275
  • Ma2ska
    #195
    Normális játék számomra már csak konzolon van, most nyomom a Rainbow Six Black Arow-t xboxon, nekem ez a szórakoztató, mert profin meg van csinálva és hangulatos, nem vagyok szörszálhasogató, nekem ez elég, akinek meg a doom3 jön be, játszon azzal, részemröl uninstall..
  • N.E.O.!!!
    #194
    Én havonta ha szerzek egy játékot, akkor 1 hét alatt végigviszem, vagy uninstall. Nem tudnak komolyabb időre lekötni
  • a_n_d_r_e_w
    #193
    Félre lettem értve. Én direkt nem nyilatkozom a játékmenetről, mert a doom itthon nincs is meg (el sem indulna :) ), végig pedig végképp nem játszottam. Az a pár óra, amit másnál nyomtam vele meg kevés ahhoz, hogy a játékmenetéről érdemi tapasztalatom legyen. Egyedüli bajom az, hogy ez a motor, amiről az ID és a magazinok nagy része ódákat zeng, azért mégsem lett akkora durranás. Az meg hogy ultra fokozathoz 512 mega video mem kell, azt meg egyszerűen túlzásnak tartom. Egyébként egész jó kis játék, de szerintem nem az fps ipar csúcsa, főleg grafikailag nem ;)
  • spR
    #192
    Nem biztos, hogy olyan jó lenne. Volt olyan időszakom, amikor olyan voltam, mint alant írtam. Dögivel töltöttem le a gamékat, és ha vmmi apró hibát találtam benne (elsőre zavaró irányítás, nem a legcsúcsabb gfx), már dobtam is félre, merthát van másik. Biztos vagyok benne, hogy ezen hülyeségem okán rengeteg értékes cuccot dobtam félre. Ma már csak módjával töltögetek. (Mondjuk kevesebbet is játszom)
  • Herkulles
    #191
    ,,Aztán jött a Counter-Strike, 3 éve ismertem meg, FENN VAN A VINCSIMEN" többet ne mondjál...
  • N.E.O.!!!
    #190
    Én mennyire örülnék, ha egész nap warezolhatnék
  • JZO
    #189
    ez sem igaz mindekire. A magam részéről a MOHAA Spearhead-et imádom. Minden nap 2-3 órát harcolok NETen vele. Nekem nagyon bejön. Grafika nem egy akkor nagy durranás, hanem a játékélmény tutis. Az irányítása is jó, a pályák is királyak. Persze kinek hogy....
  • spR
    #188
    Isten őrizz :))

    Egyébként (és most ezt nem csak Neked mondom, ne értsd félre) ez lehet, hogy télleg ilyen warezolós hozzáállás. Akik minden cuccot le tudnak tölteni pikk-pakk, könnyen túl finnyássá válhatnak, egyszerűen minden játékban találnak vmi hibát. (Ezzel nem azt akarom mondnani, hogy a Doom3 hibátlan.)
  • N.E.O.!!!
    #187
    Egyetértek
  • a_n_d_r_e_w
    #186
    Kiforgatod a szavaimat :)))
  • spR
    #185
    Miért,Te eredetiben megvetted a gammát? :))
  • Rosco
    #184
    Nem értelek Benneteket. A Far Cry ugyanúgy "techdemo", ha így tetszik és tényleg erőmű kell hozzá. (ettől függetlenül nekem bejön ez a játék is.)
    Nem értem azokat sem, akik az enyémnél jobb konfigú gépeken játszanak és rinyálnak az FPS miatt. Az én kis R9200-esem gyönyörűen elbírja 640*480 full-on és így is teljesen élvezhető, sőt! (még mielőtt belekötne vki: láttam 1024*768-as full pompában is a game-t)
    Lassan 7 éve már, hogy a Doom2-t hálóban toltuk, meg esténként single-ben nyomtuk. Én pontosan ezt vártam a Doom3-tól. A játék teljesen kielégíti azoknak az igényeit is, akik csak most ismerkednek a legendás szériával és azokét is, akik már évek óta erre vártak. Sötétség, durva hangok, elcseszettül lehangoló környezet, és paráztató szörnyek. Az egyetlen valóban kivetnivaló benne, hogy azért belerakhattak volna egy "izmosabb" multiplayer opciót is. A 4 player elég gyenguska. :-(
    Egyébként ki is akadtam volna, ha 20-25 billentyűt kell benne kezelni. Már a leguggolást is soknak tartom a Doom1-2 után:-))
    A PainKiller pedig kifejezetten vicces a Doom3 mellett. Ha nagyon kikészülök doomozás közben, akkor mindig "rápihenek" a PainKillerrel. :-))
  • droland
    #183
    A következő történt.

    Volt már sok játék, amit felraktam és vagy játszottam vele vagy nem. Voltak anno rengeteg játékok, felraktam 5 perc múlva leszedtem.

    Anno volt a Doom1, megismertük 1 évig nyomtam (ez szerintem nem rossz), anno jött a doom2 fél évig nyomtam, mindig ugyanaz de jó volt.

    Aztán jött a chaser, 1 nap...
    Aztán jöttek mások, elkezdtem, pár nap múlva leszedtem...
    Aztán jött a HalfLife, 1 év...
    (más stílus csak a kihangsúlyozás végett: Aztán jött a Counter-Strike, 3 éve ismertem meg, FENN VAN A VINCSIMEN!)

    Aztán most jött a Doom3, felraktam, élvezhetően hoztan a 30-40fps high-ban.

    20 percig volt a vincsimen...

    Egyszerűen nem teccik...

    NAGYON ROSSZUL FOGOM MAGAM KIFEJEZNI, DE MÁSKÉPP NEM MEGY BOCSÁNAT:

    Az a minden, ami körülveszi, az a mittudomain...az a hűha...hogy mondjam? Szóval a NEM LÁTSZIK A GRAFIKÁJÁN, HOGY ENNEK MILYEN GÉP KELL! Szóval ha valaki csak úgy leültetne elé, és játszanék, és nekem kéne megmondani, hogy mi kell neki a MAXHOZ, ezt mondanám: Gf3 64-128mb, p4 2.4...

    Nem tudom érthető e.

    (NEM EZÉRT SZEDTEM LE, EZ MOST CSAK VÉLEMÉNY VOLT, csak nem fogott meg már az elején sem...)

    Bocsánat akiket megbántottam...

    UI saját vélemény: a leendő HL2, a nagyobb terepeivel és a doom3hoz hasonlóan beígért kisebb gépigénye miatt nagyobb életű lesz...

    Nem várok választ senkitől, csak leírtam, hogy mit gondolok, nem akarok befolyásolni senkit, más se tegye velem...

    Köszönettel: droland
  • JZO
    #182
    Hi!

    Leírom a saját véleményem:

    A játék feelingje kiváló, rég volt már ilyen játék, ami ennyire felnymta bennem az adrenalin szintet. Szép a grafika, de azért talán lehetne ittott világosabb is, mert gyakran semmit sem lehet látni. A zseblámoás buli bár izgalmas, álandóan nem csípem.
    Az irányításból keményen hiányolom a kihajolás funkciót. Sajnos némelyik szörny visszalő és nemigazán lehet elbújni előle, ráadásul pontosan céloznak a dögök. Ergo marad a frontális cowboy harc.
    Egyenlőre ennyi a véleményem, mindenesetre nagyon izgalmasnak ígérkezik, úgyhogy megyek és nyomom tovább
  • Soundmaker
    #181
    JA még annyit hogy lassan hányingerem van ha a játékpiacra nézek. FPS-FPS hátán sehol egy eredeti ötlet, szóval nem értem hogy miért istenitenek egyes játékokat. De azt főleg nem értem hogy ki(kik) voltak azok akik a DOOM 3-at istenítették. Én nem istenítem, jónak jó a gama, de idővel erre is rá fog unni az ember, de néha jó lesz előszedni téli estéken amikor a sok sz*r tévéműsor és teleregény helyett egy Horror kalandba csöppenjen az ember, ilyen téren a DOOM 3 megállja a helyét a mai game piacon, a Technikai dolgok tekintetében.. nos az msá tészta! Aki csak a tachnikai oldalát nézi, megvizsgál minden 1-es poligont annak tényleg nem fog élvezet nyújtani a játék. Úgyhogy a Hardcore FPS-ezőknek üzenem, menjen Far Cry-ozni, maradjon a CS-nél, Imádja a Painkillerét! Nekünk többieknek marad a DOOM! köszönöm a figyelmet!
  • Soundmaker
    #180
    Hello!

    Én csak annyit fűznék ehhez a témához az üzeneteket visszaolvasva, hogy aki csak "fikázásra szakosodott" az nem tudom minekt játszik vele? Én például nem azt néztem benne, hogy felborul-e egy láda és azt hogyan teszi mikor 3 szörny aprít szinkronban. A Sötétség igenis sava borsa a játéknak. Terek: Végre egy olyan játék ahol a Marson felépült bázis nem Hiper Metropolis , hanem igen is (közel) realista kutatóbázis! Idegen környezetben nem fognak felépíteni annál nagyobb teret mint amennyi szükséges. Az viszont tény hogy nem idézi a DOOM 1 v. 2 hangulatát, mint ahogy semelyik FPS sem adhatja vissza azt a hangulatot ami a 16 színű világról a 256 színre és az első 3D-s élményre való áttérést jelentette. Legközelebb akkor lesz ilyen élmény amikor a fejedre húzhatod a VR sisakot és új dimenziók nyílnak meg a játékokban.

    Más.: A DOOM 3 4 éves fejlesztés, a rohanó játékiparban 4 év alatt kurva sok változás történt. Manapság rengeteg játékot írtak / írnak Quake Engine-nel, mert sokat fejlesztett kipróbált és minden lehetőséget ki akarnak aknázni belőle. Ehhez képest az ID-s fiúk belefogtak valami újba. Ez nem jelenti azt hogy kapásból csúcsminőséget kapunk. De a jövőbeli Doom 3 enginjével készült gamék már fejletebbek lesznek. Ezért nem érdemes legyalázni ezt a programot. Különben meg 640x480-as felbontásban nyomatom otthon, nem vagyok a FULL EXTRA game feeling híve. Még a Wolfeinsteint is előveszem néha. A játékélményt történetre kéne koncentrálni, nem arra hogy X szörny hogyan esik el, vagy hogy milyen értelmes. A túlzott AI meg mit ér ha vannak 25 -en ellened és nem tudsz tovább jutni? Aki full mesterséges értelmet akar menjen Paintball-ozni. Szóval értem hogy sokaknak fenntartási vannak a game-el, de könyörgöm ha csak szapulni tudja írjon jobbat! Oldja meg ezt a problémát és akkor majd elmondhatjuk, igen hát tényleg jobb így. Akinek nem inge nem veszi magára aki meg igen annak meg annyit hogy nem sokat fog sírni a fejlesztő, pláne ha kalózmásolatról játszik az illető. Úgyis a Doomfanok fogják megvenni a hivatalos kaidást! :)
  • a_n_d_r_e_w
    #179
    Vagy nekünk nem adhatnak el minden szart jó marketinggel :)))
    (ui: szerintem a doom3 nem rossz, csak túl van hypeolva, és ez nem tetszik :) )
  • SuD
    #178
    igaz:)
    de én nem értem a Sheltem féle embereket elvégre én csak véleményt nyílvánítottam nem sértegettem :\
  • a_n_d_r_e_w
    #177
    Még mindig nem teljes a siker :))
  • SuD
    #176
    holteset > holtestek* bocs
  • SuD
    #175
    Hát Sheltem-re reagálva...
    "ugrabugrálj te otthon jobban a gyerekágyadban mint a játékban az ipse aki tele van pakolva fegyverekkel/armorral te nagyon okos."

    hát special nem erre gondoltam, mert ezt még a doom1-ben is lehetett...
    játsz egy 10 percet a painkillerrel, majd lépj vissza a doom3-ba egy bizonyos moddal, ami kikapcsolja a holteset azonnali eltűnését... érdekes dolgokat fogsz tapasztalni :)
  • Sheltem
    #174
    http://www.nforce.nl/index.php?do=listsection§ion=2

    2004-08-01 Doom 3 (c) ID Software 125x15 MB RELOADED 9.2 441 votes

    9.2 es értékelés 441 játékos véleménye szerint. No comment. Csak mi magyarok vagyunk szörszálhasogatók, magyar temperamentum sux.
  • HuAn82
    #173
    "hülye kis köcsögök vagytok...ennyi..." <==szerintem ez volt személyeskedés "ami lássuk be nem sok iq-ra utal"

    szánalmas...
  • Kelta
    #172
    ja, és Huan82 az hogy: -GYENGE- bizony kimeritő kritika egy játékrol..... meg rolad is...
  • Kelta
    #171
    Nos...HuAn82..és Sheltem !!!
    Én a játékrol irtam, és engedtessék meg nekem, hogy legyen véleményem és ez legyen, még ha nektek nem tetszik..
    Ellenben ti személyeskedtek ami lássuk be nem sok iq-ra utal
    hülye kis köcsögök vagytok...ennyi...
  • Sheltem
    #170
    Re.
    Kelta: "nos, nem azért nem tetszett a doom3 mert egy agyatlan hentelös játék, mert ezt vártuk:)) hanem mert gyenge... Sötét nagyon"
    <- pont mint te
  • HuAn82
    #169
    "hanem mert gyenge" Azta... ez aztán a kimerítő kritika egy játékról.

    "Sötét nagyon" Komolyan?!:-) Mondta(írta) valaki, hogy egy fényárban úszó logikai játék lesz?

    Annyira élvezetes lenne ha már kilométerekről látnám az ellent. Asszem JC-nek a lámák kedvéért be kellett volna tenni a játékba egy kis segítséget. pl: egy piros karika a szörnyek feje fölött, hogy Pistike még időbe észre vegye és el is tudja találni.
  • Danecay
    #168
    "Danecay: "pár óra játék után már nem érezem ugyan azt az izgatottságot mint az elején. Lelövöm a monstat vagy a gonosz által megszállt katonát és megyek tovább. Időnként újabb fajta szörnyekkel is szembesülünk ugyan de ez a lényegen és a hangulaton csöppet sem változtat, mindenre lőni kell ami mozog, vagy mozogni fog:) " -> játsszál sakkot ne fpst pláne ne doomot...ha a doom2ben is mindenre löni kellett ami mozog(ráadásul volt egy tonna nmy) akkor mégis mire számítottál nagyokos?"
    Hogy mire?, egy kicsivel változatosabb játékmenetre, és akár mit is modassz/írsz, egy játékosnak, aki már túl van egy jó pár game-n nem lehet lekötni a figyelmét, folyamatos több órányi henteléssel. Volt olyan aki írta, hogy a DOOM sorozat első része foorradalmasította a 3D-s környezetben játszódó játékokat, sőt talán ez volt az első, én pedig erre at mondom amit Te is, hogy "Kéremszépen 2004 et írunk" nem pedig a '90-es évek elejét, mert akkor még ez a játékmenet kiemelkedő lett volna, most pedig átlagos, vagy azon aluli. Érdekes a Half-Life(1998-an)tele volt szörnyekkel amiket likvidálni kellett, de mellette számos egyéb feladatot kapott a játékos amitől nem fullatt unalomba a game. Félreértés ne essék, nem vagyok egy Half-Lie fanatikus, de valjuk be az a game ma is megállná a helyét a grafikát és a fizikai motor hiányát leszámítva.
    Több olyan hozzászólás olvastam melyben kérdezik, hogy miért kell FarCry-al kell összehasionlítani a DOOM 3-at, amikor az egy másik játékstílust testsít meg? Megmondom miért. Azért mert szerintem sokan azért voltunk kíváncsaik a Doom 3 ra, hogy milyen grafikai áttörést hoz a game, nem pedig, ha mondhatom így "az ész nélküli hentelésre". Sajnos e téren sem sikerült korszakalkotót alkotnuk a srácoknak, mert ha már új korszakot élünk, akkor az véleményem szerint a FarCry-al kezdődött. Mindent tud amit a DOOM 3 engine, sőt még többet, ha csak a külső területekre gondolunk(hogy ismételjem magam)garfikában, AI-ban, fizikában, hangban. Akkor kérdezem én miért kell isteníteni az ID-t a DOOM 3 miatt? mert már 1,5 éve halogatják, egy jó név mögé bujva és ezzel szemben semmi maradandót nem tudtak felmutatni, ellentétban a CryTech-es fiúkkal akkik nemes egyszerűséggel, jöttek a semmiből(innen Németországból), láttak és győztek, mindenféle John Carmack nélkül.
    Ismét mondom/írom, nem azt mondom,hogy rossz a game, én is játsom vele és végig is szeretném vinni, csupán arról van szó, hogy véleményem szerint nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket, és nem emelkedik ki a többi game közül annyira mint ahogyan ezt vártuk, vagy szerettük volna.
    Szerintem a DOOM fanatikusok mint ahogy úgy érzem itt is vannak egy páran, mindegy mit kapnak, az a lényeg, hogy DOOM legyen a neve, és az csak jó lehet és utolérhetetlen.

    Én is ki szerettem volna térni egy pár megjegyzésedre de ezt már a_n_d_r_e_w a #157-esbe megtette.
  • asysoft
    #167
    És én ennek ellentmondtam? Nálam is, Doom3 rendesen szaggat (Low, 1024X768 -felbontásból alább nem adok, olyan pixeles a monitoromon a 800X600 is...), igaz, néha, üres folyosón 40FPS felé szalad a mutató, de a 16FPS inkább jellemző. Far Cry meg tökéletesen fut, csak nagyobb akciók közepedte röccen be.
    Doom3 hangulata nem az az igazi para, amit vártam, egyszerű, agyatlan hent (tudom, ettől lesz Doom, de mégis...), a fizikai motorról is megjelenés előtt ódákat zengtek, itt meg megüthetek 1-2 dobozt, és kész.
  • Kelta
    #166
    nos, nem azért nem tetszett a doom3 mert egy agyatlan hentelös játék, mert ezt vártuk:)) hanem mert gyenge... Sötét nagyon, egy idő mulva unalmasan egyhangu,gyermeteg hibák és unalmas "semmittevések"
    Sheltem: tudod az ilyen riogásokrol, ugy 10 éves koromban leszoktam,ergo nem is élvezem...szerintem AvP félelmetesebb volt. A hangulat az hiányzik.... amitöl pl: a MOHAA nagy játék lett:)) a feeling, anélkül ma már nem igazán lesz egy játék nagymenö.
  • Benoke
    #165
    Csak halkan megjegyzem, hogy a farCry és a Doom3 ugyanolyan beállítások mellet a FarCry 45-50Fps -t présel ki magából, mig a Doom3 40 fölé az életben nem akar menni sőtt sokat szaggat.
    800x600 High detail.
  • Ma2ska
    #164
    Nagyon jó zárszó, élvezd csak.
  • Sheltem
    #163
    Jó hát egy idézet jutott most eszembe(nem tudom miért) ezt még leírom zárszóként aztán részemröl ennyi, megyek haza doom3azni:) :
    "Az emberen kívül minden állat tudja, hogy az életben a legfontosabb dolog élvezni azt." :)
  • SZEG007
    #162
    Már nemazért, de Alfa labs után már én is csak megyek és lövöm a szörnyeket....
  • asysoft
    #161
    Nem tudom, de nekem 1024ben Far Cry egész jól futott, AthlonXP1800+al, 512MB RAMal és R8500LE-vel, valamint az FC pöttyet nagyobb területeket kezel... Ennek ellenére nem mondom, hogy szar a D3 engineje, csak szerintem állításod korántsem állja meg a helyét.
  • Sheltem
    #160
    "Agyonhypeolt" Carmack azt mondta megcsinázza a doom3at egy egész estét betöltö storyt ahol a félelemkeltés lesz a fő hangsúly. Igérte, hogy minden eddiginél csillivillibb motor lesz ? Igérte hogy olyan fizika lesz hogy ha belehugyozol a pohárba kicsordul belöle? Nem..azt igérte hogy fosni fogunk a sötétben...és jópárunknál ez be is vált(Én pl csak este 11után játszom vele jól felb*szva a fülesemben a hangeröt és kb 1 óra játék után már igencsak ver a szívem :) ). A Hypeolás a birka tömeg szokása akik nemistudom milyen csodát várnak egy játéktól. Kéremszépen 2004 et írunk.
  • Sheltem
    #159
    Ma2stka = Ma2ska sry
  • Sheltem
    #158
    Nem csak doomfanok de akinek unalmas hogy bemegy egyszobába és ráront x szörny és ez ismétlödik az nem tudja mi a doom érzés, a doom erről szólt és erröl szól ma is, mit várt talán gyaloggaloppot?

    Ma2stka "asztallapnyi méretü homályos texturák" milyen beállítással játszol? :))) és milyen vgaval...ha mutatsz nekem asztallapnyi méretü homályos textúrát el is hiszem...Az meg hogy a sötétben a dolgok homályosabbak...nos kapcsold le otthon a villanyt este és nézz szét...lol
  • a_n_d_r_e_w
    #157
    Bocs, hogy én is válaszolok a megszólítottak helyett, de annyi helyen mondtál magadnak ellent, hogy nem bírtam kihagyni :)
    "te nem vagy doomfan minek játszottál vele?"
    Szóval ezt a játékot csak doomfanok élvezhetik? Ha másnak nem tetszik, az nem érdekes? Igazad van, de akkor meg ne legyél annyira oda-meg-vissza :P

    "textúrák kompressziójára figyelsz miközben rádront 2 imp + rakétáscsonti és azt sem tudod hova bújj hirtelen az ijedtségedben?"
    Akkor meg miért mondják/mondták ennyire király, überbrutál a grafikai motornak, ha lóf@szt sem érdekel?

    Szörszálhasogatás, hogy ha egy ellennek négy fejlövés kell, hogy megpatkoljon? Sebződési rendszer rulez.

    "ugrabugrálj te otthon jobban a gyerekágyadban mint a játékban az ipse aki tele van pakolva fegyverekkel/armorral te nagyon okos."
    Szvsz a fizikai része a motornak nemcsak a te mozgásodért felelős
  • Csatti
    #156
    Nem tom miért várod, hogy kimoderáljanak, semmi durvát nem mondtál. :)