275
  • Sadist
    #235
    Ez nem csoda. Nézd meg ezt. A 2. a legtöbb pisztolyban használt 9X19mm-es parabellum a 6. pedig a .357-es magnum töltény. Szerintem te is látod, hogy jóval hosszabb és több lőpor is van benne. Amúgy az, hogy .357-es, .38-as stb. nem jelent semmit, mert ha utánaszámolsz a .38-as az 9.65mm lenne, de az valójában csak 9mm. Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt. Sok érdekes dolgot találhatsz még ott a fegyverekről.
  • Sadist
    #234
    Erről láttam egy FBI kiképzésről szóló dokumentumfilmet, ahol a pisztollyal egy egész tárat beleeresztettek a gyilkosba és egy lövés nem elég, kivéve akkor, ha azonnal fejbe vagy gerincen lövik. Ha a mellkasába lőnek akkor több golyó kell neki és olyankor a vérveszteség miatt ájul el és hal meg. Ja és zárt terepnél, meg kommandós feladatoknál pedig ha nagyon veszélyes emberekkel van dolguk, inkább géppisztolyokat visznek (pl. MP5-ösöket, ráadásul az is 9mm-es :P), amiknek a tűzgyorsasága enyhén magasabb mint egy pisztolynak. Amúgy igazad van, a kommandósok, S.W.A.T stb. tényleg .45 ACP kaliberű pisztolyokat használ (pl. Heckler & Koch Mk23 SOCOM). De más feladatokra a 9mm-es bőven megfelel, erre már a US Army is rájött, amikor Beretta 92FS-re cserélte a Colt 1911-et.
  • Wing Rockling
    #233
    hmmm... a .357 magnum megfelelne a 9mm-es céljaira: jobb balisztikai adatok, és 50 méteren 0.6"-es szórást lehet produkálni, 9mm-esnél az eltérés 0.9"
  • Wing Rockling
    #232
    A különböző gyártmányú 9 mm-es lőszerek kezdősebessége 990 - 1155 láb/sec-ig terjed, a csőtorkolati energia 320-340 ft/lbs, míg a .40 SW-nek amit említettem ugyanezek az adatai:985-1250 láb/sec, 388/499 ft/lbs, ez egy nagyobb kaliberű- és átütőerejű lőszer. A 9mm-esek nagyobb tárkapacitása bizony előny lehet egy nagy nyílt terepen, na meg a nagy effektív hatótáv, a .45 ACP viszont hatásosabb a zárt tereknél és kommandós feladatokra, amikor 1 lövéssel ölni kell.
  • Wing Rockling
    #231
    Vagy inkább azon kéne elgondolni hogy sok embernek miért tetszik annyira nagyon egy játék amihez agy kell.
    Ha gondolkodni akarsz vedd elő a matekkönyvedet. Én maradok az agyat meg nem tornáztató élvezeteknél.
  • Tiby
    #230
    Még 1x hozzá kell szólnom:Élvezetes egy játék
  • szgege
    #229
    Na ja csak éppen szerintem ezt nem nekük kéne megoldani,hanem akik csinálták a játékot. Az említett rész meg akkor van,amikor egy fülkében van benn a túlélő a kőtábláknál,amiken a soulcube van.
  • HuAn82
    #228
    " Érdekes, hogy amikor éppen alig látsz ki a szörnyekből hirtelen találsz egy túlélőt az egyik ajtó mögött, miközben meg téged majd agyontaposnak a pokolból jött élőlények." Érdekes én ilyennel nem találkoztam. Hol is volt ez?

    "Minek kell a pályákra az eltúlzott elemek,pl.: az összetett mozgású cső vagy mi,egyszerre csavarodik és előre hátra mozog és egyéb ilyen elemek szerintem feleslegesek." Pedig a sok kritikus ezt még pozítivumnak is írta fel. Erre most mégsem jó.

    "Az eltünő hullákról, meg annyit ,hogy az ID-től többet vártam e téren." Már megoldott "probléma", ha ennyire zavar a hullák nem tűnnek el.

  • szgege
    #227
    Látom nem csak én vagyok kissé kiábrándulva a játékból. (végig nyomtam ,de a végén már csak puszta kiváncsiságból )
    Kissé túlzás ez a nagy istenítése. Azért a mai FPS-ek estében nem ártott volna esetleg a LEAN azaz kihajolás lehetősége, ugyanis szükséges lett volna rá többször is. Aztán nem igazán értettem, hogy miért kell tárat cserélni a chaingunban és csak 60 lőszer (főleg, hogy a kisebb gépfegyverbe is 60 fér) fér bele annak ellenére, hogy ez a fegyver azért van, hogy ne kelljen állandóan tárat cserélni (erre jó ugye a heveder, hogy folyamatos lőszerutánpótlás legyen). Aztán a lámpa esete, ami igen félelmetes így meg minden, de ez a cserélgetős megoldás csak azért kellett, hogy lassítsa játékmenetet az unalmas pályák miatt. Ami igazán bosszantó, hogy ha az ember egy bizonyos fegyveren hagyja és utána lámpára vált és vissza a fegyverre, egy ideig megjegyzi a fegyvert aztán elfelejti. Tehát pl.: shotgunt használsz, de lámpa kell nyom az ember mondjuk egy F-et, aztán majd megint F és így gyorsan tud az ember fegyverre váltani, de egy idő után hiába nyomom én a kiválasztott gombot csak a zseblámpa marad a kezében. Szép kis bug. (aki meg azt mondja a játékról, hogy a megvilágítás és fények szempontjából jó a játék, annak csak azt mondanám, hogy persze, mert alig van fény a pályákon )
    A plazma fegyver jól néz ki, de amikor már lő vele az ember valahogy olyan gagyi érzést kelt. Egy-két helyen olyan színeket használtak, hogy nem látható a képernyőn a szöveg, amit el kéne olvasni. (pl.: security log és nincs a gamma agyonhúzva) A cooperatív hiánya nagy szemétség, ez volt a régi Doom-ok lényege, s persze Xbox-ra úgy hallottam lesz coop mód. (b....... m..,a k.... a...... , stb. "szép" kifejezések ) A játék grafikája szép, de nem értem igazán mi eszik rajta annyi gépigényt. Minek kell a pályákra az eltúlzott elemek,pl.: az összetett mozgású cső vagy mi,egyszerre csavarodik és előre hátra mozog és egyéb ilyen elemek szerintem feleslegesek. Kissé kicsit sok a lopott elem a játékban.
    A játék egy ideig élvezhető, aztán kezd monotonná válni, talán több lehetséges megoldást kellett volna belerakni és így változatosabb lenne. Uncsi a sok imp benne. Nekik ez nem tűnt fel? Néha jó az AI, de elég ha bebújsz egy lépcső alá aztán látható ,hogy mennyire buták és nem a zombikra értem, hanem a többi lényre. Az eltünő hullákról, meg annyit ,hogy az ID-től többet vártam e téren.
    Akárki akármit is mond a Far Cry jobb a Doom3-nál,(és most úgy gondolok rá, mint az egyik FPS és a másik FPS és nem azt nézem mint lentebb mások) ugyanis végig volt hangulata a Far Cry-nak. Azért nem ártott volna a régi sztorit folytatni, mert ez kissé agyonrágott már a dimenzió kapuval. Az élethű élettér meg vicces, mert minden csak nem az. Érdekes, hogy amikor éppen alig látsz ki a szörnyekből hirtelen találsz egy túlélőt az egyik ajtó mögött, miközben meg téged majd agyontaposnak a pokolból jött élőlények. A végén lévő filmecske elég rövid a 3 CD-s mérethez képest.
  • Tökmind1
    #226
    INKÁBB DOOM 2
  • N.E.O.!!!
    #225
    Vigyázzá, Wing nagyon ért a fegyverekhez, kukkants csak a galériájába
  • Sadist
    #224
    Amúgy a Beretta 92FS-be csak 15 db lőszer fér +1 db a csőben (ha így gondoltátok a 16-ot akkor nem szóltam), de az nem igaz hogy a 9X19mm-es lőszer gyenge volna. Az meg végképp nem igaz (legalább is a valóságban) hogy 12 db nagyobb kaliberű lőszerrel több embert lehet megölni, mint 15 9mm-essel. Ez csak az amcsik mániája, hogy minél nagyobb kaliberű, annál jobb. A Berettát is csak azért nem akarták elfogadni, mert nem .45 ACP kaliberű, hanem "csak" 9mm-es. Persze azóta rájöttek, hogy inkább több, de valamelyest kisebb ütőerejű lőszer előnyösebb.
  • HuAn82
    #223
    Talán azért mert meló (suli) után laza kikapcsolódás, és levezeti az aznapi feszűltséget.
  • Wing Rockling
    #222
    "12 pöcs lőszer egy tárban, még a szaros berettába is 16 fér:(" - Hát az attól függ milyen kaliberű lőszer, és milyen Beretta. Gondolom a népszerű 92FS-re gondolsz, igen, a kis kaliberű gyenge 9mm-es lőszerekből 16 fér egy tárba, de sokkal inkább .40 SW lőszert használnak, amiből 12 fér. Ha belegondolsz, több embert(vagy szörnyet) ölhetsz 12 db "nagyobb" lőszerrel mint 16 kicsivel.
  • droland
    #221
    Azon kéne elgondolkodni, hogy sok embernek miért teccik egy olyan játék ANNYIRA NAGYON, aminek a végig játszásához nem kell agy...
  • csomi
    #220
    De van, vegyel xboxot azon lesz kooperativ mod, es csak azon!
  • lovagregeny
    #219
    Szerény véleményem szerint a Doom-ot márcsak a neve miatt is megveszik, és ha csak emiatt költenek a gép fejlesztésére, akkor meg is érdemlik. Nekem nem volt szerencsém nagy felbontásban játszani vele, mert mintha a programot szupergépekre írták volna, ahogy conan írta nem olyan szép mint ahogy reklámoztak, nem is játszottam vele többet 2-3 óránál. A stílusa kétséegtelen jó lett, de folyamatosan ugyanazt csinaltam, mentem és zombit vagy a semmiből megjelenő szörnyet öltem és meguntam. Cooperative meg nem működik, nincs valakinek ötlete a megoldásra?
  • kokas
    #218
    Szerintem az érződik a játékon hogy két évett késett.2002-ben ez tényleg akkora durranás lett volna hogy mindenki arról beszél, de ma csak jó közepes.Ráadásul Carmack tudta milyen elvárásokkal várják a játékát ezért neki szerintem kompromisszumot nem tűrő lélegzetellálító grafikát kellet volna produkálnia.
    Be kell hogy valljam 1024 ben high detailen nyomom, de rengeteg olyan szar textúra van benne amit egyszerűen nem hittem el.Még Low detailben is szar lenne. Ilyen textúrák körülbelül 98-ban állták volna meg a helyüket.Vannak benne jobbak is nem mondom például a saját kezünk vagy a fegyverek se rosszak, de például pixel shadernek nyoma sincs.Ez hogy lehet? 2004-ben ez, pláne John Carmacktól nagyon-nagyon kevés.Direkt nem akarom hasonlítani a FAr Cryhoz, de szerintem tudjátok a véleményemet.
  • Rosco
    #217
    Szvsz itt próbáltak az AvP-re halyazni kicsit, de mégsem akarták "lemásolni", csupán a feelinget elkapni. (ott "éjjel látsz", vagy fáklyázol. persze mindegyiknek megvan a hátránya :-)
    Szerintem kimondottan király, hogy csak 12 lőszer van a "startpisztolyban". Pont annyira van beszarva az ember, hogy a fele tárat a falba lőjje ne a szörnyre. :-) 16 lőszernél már idejekorán túl lennél Mr. KurvaRondánSzörnyön.
    A képlet egyszerű: vagy lősz, vagy világítasz és sikoltozva vered a szörnyet két, műanyagtokba burkolt duracell elemmel.
  • Thas
    #216
    De tudtam értelmezni, csak elkezdtem írni, aztán jöttek a gondolatok és nem tudtam abbahagyni :) Bár abban igazad van hogy én nem csak a grafikára értettem a dolgot.
  • N.E.O.!!!
    #215
    Lehet, hogy nem tudtad értelmezni az írásomat, de azt írtam, hogy sok ember csak grafikailag hasonlítja más játékokhoz. Thief 3 és Deus Ex 2: a legszebb FPS-ek a Far Cry után, ezért írtam.

    Amúgy az ID eddigi motorjai mind belső terekre voltak optimizálva, de egy kis(???) átalakítással a külső területeken is megfelelő FPS számot fog kiírni a képenyőre(lásd: MoHAA). És a Quake 4 is a Doom 3 motorjával fog megjelenni, ahol azért lesz 1-2 külső terep is remélhetőleg.
  • Thas
    #214
    Az elemlámpa és a fegyverek -viszonylagos- gyengesége szerintem direkt van így.
    Még azzal sincs gondom hogy az ellenfelek nem tántorodnak meg a lövéstől, mert a zombi mégiscsak ettől (is) zombi, de azért egy jobb sebződésmodellnek vagy egy-egy leszakadó testrésznek azért tudtam volna örülni.
  • ulrik
    #213
    bakker de gáz a játékban ez a kétkezes lámpa hihetetlen, mért nem csináltak bele éjjellátót, ami folyamatosan merül, vagy akkor már egy doboz gyufa, az még hihető mert egyik kezében a doboz másikban a gyufa szál, de így vagy látok vagy nem és akkor lövök a nagy semmibe elég suxx, meg a fegyver tűzgyorsasága pisztolyé nagy lassú shotgun még hihető 2 órát játszottam kb., de már ezek nem igazán tetsznek benne, a stukker úgy néz ki mint vmi 70-évekbeli startpisztoly, legalább lehetne olyan tűzgyorsasága, mint ahogy nyomom az egeret meg ez a 12 pöcs lőszer egy tárban, még a szaros berettába is 16 fér:(
    állítólag nagyon profik kutatásban a cég kicsit le vannak maradva kétkezes lámpa meg startpisztoly.
    A hangulattal egyelőre meg vagyok elégedve, anyám beosotn mögém majdnem kidobtam a billenytyűzetet az ablakon, jah és szerintem indokolatlanul gépzabáló ez a progi ennyi év fejlesztés után normalizálhatták volna jobban.
  • Thas
    #212
    A DeusEx2 és a Thief3 azért nagyon más stílus, bár annyiban hasonlítanak a Doom3 hogy számomra kicsit csalódást okoztak, talán a túlzott várakozás miatt.

    Nem olvastam vissza az összes hozzászólást, lehet hogy már szóbakerült, de szerintem az ID nagyon eltávolodott a Doom1-2 stílusától.
    Elöször is ott nagyságrendekkel több szörny volt, gyakran voltak olyan termek ahol szabályos hordák támadtak ránk.
    A pályák mérete is jóval nagyobb volt (főleg a Doom2-ben), mind alapterületre, mind tágasságra. Az akkori technikához képest változatosabb építmények is voltak. Ugyanakkor az árnyékoknak nem volt ekkora szerepe.

    A Doom3 más. Az első két rész tiszta akció volt, ez már horror-akció. Vannak árnyékok, a szörnyeknek igazi egyénisége van. Például az Imp-et itt utálom, holott annak idején talán a legkönnyebb ellenfél volt.
    Vannak NPCk, és kaptunk egy igazán szépre és jóra(!) sikerült PDA-t. Viszont végig zavart az a gondolat hogy minek egy ilyen komplex kütyü a Doom-ba? Ez mégsem DeusEx vagy SystemShock, és azt hiszem engem ez kavart meg.
    Aki régebben szerette a Doomokat az talán egy pörgősebb játékot várt, ilyen szempontból megértem azokat akik a Painkillert játékmenetre kicsit 'doomosabbnak' érzik mint a Doom3-at.
    Másrészt viszont amikor elöször megláttam a játék elejét (és nem csak én) felkiáltottam hogy 'Nini. System Shock2', és erre a PDA még rá is tett egy lapáttal. Innentől kezdve hasonló interaltivitást vártam a játéktól, amit nyilván nem kaptam meg.

    Ha visszaolvasom amit írtam akkor jómagam is 4 vagy 5 játékhoz hasonlítom a Doom3-at, és talán nem kellene. Egyszerűen talán úgy adja a legjobb élményt ha csak mindenféle várakozás nélkül leül az ember és játszik.

    A grafika szvsz szép. Az előzetes állóképeken látható karakter-szögletesség normál játék mellet szinte észrevehetetlen (ügyes megoldás), az interaktív LCD panelek olvashatósága a legjobb az eddigi játékok közül. A fény-árnyék, üveg, és hőeffektek zseniálisak.
    Sajnos a grafikus motor nem mutatja meg mit tud nagy tereknél, és ebből a játékból ezt nem is igazán lehet megítélni. Majd elválik.

    Ami nekem nem tetszett az a fizika és a játékmenet egyes részei.
    Úgy látszik a hulláknál a falbaesést és az ütés hatására fellépő "ugrálsokat" nem sikerült 100%-ig jól megcsinálni.
    A gránát úgy pattog mint egy gumilabda, pedig egyébként igen jó fegyver.
    Aztán van néhány apróság: a 'lövés' és a 'use' funkció egy gombra rakása, a csatornából kimászó szörnyek sebezhetetlensége, a semmbiől kinyíló titkosajtók stb.
    Persze a fentiekből néhányat még más játékban sem sikerült megoldani, csak mégis valahogy úgy vártam volna hogy na majd most (megint ez a fránya elvárás...)
    Szóval szerintem a D3 nem tekinthető következetes folytatásnak, de ezzel együtt szerintem igen kellemesre sikerült darab.

    Ja FryCry. Nekem nagyon tetszett az is, de annyira más stílus a kettő hogy kb annyi értelme van összehasonlítani őket mint a rántott húst a somlói galuskával :)
    Grafikai szempontból a Doom3 első ránézésre előremutatóbb, de meg vagyok győződve hogy még egyik grafikus motornak sem láttuk a teljes tudását.
  • droland
    #211
    Tisztelt Hercules!

    A te általad hozzászólt mondat stílusa arra enged következtetni, hogy TE jogosítva érzed magad arra, hogy embereket beskatujázz, szelektálj és értékelj egy olyan értékrend alapján - az ember egészére nézve - , hogy milyen játékot szeret, milyen alkalmazást szeret használni. A másik dolog, ami érezhető volt a hozzászólásodból, hogy csak az az ember lehet normális, természetes, felsőbbrendű, mint aki olyan játékokat/alkalmazásokat szeret, imád használni, mint amilyeneket te...

    Bocsáss meg, de ez jött le a hozzászólásodból, úgy hogy inkább én kérlek rá, hogy többet ne is mondj...

    Beképzeld, felsőbbrendűnek magát érző, nagyképű megnyilvánulás volt, mely azt jelenti, hogy mindenki más, aki mást szeret mint te, az csak köcsög lehet.

    EZEN KÍVÜL semmi mást nem lehet levonni abból, amit és ahogy mondtál.

    Kinek képzeled magad?

    (Ráadásul kértem, hogy NEM kérek véleményt a mondamdómhoz, erre te ezt mégis megtetted... nincs viselkedés kontrollod? Mert ez probléma! Úgy hogy még 1x: Téged külön megkérlek rá, hogy ne is mondj többet...)
  • a_n_d_r_e_w
    #210
    Jó volt az, qrvajó hangulata volt. Sztori nem sok, de valami volt azért. Szvsz korának egyik legszebb FPS-e.
  • N.E.O.!!!
    #209
    na az RTWC is egy nagy ökörség volt:D
  • Rosco
    #208
    Ne erőlködj. Hiába jártatjuk a szánkat (billentyűzetünket).

    A PainKillerben sincs AI, grafikailag sem jobb. Egyszerűen vicces az a játék. Beállsz egy sarokba, pörgeted a késeket és szépen belesétál az összes f@sz szörny, mert buták mint a segg. Semmi eredeti ötlet. (pl: Pajzsokkal védekező sceletonok -> RTCW)

    A Doomban hangulaton van a lényeg. Ha a pisis korosztály ezt nem vágja, és anyu-apu tárcája bírja, akkor vegyen egy GeForce 6800-as kártyát (meg 2 füldugót :-) és játsza high detailban a Far Cry-t.
  • TheZsenyka
    #207
    Én nem vagyok elájulva a Painkiller-től.
  • N.E.O.!!!
    #206
    Ebből is látszik tisztelt emberek, hogy manapság mindenkit a grafika érdekel. Néhány ember kivételével mindenki azzal jön, hogy a far cry meg a painkiller... ugye-ugye a másik 2 grafikakirály. Csak azt nem értem, hogy a Thief 3-at(abban is ötét van...), meg a Deus Esx 2-t miért nem hasonlítssátok hozzá.
  • Ma2ska
    #205
    Hogy világos legyen ennek semmi köze a konzol fansághoz, /"köztudottan" az még ki sem jött/, egyébként is jó játék fan vagyok és a far cry vagy a Painkiller bejött de ez sajnos nem...hogy egy játék jo e vagy sem , nem platformfüggö amugy sem..
  • HuAn82
    #204
    "Attól, hogy valaki konzolos, még szeretheti is, ugyanis tudtommal van XBox verzió is."
    Ami köztudottan rondább, és ez alapján von le következtetéseket a PC-s verzióról. Továbbra is #202...
  • a_n_d_r_e_w
    #203
    Szép és jó, amit leírtál, de nem biztos teljesen fedi a valóságot :)

    Attól, hogy nem itthon játszom, még láthatom a fizikát és a grafikát is, de nem szédültem el egyiktől sem. A játékmenetről annyit, hogy alig várom, hogy itthon is kipróbáljam, remélem jobb, mint ahogy itt sokan mondják :))

    Attól, hogy valaki konzolos, még szeretheti is, ugyanis tudtommal van XBox verzió is.
  • HuAn82
    #202
    Megfigyelhető itt és más fórumokon is, hogy a kritizálók többsége vagy csak látta valakinek a gépén, nem is játszott vele huzamosabb ideig mert korán feladta. Szaggat a gépén vagy el sem indul, illetve konzol fan (mint alant is kiderült). Az inges mondás ismert...
    A #188-as hozzászólásban említett helyzet sajnos egyre inkább jellemző.
  • DW
    #201
    Most mit idegeskedsz?
    Én csak a megvalósítást hasonlítottam össze a két game-ben.

    "de én a sötétben szeretek játszani. és még sokan mások..."

    Kapcsold le a villanyt...sőt a monitort is, és akkor tök sötétben fogsz tudni játszani.
  • Frank99
    #200
    ügyes vagy

    csak ne értem, miért kell összehasonlítani vele?
    Én is játszottam vele, szép a fű+ minden.

    de én a sötétben szeretek játszani. és még sokan mások...
  • DW
    #199
    Nos...szerintem Far Cry ütősebb sokkal.

    Amúgy nekem Ti 4200-n 2xAA mellett megy simán egy Ti4200-n, ultra quality-ben (2600+ Barton) - jó 40-60 fps körül! Mielőtt valaki hitetlenkedne, kicsit meghackeltem, hogy ultra quality-be ne használja Anizo Filteringet:) Ettől függetlenül még baromi szép, és tök jól fut.
  • Frank99
    #198
    akko' menjél konzolozni, nem szólj bele olyanba, amit nem gyakran művelsz.....
  • Ma2ska
    #197
    Ezzel nem értek egyet de nem akarok offolni én se...
  • N.E.O.!!!
    #196
    A konzolt nem szeretem. Szar irányítás, szar grafika.
    És itt az irányítást emelném ki, na de ez nem egy PC vs Konzol topig.