8009
Avagy az nVidia NV4X
main_6800_header.jpg
  • davos80
    #131
    A 120 watt a susmus.
  • Zsoltee_a_bator
    #130
    durva kis cucc. terhelve tobb, mint masfelszer gyorsabb kb mint a 9800. bar meg mindig nem akkora a kulonbseg mint pl gf4-9700 kozott, az fx utan kevesebbet vartam, igy kellemes csalodas.
    csak ne legyen semmi undorito susmus vele.
  • [NST]Cifu
    #129
    Ez a mód már benne volt/van az FX szériában is... :)))
  • janos666 #128
    Hát ha elég sok 6800u-t vesznek akkor talán leülhetnek tárgyalni másokkal is, hogy lécci-lécci.
  • [NST]Cifu
    #127
    Igen, de ehez speckó módban kell programozni, amit egyenlőre csak Doom3-ban láthatunk...
  • janos666 #126
    Tehát akkor az efektek nem nyomják le olyan látványosan az FPS-t?
  • [NST]Cifu
    #125
    Amikor textúráz (vagy plusz effektez), akkor 16x1, amikor viszont csak effektekez Z-buffer nélkül, akkor 32x0-ként képes működni. Eleddig a Doom3 az egyetlen olyan ismert játék, amely ez utóbbi módot tudja (majd) használni...
  • janos666 #124
    És ez a "16X1 / 32X0" hogyan értelmezendő? Fizikailag 16, de emulálni tudja a 32-t? (#47, utólsó kép)
  • janos666 #123
    Ahogy szép lassan töltötte be a képet (nem tudom miért szarakodott) először azt hittem egy hangfal lessz.
  • Akuma
    #122
    félreértés végett biztos nem veszek prescottot 6800ultrával, de valószínüleg egyiket sem nekem egyikre sincs keret.
    nincs több hozzáfűzni valóm, aki akarja megfontolja, aki nem az nem.
  • Borg
    #121

    doboz
  • janos666 #120
    Én Pl. még az energiatakarékos villanykörtéket is utálom, szóval a 220-on nem spórolunk. A táppal meg majd lessz még valami, lehet hogy lemegy az 500W-os tápok ára addigra a megnövekedett kereslet miatt.
  • Borg
    #119
    Szerintem a táp kérdést majd akkor vegyük újra, ha kijött a low-k X800 is.
    Ugyanis az JÓVAL kevesebbet fogyaszt majd, és ezzel kevésbé melegszik, tehát két tápcsati biztosan nem, de lehet, hogy egy sem lesz rajta.
    Úgyis elég nagy égés az nVidiának, hogy még az IBM-nél sincs híre a low-k dielektrikumoknak, az ATI meg már rég átállt rá...
  • [NST]Cifu
    #118
    Na de pont ezért kezdődött az egész - ha már veszel egy 100e Ft-s kártyát, akkor ne a tápegységen akarj már spórolni...
  • Borg
    #117
    Még 1-2 oldal tesztjeit megvárom, de legkésőbb hétvégén belekerül.
  • janos666 #116
    Borg: Akkor lassan berakhatnád a táblázatba a 6800Ultrát (esetleg 1 kis ?-lel) a 9800XT fölé, hogy legalább 1 hétig hagy vezesse már a listát.
  • janos666 #115
    De egy minőségi 300W táp az eddigi (mondjuk noname 400W) mellé a használt szerverházba már nem olyan kínos, és az sem olyan sok.
  • Akuma
    #114
    jó akkor csak a kártya miatt vegyél 150ezerért vgakártyát+minőségi tápot(ami szintén nem biztos, hogy elég)
    nem azt mondtam, hogy a jobb gumival nem megy jobban, de nem is erről van szó hanem a tápról!
    szerinted elég lenne egy minőségi táp prescott+6800ultrához?? (az egyéb eszközökről, hűtésről nem beszélve) merthogyha megfigyelted volna ebből indúlt az egész, amivel már kénytelen vagyok telegányolni ezt a fórumot!
  • [NST]Cifu
    #113
    Mit keversz?!?
    Milyen 30 éves BMW?

    A eredeti téma az volt, hogy egy 100e+ Ft-s kártyához 6-7e Ft-s tápegység, nos legalábbis kínos...

    Amúgy meg a hasonlatt onnan jött, hogy egy 5-ös BMW 80-al a kanyarban elszálhat, ha tré gumik vannak rajta, míg egy Golf ha jó gumijai vannak, akkor simán beveszi (felteszem még nincs jogsid...).

    A lényege az egésznek pedig az, hogy egy ilyen drága eszköz esetén azzól szórakozni, hogy akkor beraksz még egy (nem túl megbízható hírben álló) tápegységet, akkor lelked rajta...
  • Akuma
    #112
    olyan mintha nem lenne mind1, hogy 50 éves ül bele vagy 30, mert nem ugyanaz a teljesítménye
    na jó, hagyjuk
    1-1 :) (mint a fix-tv-n: ide az almát "windows vs. apple mac)
  • Akuma
    #111
    nem fog elszállni a bmw sem, legalábbis egy nem 30éves bmw biztos (legfeljebb, ha nagymaminak támadna száguldós kedve)
    egyébként ebbenazesetben egy használt szerverház sem fog elszállni, semmi oka nincs rá, nem fog 100-al bevenni egy kanyart sem, mindössze egyhelyben kell működnie
  • Narancs
    #110
    Sztem maradj inkább a 9600PRO -nál...
  • [NST]Cifu
    #109
    Nos a Golf ez esetben nem fog elszálni a kanyarban, a BMW meg igen.
    Persze ha szeretsz kockáztatni...
  • [NST]Cifu
    #108
    Számolj bele egy alaplapcserét is...
  • grebber
    #107
    Az kira.
    Ha lesz elég lóvém én ilyet akarok venni majd:
    Introducing the GeForce PCX 5750: Performance-Class PCI Express GPUs

    GeForce FX 5700 Ultra:

    Graphics Core 256-bit
    Memory Interface* 128-bit
    Memory Bandwidth* 15.2GB/sec.
    Fill Rate 1.9 billion texels/sec.
    Vertices per Second 356 million
    Memory Data Rate 950 MHz
    Pixels per Clock (peak) 4
    Textures per Pixel** 16
    Dual RAMDACs 400 MHz



    CineFX 2.0 Engine
    The second-generation CineFX 2.0 engine powers advanced pixel and vertex shader processing and true 128-bit color precision. Delivering double the floating-point pixel shader power of the previous CineFX engine, CineFX 2.0 produces a visible performance boost through its more efficient execution of pixel shader programs.
    UltraShadow Technology
    Powers the next-generation of complex, realistic shadow effects by accelerating shadow generation. Accurate shadows that effectively mimic reality without bogging down frame rates are one of the keys to more believable game environments.
    Intellisample HCT
    Second-generation Intellisample technology delivers up to a 50-percent increase in compression efficiency for compressing color, texture, and z-data, and powers unprecedented visual quality for resolutions up to 1600 x 1280.



  • Akuma
    #106
    melyik menne jobban szerinted?
  • Akuma
    #105
    jobbha egy golfra teszel barominagy gumikat??
  • [NST]Cifu
    #104
    AGP 8x
    A PCI-Express változat nyáron várható...
  • [NST]Cifu
    #103
    Tipikus... egy 100.000+ Ft kártyához egy 6-7e Ft-s tápegységet használnál.
    Olyan, mint amikor az 5-ös BMW-ken a legalapabb Barum gumikat látni...
  • Crem
    #102
    Megjelent a hardwireden egy "NV40 és az UnrealEngine3 " muvi is...
  • grebber
    #101
    Most ez AGP vagy PCI Expreszes lesz????
    Mert valahol olvastam hogy vagy vagy.
  • Akuma
    #100
    én vennék bontóban egy szerverházat és akkor vennék plusz egy codegen 400W-os tápot (így lenne 2)
    800W, biztos elég, akárhogyis próbáljuk szidni a codegent és mindez +6000 Ft és legfeljebb 2-5ezer a bontóból a szerverház
  • grebber
    #99
    !!!NV40 TECH MOVIE!!!

    [2004-04-14 @ 16:11 - ZeroCool]

    Nem gondoltam, hogy ilyen hamar, de a megújult NVIDIA oldalára máris felkerült egy videó az új kártya technológiai demójáról. Bocsánat, hogy eddig tartott, de ki kellett belőle hekkkkelni :D MOST PEDIG MINDENKI TÖLTSE! Nagyott ott van!!!

    Tech demo!!!!! (20.75MB)


    Info: Gamestar.
  • davos80
    #98
    Én meg arra, hogyha vki vesz egy Prescottot az NV40 mellé...Táp 1000W...
  • grebber
    #97
    Kiváncsi leszek mennyit fogyaszt majd az ATI.
  • Crem
    #96
    Optimistának kell lenni! Olyan hideget fúj, hogy rögtön a vinyót is lehűti!
  • Akuma
    #95
    jól, ha lapos lenne a borda, akkor érthető lenne, hogy nem tudja kifele fujni, de itt eléggé vastagnak tűnik az a hűtés
  • ollie
    #94
    Csak egy kérdés. Jól látom, hogy a meleget a gép belseje felé (vinyók) fújja, nem kifelé???
  • davos80
    #93
    Fasza.Ezzel könnyen rábaszhatnak.Ha lenne pénzem is rá, akkor sem vennék azé plusz tápot, hogy ezt beletegyem.Lehet, hogy egy kicsit pesszimista vagyok, de a 120W röhely...
  • IMYke2.0.0.0
    #92
    Na, kijött a 120W-ot zabáló NV40 - azaz a GeForce 6800 és a 6800 Ultra!

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
    -----------------------------------------