy gusztusus ételköltemény lenne felszolgálva, és amikor nyálcsorgatva szedsz belőle akkor szomoruan konstalálod, hogy az bizony sótlan.
  • Kese
    #105
    Hali all!

    Hát belenéztem én is eme "remekműbe" amire oly sokat kellett várni, és eddíg sohasem látott újdonságokat tartalmazó játékba.
    Őszintén szólva valahogy engem sem fogott meg a sok újdonság. Az első néhány pályát játszottam szaggatva végig. Ami jól néz ki, az az emberek modellje és mozgása. A többit már láttam pl az UT2003-ban. Ott legalább nem kell erőmű a játékhoz, az egy gyengébb gépen is full felbontásban képes futni. A doom3 csak akkor lehet igzán szép ha 512MB-os vidikártyával játsza az ember.. Kinek van ilyen? Jelentkezzen. Valahogy a HL2 jobban várok, de lehet hogy abban is csalódni kell, mert már túl régóta rágják azt is..
  • saviola
    #104
    Hol lehet megyszerezni a játékot?
  • Dynamic
    #103
    Valószínűleg DIREKT csinálták úgy, hogy ne tudj egyfolytában zseblámpával nyomulni, hisz így jelentősen csökkenne az a feszültség vagy a félelemérzet amit a "biztonságot adó" világosság nyújtana.
  • Ma2ska
    #102
    Pl. Painkillerben a fizika, falhoz szögezés, környezetfizika amivel az amugy unalom lehetöségét magában hordozó játékmenetet feldobták, ezek a kis finomságok itt elmaradtak.
  • k0zi
    #101
    Éljen a cikk írója. Szerintem a Doom3 tipikus példa arra, hogy hogyan adjunk el egy játékot egy népszerű névvel.
    Zseblámpa: úgy tudom először a Half-Life-ban jelent meg, anno 98-ban. Sőtt ott is volt éjjellátó, SŐTT ott fegyverrel a kézben is be lehetett kapcsolni. Nem értem itt miért nem lehetett a zseblámpa a sisakban (elvégre a jövőben játszódik).
    "Kellően félelmetes és magával ragadó a történet ahhoz, hogy akár többször is nekikezdjünk a végigjátszásnak." a story Half-life story-ja kombinálva a resident evil zombiejaival meg 10% eredetiség. Engem egyszeri végigjátszásra nem tudott késztetni ez a "magával ragadó" történet. Utolsó pályákon már a végletekig unalmas kulcskeresgélés is elmarad mert annyiból áll egy pálya hogy fuss el A pontból B-be és jön a következő pálya.
    Nekem a Doom 3 csalódás, de ez csak magánvélemény
  • Ma2ska
    #100
    Egy ilyen tipusu játék nagyon is élvezetes lehet akkor ha a hentelés megvalósitása, ugy a karakterek mint a környezet fizikájában, és a grafikai részletekre való figyelésban /pl. közeli texturák kompresszioja/, csakhogy pont ezekre a dolgokra nem figyeltek, akkor mi maradt?
  • Runo
    #99
    Ugyan nem olvastam még végíg a cikket , de egy részt idéznem kell most azonnal...

    "Óriási ötlet volt egyébként a zseblámpa bevezetése, hiszen bevilágíthatunk helyekre, hogy lássuk van-e ott valami és amikor nem használjuk a feszültség is intenzívebb."

    Úgy vélem a cikk írója /vagy a játék tesztelője/ nem látta az Alien Versus Predátor 2. részét......
    Abban nemcsak zseblámpa volt, hanem "éjjelátó" és az a nemtommianevedeeldobtamésotterősebvilágítottaföldön is
    Mármint most a tengerészgyalogosról beszélek....

    Jah, és akárhogy világítok be a sarokba, nemtommér, de ott sötét marad....

    "A szörnyek inváziója traumatikus élmény."
    Hát valóban az !!
    Semmi félelemérzetem nem volt a játék közben.. mész hent-mész hent... valaki mekopogtatja a vállam, megfordulok lelövöm megyek tovább.... pedíg nem a leggyengébb fokozaton kezdtem....

    Nos, úgy látom hogy az elöttem szólóknak sem igazán nyerte el a tetszését.... a cikk írója érzésem szerint egy doomfan , aki igencsak el van telve ezzel a gémmel....
    2 óra játék után fontolgatom a játék törlését.....
  • Ma2ska
    #98
    Azt mondhatom hogy a hype és a valóság közötti különbség itt sokkal nagyobb mint a driver3 nál, és ez elég szomorú...
  • Tetsuo
    #97
    :)) Nekem is ilyen béna vicceim vannak.
  • asysoft
    #96
    Ismerős érzés
  • Kelta
    #95
    ja, és mégegy..én nem fosom a sötétben, alámpa nélkül, hanem bosszankodom hogy lof*szt se látok!!
    és ez nem elönye a játéknak...
  • Kelta
    #94
    Nos, bármennyire is nem tetszik...csatlakoznom kell az elöttem szólóhoz.
    Föleg most ujra feltettem, hátha elhamarkodottan itéltem ,magyarositottam.( mondjuk ez 80% javitott a dolgon)és már eljutottam valami asszonytestü pókhoz....egysazerüen röhejes a sebzése a fegyvereknek, gatlinágyu, ugye 30-40 löszer kell egy átlagos katona kivégzéséhez:))))emberek az egy 22mm kaliberü 2-3ezer/perc tüzerejü fegyver, áltban könnyitett uránköpenyes lövedékkel! ez egy tárral szétkap egy kisebb páncélautot.pisztollyal meg elég 3-4lövés:))))
    ma már szerintem kevés hogy erös a grafika, meg a hang.....doom feelingröl meg ne beszéljünk..mert ordit belöle a koppintás...AvP,Painkiller,stb...
    nem szolom le, akinek tetszik,jáccon vele, de nemez az év játéka az biztos...bármennyire is eröltetik...jo, de nem a legjobb...messze nem
  • NeRa
    #93
    nekem sem tetszett a Doom3. Felraktam, játszottam vele kb. 1 órát aztán uninstall. Semmi extra nincs benne, csak irreálisan nagy gépigény!! El mehetnek a készítők a francba, hogy evvel ösztökélik az embereket új hardware vásárlására. Nevetséges hogy egy 2800 mhz es gépen, 128as vkarival szaggat a game egyes jeleneteknél. A PDA az remek ötlet volt, de az agyament lövöldözés, gagyi lejárt sztory, gagyi fegyverek (2.Lagos tüzelési mód totális hiánya) miatt összességében egy nagyon nagyon felejtős játékrol van itt szó....
  • Frank99
    #92
    már van rá MOD

    olvass utána a Doom magyarítás topicban...
  • ratb
    #91
    far cry

    bocs:)
  • ratb
    #90
    lehet hogy a grafikája történelmi áttörés,
    de a game egészét nézve.........
    halló fejlesztők ,idén kijőtt már,egy FRY CRY...:)
  • davos80
    #89
    Halkabban.
  • ratb
    #88
    a játék elég jó!
    és osztom Skyline véleményét...
    az elemlámpáról + annyit,hogy
    más fps-ekben is volt,csak azokban
    fegyvert is használhattál vele..
    itt meg foshatsz,hogy mi lehet a sötét sarokban
    fegyverrel a kezedben.....
    HA EZT AZ ELEMLÁMPA HASZNÁLATI PARÁT
    NEM RAKJÁK A GAMÉBA TIZED ENNYIRE LETT
    VOLNA CSAK FÉLELMETES...
  • davos80
    #87
    De ezt nem teljesen erre szánták. Ez ma már egy külön kategória (Painkiller, Serious Sam 1,2, Nitro Family..)
  • N.E.O.!!!
    #86
    Mármint ölni az ész nélküli ellenfeleket, azaz ölni az ellenfeleket ész nélkül, vagyis az ellenfeleknek nincs esze.

    Éted?

    [HUMORIZÁL]
  • N.E.O.!!!
    #85
    "ölni az ellenfeleket ész nélkül"

    Mé a dúm 3 nem erről szól?
  • davos80
    #84
    A painkiller erről szólt. (ölni az ellenfeleket ész nélkül.) = felesleges -Mi.
    Viszont a fizikája kurva jó, a D3 megirigyelhetné.
  • HuAn82
    #83
    A #73-ra
  • HuAn82
    #82
    "Nos elmondom ha észrevetted volna az ellenfél maximum 5-6 féleképpen tud elterülni"

    Látom mindig ezen "lovagolsz". Miután telepumpáltad az ellent ólommal nem mind1, hogy 5-6 vagy 12 féleképpen terül el?! Ja, igen akkor + az lenne a probléma.


    "ha azt vesszük hogy a belső tereknél milyen gépkövetelménye van..."

    Érdekes nekem egy mezei Athlon XP 1700+ ,512 MB RAM és egy 9600XT-vel 800x600 H beállítással gond nélkül megy.

  • HuAn82
    #81
    Aki nem áll be a fikázó sorba és ne adj Isten még tetszik is neki a játék. Te és én is (+pár ezer ember) eretnekek vagyunk...
  • Frank99
    #80
    Látom nehéz megérteni:

    KI MAGASZTALJA AZ EGEKIG?
  • Skyline
    #79
    Látom nehéz megérteni: Nem rossz a játék végig is viszem mert azért van hangulat meg minden csak azt mondom hogy semmi értelme az egekbe magasztalni mert van benne jócskán hiba...
  • Frank99
    #78
    nem kell vele játszani.
    ennyi
  • Skyline
    #77
    Nem az a baj hogy nincs a doom3ban külső rész...ezt azért senki se rója fel egy proginak főleg ami horrorhangulatot akar árasztani és bezártságérzetet...:)
    A gond az hgy ez a grafikus motor külső terek megjelenítésére gyakorlatilag alkalmatlan ha azt vesszük hogy a belső tereknél milyen gépkövetelménye van...
    Amúgy tény ez a motor horrorporgiknak kiválló motor lenne AlienvsPreda-nak is...De más stílusu (például akciós) játékoknak nem...
  • Skyline
    #76
    A magasan a legjobb maximum a grafikára lehetne igaz de ottvan például a far cry amiben az MI messze jobb volt ennél használható járművek frankó játékmenet....Ottvan a Suffering aminek a parahangulata szinte a legjobb eddig...
    És ittvan a doom ami a grafikájával üthet meg a hangeffektekkel mással nem...
    Se a sztori se az mi se a fizika se a játékmenet nem egekbevágó...totál átlagos...
    Nem fujjolom végigtolom mert egyfajta hangulata van,csak azt mondom hogy annyira dicsőíteni nemtom miért kell...
  • N.E.O.!!!
    #75
    Hát azért a painkillerben sincs valami húdefasza MI. Ott is csak jönnek és ki kell nyírni őket szép sorjában.

    A Doom 3 eleve a marson játsszódik, akkor meg miért lenne benne külső terep, a marson nincs semmi, csak piros sziklák. Hmmm... Habár ha jobban meggondolom, akkor meglehetett volna oldani egy űrruhával, és csinálhattak volna bele egy kis alacsony gravitációt.
  • Frank99
    #74
    attól még ez a játék MAGASAN a legjobb a mostanában megjelent játékok közül.
    Kicsit később jöjjen majd az újak, biztos lesznek jobb dolgok bennük, de ez MOST ITT VAN.
    Nam majd jövőre + utána....
    Persze, dolgoznak majd még egy évet, és jobb lesz a STALKER.
    lehet. de most mi ezzel játszunk és tök hangulatos.
    Mi a f*szért kell fujjogni?
    nem kell játszani, várjátok meg a STALKER-t.
    ennyi
  • Skyline
    #73
    Neked tán van vmi meggyőző egy igen nagy gépigényű, elég gyenge fizikát felmutató motorra ami a szűk terek megjelenítésén kívül másra nem alkalmas (gondolj már bele ha szűk térben ilyen a gépigény akkor milyen lenne egy nagy nyílt terep megjelenítése) ráadásul azt a bizonyos fény árnyék játékot sem nevezném már annyira forradalminak a thief3 vagy a silent hill után...Vannak benne új dolgok de forradalminak azért nem forradalmi (az árnyék továbbra sem árnyék hanem fekete,elhalványuló textúra,stb)...
    Ami engem a grafiban megfogott az tulkép a karakterek kidolgozása ami szép...De kb ennyi...
    Se ultrapara hangulat (pedig hogy ondogatták hogy Clive Barker a hangulatfelelős--> a játék sehogy sem hozza az undying szintü feszültséget), és a játékmenetet sem nevezném valami változatosnak pedig ha jólemléxem mentek olyan regék is hogy hátulról csinálják a progit hogy nelegyen monoton....Pedig kissé az lett:)
    No mind1 nem fikázom tény hogy most a trónon csücsül de ha jön hl2 akkor ezt szépen lesöpri aztán jön stalker ami valszeg hl2-t söpri le...Kiderül..
    Amúgy továbbra is azt mondom a zseblámpa nem új dolog és ha annyira doom feelinget akartak hogy nincs MI csak jönnek ezrével és a sötét a lényeg ezé nemlehet ecerre elemlámpázni akkor kérdem én: Minek annyi mi hogy a kommandósok fedezékből lőjjenek (ez az össz MI) és miért nem fogy ki az elem a lámpából ha annyira feszültséget akartak meg doom hangulatot:)
    Amúgy az a jó hogy nem csalódtam a progiban kb ezt vártam elötte is irogattam AvsP szintü parát nemfog hozni a grafika széplesz de fényárnyék amire hegyezik nem egetrengető....Egyedül a fizika az aminél többre számítottam az alfából mentek a híresztelések hogy mekkora komoly ahogy legurul az elen a lépcsőn...HJa...Mostmeg elfexik rajta mint egy deszkalap:)
    Rongybaba van? Nos elmondom ha észrevetted volna az ellenfél maximum 5-6 féleképpen tud elterülni és ha ilyenkor belelősz akkor ezek közül a pozíciók közül vesz fel mindig egyet:)