8009
Avagy az nVidia NV4X
main_6800_header.jpg
  • Borg
    #1

    Hivatalosan bejelentették az Geforce 6800 és 6800 Ultra kártyákat:

    A főbb paraméterek, tudás stb:

    -16-pipeline superscalar architecture with 6 vertex modules, DDR3 support and real 32-bit pipelines
    -PCI Express x16, AGP 8x support
    -222 million transistors
    -400MHz core clock
    -Chips made by IBM
    -0.13µm process
    -40x40mm FCBGA (flip-chip ball grid array) package
    -ForceWare 60+ series
    -Supports 256-bit GDDR3 with over 550MHz (1.1GHz DDR) clock rates
    -NVIDIA CineFX 3.0 supporting Pixel Shader 3.0, Vertex Shader 3.0; real-time Displacement Mapping and -Tone Mapping; up to 16 textures/pass, 16-bit and 32-bit FP formats, sRGB textures, DirectX and S3TC compression; 32bpp, 64bpp and 128bpp rendering; lots of new visual effects
    -NVIDIA HPDR (High-Precision Dynamic-Range) on OpenEXR technology supporting FP filtering, texturing, blending and AA
    -Intellisample 3.0 for extended 16xAA, improved compression performance; HCT (High-resolution compression), new lossless compression algorithms for colors, textures and Z buffer in all modes, including hi-res high-frequency, fast Z buffer clear
    -NVIDIA UltraShadow II for 4 times the performance in highly shadowed games (e.g. Doom III) comparing to older GPUs
    -Extended temperature monitoring and management features
    -Extended display and video output features, including int. videoprocessor, hardware MPEG decoder, WMV9 accelerator, adaptive deinterlacing, video signal scaling and filtering, int. NTSC/PAL decoder (up to 1024x768), Macrovision copy protection; DVD/HDTV to MPEG2 decoding at up to 1920x1080i; dual int. 400MHz RAMDAC for up to 2048x1536 @ 85Hz; 2 x DVO for external TMDS transmitters and TV decoders; Microsoft Video Mixing Renderer (VMR); VIP 1.1 (video input); NVIDIA nView
    -NVIDIA Digital Vibrance Control (DVC) 3.0 for color and image clarity management
    -Supports Windows XP/ME/2000/9X; MacOS, Linux
    -Supports the latest DirectX 9.0, OpenGL 1.5

    Teszteredmények várhatóan legkorábban holnap.
  • cifuatwork
    #2
    Pártatlan teszteredmények várhatóan mikor? :)))
  • CrucifX
    #3
    Never :))
  • steweee
    #4
    ez főleg azért jó, mert erősödni fog a verseny, és lefelé mozognak majd az árak. az ati rögtön kitartotta a vidkarik árát, hogy az FX sorozat ennyire gyengusz lett. most meg olvasom, hogy a 9800XT kártyákon feloldották a renderelő futószalagok gyári tiltását, hogy olyan kártyát dobjanak a piacra, ami az új geforce-al vetekedik. mondjuk egy genyóság egy cégtől, hogy gyárilag legyengíti egy terméke teljesítményét, de hát ez van
  • cifuatwork
    #5
    Mondjuk a 16xAA-ra kiváncsi leszek, lehet, hogy képminőségben odavernek most mindenkit?
  • cifuatwork
    #6
    Ezt hol olvastad?
  • #7
    Több helyen is megjelent ez a hír, de sehol nem hivatalosan. Erősen megkérdőjelezhető tehát a valóságalapja...
  • cifuatwork
    #8
    Szerintem te a Radeon X800-ra gondoltál, és nem a 9800XT-re...
    Azonkívűl az ATi mind a mai napig semmiféle hírt nem közölt az X800-ról, tehát amit olvastál az pletyka!!!
  • #9
    Az elírást észre sem vettem :)
  • cifuatwork
    #10
    Első olvasatban az jött le, hogy at ATi most dobott ki valami szteroidokat szedett 9800XT-t... :)))
  • #11
    Hehe
  • Punker
    #12
    remélebb jobbak lesznek mint az FX-k
  • cifuatwork
    #13
    Igen, én is ebben reménykedem, no meg abban, hogy a teljesítménye miatt leszoknak az nV-nél a durva driveroptimalizálgatásról...
  • steweee
    #14
    nem tudom már hol volt a cikk, de abban az volt, hogy a 9800XT architektúrájára épül az X800. csakhogy azt a teljesítményt egy 9800XT is majdnem elérte volna, csak direkt le volt tiltva 8 renderelő futószalag, és egyébként csak 12 majd később 16-ra akarták feloldani, de mivel az új nvidia ilyen jó lesz, egyből 16-al forgalmazzák
  • cifuatwork
    #15
    Pletyka...
  • Akuma
    #16
    1. javíts ki ha tévedek, de itt az optimalizáció jelenleg minimálisan lesz érzékelhető
    2. képminőségromlás csak alacsony fps esetén jön be, éppen azért, hogy nagyobb legyen
    3. nemhiszem, hogy csiga tempót diktálnak ezek a kártyák
  • cifuatwork
    #17
    1.: Az FX széria esetén ugye volt olyan, hogy elég durván érzékelhető volt (kevesebb füstöt hagyott a rakéta UT2k43-ban, stb.), éppen abban reménykedem, hogy a GeForce 6800 esetén ilyesmire nem lesz szükség...
    2.: ???
    Én a 16xAA-ra céloztam képminőség terén....
    3.: Pont ebben reménykedem...
  • cifuatwork
    #18
    UT2k43 -> UT2k3...
  • Akuma
    #19
    1. lehet, én nem tapasztaltam :p (+1)
    2. lehetne felőlem 24*AA is, attól még lehethogy az optimalizáció lerontja, mert már csak pl 1-2 fps-el menne, így menni fog 24*AA-val 10-15fps-el, de mégis rosszabb grafikával
    +1 ;) én nem játszottam az ut2k3-al és nincs is rá lehetőségem, mert nem tudom beszerezni
  • cifuatwork
    #20
    1.: Azt hiszem nem igazán érted az UT2k3 esetét - ez egy példa volt. Van még bőven sajnos (TR:AoD, FarCry, stb.)...
    A lényeg pedig az, hogy az nV ilyen módszereket alkalmazott ahoz, hogy "partiban legyen" az FX széria a Radeon-okkal.
    2.: Ezt sem igazán érted ezek szerint. Én a 16xAA-t pont arra értettem, hogy igen szép képminőséget kaphatunk. Az egy másik tészta, hogy nyilván nem a Doom3 esetén, de mondjuk az egy-két éves játékok esetén már valószinüleg el fogja bírni. A 9800XT-n sem kapcsolom be a 6xAA-t a FarCry alatt, mert akkor már folyamatosan 30fps alatt lenne - viszont egy CS vagy DoD kényelmesen elbírja...
  • Akuma
    #21
    ))szerintem(( csak azért láttál hiányosabb grafikát, mert már kevés volt az fps
    ja és tudom mit mondasz, csak nem tudok egyet érteni vele, valószínüleg azért, mert nem tapasztaltam...
    ha tudsz FarCry-ra példát mondani és képet mellékelni, esetleg belinkelni (ne ebbe a fórumba, hanem az fx-be, elvégre még arról van szó), azt megköszönném
    a nem komplett dx9 az egyértelmű számomra, ne ilyen példát írj
    előre is köszi
  • Akuma
    #22
    ja ha az nV4 is nem teljes dx9-el fog megjelenni, akkor elmehet a bús pi_ba az egész nvidia (sajna erre látok kb 10% esélyt)
  • _Vegeta_
    #23
    Remeljuk az nVidia visszakapja elso helyet. Eleg nehez volt nekem megszokni oket, miutan felvasaroltak a 3dfx-et.
    A radeonokat meg gyulolom. (nem az atit)
    Amugy, akkor ezek az uj pci exp. kartyeszok belemennek az agp foglaltba is ?
  • Crem
    #24
    Photo of the day: ASUS V9999 on GeForce 6800 Ultra (NV40) — Cormac @ 12:48
    There are just some hours left until the official announcement of NVIDIA's NV40 GPU family. To attenuate your foretaste we offer you the images of a GeForce 6800 Ultra-based solution from ASUS.

    Well, it's not a "photo" in the true sense. It lacks connectors and is more of a design concept. Nevertheless, you can already see that the card will occupy a single slot, have a unified GPU/memory heatsink, and feature popular "turbine" design. Nothing monstrous, just the power requirements are not clear yet. Anyway, we'll all get to know it later today. So, for now, take a look at ASUS V9999 images:


  • Borg
    #25
    Az ATI csak 10 nap múlva jelent be, tehát addig elhamarkodott lenne összehasonlítgatni.

    A teljesítmények tekintetében pedig még egyik gyártó kártyájáról sem derült ki semmi, a kezdeti PLETYKÁKON kivül.

    Ráadásul, az alant említett felsorolás a kártyáról is TISZTÁN PR anyag, amelyet ugye nem kell ecsetelnem, hogy mennyire volt hihető eddig az NV részéről. Kártya pedig még SEMELYIK oldal kezében sincs!

    Egyébként -feltételezve-, hogy az nv pr alá ugye nem becsüli a saját termékét az alanti felsorolásban, "-NVIDIA UltraShadow II for 4 times the performance in highly shadowed games (e.g. Doom III) comparing to older GPUs " ez annyit jelent, hogy messze nem lesz gyorsabb az R420-nál, logikusan gondolkodva. A 9800XT ugye most 2x gyorsabb, mint az 5950U a PS/VS heavy cuccokban, és az ATI is ráígért többszörös teljesítményt a 9800XT-re. Szal a kezdeti pr baromságok, mint a 12xxx 3dmark03 score már itt megdőltek (reálisan).
  • Akuma
    #26
    az nv4 elvileg mára lett beigérve, mégsincs semmi, csak pletyka???? vagy a mára tett igéret sem volt hivatalos????
  • Borg
    #27
    Lásd #1
    Ezek már nem pletykák, csak amit ezeken kívül hozzátesznek.
  • Akuma
    #28
    nos akkor én várok még 10+1napot, de kezdek dühös lenni...
    vagy csak izgulok??
  • Borg
    #29
    Hát, végülis ATI-ék ezúttal nagyon titokban tartanak mindent az utolsó pillanatig, szóval tényleg akármi is lehet belőle.

    Tudás ügyileg már aznap össze lehet majd hasonlítani, a többi meg kiderül később.

    Remélem B3D-n megint lesz valami jókis architektúra összehasonlítás.
  • Pyx #30
    duva esz a kép! :o)
  • Crem
    #31
    Mátol nem eszek, és csak vizet iszok, de akkor is ilyenem lesz!:DDDDD


    Azért az ASUS-nál a "dizájner" biztos jó fizetést kap...

    Még csúnya kártyát nem láttam tőlük!:D

    Ui: bár a külső nem sokat számít, de azért...;)
  • janos666 #32
    Ezekbe amúgy gyengécske világítás is van építve, vagy a külső megvilágítástól foszforeszkál?
  • Borg
    #33
    Annak aki csak néz, és nem olvas:
    A kép render, és nem fotó.
  • tudatlanka
    #34
    hardvareoc
  • janos666 #35
    Ja, tényleg. Akkor így kérdezem: ledet is terveznek bele, vagy csak úgy tervezik, hogy foszforeszkáljon majd UV fényben?
  • Borg
    #36
    Hát, a főoldal hírét elnézve, már semmi sem biztos:)
  • janos666 #37
    De tényleg, akkor ma vagy holnap már ki is osztják a tesztdarabokat, vagy bevárják az ATI-t és ma csak elkezdték az intenzív reklámozást?
  • Borg
    #38
    Bevárják az ATI-t, lOL:D Szerintem ezt te sem gondoltad komolyan;)

    Ez a 10 nap különbség a bejelentések között nem jelent semmit. Vagy max az ATI malmára hajtja a vizet, mert ő most már tudja mit tud az NV40, és ehhez képest engedélyezhet még extrákat az R420-ban.

    A termékeik megjelenése viszont úgyis május-június folyamán esedékes, ott pedig már a jobbik győz... Addig meg megy a marketing gépezet.

    Tesztdarabok már a héten szerintem lesznek nvidia részről, legalábbis elég nagy marketing hiba lenne, ha nem lehetne nyiltan tesztelni még. Az egész szakma erre vár, lévén az nv marketingnek már a kutya sem hisz...
  • janos666 #39
    Úgy értem ahogy írtam, csak nem akartam visszaolvasni hány nap+. A lényeg, hogy mikor kezdik kiosztani a tesztdarabokat?
  • stone
    #40
    Akkor nézd meg az fx 5200-esüket.