369
Újraadják a TV2-n!!!!
  • Daniel19
    #288


    Hát igen, én is voltam így sokszor kiskoromban.
  • Lynx_TWL
    #287
    régen 10 éves lehettem kb, amikor először láttam. akkor még nem mertem nézni, most meg már nem nagyon látom sehol:)
    a Mortys részre kifejezetten emlékszem (hasbeszélő babás rész, a csávónak a keze helyén volt a torz sziámi ikertestvére) na ott például nem mertem odanézni az utolsó jeleneteknél, és még este lefekvésnél is attól féltem jöna kis rohadék Morty:D
  • Daniel19
    #286
    Van egy harmadik is, ami annak készült, de végülis nem tartozik a Mesék a Kriptából alá, viszont nem hivatalosan igen, ez pedig a Ritual (Döbbenet) című film.
  • vigyori14
    #285
    és csak két film készült? a vérbodély és a démonlovag?
  • Daniel19
    #284
    Pár édekesség a sorozatról:
    Összesen 7 évad készült, amely összesen 93 részt foglal magában.
    2005 nyarától kezdték kiadni az évadokat amerikában DVD-n, eddig 5 évadot adtak ki.
  • I.C.ram
    #283
    ja meg a HBO-n is ment egy ideig.
  • I.C.ram
    #282
    Én még kölyökkoromban láttam a először még a királyi tvben. Akkor is nagyon tetszett. Aztán pár éve volt a TV2n is, ha jól emlékszem a topicot is én nyitottam :)
  • Daniel19
    #281
    Akkor már teheted is rá a magyar feliratot, mert pont passzol alá. :)
  • Prypiat
    #280
    Szevasztok!

    Nekem megvan dvd-n a season 2 angol/spanyol/francia felirattal. A www.torrentspy.com-rol szedtem le.
  • Daniel19
    #279
    Szerintem csak videóról. Reggel kemény lenne megpillantani a Kriptaőrt a tévében két TVShop reklám között.
  • REALista
    #278
    Nekem egyébként kiskoromból úgy rémlik mintha korán reggel vagy valamikor délelőtt is ment volna ez a sorozat de az is lehet hogy csak videóról!:D
  • Daniel19
    #277
    Sziasztok!

    Visszakerestem a topicban egy kicsit, és láttam, hogy tetszett nektek a sorozat, ezért írtam nektek. Szeretném, ha összejönnének itt azok az emberek, akik szeretik ezt a sorozatot, és hozzá tudnának tenni a témához! Főleg most, hogy vannak magyar feliratok a részekhez és elérhetőek a Rippek a neten! Most pl. legutóbb azt boncolgattuk, hogy ki hogyan találkozott a sorozattal. Írjatok ti is!
  • REALista
    #276
    Én kaptam!
  • Lynx_TWL
    #275
    hello:)
  • I.C.ram
    #274
    én is :D
  • Kandurex
    #273
    Te is kaptál privit?
  • Punker
    #272
    lemaradtam valamiről? :)
  • Daniel19
    #271
    Ha beidőzítette a srác, akkor sztem igen.
  • vigyori14
    #270
    és nemtölti fel vki egy magyar torent oldalra a beidőzített részeket?
  • Daniel19
    #269
    Várj egy pár napot, addig talán majd egy srác beidőzíti egy DVDRip típus alá a sorozatot, aztán majd meglátjuk mely típushoz igazodik, és azt lehet tölteni. Majd szólok, ha megvan.
  • vigyori14
    #268
    ja most láttam egy torrent linket ahol elég sok rész van: http://www.mininova.org/search/?search=tales+from+the+crypt
    daniel szted ezek a részek amik ittvannak dvd-rippek? vagy vmi gyenge minőségűek h egy dvd-s átlag, az adott évad?
  • vigyori14
    #267
    én kb 10-12 évesen láttam először az ujságba h lessz ez a sorozat akkor mikor az rtlklub on ment, mindig volt egy erotikus film, beavis és buthed, és a mesék a kriptából, már a címe is nagyon megtetszett, de sajnos nagyon sokszor lemaradtam róla, mivel későn volt sokszor elaludtam előtte, meghát mivel horror nak irta az ujság féltem is megnézni. első rész amit láttam az a démonlovag volt. aztán jött egy nagy szünet, majd tavaly ilyentályban leadta a tv2-ő az első season első 3 részét, és a két movie-t. akkor kezdett el engem is komolyabban érdekelni a téma. utánna letöltöttem pár részt, és vhogy elfelejtettem, most h jött a 2.évadhoz is a felirat elkezdtem megint tölteni őket.
  • zocor
    #266
    Én 1992 őszén találkoztam a sorozattal, amikor az intercom kiadta az első szezon 3-6. részét, amit tékából kölcsönöztem ki. (Szerelmem, jöjj, súlyts le rám!, Komplett kollekció, Csak egy súlyos vétség). Nagyon megkedveltem őket, aztán mint kiderült a Dunafilm kiadta korábban az első szezon 1-3. részét, majd később (93 tavaszán) az intercom megjelentette a 2. szezon 1-3. részét is, ekkorra már nagy kedvencemmé vált a sorozat. Reménykedtem, hogy jönnek majd ki a további részek, viszont sajnos a folytatás elmaradt... Amit az Rtl klub 99-ben leadott, arról én sajnos lemaradtam. Hosszú idő eltelt, mikor bejött a dvd-korszak és láttam hogy kezdik USA-ban kiadni a sorozatot, akkor elkezdtem megrendelni őket, mivel tudtam, hogy megvan VHS-en és majd valahogy ráteszem a szinkront. Az 1. szezon kész is lett, meg is rendeltem utána a 2.-at, mikor megtudtam hogy a komplett 2. szezon lement anno az rtl klubon, lázas keresgélésbe kezdtem a neten, hogy nincs-e esetleg meg valakinek. Ezen a fórumon taltam egy srácot, akinek megvolt, vele fel is vettem a kapcsolatot és az 1. msn-es beszélgetésünk után másnap el is postázta nekem a kazettákat, amin meglepődtem, hogy vannak még ilyen rendes emberek Ezáltal elkészült a komplett 2. szezon is szinkronnal, készülőben vannak többi szezon fordításai is, várom őket nagyon, kíváncsi vagyok a többi részre is.
  • Daniel19
    #265
    1994 vagy 1995 nyara volt, 8-9 éves voltam, amikor láttuk barátommal a műsorújságban, hogy lesz este egy horrorfilm az HBO-n. Annak idején, főleg nyaranta, felvettük az elvétve a tévében leadott horrorfilmeket, így meg tudtuk nézni másnap délelőtt, amikor a szülők munkában voltak. Ilyen idős korban ugye nem örültek, hogy ilyeneket néztünk. De hát szünidő rulez volt.
    Aznap este pont a Dennis, a Komisz ment főműsoridőben az HBO-n, aztán késő este adták a Kriptát. Csak a barátoméknak volt videója akkoriban, nekünk nem, de megvártam a késő estét, amikoris elkezdődött. Elkezdtem nézni. Bejött egy zombi aki poénkodott, aztán elkezdődött a film. Ment, ment, aztán szüleim szóltak, hogy késő van, menjek már aludni. Elmentem, aztán reménykedtem, hogy barátom felveszi videóra, ahogy megbeszéltük.
    Másnap aztán mentem át barátomhoz, de ráfaragtam, mert nem voltak otthon a szüleivel, csak késő délután értek haza, én meg már egyre türelmetlenebb voltam. Ezután megnéztük a filmet, nagyon megfogott minket a hangulata, a poénok, és hogy néha milyen vérfagyasztó is tudott lenni. Ezután nyáron még sokszor megnéztük, és nagyon megkedveltük. Egyébként amit leadtak, az a második szezon első 3 része volt egy csokorba fűzve: A Hullajelölt, A Csere, A Kártyapárbaj. Ezek voltak.

    Ezután teltek az évek, és 1999-ben majd kibújtam a bőrömből, amikor megláttam a műsorújságban, hogy június közepétől minden héten szerda este az RTL Klub lead egy-egy részt. Nagyon boldog voltam, hogy újra láthatom ezt a sorozatot.
    Még iskolaidő volt, amikor elkezdték vetíteni a sorozatot, de nem érdekelt, fennmaradtam és elindítottam a videót. Belenéztem és még jobban megörültem, amikor megláttam Demi Moore-t, aki a Hullajelölt részben játszik, így boldog voltam, hogy megint láthatom ezeket a részeket. Így ment végig a nyár, eljöttek a szerdák, és felvettem a részeket, kivéve sajnos egy-kettőt, amikor üdülni voltunk. AZ RTL Klub lenyomta végig a második évadot, aztán sajnos csend lett.

    Eljött 2003 decemberének közepe, amikor a TV2 hirdette, hogy leadnak másfél órában egy Mesék a Kriptából című filmet. Rákészültem, felvettem, és azokat a részeket még soha nem láttam előtte, mert mind kiderült, ez az első szezon első 3 része volt egy csokorba fűzve. Furcsa érzésem volt ekkor, amikor ezt leadták, mert pontosan egy hétten azelőtt halt meg a barátom, akivel anno 94 vagy 95-ben felvettük, néztük és szerettük meg a sorozatot. Sajnos így alakult az élet.

    2005 nyarán kiadták az első szezont Amerikában DVD-n, így később lett hozzá angol felirat, és 2006 első pár hetében lefordítottam az első szezont nagyon kemény munkával. Nemsokkal ezután kijött a második évad is DVD-n, itt már nagyon nem volt kedvem megint fordítani, így egyik ismerősöm pötyögte be a magyar szöveget a feliratba az általam felvett magyar szinkron alapján. Ezek a feliratok természetesen megtalálhatóak a feliratok. hu oldalon és ti is élvezhetitek vele ezt a nagyon hangulatos kis sorozatot.

    Na, így első körben ennyi, én így ismerkedtem meg a sorozattal, most várom a ti történeteiteket.
  • Daniel19
    #264
    Ki, hogyan, hol, és mikor találkozott először ezzel a sorozattal, és hogyan kedveltétek meg?

    Meséljétek el a történetét!
  • Daniel19
    #263
    Sziasztok skacok!

    Mint tudjátok, egy hete feltöltöttük a második szezont a feliratok.hu-ra. Amit feltettünk, abban 3 feliratfájl van. Ez azért van, mert az eredeti amcsi DVD-ről lett lerippelve a felirat, abba írtuk a magyart, és így tettük vissza DVD-re.

    Na most, sokan panaszkodtak, hogy ez az időzítés nem stimmel a neten elterjedt DVDRippek alá. Nagyon örülnék, ha valaki, aki rendelkezik valamelyik DVDRippel, az szétvágná és beidőzítené a feliratokat a Rippek alá, és közzé tenné, feltöltené, hogy minél többen meg tudják vele nézni ezt a jó kis sorozatot. Nem nagy meló egyébként, Subtitle Workshoppal egy pár perc. Még angol időzítésű felirat is található fent az oldalon, az alapján még könnyebb a dolog.

    Kérem, hogy aki tud, az segítsen. Remélem nem dolgoztunk hiába!
  • Daniel19
    #262
    Próba, szerencse.

    De szerintem gyorsabban lenyomod a feliratokkal.
  • vigyori14
    #261
    ha most összefognánk és küldenénk a viasat3 nak email eket h szeretnénk ha leadnák a mesék a kriptóbából-t akkor lenne rá vmi esély h leadják? vagy valószinű h mg se nézik ezeket az email eket??
  • vigyori14
    #260
    a rémmesék, és a meghökentő mesék is ilyen hasonló filmek mint ez? érdemes őket megvenni?
  • Daniel19
    #259
    DVD-re van időzítve, úgyhogy neked kell átidőzítened avihoz. Subtitle Workshoppal pár perc. Szerintem előbb utóbb valaki úgyis beidőzíti a neten található DVD-Rippek alá.
  • vigyori14
    #258
    milyen verzióhoz illik pontosan ez a felirat?
  • vigyori14
    #257
    énis nézném szivesen, de kb 1 éve letöltöttem élég sok részt a második évadbó is, de most h kerestem már nemtalálom sehol. szoval megint lekell töltenem. az első évaddal meg úgy jártam h régen letöltöttem teljesen, és végignéztem párszor. tegnap meg megakartam nézni de mikor elindult a film nemvolt rajta hang, ilyen az első 3rész, a többi működik. nemtom milehet a baja.
  • Daniel19
    #256
    Igen, megvan mind a két évad mostmár szinkronosan. De annyi pénzünk és energiánk van már benne, hogy nem tesszük közzé semilyen formában.

    A hivatalos kiadásról már letettünk. Pár éve be volt harangozva, hogy kijön, de sajnos semmi sem történt.

    A harmadik évad fordítása is megkezdődött, szépen lassan majd készülget az is.

    Ha elkezditek nézni a második évadot, akkor beszélgethetnénk itt, hogy kinek melyik rész hogy tetszett.
  • vigyori14
    #255
    most látom h említette régen hogy kéne egy rész a szinkron miatt a 2.-évadból, akkor neked van pár rész ami megvan szinkronosan is?
  • vigyori14
    #254
    nagyon köszönjük.
    magyar kiadásról még mindig nincs semmi hír?
  • Kmarha
    #253
  • Daniel19
    #252
    Sziasztok!

    Fogadjátok szeretettel tőlünk a teljes második évad magyar feliratát! Nagyon jó szórakozást hozzá!

    klikk
  • Daniel19
    #251
    Nincsen...
  • chicco24
    #250
    A második évad le van már fordítva??Mármint az angol felirat.
  • Daniel19
    #249
    Igen, jó részek. A cserét Schwarzenegger rendezte!