275
  • cryon
    #72
    Egyet biztosan állíthatok!
    Rockk "barátunk" jobban tud angolul, mint magyarul.
    Légyszives innentől angolul szólj hozzá, ha szabadna kérnem! Láthatóan az neked még mindig jobban megy :)
  • awender
    #71
    I found some grammatical errors in your English as well. I think if somebody is sharing his opinion on a public forum, that is the least he pays a little attention on what he writes. The forum is honoured, if you reread the text you typed and correct it. Best - awender
  • awender
    #70
    A tippeknél megjegyeztem a plazmafegyvert :)
  • awender
    #69
    Hát a fickó azt mondja valóban, hogy el szeretne menni, de mivel nekünk mondja, ezért azt gondoltam, hogy azt sugallja, mi is húzzunk el. Hiszen miért mondanan valaki ilyesmit nekünk?

    Én szívesen lefordítok mindent magyarra, hiszen angol nem világnyelv, csak sokan azt gondolják hogy az. Franciáról is azt gondolták 150 éve, hogy lehetetlen, hogy ne terjedjen el az egész világon...
  • awender
    #68
    A cikk megírásakor csupán nyolc óra játék volt mögöttem. Elsősorban az vezérelt, hogy minél előbb valamiféle benyomást, tapasztalatot adjak át azoknak, akik a játékot nagyon várták - pl. én is.

    Nem lehetett egy olyan volumenű cikket írni, mint amit két-háromszori végigjátszás után ír az ember. Azt gondolom azonban, hogy a Doom 3 hangulatát sikerült azért megéreznem és a játék megítélése nem fog gyökeresen megváltozni az elkövetkezendő hetekben.
  • a_n_d_r_e_w
    #67
    Akkor ne nézz el a hardwiredre :) Azt a hypeot, ami ott megy :)))
    Csak azt nem tudom, miért tartott ezt ennyi ideig megcsinálni.

    Ez meg azért már túlzás:
    John Carmack: "Büszke vagyok a Doom 3-ra. Úgy gondolom ez a legjobb játék, amit eddig csináltunk és minden várakozásomat felülmúlta. Tudom, hogy ez elég közhelyesen hangzik, de ez az igazság. Amikor a technológiát elkészítettem, volt egy elképzelésem, hogy mi is fog kisülni belőle, de az eredmény sokkal jobb lett, mint amire számítottam." (hardwired)

    Bruhahahahaha!
  • HuAn82
    #66
    Ízlések és pofonok. Azért egy egy AvP3-at elviselnék ezzel a "korántsem meggyőző motorral".
  • BlackRose
    #65
    épp az elött instaláltam és egy fél órát játszottam, a hangulat fantasztikus. nem akarok többet irni, mert nem szoktam játszani, de ezt ki kellett próbálnom, mert nem mindennapi dolog :)
    csak azért a kisebb monitoron kellett játszanom, mert a nagyobb felbontása túl nagy, downscalingban (LCD) meg szemét a kép.
  • Skyline
    #64
    Suffering = Parahangulat

    Doom3 = akciójáték horrorköntösben korántsem meggyőző motorral..:)
  • HuAn82
    #63
    lol
  • HuAn82
    #62
    Far Cry = Barbie commando

    DOOM3 = hangulat
  • Ma2ska
    #61
    A közeli texturák szebbek a Haloban, /még xboxon is/ nincsenek elmosott pixelek mint a Doom3 nál,/igaz a belsö terek egyszerübbek, viszont nagy külsök vannak, és akkor meg a karaktarek és a tárgyak fizikájárol nem is beszéltünk, mert az is mintha kicsit jobb lenne ott. Ill. itt gyakorlatilag nincs.../ az hogy egy doboz, meg néha egy szék odébblökhetö, meg néhány ellenségnek majdnem rongybaba összeesése nem tekinthetö annak, még ezt is megsporolták az elégés megoldással, meg szétfröccsentéssel/.
  • Wing Rockling
    #60
    Igazad van, a Far Cry-ban nincs meg a Doom hangulat, annak jobb hangulata van ennél.
  • asysoft
    #59
    AI-ban talán, de grafikában... Mindenesetre én is kicsit többet vártam a játéktól.
  • Mice
    #58
    az enginge igaz free lett de a map-ok a mai napig manisak

    és ez szerintem a többi gaméban is így van
  • Alfa Of NS
    #57
    Jopar cikk megjelenik a Doom3-rol a Supergamezon. Nekik is megeri a jatek
  • Bucser
    #56
    Bárki bármit mond a Far Cry nem szebb hanem más... a Fra Cry-ban nincs meg a Dúm Hangulat...
  • magus
    #55
    A játékot kipróbáltam egy GeForce 2-vel is - igen, jól olvastad, GeForce 2 - és még úgy is nagyon szép volt


    anyád...
  • TVelvet
    #54
    Nemtom ki mit mond de én a képek alapján szerintem a farcry szebb.. marmint a kidolgozas, karakterek stb.. de azé megszerzem
    ha nemlehet megvenni neki honnan van meg?:P
  • Ma2ska
    #53
    Ilyen fizikával egy ennyire hypeolt játékot kiadni, jó lett volna ha a nagy fejlesztésben kicsit körülnéztek volna a piacon, /akár konzolokon, Psi Ops, Riddick/ hogy ma egy játéknak miket kell tudnia kb, és nem saját óriásira növelt egojukat fényezve kiadni ezt.
  • Ma2ska
    #52
    Sajna ez a játék ugy ahogy van el lett b.va, mai szemmel ez egy nagy 0, az ösrégi Halo odaveri grafikában,AI-ban egyaránt.. sajnálom hogy néhány gamer-t csupán a névvel meg a marketinggel igy át lehetett verni hogy a szemének se hisz, csak védi ezt a szutykot mint egy anyatigris, de majd talán oszlik a köd a fejekben...
  • 12346
    #51
    tom, csak nyelvész barátunkkal próbáltam érzékeltetni, hogy miért is nincs ingyé. tény, hogy nem a legfiatalabb motor, de nem olyan rossz.
  • entreri
    #50
    hát ezt mondom. Míg van benne pénz, addig tuti nem lesz free.
  • 12346
    #49
    Q3 még jódarabig fizetős lesz. ugyi a CoD is Q3-as, és lesz még 1-2 kiegészítő. odébb van még a free Q3 motor:)
  • 12346
    #48
    gyáhh:D nem tudsz helyesen írni, hiába erölködsz. amit te jónak gondolsz, az se heLYes.. az angol "tudásoddal" (ha egyáltalán te dobtad össze) meg hiába villogsz, attól még szerencsétlen vagy:)
    és a spR által adott linket tényleg érdemes lenne nézegetned.
  • entreri
    #47
    He? A Doom1 Doom2 forrása ingyenes, a Quake1 is, meg a Quake 2 DEMO forrása is megvan .NET tutorial-ként. De! Nehánymá a legújabb technológiákat ingyen osztogassák. Ha a HL2 forrása szabad lesz, akkor miért volt az a nagy para mikor ellopták? Francokat. Ezekből fog bejönni a nagy zsé a kiadóknak, nem is a játékból.

    Idővel (ha már annyira elavul) talán free lesz a Q3. Addig nem adnak semmit ingyen, míg pénzt lehet kicsavarni belőle.
  • spR
    #46
    http://www.idsoftware.com/business/technology/?id=4928b287757535e97d12dbd4054bc712

    Aztán kattints szépen a "Technology Licensing Program" linkre, ahol szép angolsággal (neked biztos nem fog gondot okozni, mert mint alant láthattuk, ebben profi vagy) töviről hegyire elmagyarázzák a különböző engine-jeik licenszelési feltételeit. Kellemes művelődést!

    (A Q1 és Q2 engine valóban GPL licenszes, de a Q3 NEM!)
  • spR
    #45
    Felőlem angolul is írhatod, akkor is hülyeséget mondasz...
    Q3 engine kurvára NEM ingyenes, de felőlem azt gondolsz amit akarsz, hozzád hasonló primkó állattal nem állok le vitázni.
    (egyébként nem assses hanem asses, ha már ennyire odavagy a fene nagy angoltudásodra... )
  • Rockk
    #44
    So, i could easiley write in plain and simple english, i just don`t think much dumb assses like you could understand. Don`t pick on me because of my writing, pick on what i write. I can write in more languages then sheep you have ,you dumb ass no reasons to tell wanna be.
    Pick on what i write instead of picking of how i write..idiot.
    Forditas: Vedd be...ez hejesen volt irva? ha nem lattad volna jol, itt nem magyar oran vagyunk, hanem a doom 3 foruman, tehat a doom 3 rol irjal, ne masoknak a hejes irasat fikazad.
    Fejebb le irtam angolul..hatha erted, bar kotve hiszem, az inkulturad mar innen erzodik.
    Tehat, ha nem tudsz mit mondani a jatekrol, fogalmad sincs rola.. kusoj.. eszt erted? vagy roszul irtam? irjam le meg hat nyelven? a gyasz vinne el az ijen idegesito fikazos punci feju faszkalapokat mint te, magyaran mondva.
  • Rockk
    #43
    A Doom 1 bol , a doom 2 bol, a quake 3 bol volt csomo nzresege.. A quake 3 engine INGyENES , a Doom 3 engine is INGYENES LESZ TE HUJE SPIR!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a source code a half life 2 nek is ingyenes lesz.. Hogy nyert penzt az ID au engine eladasabol???+ mejk bojgon elsz?????
  • 12346
    #42
    looooááál nem elég hogy istentelenül szar, hányinger a helyesírásod, még ilyen hülyeségeket is írsz:DDD te dobozban éltél eddig a világtól elzárva? sok a lemaradásod minden téren
  • Wing Rockling
    #41
    A cikk alapból jól van megírva, attól a pár fordítási hibától el lehet tekinteni. Én nem játszottam még vele, ezért fel sem tűntek.
  • spR
    #40
    Mi a francról beszélsz Te? Az id mindig is az engine licenszelésből élt. Lásd a csomó Q3 engine-vel készült gamékat! (Medal of Honor, Call of duty...)
    Még hogy a Doom3 engine ingyenes lesz! LOL
    (max majd 5-6 év múlva letöltheted a forráskódot)
  • Rockk
    #39
    Kis Cat.. a doom engine ingyenes lesz tehat...2. a jatek ijesztoen Jo..de mint barmi, nem tokeletes..az egyetlen hibaja az hogy elhuztak evekig, es ezert is sokan fell vannak haborodva es csak a hibakat keresik... Cat...hm...maragy a barby babaknal :P
  • Csatti
    #38
    Azért elég sok hiba van a cikkben. Említést sem tesz pl. a gépágyúról vagy a plazmafegyverről a fegyvereknél.
    Az a kutya szerű izé sem biotechnikai vívmány hanem egy robot. Szidják is eleget, mennyire nem megbízható. Ráadásul a fordítások sem vmi tökéletesek (bár lehet csak rosszul emlékezett a cikkíró, pl nem nekünk javasolja hogy húzzunk el a padon ülő fickó hanem inkább magának mondja, hogy le kéne lépni), es az a cégnév fordítás is fájt.
  • N.E.O.!!!
    #37
    Jaj de szarul fogalmazok
  • N.E.O.!!!
    #36
    Legalább hamar megcsinálta, más játékokról cikk az sg-n, csak hetek múlva jelennek meg. És sok olyan játékról, ami nagyon ott van nem is készült egyetlen cikk sem(Far Cry, UT2004).
  • Árnyvadász
    #35
    Sajnos ez egy eléggé gyenge cikk a D3-ról... Kár, hogy nem vártak meg engem, de a D3 fórumban mindenképpen kifejtem a véleményemet a játékról és sokkal részletesebben, mint ahogy itt le van írva. Nagyon mű a megfogalmazás, és nem sok tapasztalat érződik a szerzőben, hogy hogyan is kellene úgy megírni egy játékcikket, ahogy azt meg kell.
  • spR
    #34
    Bazz. Tanulj meg értelemesen fogalmazni, aztán Doom-ozz.
  • Herkulles
    #33
    Van jó néhány balgaság a cikkben, de ne kritizáljuk... merészség volt d3-as cikket írni, előbb mélyebben kellet volna tanulmányozni a szóban forgó tárgy részleteit. :D