8009
Avagy az nVidia NV4X
main_6800_header.jpg
  • SoDI---
    #415
    Igaz, a környéken mindenkinek ELSA kártyája volt!:DDDDDDDDD

    Érdekes módon ááááron alul :))
  • Crem
    #414
    :D

    Itt gyártották nálunk anno (Tatabánya) az SCI-nál az Elsa Erasor kártyákat. Mivel rengeteg "hibás" készűlt felmondták a gyártást! Igaz, a környéken mindenkinek ELSA kártyája volt!:DDDDDDDDD
  • SoDI---
    #413
    detto :)
  • Punker
    #412
    ha lenne rögtön megvenném
  • Laalee
    #411
    kevesen vagytok hogy eltartsatok egy céget :D
  • SoDI---
    #410
    Rakjunk rá turulmadaras hűtőbordát
  • Laalee
    #409
    a legtöbb márkanév megveszi a nagy oem forgalmazótól a kártyát rárak valami egyediséget, (vagy azt sem) becsomagolja és eladja.
  • SoDI---
    #408
    Például a Terratec német cég.
  • SoDI---
    #407
    De nem Németországban gyártják.

    Mondjuk ez valszeg igaz...
  • ollie
    #406
    De nem Németországban gyártják. Még az intel is mindent kelet Ázsiában gyárt, csak a tervezés folyik az USA-ban.
  • Punker
    #405
    melyik?
  • SoDI---
    #404
    De hiszen vannak német videókártyák is...
  • ollie
    #403
    Itt Magyarországon sokkal drágábbak az előállítási költségek, mint Ázsiában, szóval nem valószínű, hogy versenyképes árral tudnánk előrukkolni. Nem véletlen, hogy minden hw-t kelet Ázsiában gyártanak.
  • Punker
    #402
    mert a "keleti dzsuvák" sokkal olcsóbban dolgoznak....
  • SoDI---
    #401
    Ha már egyszer minden keleti dzsuván is össze tudják hozni.
  • SoDI---
    #400
    Ez most egy nagyon hülye kérdés lesz. Videókártya-gyártók olyan sokan vannak, mint a nyű. (erről a Sparkle-ről eddig például még nem is hallottam).

    Miért nincsenek vajon magyar ATI vagy nVidia kártyák??
  • Crem
    #399
    :D

    Volt hozzá egy kis progi, amivel össze lehetett hangolni, a kölcsön kazettát és a jelenlegi jelet egy sávra!:DDD

  • Crem
    #398

    Sparkle GeForce 6800 Ultra
  • sniper
    #397
    Az mar nagyon advanced volt, nem kellett hozza fejbeallito csavarhuzo. :)
  • SoDI---
    #396
    óóó, nekem olyan sose volt, én már 1541-es drive-val kezdtem :)
  • sniper
    #395
    A windows inditas semmi a "press play on tape"-hez kepest. :)
  • SoDI---
    #394
    Laa-Yosh is ezt írta a Hardwireden neked, nem? :)))

    És mint tudjuk, ő kanadából ír az ATI mérnökgárdájából
  • steweee
    #393
    egyébként abban igazad van, hogy sok játék agyatlan baromság szép grafikával, csak arról feledkezel meg, hogy vannak melletük mindig olyanok is, amikben tartalom, izgalom és fantasztikus játékmenet/sztori van.és ezek a játékok a lényegek, egyre szebb grafikával.pl:blade of darkness, vagy most a far cry stb, stb.melletük egy csomó szenny is megjelent, de nem kell azokkal játszani, senki nem nyom pisztolyt a fejedhez
  • steweee
    #392
    hmmm. mikor vettem anno egy s3 trio 4mb -ost, már nem emléxem a pontos típusára, de vmi deluxe változat volt, akkoriban nagy szám, és állatira örültem ,hogy micsoda fantasztikus képfrissítés mellett megy a heroes of might and magic első vagy második része.az már nem mezei 2d-s kárty volt, hanem volt rajta 3d-s támogatás!!!az annyát!nem semmi.nos, azóta egy kicsit tovább léptünk.bár a fejlesztők/gyártók borsosan megkérik az árát, de mi egyre jobb termékeket kapunk.egy mai, elérhető árú számítógépen nincs már hosszú töltögetési idő, várakozások mint régen akár egy windóz indításkor, pillanatok alatt futnak a programok, amik szintén egyre fejlettebbek és többet tudnak. janos666-szerintem te játszál c64-el! én is nagyon szerettem azt : anno
  • sniper
    #391
    Nekem mar nem olyan jo a szemem. C64 ota bamulom a kepernyot, meg is laccik. Aze nem kell szodasszemuveg. :)
  • [NST]Cifu
    #390
    Laa-Yosh is ezt írta a Hardwireden neked, nem? :)))
  • Borg
    #389
    Csak egy fórumon feszegettük a dolgokat.
    Nagyon úgy néz ki, hogy a VS3.0 benne lesz, mivel annak van értelme. De a PS3.0 nem akkora létkérdés.
  • SoDI---
    #388
    Amúgy mintha épp most szivárogna ki, hogy lesz VS3.0 az R420-ban ;)

    Link?
  • janos666 #387
    Oda valahogy nem illik a képem, de ha nem leszek lebaszva amiatt, hogy ezzel a logóval díszelgek ott...
  • janos666 #386
    Ó, félreérted (tudom, hogy nem nehéz) szóval inkább hagyjuk. De hogy rámmarelsz már hogy veszekdjünk, utánna meg én lennék a bűnös.
  • cifuatwork
    #385
    Na, de itt a lényeg - semmit sem lehet egyenlőre tudni az R420-ról biztosan, szóval minden ilyesmi találgatás...

    (amúgy mi a rákért itt beszélünk erről, van Radeon X800 topic :))
  • cifuatwork
    #384
    Amúgy akkor oszd már meg az információdat velünk is, mert eleddig én még nem láttam hivatalos adatokat az R420-ról, csak találgatásokat. De talán te már ennél is többet tudsz, ha ilyeneket írkálsz... :)
  • janos666 #383
    Ó, ezek példák.
  • cifuatwork
    #382
    Milyen futószallagaktíválás????
    Az R300-nak 8 pipeline-ja van, hogy aktiválnak ebből 12-őt vagy 16-ot?
  • janos666 #381
    Az NV42-t mikor jelentik be?
  • janos666 #380
    Ereszt a benzineskanna?
    Majd jól leég a ház meg a bőr a bennlakók pofájáról.
  • Borg
    #379
    Valamilyen szinten minden újdonság alapul az előző cuccokon.
    De persze azt badarság lenne állítani, hogy az R420 csak akkora előrelépés lenne, mint az R350 az R300-hoz képest...

    Amúgy mintha épp most szivárogna ki, hogy lesz VS3.0 az R420-ban ;)
  • janos666 #378
    De úgy lenne tisztességes, ha az NV40 azért 10 nappal előbb bekerülne be mint az R420.
  • janos666 #377
    Nálam ez annyit tesz, hogy jobban belenyúltak, mint a MHz-emelés, futószalagaktiválás, hibajavítás, enyhe optimalizációk, stb.
  • Borg
    #376
    Ennek több oka is van.
    Egyrészt ugye a felmerült gondok a tesztekkel kapcsolatban. Ott az élő példa a farcry, amely nem ismeri fel rendesen a 6800at még, így nem mérvadó mit nyom alatta a kártya. Ugyanezen alapon bármivel lehet szar a mérés.

    Kezembe nem fogok 6800u-t biztosan, de ha majd bolti példányokkal lesz teszt, frissitett játékokkal, tesztekkel, driverekkel, akkor kerül bele a 6800 és az R420 kártyák is.