20113
  • kissssss
    #20033
    couldn't load dll file engine.dll ez mi ez? :-DDD igen directx fent van természetesen.

    gold editiont használok és a kieg fut rendesen.

    win 8.1 64
    Utoljára szerkesztette: kissssss, 2014.12.18. 22:50:22
  • Zozo0122 #20032
    Sziasztok! 1.75 patchel megoldható a magyarítás valahogy? Köszi!
  • Nirz
    #20031
    nekem nem volt semmi problámám az 1.75 ös community patchel soha egy mentési bug vagy akármilyen.
    A játék 100% bugmentes volt.
    Ellenben az 1.6 os előtt volt jellemző a mentési bug
    1.70 es után pedig teljesen eltűnt
    Az 1.75 ösel semmilyen játékbéli problémának nem kellene lennie
  • Arnold12
    #20030
    Mivel 2 éve a mentéseim elvesztek (mindet corrupt file-ként ismerte fel) nem volt kedvem ujrakezdeni, mután beleöltem 30-40 órát. Ezuttal a legutolsó community patch-el kezdtem neki (állitólag ez megoldás többek között az előbb emlitett problémára). 5 nap alatt sikerült szinte az összes város küldetéseit befejezni, márcsak a havas részek maradtak. Ma be akarom tölteni a legutolsó mentésem, és láss csodát: az elején vagyok Ardeában, minden nullázódva, az összes tárgyam eltűnt, egy küldetés sincs. Annyi a külömbség, hogy ha uj jűtékot töltök, akkor Ardeában egy harc közepén találom magam, evvel a mentéssel meg ugyanott, csak nincs harc. Az orkok ott sétálnak a városban....
    Kiakasztó.
    Ja megjegyzem még, hogy se az utolsó quick savet, sem az előző mentéseimet nem ismeri fel, minden alkalommal ugyanide kerülök. Csinálhatnának egy Remastered editiont, mert a játék maga kiváló, személy szerint a kedvenc RPG-m, de még evvel a community patchel sem tudták helyrehozni a hibákat, amelyek közül a legnagyobb probléma a mentés. De van itt még olyan is, hogy . a szörnyek, kisérők átmennek a falon a barlangokban, vagy Pawil Sildenben belemegy a dombba és eltűnik,ezzel lehetetlen teljesiteni a questet. De északon az egyik ősi helyen is az egyik főellenség eltűnik a mennyezetben, Sildenben a 4 rabszolga egyfolytában elvesznek mögöttem, mert beleakadnak mindenbe, és nem tudnak kijönni, elég, ha egy fa van előttük.
    Valakinek volt hasonló problémája az utolsó community patchel?
  • Was
    #20029
    Kai Rosenkranz kickstarter
  • W B
    #20028
    Én úgy négyszer vittem ki a G3-at. Megtanultam pár varázslatot még pluszba, de egy kezemen megszámolható, hogy hányszor használtam őket.
    A jégdárda - jégbe fagyaszás - mit megéri G3-ban megtanulni. Sebez rendesen, és ha nem öli meg az ellent, akkor befagyasztja, mi azért hasznos dolog.
  • Zóanagyvarázsló
    #20027
    Bloodfly alapban átrepül a pályán eleve királyság volt. Szerintem a Risennel az volt a baj, hogy a kristálymágiák miatt a támadóvarázslatok vissza lettek véve (emiatt féloldalas lett a rendszer), néhány rúna pedig túl későn volt megszerezhető. Ettől eltekintve én értékeltem a sok "civil" varázslatot (levitálni is mindig móka), és használtam is őket. A zárnyitást meg sem tanultam mágussal, ha egyszer ott a varázslat.

    A G3-at hagyjuk, 60 óra játék után feladtam (bár a lemezemet, már 2 perc után megdarálta félig, alig tudtam kikapni: fasza volt a DRM!), akkor jött ki az 1.7, amelybe a mentett állásokat sem tudtam átvinni, az új VGA-mon meg rosszabbul - értsd: játszhatatlanul - futott, mint a régi nudlin. Addig én is kb. csak tűzlabdát használtam. Szóval eszem ágában sincs védeni. Egyszer még adok neki egy esélyt.
  • W B
    #20026
    G1 és G2-ben volt értelme jó pár varázslatnak. Igaz ezek jó része azért, mert mágia körökhöz voltak kötve és folyamatosan lehetett egyre tápabbakat szerezni. Ám is így is volt, hogy a mannánk miatt nem tűzlabdát, hanem tűznyilat használtunk, mert úgy jött ki jobban. Vagy tűzvihar helyet tűzlabdát, mert az nem terjed tovább és így nem sebzi a baráti NPC-ket.
    Még az állattá való átváltozásnak is volt értelme. G1-ben egy helyen kellet, magyarosítással pedig egy bug miatt kellet. G2-ben kezdő játékosnak volt jó, hogy bejusson a várba.

    G3-ban én összesen a tűzeső és meteor varázslatokat használtam város felszabadításnál. Tűzlabda inkább fejlődés közben ha valami tápabb kellet.

    Risen egy mágia rendszere meg... olyan. a Kettőé meg... igyunk rumot.
  • Zóanagyvarázsló
    #20025
    Melyik valós idejű RPG-ben van gazdag és jól működő mágiarendszer? Nehezen tudnék sajnos jobbat mondani. A Demon's Souls (ezt RPG-nek azért nem szívesen nevezném) után kifejezetten azt éreztem, hogy nem kellett volna lehetővé tenniük a mágiahasználó karaktert, mert nem sikerült sem kiegyensúlyozniuk, sem élvezhetővé tenniük.

    Én személy szerint a Gothicokban és a Risenben is élveztem a beavatás folyamatát, és azért sok varázslatot találtam használhatónak. Persze mind nem kell, de rengeteg játékot tudnék felsorolni különböző stílusokban, melyekben egy csomó lehetőség az, ami lehetőség, és nem kényszer. Az egy más kérdés, hogy a G3 alapból beteges, illetve a NotR-ban elég vicces a kihívás görbéje mágussal.
  • Molnibalage
    #20024
    A PB összes játékában vicc a mágiarendszer... A G3-ban pl. az alap tűzvarázslaton és fagyasztáson kiívül gyakorlatialg semmit sem kellett megtanulni...
  • Nirz
    #20023
    Nekem pont bejött a Risen 2 de a Risen 1 nagyon nem.
    Dióhéjban Risen 1:
    - A grafika borzalmasan gyenge volt illetve túlzásba vitték a sötétet olyan érzésem volt mintha egy updatelt gothic 1-el nyomnám
    -A közel harc nagyon gothic 3-szerű lett,számomra nevetséges hogy állatok-lények támadását shilddel blokkolni lehetett,illetve az egész harcrendszer bizonyos lény pofonegyszerű támádási pattern kiismerésére épült,statok itt sem számítottak sokat max tovább tartott megölni vmit low szinten.
    -Mágia és ijászat elég gyengére sikeredett egyszóval az egész harcrendszer felejthető volt(nem mondom hogy később nem vált erőssé mágus vagy ijász féle karakter de elején rendkivül frusztráló ami ugye közelharccal nem volt meg)
    -A 3-4 fejezet csak a fő küldetésre koncentrált semmi mellékküldetés vagy akármi csak az eszetlen dungeon hentelés
    -Story,párbeszédek összeségében elég gyengére sikeredtek(a már emlitett 3tól fejezettől pedig párbeszédek teljesen megszűntek)
    -Boss harc végén mintha Zelda játékból ollózták volna ki nem is szólva hogy arcon köpésse volt a karakternak amit fejlesztett ember mágus vagy ijász nem számít csak az adott fejszével sebezheted meg.

    Sorolhatná napestig az ember a hibákat de nincs értelme a Risen 1 hangulatban harcban történetben is gyenge volt az embernek végig olyan érzése volt hogy ezt már látta valahol sokkal jobb és szebb formában a maga idejében.
    Ezzel szemben a Risen 2 igazi felüdülés volt
  • kissssss
    #20022
    először azt hittem topikot tévesztettél de már értem a lényeget :)
  • W B
    #20021
    Szerintetek is elmehetnek a píííííítsába?
  • kissssss
    #20020
  • Zóanagyvarázsló
    #20019
    Ellenben a humanoidok annyira kiismerhetőek voltak, hogy hardon se volt kihívás. Egy plusz tényezőként belépő stamina már sokat jelenthetett volna, mondhatni a jó harcrendszer alapja. Na meg az is zavaró volt,a mikor az ellenség időnként libasorban állt, úgy küzdött meg velünk, de ez persze már az AI hibája volt.
  • Molnibalage
    #20018
    A Risen I harcrendszere az egyik legjobb, amit valaha láttam. Ha koncentráltam, akkor le tudtam verni 4-5 brutál gyíkot úgy, hogy jó, ha egyszer ütöttek meg. Ha meg bénáztam, akkor simán levertek. Szinte semmire sem emlékszem a Risenből, de erre igen.
  • Molnibalage
    #20017
    Sg fórummotor hiba.
  • Molnibalage
    #20016
    Még mindig nem kezdtem el végigjátszani... :)
  • Molnibalage
    #20015
  • Zóanagyvarázsló
    #20014
    Számadatoktól nem lesz sem élvezetes, sem mély, sem reális a Risen harcrendszere. Az utóbbi kettőt nem is várom el feltétlen. Egyébként rossz sem volt, de nem a harcért játszottam vele, na. A G1-2-é a maga idejében rendben volt, nem is nagyon létezett jobb alternatíva (ami jobb volt ebben, az direkt erre gyúró gyakós játék volt, lásd a Severance: Blade of Darknesst - ami igazán jó volt, de nem hoznám át Gothicba, Risenbe a rendszerét), ma már nyilván az is kevés lenne.

    A Demon's Souls/Dark Souls alapvetően egyszerű, de nagyszerű - és persze nem hibátlan - rendszere viszont tényleg kiált egy Gothic-szerű RPG-ért (sajnos ennek hiányában azok nem is nekem valók), ahogy a Gothic/Risen is egy afféle harcrendszerért.
  • kissssss
    #20013


    jahhjj

    oké felőlem rendben szíved joga, csak aztán ne érjen csalódásképpen ha bejelentik...

    hháátt még csúszik a játék megjelenése fél évet, hát nem tudtunk ilyen olyan dolgokat időre berakni így csak féljátékot kaptok, hát mégis csak bele tudnánk rakni a kimaradt dolgokat de már csak 25 dolláros dlc formájában, hát a drm tényleg állandóan csak cumiztatja azokat akik megvették a játékunkat, hát sajnos annyira sok hiba van a játékban hogy úgy konkrétan játszhatatlan a program, hát nincs pénzünk összetakarítani magunk után a saját szarunkat javítsátok ti ki a hibákat.
  • Was
    #20012
    Az első Risen-t én nagyon szerettem, szerintem a harc is jó volt benne, csak amiért már mérges voltam, hogy ezzel indult meg a konzolok felé nyitás, amivel még nem biztos, hogy rosszat kéne jelentsen, de hát nekik nem sikerült ez.
  • Was
    #20011
    Ha nem haragszol, azért én reménykedek, főleg, hogy nekem a "nagy kedvenc játékfejlesztőm" mondja :) . Egyébként még mindig bíztatóbb, hogy azt mondják ez a játék "sokkal sötétebb" lesz meg "visszanyúlunk a gyökerekhez, mintha eleve olyannal jönnének, hogy ez most egy színes, mókás kaland lesz.
  • MightyKopiati
    #20010
    Most kezdtem el a Witcher első részét (életemben először) és hát régi Gothic-os emlékeim előtörtek:) Szóval tudnék értékelni egy "reboot"-ot a szériának:)
  • W B
    #20009
    Skyrimmal játszottam, G1 harcrendszerében több a lehetőség.
  • totya4
    #20008
    Risen2 aranyos volt, szép volt. Kár hogy a harcban néhány tanulható dolog használhatatlan volt, olyan gyors reflex kellett volna hozzá.

    Amúgy mindenki a harcrendszeren vinnyog folyton hogy még a Risen1-é is szar (10 féle támadási móddal), és a G1/G2-é milyen volt? Támadsz/védekezel ennyi...
  • Zóanagyvarázsló
    #20007
    Már a Risennél is ezt mondták, és a G3 után végül is erről is volt szó. A Risen 2-vel még nem játszottam, így nem tudom, hogy az mennyiben indokol bármihez is visszatérést.
  • kissssss
    #20006
    jahh vissza a gyökerekhez... hogy én ezt hányszor hallottam már, még ha a nagy kedvenc játékfejlesztőim mondanák ezt akkor is csak legyintenék egyet annyira nincsen már semmiféle súlya az efféle dumáknak.
  • Katalizátor
    #20005
    Feljött a topik a 3. helyre???????????????

    Mi a fene? Nem egy mai.
  • Was
    #20004
    Hát én is remélem, hogy az a nem is olyan régi elszólása a Dluxe media nevű cégnek a Risen 3: Blazing Oceans -ról csak egy "kacsa" volt.
  • W B
    #20003
    Pedig még mindig tervezem, hogy veszek pár üveg rumot és leülök rumozva Risen 2-t csapatni.
  • Szaruman
    #20002
    Remélem, h vmi gothic lesz, nem a risennel (sztem) elbaszott vonalat folytatják tovább. A R2 számomra minden téren csalódás volt (szar volt a közel és távoli harc, tbh nekem a hangulat sem jött át igazán, 1 végigjátszást bírtam ki, emiatt pl a mágiát ki sem próbáltam).
  • grebber
    #20001
    Egy G1-G2 egy az egybe remeake-nek jobban örülnék mai grafikával megspékelve!
  • Was
    #20000
    Vissza a gyökerekhez, ez már jól hangzik.

    Aztán jövőre kiderül, hogy ez melyik "franchise"-ot jelenti
  • Was
    #19999
    Ja az olyan pirate light :)
  • Was
    #19998
    Ha én fejlesztő lennék pofátlanul lenyúlnám a Dark Souls harcrendszerét és rittyentenék mellé egy jó nagy világot, mint a Gothic.
  • grebber
    #19997
    Pont ezt mondtam ,hogy kell a hajózás mert a kalózos téma hajózás nélkül kőkemény szánalom.
    Minimum egy AC3 szintű hajós témát beleraknak szebb kivitelben aztán kész.
    Remélem ez az új cucc már minimum alpha stádiumban van és nem csak most keresik a népet hozzá.
  • Was
    #19996
    Hát arra várhatsz! . Szerintem ez a kalózos vonal nem igazán jött be. Inkább csak mint hangulati elemek voltak, nem pedig igazi kalózos rpg.
  • grebber
    #19995
    Egy Ris3n-t várok sokkal szebb ,több ,nagyobb , vízi hajós kalandozásokra jobban rágyúrva!
    De felölem Gothic is lehet :D
  • Was
    #19994
    Valami készülődik, remélem hamarosan csordogálnak majd az infók:
    new RPG
    A Gothic szériához szerintem még nem térnek vissza, a Risen 2-vel nem sikerült nagyot mutatniuk, bár a Risen 1 még jó volt.
    Nagyon valószínűnek tartom egy cyberpunk, sci-fi rpg létrejöttét, régebben mintha említettek is volna egy ilyen lehetőséget.