20113
  • MooneyR
    #19953
    Igen, most próbáltam én is, engine.dll hibát dob. De CP 1.75-el már indul. Feltettem a QP-t simán rá és megy is. A CM-el pedig Milten feje volt zöld, a többi textura simmelt : )szöveg is van, angol. Lehet installnál többmindent bejelölni..
  • Molnibalage
    #19952
    Hát ez durva. A sima Gothic 3 el sem indul Win7-tel...?
  • Molnibalage
    #19951
    Remélem, hogy a visszalépés CP1.74-re, és a CM2.2 megoldja a problémát. A bibi az, hogy a 1.74 + QP önmagában már becsődölt nálam, semmilyen szöveg nem látszott nálam. Pedig az installer után most már tényleg kíváncsi vagyok, hogy mi van a modban. Ardeában pl. a khorinis-i zene szólt. :)
  • Szaruman
    #19950
    Én még onnan szedtem le. Hogy 1.74et vagy 1.75öt használtam, azt most nem tudom megmondani :(
  • Molnibalage
    #19949
    Innen is leszedtem, ezt kicsomagolta rendesen, de az install során ez is sípolt.

    Szaru ezt linkelte.

    Eszerint a QP jó az 1.74-hez és a CM nem a legfrissebb, de az is jó. Ezzel fogok majd próbálkozni.
  • MooneyR
    #19948
    Nekem innenvan és sima winrar-ral hiba nélkül kitömöríti.
  • Molnibalage
    #19947
    Minden tökéletesen fut, cask a G3 egyik install patche nem. Biztos az én rendszerem a hulladék...

    Az SSD vinyó, amiről fut a G3 azon van az operendszer és semmi baj nincs vele. A vinyó alig fél éves, jogtiszta, 3 hónapos Win7-em van.

    Az 1.74 patch felmegy és hibamentesen fut. Az 1.75.14-gyel van valami kurva nagy gebasz. 4 tárhelyről és torrenttel is leszedtem. Amikor hibamentesen csomagol ki a 7zip, az install során akkor is sípol.

    A 7zip olyan jó szoftver, hogy csomó olyan CRC hibás zip-ből is szedett már ki pl. filmet és telepítőt is, amivel a Winzip és Winrar semmit sem tudtott kezdeni. Kiírta a 7zip is, hogy hibás a fájl, oszt mégis hiba nélkül működött a kicsomagolt állomány. Most a hibamentesen kitömörített vagy 1:1-ben leszedett exe sem futott le jó, 5 külöböző forrásból sem.

    A rendszer nincs túlhajtva, ezen felül nem is meleg a gépem, 45 foknál semmi sem melegebb még 31 fokos szobahőnél sem...

    So? Mitől is hulladék a rendszerem...? Mit és hogyan teszteljek a rendszeren...? Mert eddig a nesze semmit, fogd meg jól tanáccsal szolgáltál. :(

    1.74-re megpróbáltam feltenni a külön a QP-t, de minden szöveg eltűnt, a játékben és a menürendszerben is. A CM + 1.74-nél meg elszáll az egész. Lehet hogy régebbi CM + QP-t kellene keresnem...?
  • totya4
    #19946
    Telesírod lassan az egész oldalt, pedig teljesen nyilvánvaló hogy a PC rendszered egy hulladék, pontosan ezt jelzi az hogy nem képes egy tömörítvényt hibamentesen kicsomagolni. Megsérülhetett a fájl letöltéskor, a hibát okozhatja még a rossz vinyó, inkompatibilis/hibás ram, eszetlenül túlhajtott rendszer stb. Első körben le kéne tesztelni a rendszered és a hibát megszüntetni. Ezután lehetne egyáltalán elkezdeni telepíteni bármit is, kezdve az oprendszerrel.
  • Molnibalage
    #19945
    Kész. Feladom. 5 (!!) helyről és úton szedtem le eddig az CP 1.75.14-et. Vagy már a kicsomagoláskor szar volt, de az install alatt mindig legalább egy korrupt hibaüzenet jött. Skip után megy tovább a telepítés, de kételem, hogy a program így működnek...

    Szaruman, te mit használtál? Komolyan érdekelne...
  • Molnibalage
    #19944
    Felment, de finoman szólva nem működik jó. Ezt látom. Rossz színek, villódzó textúrák... :(





  • Molnibalage
    #19943
    Na, csak fel ismerte manuális módon, de ebben is korrup fájl van, amikor kicsomagolni sem kellett. Eszamfaszom megáll most már...
  • Molnibalage
    #19942
    Gothic_3_EE_Patch_v1.75.14_Int_Full.exe

    Ezt szedtem le, ez meg nem találja a G3-at. Fasza...
  • Molnibalage
    #19941
    Az CP1.75-ös telepítőt meg leszedtem, de install közben nyivákol, hogy corrupted fájlokkal van tele. A 7zip kis hibaüzenettel, de ki tudta tömöríteni a leszedett fájlt.
  • Molnibalage
    #19940
    Egyáltalán az angol nyelvűséghez milyen install kell? A német telepítő tartalmazza az angol szöveget is?
  • Molnibalage
    #19939
    A CM2.6 is jó a Quest packhez? Melyik előfeltétele a másiknak? A QP a CM-nek vagy fordítva?
  • Szaruman
    #19938
    Kb 1 éve toltam a modokkal, szólva nem emlékszem pontosan a részleteire. Pár új quest, új cuccok, meg rengeteg apróság (pl statkövetelmény a páncéloknak).
    Sztem érdemes fölrakni.
  • Molnibalage
    #19937
    Végigtoltad ezzel? Én úgy látom, hogy nem túl sokat ad hozzá egyik sem. Nem lesz sokkal belakottabb a térkép és néhány új fegyvertől és páncéltól sem esek hasra.
  • W B
    #19936
    Mely patcheket kell feltenni hivatalos/és nem hivatalosak közül, úgy hogy ne buggoljon be a játék? Most akarom újra tenni, mivel pl. a "ű" betűt nem jelenítette meg a játék valami hiba miatt.
  • Molnibalage
    #19935
    Meglevő szereplőkkel vagy kicsit belakottabbá teszi a G3-at? Ok, hogy háború után járunk, de a G3 vadonja kicsit nagy és totál üres. Ardea és a fővár között semmi nincs egy vadászt leszámítva. Ardeától és Cape Dun-tól Montera elég messze van és Montera és az összes többi terület között szinte sincs semmi. Sehol egy leromobolt falu, sehol kisebb törzsek, stb.

    A táj mai szemmel is szép nekem és jókat lehet "túrázni", de kicsit monoton is néha. A térképen az "elveszett világ" jellegű helyek tetszenek. Némelyik egészen közel van. Az egyik Sildennél, a folyó mentén végigcaplatva asszem két trollba ütközöl, aztán lesz ott még más is és a végén lesz egy kőkör sok ritka növénnyel és néhány értékes láda/cuccal. A másik ilyen távoli hely fent van Gelderntől északra, trollokon és T-rex (?)-eken túl egy hegytetőn, ahol torollok, árnyékfutók és farkasok vannak, ahol a darck scepter van. Megvan a sajátos hangulatuk. Az ilyenekből kellene több, és kicsit sűrűbb térkép. A GII kiegje is kicsit "belkaottabbá" tette a térképet. A Risen 2-re leszek kíváncsi, még mindg nem volt időm játszani vele.
  • Beren
    #19934
    Hohó, ez jól hangzik, bár ezek a magánjelleggel fejlesztett prodzsektek ritkán jutnak el addig, hogy ki is adják őket. Persze vannak üdítő kivételek, de ritka... Azért persze hajrá! (:o)
  • Szaruman
    #19933
    http://page.g3csp.bplaced.de/?lang=en
  • Beren
    #19932
    CSP?...
  • Molnibalage
    #19931
    Lehet. Nekem kb. 2 éve volt fent utoljára és nem számítottam rá, hogy valaha felmegy a CSP előtt, ami jelen állás szeritn a soha nem lesz kész katagória, de még ha igen, akkor sem lesz angol...
  • Beren
    #19930
    Nem lehet, hogy ezt az opciót valamelyik community patch teszi a helyére?
  • Molnibalage
    #19929
    Megnézem, de asszem anno az volt valakinek a problémája, hogy ott biza nem volt ez az opció és csak neki feltöltötte valaki az angol szövegfájlt.
  • Beren
    #19928
    Nem túl logikus, de a hangbeállítások között lehet nyelvet váltani.
  • Molnibalage
    #19927
    Nekem jó a mindenhol angol szöveg, csak éppen hogyan váltok át...?
  • Beren
    #19926
    Simán felmegy a magyarra, a gond az, amit már leírtam: az eredeti G3 questekhez megjelenik a magyar felirat, az új questekhez meg semmi, csak üres sorok, azokra lehet kattintgatni, a questlist is tele van üres sorokkal (tehát megkapod a questeket, csak nem tudod, hogy mit), illetve van egy adag új cucc, felszerelés, azoknak a nevei is hiányoznak. Ha átváltod a nyelvet angolra, akkor viszont minden megvan, ki lehet silabizálni, hogy melyik quest mit takar, de nem éppen felhasználóbarát minden párbeszédnél átállítani a nyelvet, aztán meg vissza...

    Egyébként jópofa új tartalmak vannak benne, én nemrégen kezdtem, de már több új questem van a listába, mint eredeti G3-as...
  • Szaruman
    #19925
    Inkább questek vannak benne. Kézikönyvben asszem benne van a lista az extra tartalomról, mondjuk németül.
    Nekem steames g3 van, szóval fingom sincs, h a magyarra hogy megy föl. Angol verzióval semmi gond nem volt (max annyi, h az új questeknél nincs hang/beszéd, de ez érthető. németből asszem van beszédes verzió is).
  • Molnibalage
    #19924
    Történet szemponjából is vagy csak csilivili? Nekem is sajnos magyar G3-om van. Hogyan használhatnám ezeket? Kell angol szövegfájl hozzá?
  • Szaruman
    #19923
    Sok.
  • Molnibalage
    #19922
    Mennyi plusz tartalom van ezekben?
  • Beren
    #19921
    No igen, de a cél az volt, hogy kipróbáljam ezeket is - az jó dolog, ha nem egészen ugyanazt a játékot tolom végig újra és újra, hanem többet, mert a két mod (illetve igazából csak az egyik) pakol bele mindenféle mellékküldetéseket...
  • totya4
    #19920
    Egyszerű, ne rakd fel Questpack-ot, a Content Modot, és minden magyar lesz.
  • Beren
    #19919
    Üdv mindenkinek!

    Egy kis segítségre volna szükségem, hátha valaki már megoldotta ezt a problémát.

    Egy-két év kihagyás után újra elővettem a Gothic 3-at és ha már lúd, legyen kövér alapon - lekaptam a legfrissebb Questpack-ot, a Content Modot, no és persze a legutolsó Community Patch-et. Mindent fel is pakolt szépen, el is indult, egy problémám van: magyarul játszanék, de így a Content Mod + Questpack dolgai nem jelennek meg. Azok a küldetések, amelyek ezekben szerepelnek, üres sorok - a párbeszédekben üres sorokra kell kattintani, a küldetések között szintén üres sorok láthatók. Ha angolra állítom a játékot, akkor minden megjelenik, de amennyire angolul tudok, úgy erősen kínszenvedés a dolog.

    Meg lehet azt oldani, hogy az alap nyelv magyar legyen, ami pedig nincs lefordítva, az angolul? Ezt a keveset még csak-csak megérteném, de az egészet angolul tolni nem nekem való...

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    Beren
  • derboy
    #19918
    Sziasztok
    Kellene egy kis segítség.
    Montera vagyok.De elrontottam a Bradley féle küldetés.Nem vállaltam el
    a (Munkaváltás a rabszolgatáborban küldetést.)azaz nem tudom megszerezni Osko-tól a tűzkehely-et.
    hogyan tudom megszerezni a kehelyt?
    ha a lázadókkal leszek és felszabadítom a várost akkor megkapom tőle?
    vagy buktam az egészet?
    nincsen valami cheat ami odaadja a kehelyt?

  • Panzeradler #19917
    Ohh, én meg azt hittem a patchhez kellenének a fájlok, amik a magyar verzióba vannak, köszönöm a segítséget.
  • Tehasut
    #19916
    A Steames Gothic 3-ban nincs alapból magyar nyelv, de ha átírod a ge3.ini-ben a [Languages]Subtitle.Entry_0=English és [Language]Tex=English sorokat Hungarian-ra és felrakod a community patchet (1.75.14 verziójú a legfrissebb), akkor magyar lesz a játék.
    A Steames Forsaken Gods-nál pedig elég csak átírni az ini-ben a fenti sorokat, mert az alapból tartalmazza a magyar nyelvet. Egyedül az intro és az outro nem lesz magyar feliratos.
  • grebber
    #19915
    Elvileg ha felrakod az enhanced patchet ami ajánlott is abban van magyar nyelv.
  • Szaruman
    #19914
    Gondolom le kell tölteni vhonnan a nyelvi fileokat (ha lehet legaláisan). Egyébként most egész héten 2.5 euro a gothic3 (meg a 2 és az 1 is).