20113
  • Mr_no_NaMe
    #20073
    Igazából össze tudnék dobni egy pakkot, csak fogalmam sincs hová töltsem fel. Amúgy nem kell vele szenvedni, csak nem egyértelmű a telepítés...és egy rosszul értelmezett mondat miatt basztam az anyámat 7 órán keresztül egy problémán :D
  • steweee
    #20072
    ennek a komplett telepitett mappáját nem tudnád feltölteni vhová ? a játék érdekelne igy, de biztosan nem fogok szenvedni a telepitéssel....


    Mr_No_Name 20053 : köszönöm mindneki nevében a telepitési útmutatót, holnap sztem neki is vágok !
  • Mr_no_NaMe
    #20071
    Sikerült! Bocs a spamelésért:

    1. G2 gold változatát telepítsd egy tetszőleges helyre, lehetőleg ne oda ahol a windows van, a program filesba (tehát az alapvető helyre semmiképpen!
    2. töltsétek le a G2 The Retunring 2.0 0060-as változatát, start, majd telepítésnél angol zászló.
    3. telepítsétek a 2. menüpontban ajánlott fileokat (vcredist + dx + gothic starter + gothic starterfix) majd install a g2 mappába
    4. MINDENKÉPPEN pipáljátok be a 2. menüpontot az opcionális menüpontoknál az "Install russian version of the game"-t.
    5. Másoljátok be a system mappába + a data mappába a pseudo english patch fileokat, és kész is!

    HD / FullHD felbontást a gothic.ini fileban lehet állítani a főkönyvtárban!
  • Mr_no_NaMe
    #20070
    Nem tudom elindítani...egész álló nap ezzel szoptam. A létező összes windows updatet felraktam. Már eljutottam odáig, hogy főmenü, a returningot hozza be, de new game töltés felénél kidob valami hülye töltés hibaüzenettel.

    Bárkinek sikerült elindítania ezt? Ha igen kérem írja le hogy jött össze.
  • Mr_no_NaMe
    #20069
    Igazából egy ősrégi windózzal próbálkozom, most töltöm le a 260. patchet a winfos 8.1-hez...ha ez után sem jön össze, akkor tökönszúrom magam.
  • Mr_no_NaMe
    #20068
    Gyerekek én nem bírom megcsinálni...

    G2 gold telepít -> másol egy mappába -> gothic starter -> gothic fix -> gothic player kit -> returning 2.0 60.00 verzió telepít és nem működik mindenféle idióta hibákkal. Az mondjuk érdekes, hogy a 4 gigás telepítő konkrétan 10 másodpercig telepített...

    Akinek sikerült feltennie kérem ossza meg hogy jött össze!!
  • DonnieBrasco
    #20067
    Innen a cégtől nem láttam a videókat, de este otthon megnéztem.
    Hát, szerintem kihagyom. Ótvar ronda lett sajnos. Persze nyilván azért látom annak, mert a legutóbb megszoktam a DX11-es verziót, amitől kb. 10 évvel újabbnak látszik a játék.

    Szóval nekem már nem menne a régi baltával faragott, 16 bites textúrás felszínekkel végignyomni újra :(

    DB
  • Encore
    #20066
    Köszi, ha más nem marad a rádiós bill és egér.. :)
  • Mr_no_NaMe
    #20065
    hát nézd a videót...az a játékból lett kiszedve :D

    Amúgy ugyan ez. Évek óta nem vagyok képes végigvinni játékokat, de anno emlékszem az időkre, mikor 2004 tájékán idejártam a fórumra kérdezősködni a Gothic 2ről, hogy mit hova miért mikor...hogy lehet a kolostorba bekerülni, stb :D Mekkora királynak éreztem magam amikor bevettek a tanoncok közé :D OMFG :D

    A Gothic 1-et talán kétszer, a 2. részt kb háromszor vittem végig, és a játék feléig mindkét részt elvittem vagy hatszor :DD ááárrrhh...most végeztem a munkában, holnap ismét megyek reggel...de azután....aaarh :D

    Reggel még a kávé mellett felraktam a játékot + a modot, de nem indult el valami buzi dll hiba miatt. Ha lesz 1-2 órám végre akkor leülök, és áttanulmányozom ezeket a dolgokat.

    Ha valaki addig feltelepíti, és elindítja akkor írjon róla pár sort, mindenki örülne neki szerintem, az eddigi kommentekből ítélve :D
    Utoljára szerkesztette: Mr_no_NaMe, 2016.07.07. 00:07:28
  • kissssss
    #20064
    én a harmadik részel vagyok így... valami mindig közbe jön ha épp G3-at akarom végigjátszani, win halál, vírus, merevlemez csere, stb... már hozzá se merek nyúlni a játékhoz valami fekete mágia van rajta...
  • DonnieBrasco
    #20063
    Na neeee...

    A G2 az a játék, amit életem során eddig egészen biztosan a legtöbbször kezdtem el újra úgy, hogy még sosem fejeztem be.
    A legutóbbi kísérlet éppen tavaly volt, felturbózott (de nem nagyon modolt) verzió, DX11 graf modokkal, amit a GOG fórumain csak írtak, feltettem.
    Igen ám, de instabillá vált kb ott amikor a NotR küldetések vége felé jártam... úgyhogy eddig ez volt a legközelebbi a befejezéshez, de még mindig nagyon távol.

    Ha ebből a Returningből tényleg lenne angol nyelvű verzió... hát akkor megint kezdhetem előlről :D

    DB
    Utoljára szerkesztette: DonnieBrasco, 2016.07.06. 09:31:10
  • Mr_no_NaMe
    #20062
    Megoldottam. A gothicstarter és a másik fix kimaradt a számításból :D
  • Mr_no_NaMe
    #20061
    Lehet valamit nem értek...hogy sikerült telepítened a Returningot? Nekem nem akarja elfogadni a játék főkönyvtárát, ha külön másolom egy másik mappába az sem jó neki :/ De lehet csak én vagyok a fáradt...
  • Krusade
    #20060
    na AHHOZ kéne egy magyarítás, csak hát nincs aki fordítaná. :(
  • b-type
    #20059
    Nekem elindult a steam-s G2 gold win10 alatt a laptopon, de nem volt egyszerű...de húzott GoG-s verzióra fogok majd pakolni, a játékok megvannak jogtisztán is, a G3 kétszer is, szal nincs problémám a dologgal
  • Zóanagyvarázsló
    #20058
    Gyárilag semennyire, külső szoftverrel elvileg megoldható. Egyelőre nincs ezekről G3-as tapasztalatom, ha lesz, megírom.
  • Szaruman
    #20057
    Steames verziót mennyire szereti?
  • Mr_no_NaMe
    #20056
    Gyerekek! ÚRISTEN SZITU VAN!

    Kijött a Gothic 2 - The Returning mod 2.0 változata.

    Aki nem ismerné a témát: a The Returning mod egy lengyelek által fejlesztett, hatalmas és összetett modcsomag, de inkább egy teljes expansion, amit önző módon csak lengyelül lehetett eddig játszani. Az 1.1 verzióhoz évekkel ezelőtt létezett egy "pseudo angol" nevű fordítás, ami automatice google fordító szerűen érthetetlen zagyvaságot rakott a képernyőre, konkrétan élvezhetetlenné téve az egész játékot.

    Rengeteget olvasgattam a Returning után, ha jól számolom lassan 10 éve fejlesztik, és már évekkel ezelőtt is olyan jó volt, hogy felért egy új Gothic résszel. Namost ennek az új változata jött ki 2016 környékén, és ahogy a videót nézem egész korrekt angol szövege van.

    Ebben a módozatban lehetsz fekete mágus, számtalan új varázslat / fegyver / páncél és hely van, konkrétan a mocsári tábor bele lett építve a térképbe, de mivel minden infó lengyelül volt eddig, ezeket az infókat csak kihalásztam.

    Egy baj van, hogy a rohattak minden információt csak lengyelül vagy németül osztanak meg, tehát még kutatom az angol fanok publikációit, de szerintem ebből is az lesz, hogy kisilabizálom google fordítóval a lényeget, és felrakom a játékot az eredeti infók szerint, ami már elvileg úgy is angol lesz.

    Hogy ha tényleg minőségi angol szöveget sikerült produkálniuk, akkor vegyétek úgy ezt a modot, mintha a Gothic 2. részét kiadták volna újra, egy háromszor akkora világban, kétszer annyi küldetéssel és ezerszer jobb grafikával, FELJAVÍTVA.





    Források:

    http://forum.worldofplayers.de/forum/threads/1470404-RETURNING-v2-0-Stand-Fragen-Antworten-2

    http://themodders.org/index.php?topic=25790.0

    http://dierueckkehr.weebly.com/-download.html
    Utoljára szerkesztette: Mr_no_NaMe, 2016.07.05. 15:17:40
  • Mr_no_NaMe
    #20055
    Ez alapvetően egy TPS nézetű játék.

    A kontroller szerintem felejtős..ha csak nincs valami külön program, ami winfosból belemászik a programokba és kompatibilissé teszi azt.

    Ja és amúgy igen: angol a játék teljes mértékben, a magyart meg se próbáljátok mert fagyhat, de legjobb esetben is félrefordítások lehetnek és vegyes nyelvű szöveg.

    Viszont nagyon pozitív, hogy igényes, tartalmas, nem túl nehéz és jó a szövegezése. A magyar eléggé satnya volt amúgy... közép szerű angoltudásom van, és gond nélkül megértem az egészet, talán 3-4 mondatonként van egy szó amit nem tudok, de a szövegkörnyezete miatt így is értem a lényeget. Eddig kb 4-5 órám van benne.
  • Encore
    #20054
    Sejtem a választ, de rákérdezek:
    Mennyire gamepad kompatibilis a játék és van-e lehetőség TPS nézetre?

    Anno imádtam a G3-at, de azóta elkényelmesedtem és már csak Pc-re kötött Xbox controllert használok a játékra :D
  • Mr_no_NaMe
    #20053
    Figyelj, sima Gothic 3 kell hozzá, lehetőleg a GOGos verzió, mert azon nincs másolásvédelem sem...én nem buzdítalak arra, hogy töltögessél le dolgokat, de én is megvásároltam a G3 Forsaken Godst és azzal sajnos nem műkdik a dolog, szétszedni meg nem lehet a játékot ugye...

    Tehát sima alap G3-ra feltelepíted a cuccokat ilyen sorrendben:

    1. G3 - ugye ez már megvan
    2. Gothic 3 Community Patch v1.75
    3. Gothic 3 v1.75 Update Pack
    4. Gothic 3 Questpaket 4 (Vollversion Update 2) + update (görgess le a file listához)
    5. Content Mod 3.0
    6. Gothic3 Clean Up (Optional http://forum.worldofplayers.de/forum...thic3-Clean-Up ) - én ezt nem használom, de aki affinitást érez rá az nyugodtan elszórakozhat vele. Nem tartom szükségesnek mert elég jól fut a játék 8 giga rammal enélkül is sztem.

    Utoljára szerkesztette: Mr_no_NaMe, 2016.07.05. 10:48:55
  • Plata
    #20052
    Mivel sokat irkáltok Gothic 3-ról én is kedvet kaptam hogy újra elővegyem,de lenne egy kis gondom,kétféle Gothic 3 van nekem,egy sima alap Gothic 3 és egy Gothic 3 enchanced edition.Melyikkel működne ez a community patch?
    Gondolom ehhez a community patch-hoz nincs magyar nyelv.
    Az alap Gothic 3-at akkor vettem amikor a játék megjelent,a másikat később,az egy díszdobozos Gothic Complete Collection-ban van.
  • Mr_no_NaMe
    #20051
    Hát, örülök ha ez tényleg így van :) Én is megvettem a Gothic 3 Forsaken Godst, csak baromira nem mentem vele semmire, mert a sima GOGos verziós Gothic 3al mennek csak ezek a dolgok :D De hálisten megoldódott a probléma.
  • Zóanagyvarázsló
    #20050
    Sajnos ez szerencsejáték, újabb gépeken a steames Gothic 1-2 elindítása sokaknak még a fórumokban fellelhető folyamatábrákkal sem jön össze, egyértelműen a GOG-os verzió a megbízhatóbb.

    Én is tervezem amúgy újrakezdeni a G3-at, és még egy gamepadre erőltetéssel bonyolítanám is a képletet :)
  • b-type
    #20049
    Nekem lemezesen volt meg anno, 10 éve csináltam ezt a videót b'sszus
    De most javarészt neked köszönhetően behúztam steam-n az Arcania+Gothic pakkot 90%-s
    ..még vagy fél évig nem tudok géphez ülni, de azért legyen meg :)
  • Mr_no_NaMe
    #20048
    Srácok, azt kell hogy mondjam így lett kész a Gothic 3.

    Sikerült normálisan telelepíteni, igazából semmi ördöngösség nincs benne, csak pár telepítő német nyelvű, de tekintve, hogy a telepített tartalom TELJESEN angol (vagy német, vagy lengyel) így megnyugvás van :D

    A CM telepítésénél ki tudod választani, hogy mennyire kívánod G2 feelingesre csinálni a játékot. Konkrétan én beikszeltem a G2 hős kinézetet, a G2 zenéket, és a G2 páncélokat is :D De nem ám úgy néz ki ez a dolog, hogy akkor odakújra neked a régi páncélokat aztán kész, hanem fel vannak dolgozva és szépek. És persze nem csak azok vannak természetesen.

    A játék alapból úgy kezdődik, hogy eszmefuttatásokba kezdenek a régi karakterek, Diego, Milten stb. a régebben Khorinisben történt dolgokról, feljegyzéseket lehet találni a történtekről. Tele van a játék új szöveggel amik összekapcsolják az első és a második részt ezzel a játékkal.

    A pakkban alapból benne vannak a textúra modok és az ultra.ini fileok, tehát még csak másolgatni / állítgatni sem kell, egyszerűen csak megkérdezi tőled, hogy akarod-e vagy sem. Hogyne akarnánk már :D Természetesen a játék teljesen stabil, néha megáll, de ez egy alapból félkészen kiadott játéktól teljesen tűrhető szerintem 1980-ban nagytvn :D

    Játszottam én ezzel régen is, épp ezért tartom furának ezt most nagyon. Most érzem úgy, hogy BE VAN FEJEZVE a játék. Játszható, tele van tartalommal. Megcsinálod az első 2-3 várost, ránézel a térképre és annyit mondasz húbazmeg, még mennyi mindent lehetne itt tolni. Hát igen.

    A lényeg: csak sima, alap Gothic 3 játékra lehet telepíteni ezt a cuccost, függetlenül attól hogy a Forsaken Gods az külön játék...
  • steweee
    #20047
    köszönet érte ! én is már vagy egy éve gondolkodom rajta, hogy végig kéne tolni felmaxolva bivaly gépen nagytévén rádiós egér+bill ágyból.

    totál más a játékok feelingje mint anno asztal mellett ücsörögve kisebb monitort bámulva.

    igy érnek vmit is a játékok, máshogy neki sem kezdek már egynek sem !

  • b-type
    #20046

    én szívesen olvasgatom, hátha kedvet kapok majd ha végre lesz asztali gépem újra.
  • Mr_no_NaMe
    #20045
    Nos, kicsit olvasgattam a dolgok után.

    Kiderült, hogy nem csak egy kiforrott community patch létezik ehhez a dologhoz, hanem ezen kívül még kettő: Content Mod, illetve Questpakket.

    Namost eleve ott kezdődik a dolog, hogy a worldofgothicon van kiegészítő frissítés az 1.75-ös community patchez, amit máshol nem is nagyon láttam eddig...ezt követően telepíthető - az infók alapján - nagyjából 5-6 éve készülő questpakket mod, amihez van angol nyelv, továbbá telepíthető a most, 2016.05-hóban kiadott FINAL versionja a Content Mod 3.0 cuccnak, ami mint ahogy a neve is mutatja, megtölti a játékot minden jóval.

    Most gyorsan összedobáltam ez egészet a régi telepítésemre és hát...gyerekek egy új játékot kaptam. Így már úgy tűnik, hogy végre be van fejezve a játék. Telepítéskor kiválaszthatod, hogy mit szeretnél átemelni a Gothic 2ből, ugyanis külön lemodelleztek egy csomó dolgot, ha nem tetszenének a 3 modelljei (nekem nem tetszenek, Gothic II power)

    Arról már ne is beszéljünk, hogy egy kétkezes alabárdot vagy botot, ha "elteszel" akkor nem a hátadra dobod, hanem átveszi bal kézre és letámasztja a földre, amitől igazából behugyoztam, mert nem értettem, hogy miért nem lehet alapból így. No mind1.

    Most csinálok egy teljesen tiszta telepítést, elkezdem finomhangolni, beállítok mindent és jelentek, mert csak érdekel valakit ez az egész.

    Elméletben van angol nyelven is a dolog a gyakorlati oldalát még nem tudom. Tekintve, hogy évekig dolgoztak a csomagokon, és egymáshoz igazították őket, gondolom én csak eljutottak már odáig, hogy valami civilizált nyelven szóljon a történet.

    Akit érdekel a téma - install sorrend:

    1. G3
    2. CP1.75.14
    3. CP1.75 Update Pack
    4. QP4.2 + Update
    5. CM3.0
    6. Gothic3 Clean Up (Optional http://forum.worldofplayers.de/forum...thic3-Clean-Up ) - ez szerintem egy hasonló dolog lehet a Skyrim féle merge témához, majd még kisilabizálom.

    Egyelőre nem tudom, hogy a sima gothic 3 kompatibilis-e ezzel a dologgal, vagy a Forsaken Gods EE verzió is. Tekintve, hogy a keigészítő egy külön játék nem hinném hogy probléma lenne, de aztán ki tudja...

    A fenti fileokat maradéktalanul megtaláljátok itt:

    http://www.worldofgothic.de/dl/download_folder26.htm#26

  • Mr_no_NaMe
    #20044
    Sziasztok!

    Elkezdtem újra játszani a játékkal, a community patch 1.75 verziójával. Amikor átmegyek a hágón nordmarba, egyszerűen eltűnik előttem a talaj, de csak a talaj. Tehát vannak mobok, vannak fák, de talaj az nincs...egy szakasz után nincs textúra.

    Ami ennél durvább az az, hogy be is tudok esni a föld alá, tehát lehet nem csak textúra nincsen hanem object sem...ilyenkor mi a francot lehet kezdeni? Újratelepítettem a játékot alap cfg fileval, újratelepítettem az amd drivert de semmi...teljesen tanácstalan vagyok.
  • W B
    #20043
    De van felirat a háttér szövegeknél is az első részben. Én össze futottam már velük, de nem tudom hol kell beállítani. Innen tudom hogy az NPC-k beszélgetései mennyire is.... hát... duma a semmiről.
  • DonnieBrasco
    #20042
    A G1-G2-ben nincs feliratozás a háttérszövegeknél, csak ha bárbeszédben vagy egy NPC-vel.
  • rosti
    #20041
    Köszönöm az ötletet már próbáltam azért gondoltam,h csak nálam vacakol az ini miatt. A G1-G2 és a G3 kiegben van kisérő szövegfelirat ezért gondoltam h, itt is van.
  • joe38
    #20040
    Szia, nem hiszem hogy hiba lenne,szerintem rosszul emlékszel,mert nekem úgy rémlik hogy a héttérben zajló NPC beszélgetések nem voltak feliratozva,de ha mégis akkor nézz körül a beállításokban mert akkor talánvan rá vmi .
  • rosti
    #20039
    Senki nem találkozott a lentebb írt hibával?
  • rosti
    #20038
    Kellene 1 kis segítség.A játék maga szokásos angol hanggal fut,de a párbeszédek magyar feliratosak.
    A problémám az lenne,hogy az NPC-k általános beszélgetéseit nem feliratozza ,úgy emlékszem régebben a társalgásukat is feliratozta és ha rossz fát tettem a tűzre azokat a szitokat is írta valahol.
  • molnibalage83
    #20037
    Hírek a CPS tájáról.
  • Madi92
    #20036
    Én játszogatok vele. Ha nem írok át semmit ini.ben akkor meg van kb mindenhol a fix 60, de ha növelem az NPC-k loadjának területét, akár egy kicsivel is, akkor városokban van, hogy 40-re is leugrál, ami már zavaró tud lenni.
  • Ironman2
    #20035
    Amúgy kiváncsi lennék most 4 magos procin hogy fut a játék,gondolom ki se használja a 4 magot.Valahol megvan eredetiben nekem.Kár hogy ilyen Riseneket gyártottak a készítők,egy igazi Gothic 4 jó lenne már!
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2014.12.23. 09:18:52
  • Ironman2
    #20034
    Két helyen kellett valamit átirni hogy magyar legyen ha jól emléxem!

    Közben találtam egy hozzászólást!

    http://sg.hu/forum/uzenet/1084214197/18514

    (Hungaryan rosszul lett irva,igy helyesen:hungarian)

    Most nincs fennt nálam a játék,szerintem a gothic3.ini fájlban kell ezt átirni,keresd meg ezeket a sorokat,és a patch telepitése elött ird át!
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2014.12.23. 09:24:00