8009
Avagy az nVidia NV4X
main_6800_header.jpg
  • cifuatwork
    #375
    Nálam az, hogy a R300-on alapul valami, annyit tesz, hogy azt fejlesztették tovább (pl. R350 vagy R360), az, hogy a tervezésnél az R300-ból kiindulva egy teljesen új VPU-t hoznak ki (0,13 mikron 0,15 helyett, low-k, stb.), az egy más tészta...
  • janos666 #374
    Ja, nekem csak 17" és a fejem kb. 1m-re van tőle.
  • janos666 #373
    Egy hétvégét nem vagyok itthon és akkor vitatkoztok legjobbat. Akkor úgy döntöttél nem lessz táblázatcsere amíg a saját kezedbe nem fogsz egy 6800u-t?
  • Borg
    #372
    Én sem... sima 19" monitor, 1280x1024-ben.
  • janos666 #371
    Ja, meg neked van ilyen implantátum a szemed felett ami befókuszálja még a legyet is az orrodhegyéről vagy mi...
    Így nem ér!
  • janos666 #370
    De a DPI-t nem nyomjuk fentebb!
  • Borg
    #369
    Én 1280-ban is elolvasom 1m-ről. Nemtom mi bajotok vele:)
  • janos666 #368
    Ühü! Így nem kell a monitorra gúvadni, ha el akrja olvasni valaki.
  • SoDI---
    #367
    Mondjuk nekem is. Írhatnád sima dőltbetűvel.

    Jó :)
  • janos666 #366
    Mondjuk nekem is. Írhatnád sima dőltbetűvel.
  • janos666 #365
    Aha, de ki mondta hogy ez baj? (bármelyiküknél)
  • SoDI---
    #364
    1024*768
  • cifuatwork
    #363
    Ezzel az erővel akkor az nV40 meg az nV3x-ra épül...
  • akatos
    #362
    Főleg nem #358-ra.
  • cifuatwork
    #361
    Vazzeg, ez nem ide akart menni... :)))
  • cifuatwork
    #360
    A Zalman (és a Thermaltake) Heatpipe hűtésével éppen az a baj, hogy a memóriákat nem hűti, csak a GPU/VPU-t. Éppen emiatt énszerintem a közeljövőben várható olyan VGAhűtés a Zalman-tól (és másoktól), amelyeknél erre is gondoltak...
  • janos666 #359
    Hát akkor meg minek hozzá kártya? Majd próbáld meg NV40-en is.
  • CoolStuff
    #358
    Nem nagy szám!:DDDDDD
  • janos666 #357
    Még nem találkoztam vele, majd letöltöm már ha látom.
  • sniper
    #356
    Neverwinter Nights. Az a baj hogy OpenGL, abban a radeon nem jeleskedik, az FX meg szimplan szar. Marad az hogy korbaccsal osztonzom munkara a gepet. :)
  • janos666 #355
    Az mi is?
  • CoolStuff
    #354
    Az nekem is kéne!:)
  • sniper
    #353
    Nekem 1 olyan kartya kene, amivel megy vegre a NWN 1600*1200-ban is akadasmentesen. :)
  • CoolStuff
    #352
    Hi all!
  • janos666 #351
    Kérdés mi nekünk a jó? Ha kapunk sok-sok hülye történetű játékot ami tele van szebbnél szebb shaderekkel meg efektekkel vagy ha lassan haladunk a képminőséggel, de a történetükért vesszük meg (na jó mi: töltjük le) a játékokat?
    Illetve ha fél-1 évente cserélned kell a gépet ahhoz hogy agyatlan játékokkal játszhass, vagy megveszel egyet, senkinek sincs jobb, nagy fasza minden, el sem bírsz olyat képzelni, hogy akár évente duplázhatnánk a teljesítményt és mindíg javítani kéne a képet.
  • Borg
    #350
    Ez mekkora baromság LOL:)
    Fuad semmiféle NDA-t nem ir alá (saját álláspontja szerint) tehát semmiféle információt nem is kaphat sehonnan.
    Megint egy jó nagy ökörséget ollózott össsze, amire a magyar bulvár egyből ráharap...
  • steweee
    #349
    de jó hogy elvitatkoztok ilyen felesleges dolgokon, hogy valyon melyik jobb, az nVidia vagy az ATi. mind a kettő jó cég és jó videókártyákat gyárt.én egész mostanáig nvidia párti voltam, mert korábban azért tényleg előfordult hogy egy radeonnal bizonyos játékok alatt gond volt.de most váltottam, és alaptalanok voltak a félelmeim, már eléggé megerősödött az ati ahhoz, és az eladott darabszám is igen jelentős, hogy versenyképes konkurenciát produkáljon az nvidiának, és a játékfejlesztők is egyformán optimalizáljanak, de legalábbis mindkét kártyán kell hogy egy megírt játék hibamentesen működjön. hogy ilyen erős a piaci verseny, ez csak nekünk, vásárlóknak jó. és lehet szabadon választani. aki jobb kártyát csinál, attól többen vesznek majd.eddig nekem is nvidia volt, de most a gyenge ár/teljesítményű fx-széria miatt váltottam.legközelebb majd megint asszerint vásárolok, hogy éppen mi/mennyiért éri meg a legjobban.ha verseny van, akkor van fejlődés és az árakat lefelé nyomja.ua mint az intel vs. amd.rohamos fejlődés az utóbbi 3 évben a processzorpiacon - emlékezzünk csak az olyan cikkere, amik éljenezték hogy végre 1GHz feletti procik is lesznek 2000/2001, ma meg már nem is gyártják őket mert "gyengék".szóval azt mondon, nem kell ezért egymás gyalázni, mert vmki vmelyik gyártó párti. legfeljebb lüke az illető, mert ugyanazért az árért vehetett volna jobbat is, persze lehet hogy 1-2 éven belül megint akár többször is fordul a kocka, hogy ki gyárt jobb terméket
  • janos666 #348
    Milyen felbontásban van neked a monitorod, mert én alig birom kiolvasni az apróbetűdet ha nem hajolok közelebb a fotelből a monitorhoz.
  • janos666 #347
    De azért csak örököl tőle pár dolgot. Nem ülnek le más emberek alapoktól elkezdeni R420-at csinálni amikor sok minden jó volt az R300-ban is, csak csiszolgatni kéne, vagy pár dolgot máshogy megoldani.
  • SoDI---
    #346
    A Doom3 emlékeim szerint még PS2.0-át sem fog használni.

    Tény. De a Doom 3 az csak egy darab játék
  • janos666 #345
    Bárcsak így lenne. Régebben én mondtam, hogy "A remény hal meg utóljára." De bennem mostanában egyre inkább haldoklik. Szerintem akkorsem ismernék be az életük árán sem hogy szarabbak lesznek az NV40-nél ha valóban így lenne és már holnap a polcokon lenne, szóval nem tűnik túl valószínűnek. A DOOM3-ba meg valóban csak valami 1.2 körülit emlegettek, de mire kiadják lehet abból még 4.0+ is.
    És mikor is jön az NV42? 3. negyedévben már bejelentik nem? Akkor az eszerinti tuning X800XT alig kerülne hamarabb boltokba. Kár ijennel hitegetni magunkat. Én már 1% fölénnyel is beérném. Nomeg adja az isten, hogy a képek csak azért torzultak, mert a játékok Geforce1-nek ismerték fel őket.
  • cifuatwork
    #344
    Most tünt csak fel valami - miért ide másoltad ezt ide, és miért nem a Radeon X800 topicba?
  • cifuatwork
    #343
    A Doom3 emlékeim szerint még PS2.0-át sem fog használni. Legalábbis a Doom3 topicban valami ilyenről folyt anno a vita, és ez lett a vége...
  • cifuatwork
    #342
    1.: Pletyka (Inq...)
    2.: Az R420 nem az R300-ra épül...
  • K.András
    #341
    Azt jelenti bizony...
  • Crem
    #340
    Lassan tényleg úgy néz ki (sajnos), hogy nem lesz benne S3.0.
    Persze pillanatnyilag ez nem zavar senkit, de DoomIII és az utánna jövő gaméknál már hiányozni fog...

  • SoDI---
    #339
    Na jó...
    Akkor úgy néz ki, Június elejéig nem veszek gépet...
    A Május közepén kiadott X800XT után még kell két hét a hazai boltokhoz.
  • SoDI---
    #338
    ATI tervei szerint a GeForce 6800 normál verziójával szemben szeretnék poziciónálni

    Ez a mondat ugye -jól értem- azt jelenti, hogy már előre elismerik, hogy szarabb lesz, mint a 6800 ultra? :-)
  • Crem
    #337
    (Inquirer) A TheInquirer újfent a titoktartási szerződések között lavírozva jutott apróbb információ foszlányokhoz. Az ATI-hoz közeli források szerint az R420 május 5-én - feltehetőleg az SBS alkalmával - debütál, s ugyanezen a napon már kapható lesz a boltokban. Az X800PRO központi magja 475MHz-en, a memória 450 MHz-en (900 MHz) ketyeg. A csipben 180 millió tranzisztor kalkulál 12 adatcsatorna segedelmével. Az X800XT-t valamivel magasabb órajelen, 16 adatcsatornával dobják piacra és az ATI tervei szerint a GeForce 6800 normál verziójával szemben szeretnék poziciónálni.
    Az E3 után (május 14) érkezik egy gyorsabb X800XT, ami az NV40 zászlóshajójával szeretne táncra perdülni. A 96 bites pontosság és a 3.0-ás shaderek hiányából adódóan az R420 a jól bevált R300-as architekturára épül.

  • SoDI---
    #336
    boltokban már lehet rendelni 399 dollárért

    OFF:
    Tényleg! Ha ezt Május 1 után teszem, akkor ugye nem baszogat a VÁM? :) Vagy rosszzul tudom?