8009
Avagy az nVidia NV4X
main_6800_header.jpg
  • #51
    Nem lesznek, mert Borg kerek perec megmondta a másik topicban:

    "Vagy 8 vagy 16 pipe lesz benne, mivel a 12 és a 18 sem létjogosult technológiailag. Ennyi. Az meg, hogy 8x2, netán 16x1, kiderül 10 nap múlva."

    Ugyan ez a Radeonoknál hangzott el,de a pipepine szám technológia mindenre kiterjed.

    Bocs, Borg a tegnap esti kis műsor előtt nem szúrtam volna be, de most igen.

    Ennek ellenére lehet, hogy ez is csak megtévesztési kampány :)
  • #50
    Hehe, vicces ez a tesztelési mód! Ilyet már csak akkor szoktak csinálni amikor már az összes bevált azonos beállítások mellett elvégzett teszet lefuttatták. Gyanús ez
  • [NST]Cifu
    #49
    Azannya, ez nem semmi... Úgytünik nem vicc, hogy mostmár lesznek 12 pipeline-os vidkarik:



    Szóval:
    GeForce 6800 - 12 pipeline, 128MB DDR1
    GeForce 6800Ultra - 16 pipeline, 256MB DDR3
  • [NST]Cifu
    #48
    LoL...

    Szóval az nV35 (FX5900) tehát nem 8x2, hanem 4x2, maxima mea culpa... :)
  • [NST]Cifu
    #47
    Sajnos úgy tünik, a 2 molex csati nem vicc: az nV előírása szerint a minimum ajánlott tápegység 480W...



    Vannak teszteredmények, de a Hard|OCP-nél valamiért úgy teszteltek, hogy azonos FPS-t mennyivel jobb képminőség (AA és AF bekapcsolása mellett) alatt képes nyújtani. Nem túl okos, de így csinálták...

    FarCry 1.1 - a 6800U 4xAA-t bír, míg a 9800XT 2xAA-t


    NFS:Underground - nem túl impresszív:


    Teljesítmény FS2004 alatt - a 9800XT-t itt a földbe döngölik...
    http://koti.mbnet.fi/elixir/NV40/10817474486qLMOmeutS_6_5.gif[/IMG]

    UT2k4 - a 6800U 4xAA és 16xAF mellett ugyanolyan gyors, mint a 9800XT 0xAA és 8xAF mellett


    Splinter Cell: Pandora Tomorrow - a 6800U itt nem sokkal gyorsabb, "csak" a 8xAF-et bírja el pluszba.


    Battlefield Vietnam - a 6800U magasabb felbontásban bírja 4xAA bekapcsolása mellett


    Call of Duty - Q3 engine alatt repül a 6800U: 1600x1200 4xAA és 16xAF-et gond nélkül nyúzza


    Mit lehet ebből levonni? Nos egyenlőre biztosan semmit, ez egy kiszivárgott teszt, és a H|OCP nem igazán lineárisan közelítette meg a témát. Mindenesetre vannak nem túl látványos eredmények (FarCry v. NFS:U), de vannak brutális is (CoD). Azonban a 2x sebesség, amit beigértek max. azokon a játékokon érvényelhet, amikben amúgy is erős volt az nV (Q3 engine v. FS2004). Ez számomra csalódás, azt vártam, hogy megkérdőjelezhetettlen lesz a GeForce 6800Ultra fölénye.
    A 9800XT-t mindenestre a legtöbb helyzetben keményen alázza, szóval az nem kérdés, hogy új királya van a videókártyáknak. Mostmár csak arra kell várni, hogy a Radeon X800 vajon képes lesz-e ennél jobb teljesítményre...

    A végére egy érdekesség: itt az első nyilt nVidia elismerés arról, hogy a GeForce FX59x0 valóban 8x2-es felépítésű:



    Viszont jó hír, hogy ezek szerint az nV40 valóban 16x1-es kártya. Ellenben úgy tünik, hogy a 16xAA csak valami félreértés volt, a kártya max. 8xAA-ra, viszont 16xAF-re képes...
  • cifuatwork
    #46
    Akkor most nagy seggberugások lesznek, mi? :)))
  • Borg
    #45
    Hehe visszavonták a hivatalos bejelentés cikket a digit-liferól :D

    Túl koraiak voltak a srácok, mert a hivatalos eseményre még nem került sor a júeszéjben...
  • stone
    #44
    Nem feltétlen. Amit haverom akart venni kb 2 hónapja az szép kis fekete kb 5*5centis bordával volt passzív hűtésként, az elég csúnya volt, és inkább vett egy inno3d-t.
  • janos666 #43
    Szép kis ezüstborda, ezüstventivel. (ezüst színű)
  • cifuatwork
    #42
    Ez szvsz már megtörtént. Az nV40-nél már vagy féltucat pipeline x TMU felállás volt hírként kint mindenhol. Az sincs sehol megerősítve, hogy az R420 pl. nem tudja a PS3.0-át. Aztán nemrég még arról volt szó, hogy az R420 csak 8 pipeline-os, most meg már arról szólnak valójában 8/12/16 az altipustól fűggöen.

    Nem csodálkoznék, ha ezeknek az (ál)hireknek a hátterében az nV és az ATi PR-részlege állna, hogy megtévesszék a másik gyártót - de ez persze csak egy összeesküvés-elmélet :))
  • Akuma
    #41
    az lenne a legészerűbb, hogy az nvidia nem adja ki még a 6800 ultrát, az ati meg a 423-at, így bőven lesz elég idő, hogy még csatázzanak egy kicsit
    persze a többi kártyával elődrukkolnak, sőt ideiglenesen mondjuk meggyengítenék az egyik kártyát, hogy a rivális könnyű prédűnak vélje és válat vonjon rá, majd egy pici változtatással lesöpörni az ellenfelet
  • stone
    #40
    Akkor nézd meg az fx 5200-esüket.
  • janos666 #39
    Úgy értem ahogy írtam, csak nem akartam visszaolvasni hány nap+. A lényeg, hogy mikor kezdik kiosztani a tesztdarabokat?
  • Borg
    #38
    Bevárják az ATI-t, lOL:D Szerintem ezt te sem gondoltad komolyan;)

    Ez a 10 nap különbség a bejelentések között nem jelent semmit. Vagy max az ATI malmára hajtja a vizet, mert ő most már tudja mit tud az NV40, és ehhez képest engedélyezhet még extrákat az R420-ban.

    A termékeik megjelenése viszont úgyis május-június folyamán esedékes, ott pedig már a jobbik győz... Addig meg megy a marketing gépezet.

    Tesztdarabok már a héten szerintem lesznek nvidia részről, legalábbis elég nagy marketing hiba lenne, ha nem lehetne nyiltan tesztelni még. Az egész szakma erre vár, lévén az nv marketingnek már a kutya sem hisz...
  • janos666 #37
    De tényleg, akkor ma vagy holnap már ki is osztják a tesztdarabokat, vagy bevárják az ATI-t és ma csak elkezdték az intenzív reklámozást?
  • Borg
    #36
    Hát, a főoldal hírét elnézve, már semmi sem biztos:)
  • janos666 #35
    Ja, tényleg. Akkor így kérdezem: ledet is terveznek bele, vagy csak úgy tervezik, hogy foszforeszkáljon majd UV fényben?
  • tudatlanka
    #34
    hardvareoc
  • Borg
    #33
    Annak aki csak néz, és nem olvas:
    A kép render, és nem fotó.
  • janos666 #32
    Ezekbe amúgy gyengécske világítás is van építve, vagy a külső megvilágítástól foszforeszkál?
  • Crem
    #31
    Mátol nem eszek, és csak vizet iszok, de akkor is ilyenem lesz!:DDDDD


    Azért az ASUS-nál a "dizájner" biztos jó fizetést kap...

    Még csúnya kártyát nem láttam tőlük!:D

    Ui: bár a külső nem sokat számít, de azért...;)
  • Pyx #30
    duva esz a kép! :o)
  • Borg
    #29
    Hát, végülis ATI-ék ezúttal nagyon titokban tartanak mindent az utolsó pillanatig, szóval tényleg akármi is lehet belőle.

    Tudás ügyileg már aznap össze lehet majd hasonlítani, a többi meg kiderül később.

    Remélem B3D-n megint lesz valami jókis architektúra összehasonlítás.
  • Akuma
    #28
    nos akkor én várok még 10+1napot, de kezdek dühös lenni...
    vagy csak izgulok??
  • Borg
    #27
    Lásd #1
    Ezek már nem pletykák, csak amit ezeken kívül hozzátesznek.
  • Akuma
    #26
    az nv4 elvileg mára lett beigérve, mégsincs semmi, csak pletyka???? vagy a mára tett igéret sem volt hivatalos????
  • Borg
    #25
    Az ATI csak 10 nap múlva jelent be, tehát addig elhamarkodott lenne összehasonlítgatni.

    A teljesítmények tekintetében pedig még egyik gyártó kártyájáról sem derült ki semmi, a kezdeti PLETYKÁKON kivül.

    Ráadásul, az alant említett felsorolás a kártyáról is TISZTÁN PR anyag, amelyet ugye nem kell ecsetelnem, hogy mennyire volt hihető eddig az NV részéről. Kártya pedig még SEMELYIK oldal kezében sincs!

    Egyébként -feltételezve-, hogy az nv pr alá ugye nem becsüli a saját termékét az alanti felsorolásban, "-NVIDIA UltraShadow II for 4 times the performance in highly shadowed games (e.g. Doom III) comparing to older GPUs " ez annyit jelent, hogy messze nem lesz gyorsabb az R420-nál, logikusan gondolkodva. A 9800XT ugye most 2x gyorsabb, mint az 5950U a PS/VS heavy cuccokban, és az ATI is ráígért többszörös teljesítményt a 9800XT-re. Szal a kezdeti pr baromságok, mint a 12xxx 3dmark03 score már itt megdőltek (reálisan).
  • Crem
    #24
    Photo of the day: ASUS V9999 on GeForce 6800 Ultra (NV40) — Cormac @ 12:48
    There are just some hours left until the official announcement of NVIDIA's NV40 GPU family. To attenuate your foretaste we offer you the images of a GeForce 6800 Ultra-based solution from ASUS.

    Well, it's not a "photo" in the true sense. It lacks connectors and is more of a design concept. Nevertheless, you can already see that the card will occupy a single slot, have a unified GPU/memory heatsink, and feature popular "turbine" design. Nothing monstrous, just the power requirements are not clear yet. Anyway, we'll all get to know it later today. So, for now, take a look at ASUS V9999 images:


  • _Vegeta_
    #23
    Remeljuk az nVidia visszakapja elso helyet. Eleg nehez volt nekem megszokni oket, miutan felvasaroltak a 3dfx-et.
    A radeonokat meg gyulolom. (nem az atit)
    Amugy, akkor ezek az uj pci exp. kartyeszok belemennek az agp foglaltba is ?
  • Akuma
    #22
    ja ha az nV4 is nem teljes dx9-el fog megjelenni, akkor elmehet a bús pi_ba az egész nvidia (sajna erre látok kb 10% esélyt)
  • Akuma
    #21
    ))szerintem(( csak azért láttál hiányosabb grafikát, mert már kevés volt az fps
    ja és tudom mit mondasz, csak nem tudok egyet érteni vele, valószínüleg azért, mert nem tapasztaltam...
    ha tudsz FarCry-ra példát mondani és képet mellékelni, esetleg belinkelni (ne ebbe a fórumba, hanem az fx-be, elvégre még arról van szó), azt megköszönném
    a nem komplett dx9 az egyértelmű számomra, ne ilyen példát írj
    előre is köszi
  • cifuatwork
    #20
    1.: Azt hiszem nem igazán érted az UT2k3 esetét - ez egy példa volt. Van még bőven sajnos (TR:AoD, FarCry, stb.)...
    A lényeg pedig az, hogy az nV ilyen módszereket alkalmazott ahoz, hogy "partiban legyen" az FX széria a Radeon-okkal.
    2.: Ezt sem igazán érted ezek szerint. Én a 16xAA-t pont arra értettem, hogy igen szép képminőséget kaphatunk. Az egy másik tészta, hogy nyilván nem a Doom3 esetén, de mondjuk az egy-két éves játékok esetén már valószinüleg el fogja bírni. A 9800XT-n sem kapcsolom be a 6xAA-t a FarCry alatt, mert akkor már folyamatosan 30fps alatt lenne - viszont egy CS vagy DoD kényelmesen elbírja...
  • Akuma
    #19
    1. lehet, én nem tapasztaltam :p (+1)
    2. lehetne felőlem 24*AA is, attól még lehethogy az optimalizáció lerontja, mert már csak pl 1-2 fps-el menne, így menni fog 24*AA-val 10-15fps-el, de mégis rosszabb grafikával
    +1 ;) én nem játszottam az ut2k3-al és nincs is rá lehetőségem, mert nem tudom beszerezni
  • cifuatwork
    #18
    UT2k43 -> UT2k3...
  • cifuatwork
    #17
    1.: Az FX széria esetén ugye volt olyan, hogy elég durván érzékelhető volt (kevesebb füstöt hagyott a rakéta UT2k43-ban, stb.), éppen abban reménykedem, hogy a GeForce 6800 esetén ilyesmire nem lesz szükség...
    2.: ???
    Én a 16xAA-ra céloztam képminőség terén....
    3.: Pont ebben reménykedem...
  • Akuma
    #16
    1. javíts ki ha tévedek, de itt az optimalizáció jelenleg minimálisan lesz érzékelhető
    2. képminőségromlás csak alacsony fps esetén jön be, éppen azért, hogy nagyobb legyen
    3. nemhiszem, hogy csiga tempót diktálnak ezek a kártyák
  • cifuatwork
    #15
    Pletyka...
  • steweee
    #14
    nem tudom már hol volt a cikk, de abban az volt, hogy a 9800XT architektúrájára épül az X800. csakhogy azt a teljesítményt egy 9800XT is majdnem elérte volna, csak direkt le volt tiltva 8 renderelő futószalag, és egyébként csak 12 majd később 16-ra akarták feloldani, de mivel az új nvidia ilyen jó lesz, egyből 16-al forgalmazzák
  • cifuatwork
    #13
    Igen, én is ebben reménykedem, no meg abban, hogy a teljesítménye miatt leszoknak az nV-nél a durva driveroptimalizálgatásról...
  • Punker
    #12
    remélebb jobbak lesznek mint az FX-k