8009
Avagy az nVidia NV4X
main_6800_header.jpg
  • #171
    Ó hát persze. Neked inkább hiszek mint egy nVidia elkötelezett hardware lap képeinek, amin a saját pártfogoltjuk a rosszabb.
  • K.András
    #170
    Azért azt el ne képzeljétek,hogy ilyen szar a képminöség,miközben ezek a pixelek már tnt korában nem látszottak,de biztos még annál is rosszabb a kártya,meg majd el is hisszük...
  • #169
    Aham. A tomshardware meg olyan rohadt nagy ATI fan... az...
  • K.András
    #168
    LOL,kezdödik az ati fanok ámokfutása...Nekem 59 XT-m van de ilyen minöséget nemhogy FX-en nem láttam,de anno a tnt-n sem...Ilyen képet százat csinálok atirol,aztán lehet mondani, hogy ati milyen szar...
  • davos80
    #167
    De gáz...Elsőre azt hittem, olajradiátor.
  • #166
    Hmm... inkább finomabban fogalmazok: Egy kalap szar a 9800XT -hez képest!
    Mindez Tom-tól!
  • #165
    Ez a képminőség gyalázatos:



  • janos666 #164
    De fölötte Geforce feliratú doboz található, így valószínűnek tűnik, hogy ez van benne.
  • cifuatwork
    #163
    ??????

    Talán mert ez is 6800-as GPU-val rendelkezik? :)
  • janos666 #162
    Akkor csak tévedésből került a Geforc 6800 Ultra-k közé, mert más gyártó is csinál quadro-t, nem?
  • perempe
    #161
    Írtak-e már a TV-in minőségéről?

    Szvsz ez az 500W tápigény szörnyű, megengedhetetlen.
  • cifuatwork
    #160
    nVIDIA Quadro FX3000G - ez egy professzioniális kártya, a HWSW.hu-ról származó info szerint olyan laza 3000$ (600e Ft felett) körüli árom már hozzá is juthatsz. Igaz jobbára videó- és 3D műhelyekben alkalmazzák.
  • Narancs
    #159
    Mi van?
  • janos666 #158
    Most ezen a Leadtek A400 Ultra kártyán a más gyártókhoz hasonló kártya meg hűtés fölé tettek egy hálózati kártyát az elfoglalt PIC slotokért cserébe? És az is az AGP meg PCI-E-en keresztül fog működni?
  • Borg
    #157
    Az már van a mostani PixelView kártyákon is. Egy az egyben ugyanez a hűtés, csak alatta geforcefx asszem. Még irtam róla anno SG-re hirt is, ha jol emlékszek.
  • Akuma
    #156
    6800 reviews
    itt van minden! tesztek és tuning is! a több, mint 12000 pont sem kacsa! igaz ezt már tuningolva érték el...
  • Akuma
    #155
    ezt az oldalt az nvidia oldaláról találtam, így nemhiszem hogy kamu lenne: egy teszt
  • ollie
    #154
    Viszont egy microsütővel nem fogsz Far Cry-ozni :)))))
  • deep
    #153
    Jogos.Az is igaz, hogy nem magyar embörnek tervezték a kártyát:)Talán 1-2 év múlva, ha már meg tudjuk venni a kártyát, telik majd monitorra is hozzá.
  • steweee
    #152
    aki ilyen kártyát vesz, annak nem 15-17 colos monitorja van.manapság egy 19-es sem egetrengető összeg, és most már a 21-esek is elérhető áron vannak. aki meg 100.000 felett vesz videókártyát, annak telik monitorra is
  • Gabesz amd64
    #151
    Kicsit durva ez a hütés rá!
    Szerintem az ATI-n nem lesz ekkora soha se! :-))
    Egyszer az életbe az Nvidiás csávók már igazán megoldhatnák hogy ne melegedjen anyira a VGA!!!
  • [NST]Cifu
    #150
    Amúgy a Pixelview hűtésétől estem hanyat, még valami LCD kijelzőt is rápakoltak :)))

    Gondolom a pillanatnyi energiafelvételt nem jelzik ki :)
  • [NST]Cifu
    #149
    nV Quadro FX3000G - gondolom két UTP és az utolsó meg egy "genlock" nevezetű dolog, ami arra való, hogy a többkijelzős megjelenítésnél Szinkronban legyen a képfrissités ("house sync").

    (a Genlock info és link a HWSW.hu fórumról)
  • Borg
    #148
    Azért azt se felejtsük el, hogy az is CSAK PLETYKA volt, miszerint az X800-ban nem lesz PS/VS 3.0. Még bármi lehet. Nem véletlenül várt ki az ATI eddig.
  • Borg
    #147
    Az Albatron 6800 (a kép szerint NEM ULTRA!) is két tápcsatival van a képen...

    Ja meg ennyit a Gainward extraújésforradalmi hűtéséről:))

    Ugyanakkor a Leadtek A400 U TDH elég érdekesen néz ki. Vajon mi az a 2db RJ45, meg coax dugó rajta?? Gigabit ethernet van integrálva rá?

  • [NST]Cifu
    #146
    Albatron, AOpen, ASUS, Chaintech, Gainward és Gigabyte, Leadtek, MSI, Prolink, XFX gyártók GeForce 6800(Ultra) kártyáinak bemutatkozása
  • perempe
    #145
    Nézegettem a leírást, az 500W-os tápigény felfog6atlan. Ok, egy mikrosütő az 800W, de egy szg. is felvesz ennyit, ha 500-at ad le.
  • [NST]Cifu
    #144
    Személy szerint csak találgatok, de valószinüleg a képminőségre fognak ráfeküdni, élsimitás és anizotróp szűrés minél nagyobb mértékben - ezek ugye nem befolyásolják a CPU-t, szóval AA nélkül és 6xAA (esetleg 8x?) ill. 16xAF bekapcsolása mellett is azonos FPS-t fog kinyomni magából - csak éppen látványosan jobb képminőség mellett...
  • deep
    #143
    Igazat adok:)Mindenesetre akárki akármit mond, valódi fejlődést mutattak fel a srácok ezzel a kártyával.Az is kezd érdekelni, hogy a shader 3-as miújságok hiányát hogyan ellensúlyozzák majd az Ati-nál.Mert ha az általad is említett proci általi visszafogás miatt plusz sebességnövekedést nem nagyon fognak tudni felmutatni, akkor mi az öreganyám térdkalácsát?
  • [NST]Cifu
    #142
    Nem erről van szó, hanem arról, hogy a tesztek alanyai legtöbb esetben CPU limitáltak alacsony felbontásban (pl. UT2k3/UT2k4 esetén látványos, hogy minden kártya kb. azonos teljesítményt nyújt). Inkább az új, GFX-igényesebb játékok esetén tűnik fel rendesen az erőkülönbség (pl. FarCry).
    Az viszont tény, hogy az nV40 a felbontás növelésével viszonylag keveset veszít sebességéből, ami azért egy igen kellemes dolog... És aki egy ilyen kártyát megvesz, az valószinüleg nem 15"-17"-os moncsival rendelkezik...
  • Borg
    #141
    http://www.sg.hu/cikk.php?cid=31891
  • deep
    #140
    Egyéb iránt visszatérve, szerintem az, hogy a kártya 1600x1200 ban adja a legnagyobb teljesítményt, kevesek szívét fogja megdobogtatni.Mert azért manapság a monitorok többsége még mindig 15-17"-os, amin a standard felbontás 1024x768.De ugye mindig a jövőre kell tekintenünk és nem a múltba:) De azért én láttam olyan tesztet is, ahol alulmaradt a GeForce 6800 egy 9800xt-vel szemben.Tehát a ma és a közelmult játékaiban, sőt talán még a közeljövő gammáiban sincs szükség erre a kareszra...Mindazonáltal uralkodik:)
  • Borg
    #139
    A FarCry állítólag már most tudja a PS/VS 3.0 kezelését, csak engedélyezni kell benne.
  • grebber
    #138
    Teljesitményben jó kárty ez venném is ha miller lennék.
    A negativum csak az hogy sokat fogyaszt két tápcsati meg ami még titeket zavar ha van még olyan mert nekem csak ez a kettő a zaveró ja meg az ára.
  • ollie
    #137
    most mé??? :))))
  • Laalee
    #136
    haljak meg ha ilyen kártyára pénzt adok ki :D
  • ent
    #135
    Azt motyogják, hogy csak év végén várható ezek beszerzése!
    Igaz?
  • ollie
    #134
    A vampire játék tudtommal HL2 motort használ, a Driver 3 meg a Driv3r meg ugyanaz :)
  • [NST]Cifu
    #133
    Az nV prezentáción egy érdekes képet vettem észre, amelyen a PS3.0-át használó játékok voltak felsorolva, ezen ezek szerepeltek:

    -Lord of the Rings, Battle for Middle Earth
    -STALKER: Shadow of Chernobyl
    -Vampire: Bloodlines (őőő... ez nem a Doom3 engine-s játék???)
    -Splinter Cell X (???)
    -Tiger Woods 2005
    -Madden 2005
    -Driver 3 (nem inkább Driv3r?)
    -Grafan
    -Painkiller (??????)
    -FarCry
    -...and many more

    Felteszem, hogy az nV pénzt nem kímélve próbálja rávenni a fejlesztőket a PS3.0 minél korábbi használatára, akár utólagos patchekkel is. Figyelmbe véve, hogy anno a TR:AoD esetén is érvényesíteni tudták akaratukat nem csodálkoznék, ha valami ilyesmi lenne a háttérben. Ez végülis jó, mert itt nem lesz olyan iszonyítos késés, mint ami a PS2.0 esetén volt, ráadásul keményen alá fog vágni az ATi R420-nak, ha az tényleg nem fog PS3.0 támogatással rendelkezni...
  • janos666 #132
    Tudom! De arra értettem, hogy más játékokba is beletetetik, de gondolom nem ingyen, ha olyan kurva sok vele a munka.