20113
  • Panzeradler #19913
    Steames Gothic3ban nincsenek benne a magyar nyelvi fájlok? Átírtam inibe(mivel steamnél nem választható a magyar nyelv), és most nincsenek semmilyen betűk a menüben. Esetleg nem tudjátok, hogyan tudnám magyarrá varázsolni?
  • ToMM23
    #19912
    Nekem egy HD 6770 1GB os vga van, ami azért nem régi. A 4 giga ram az stimmel meg a PhenomII X2-es proci is ami 3.2ghz-en fut /mag. Szóval majdnem azonos a gépünk. Na ssd-m az nincs, nem megfizethető Nekem sajna :( Amugy megnéztük ismerös I7-esén.. Hát nemsokkal volt jobb :D
  • steweee
    #19911
    már nem tudom hogy mit szerkesztettem az iniben korábban, de a végső EE fanpachban már sok beállítás nincs is benne szándékosan, kijavították az alapjáték hibáit. nekem 4 éves gépem van, 7750 x2 phenom 4 giga ram, hd 7770 vidkari, na ez utóbbi viszonylag új, de csak 1 giga memóriával.

    sajna nem írta senki egyetlen vidkaris topicban sem , hogy a 2 giga pár játéknál kifejezettel előnyös. itt is, de a rage-nél szuper lett volna. SSD szintén előny, nincs töltési lag, de az én gépemen is kifogástalanul fut. ha nálad nagyon akad, akkor ott más gond van , nem a hardver a hibás mert az enyém is bírja, még a régi vidkarival is ment szépen - hd 4830
  • totya4
    #19910
    Ez ilyen. Közepes grafikával is "lagol". Én azért megnézném egy 4-5ghz-re rángatott core i5/7-el meg egy SSD-vel hogy mit produkálna...
  • ToMM23
    #19909
    Sziasztok! Nem tudom kinek,hogy fut de Nekem pl max grafikán ugy akadozik és laggol mintha csak a Crysis legujabb részét akarnám játszani.. A gépem meg nemlehet ennyire ócska hozzá.. :S Nincsen valami megoldás rá,hogy elviselhetön futtatható legyen ? Orig game rárakva a Gothic_3_EE_Patch_v1.75.14_Int_Full, és magyarositás van rajta. Nagyon bosszantó,hogy 60fpsröl hirtelen leesik 4re.. Pár óra játék után meg valami memória hiba jött elő. Amiről olvastam is valahol ,hogy azért van mert elcseszték.
  • rosti
    #19908
    Ércrögöt bányákban-barlangokban szerezhetsz,de kell nálad leni 1 csákánynak.odamész a telérhez és klik már csákányozza is ki.Largo bányájában is bányászhatsz ércet.Érdemes kitanulni a kovácsrol a bányászatot meret akkor dupla annyi rögöt lehet szerezni és nordmarban kb 150 ércre lessz szükszéged.A nyolc ládát Largobol indulva Ben-sala felé az úton balra lesz 1 nanyobb emelkedő ott a barlang a 8ládával. ha az úton találkozol ogréval már le is fordulhatsz balra.onnon már látvod kellene a hegyen a barlang bejáratát ,messziről előszőr csak egy barna follt a hegyoldalon.
    A hajkotervért nordmr-ba kell levadászni 5 farkast és ezeket az irhákat kell neki elvinni.ha mégse áll veled szoba vásárolj vagy ládákbol használj felejtés varázslatot rálőni.Ber-Erai faluban a hátsuo sátornál az üstnél álló ficko is ezt a Mocsárifű rakományt kérte lehet elkérte tőled.
  • rosti
    #19907
    Ha CapDun-bol átúszol a legelső szigetre lesz ott 1 romos viskó abban találhatsz 1-et.
  • MooneyR
    #19906
    Van egy bánya Okara és Silden között, Randall is található meg akivel kipucolod a helyet, aztán elzavarod Okarába...

    A háttérben Silden..

    Bánya, itt van mindenféle érc..
  • akyyy
    #19905
    hol szerezhetek ércrög ?
  • akyyy
    #19904
    de a tervrajzot nem adta oda egyáltalán, pedig megcsináltam amit kért. iletve a füvet is, bár lehet eladtam valakinek, de már nemtudom kinek :)
  • W B
    #19903
    Nem bug. Leölted őket, ezért nem tudják oda adni.
    Gothic 1-2ben leölt NPC-nél ott volt a tárgy, a 3ban már nem így van.
  • akyyy
    #19902
    ha volt mentésem hála égnek, de ujabb hiba, bár erről nem én tehetek.

    mocsári füvet kéne szerezni, lago félét, de ott kiyirtam mindenkit (:D), de elvileg kaptam az ottani fönöktől. elvileg, közbe meg semmi ilyesmi nincs nálam, és igy oda se tudom adni. akkor honnan tudnék szerezni?
    (egyébként ugyanott azt a hajótervet se kaptam meg, elég nagy fasságos bug)
  • W B
    #19901
    Nincs. Feltárások kipucolása nem az orkoknál, hanem a fejvadászoknál jelent gondot.
  • akyyy
    #19900
    de nincs á valami megoldás mégis? anmézia varázslat, vagy fene tudja:S
  • akyyy
    #19899
    bajban vagyok talán van mentésem talán nincs, de hátha létezik még megoldás:


    be akartam jutni ishtarba, de kellet oda 75ös népszerüség a fejvadászok közt (71-en áltam). mivel volt olyamsi küldetés Mora Sulban, hogy öljem meg az összes vizmgust, ezért elindultam elvállani azt (mert nem akartam elválalni ezért nem is beszéltem az ottani góréval).

    a baj az hogy 2 várost felszabaditottam (rögtön az elsőt, meg Legót).
    valszeg ez még nem is lett volna baj, mert akkor nem is tudnék arrol a vizmágusos küldetésről, de nemrég megöltem az orkokat a templomnál, mert utálom őket, ezt is felszabaditásnak vette, és azóta morog rám minden nagyfejes ha a közelükbe megyek, és rámtámadnak.

    (van egy másik templom is, ahol lester van, ott is elvileg "felszabaditottam", az orkoktól, ha az is bekavart, én eldobom az agyam :) )
  • akyyy
    #19898
    a sivatagban abban a városban ahol zombik voltak, van eg olyan küldetés, hogy
    Looted goods.
    (Elrabolt áruk.)

    elvileg van valahol 8 láda. sehol nem találok egyet se, végigjátszást is olvastam egyik balrát ir másik jobbrát, meg északnk, ha meg felmegyek a domb teteére, ott már a következő "város" van, valami nagy bazilika féle.


    hol van ez a nyolc láda????
  • akyyy
    #19897
    nem lehet tőle elvenni? ugyse az orkokkal vagyok, vagy valami varázslattal összeugrasztanám valakivel? majd kiprobálom.
  • steweee
    #19896
    rábasztál. de azért túlélhető a dolog anélkül is...

    a számszeríjba más vessző kell mint a nyilba...
  • akyyy
    #19895
    és ha már visszaadtam neki?:(((
  • Molnibalage
    #19894
    Soha nem fog ez megjelenni...
  • Molnibalage
    #19893
    A legjobb kétkezes az, amit a sildeni ork őr kér, hogy találj meg. Ne add vissza neki. Az egyik halászkunyhóban van. A játék legerősebb fegyvere és ingyért van... Persze 400 körüli erő kell hozzá. XD
  • akyyy
    #19892
    kajak felbasz néha az egész, de inkább azért mert néha kilép:D


    amugy a király tényleg lovaggá tud ütni, vagy nem?

    illeve melyik a legjobb egykezes, vagy kétkezes fegyver?

    iletve van egy rahedli nyilvesszőm de a számszerijjam csak egyfélét hajlandó kilőni.
  • Szaruman
    #19891
    Igen (ha csak nem tartalmaz magyar fordítást a mod, de azt kötve hiszem).
  • W B
    #19890
    Ha magyar verzióhoz pakolom fel, akkor magyar szöveg marad, de az új tartalmak szövege már német/angol lesz?
  • steweee
    #19889
    na még jó hogy belinkeltétek. én ugyan feltettem a telepítési sorrendben, ezt követi az orkmod, de nekem semmi nem jelent meg a látott képekből.

    újra feltelepítem addig amíg ezt a látványt nem kapom....
  • Szaruman
    #19888
    igen
  • W B
    #19887
    Megéri feltenni?
  • steweee
    #19886
    ... " könnyebb érteni az "eredeti" angol virágneveket :) "

    - tudom

  • W B
    #19885
    Gothic esetében eredeti a német. Más kérdés, hogy mivel angolul többen beszélnek ezért a készítők leginkább angol neveket választottak.
  • steweee
    #19884
    ja, te ezen vacakolsz hogy 97% ? vmit lehet kihagytál, de nem mindegy? úgyis ki fogod őket irtani sztem...

    én direkt ezért játszom angolul, pedig az eredeti magyarosított goty verzió van meg, ritka játékok egyike amit meg is vettem. könnyebb érteni az "eredeti" angol virágneveket :)

    van sok helyszín ahol el lehet baszni dolgokat ha rosszul válaszolsz vmit. sőt monterában a fire chalicét is el lehet vhogy kúrni egy rossz válasszal, 1x sikerült évekkel ezelőtt, de akkor visszatöltöttem.

    tulajdonképpen a játékot nem tudod elrontani csak akkor (akkor se csak más lesz) ha az orkokat idő előtt ki akarod irtani. amúgy ez is a menj és kaszabolj elvre épül. viszont ha alternat AI val és nehéz fokozaton játszol, akkor kurvára nem mindegy mit csinálsz, mert olyan nehéz hogy le fognak gyakni ha eszetlenkedsz. de itt is csak arról van szó hogy menj és vágj le mindenkit az egész játékban.
  • akyyy
    #19883
    igy csináltam ahogy le van irva, de vörösdokknál akkor se megy fel a hirnév százra, csak 97-re, (mintha hiányozna egy küldi, de azt már nem tudom aktivlni, mindenkivel beszéltem, de már senki se ad semmit, csak kereskedni , edzeni meg kovácsolni lehet:S )
    jelenleg Faringba vagyok, de akkor ezt nem foglalom vissza, itt most ugy akadtam el, hogy 3 királyszárat kéne vinnem, de csak királygyomot találtam, az meg nemjó
  • steweee
    #19882
    és nekem is lenne kérdésem, az ami a múltkor is. régi gothicosoktól kérdezném, hogy mivel a játék elején gyorsan túl akarok szaladni, visszavettem easyre, még így is elég nehéz néhol. az XP-t volumenét nem találom az .ini-ben, pedig régebben ott volt emlékeim szerint. 50-200%-ig lehetett rangelni.

    ez az új community patch miatt nincs már benne ez a sor ? nem akarom feltenni az alapjátékot újra hogy ezt megnézzem, de kíváncsi vagyok erre...
  • steweee
    #19881
    nahát ez így azért nehéz lesz.... nem sok rpg-vel játszottál még, ugye ?

    elsőnek javaslom, hogy járd körbe a kezdeti falut, majd menj reddock-ba. csinálj meg miden küldit, aztán menj tovább cape dun-ba, majd monterába. derítsd fel azoknak is a környékét, és ha megcsinálod a városi küldiket, néha cselesen mindkét félnek dolgozva, akkor már elég erős karid lesz. aztán menj a lázadók táborába. ekkorra már olyan erős karid van, hogy eldöntöd mit szeretnél tenni.

    én is azt javaslom, hogy egyenlőre hagyd az orkokat, de jópofa ahogy monterába el lehet csalni egy csomót és titokban lemészárolod őket. állítólag a varázsló erős, de én mindig harcost nevelgettem.

    a quest pack és a content mod nem zavar rá a játékra sem a magyarításra, extra dolgokat tesz bele. úgy telepítsd ahogy a linkelt oldalon le van írva és tökéletes lesz minden. természetesen azok a szövegablakok angolul leszenek később a játékban, de nem akad össze

    javaslom az alternat AI bekapcsolását, és a balance NEM BEKAPCSOLÁSÁT. ez utóbbi azt hivatott szolgálni, hogy sokkal nehezebben lehessen fejlődni a játékban. de ez ki a francokat érdekel ? annyi a játék hogy életemben sose fogom még azokat se végigjátszani amiket szeretnék. ezt már 3x vettem elő, és látnio akarok benne mindent varázslóként is, de azt majd csak később fejlesztem. de ha elsőre játszod is jó lesz és teljes játékélményt fog nyújtani, ha harcos varázsló tolvajként is funkcionálsz a végére
  • akyyy
    #19880
    nah.. jó tudni... meg érdekes hogy vörösdokknál nem akar felmennni 100-ra a hirnév, pedig már elvileg mindent megcsináltam.

    meg a lázadókhoz akarok csatlakozni, de nálunk asszem 47 még a hirnevem, még páncélrt se tudok venni (pedig náluk még lovagit is lehet venni:D)
  • Molnibalage
    #19879
    Milyen beállításokkal játszol? Új MI/régi MI? Nehézség? AB/nem AB?

    Mert új MI mellett lehetetlen közepes nehézségi szinten a nagy hordák leverése. Igen, lehetetlen, még 75. szinten is...
  • W B
    #19878
    Felszabadításokat hagyd a játék végére. Mert ha jól emlékszem a harmadik felszabadított város után tudni fogják, hogy te vagy az, és esélyed se lesz a többi városban küldiket csinálni, mindenki rád fog rontani.
  • akyyy
    #19877
    na most meg le kell támadni elvileg monreat, de harmatgyenge vagyok. eladtam egy csom dolgot hogy vegye erősebb páncélrt, de mintha szarabb lett volna, a fegyverem sima hosszú kard 75-ös sebzéssel, de minden egyes ellen után kéne itóka, de itt meg vannak vagy 100-an. melyik a jobb fegyver?
  • totya4
    #19876
    Városokban szokott lenni, majd találsz... :)
  • akyyy
    #19875
    hol találhatok fegyverkötegeket? eleve az elején csak 4 volt, monera környékén vittem el egyet, de most még 3 kéne a 20-hoz, de egyszerüen sehol nincs:S
  • akyyy
    #19874
    2. Quest Pack

    3. Content Mod

    ezek mik? fel kell tenni? kompatiblis a magyaritással?