36836
  • CoolStuff
    #4071
    Ez volt a tegnai alkotásom, ja meg még az, hogy a floppy meghajtó elejét lefestettem krómra, hogy menjen a házhoz:
    1.

    2.

    3.

    És még spóroltunk is! PVC vágó, az okos megoldás!:DDDDD
  • CoolStuff
    #4070
    De 4000Rpm-et szinte soha nem nyomatok, mert a 3600 is simán elég 3.5Ghz-ig, fölötte meg nem nagyon próbálkozom!;)
    Nem csinálsz valami animációt a topikba fölülre?
  • Zetorg
    #4069
    az tényleg hangos :D
  • CoolStuff
    #4068
    Egy baj van a hűtésemmel, hogy nagyon hangos 4000Rpm-en...:(
    68decibel, és elég zavaró.
    3600-ig türhető!
    Vettem világítós vetiket, de azok is baszott hangosak, silent blade kéne, de az nincs sehol!
    Hol lehet rendelni?
    Ja a másik lol-ság, hogy vettünk egy 420W-os dual ventis tápot, ami beszerelésre is került, de igen ám első gépindításkor kerregett, mint állat...
    Kiszedtem a tápot, megnézem... és észre vettem, hogy a táp tetején lévő venti közé bentről kifelé a lapátok közé belógott egy kábel!
    Én már majdnem visszavittem, de mivel ez okozta a robajt, ezért csavarhúzóval jól benyomtam belülre a zsinórt, és tökéletesen megoldódott a gond.
  • CoolStuff
    #4067
    Megjelent talán a világ első modding könyve, és az Amazon.com kínálatában már el is érhető. A 304 oldalas olvasmány a PC Mod Projects - Cool it! Light it! Morph it! (hűtés, világítás, átalakítás) címet kapta, és több projektet mutat be részletesen, lépésről lépésre, fotókkal és diagramokkal illusztrálva. Ilyen például a neonnal megvilágított vízhűtéses rendszer, vagy a különleges, érintőképernyős LCD kijelző.

  • Zetorg
    #4066
    az jó
    már kész lenne a vízhűtésem, csak nincs felfogató a radiátorhoz :(
    még le kell gyártani
  • CoolStuff
    #4065
    LOL!:DDD

    Biztos jól hűt, meg szép is, csak alaplap legyen a talpán, ami kibírja tartósan ezt a forgatónyomatékot...
  • CoolStuff
    #4064
    Attól függ, hogy milyen fordulatszámon...
    3.44Ghz-en 3064RPM mellett 38fokos átlagosan!
  • Zetorg
    #4063
    hány fokos a procid?
  • CoolStuff
    #4062
    Hi all!
    Kisebb gép update volt, szal azért nem írkáltam mostanában...
    Többek közt, hogy már a tuningolást i elősegítsem, beszerelésre került az alábbi Gigabyte 3D Cooler Pro változata is a gépecskébe:



    A Gigabyte különbözõ rögzítésekkel szállítja a bordát, így a GH-PCU21-VG Athlon XP (socket A), Athlon 64 (socket 754) és Intel Pentium 4 (socket 478) processzorokhoz egyaránt használható.
  • BBking
    #4061
    Az is jó,vagy rage 3d.
  • Zetorg
    #4060
    ATITool
  • ollie
    #4059
    NEM a catalysttal húzom. A kártyához nekem adtak olyan monitorozó progit, amivel húzni is lehet. De mondjuk húzhatod a radlinkerrel is.
  • KranaZoli #4058
    Annyit sikerült kiderítenem, hogy v.melyik előző catalyst verzióban volt ilyen lehetőség aztán kivették.

    Szal ha Te is legfrissebb catalyst driver-t használod, hogyan húzod a 9800-at?
  • KranaZoli #4057
    Gondolom sejted mit akarok kérdezni

    Mint említettem első ATI kártyám, így nem tudom hogyan kell húzni egy ATI kártyát.

    Tudnál ebben segíteni?
  • ollie
    #4056
    A 9600 XT-t mindenképpen érdemes húzni, ha akarsz AA és AF-et használni. Én még a 9800 pro-t is húzom ;))
  • KranaZoli #4055
    * VPU recover OK!
    * Beállítások -> Mérleges OK!

    Szoktátok húzni a Radeon XT-ket? (érdemes)

    A 3D Mark alapból olyan 800 pontal hozott jobbat, mint a GF FX-5700.

    Az AquaMark3-ban a GF FX-5700-essel 1x v.hogy sikerült elérnem cca. 24.000 pontot.

    A GFX érték elérte a 3000-es értéket. (talán amikor feltettem az NVHardPage progit)

    Az Ati Radeon XT-m viszont az AquaMark-tól cca. 15.000-16.000 pontot kapok. A GFX érték 1900 körüli. Ez nem túl kevés?

  • ollie
    #4054
    Nem, nem. A win9x memóriakezelése max 512M-ig lett tervezve, a fölött behülyül (kiírja, hogy elfogyot a memória, meg ilyenek).
  • KranaZoli #4053
    Max ott terheli meg a PC-t, amikor indul és végigszámolja az 1 GB RAM-ot (főleg ha ticcsen quick boot)

  • ollie
    #4052
    Nem kell vpu recover, felesleges.

    A beállításoknál meg a mérleges a hagyományos, alapbeállítás, ahol a textúrák minősége maxon van, de nincs se AA se AF bekapcsolva. Ha ennél feljebb teszed, akkor fokozatosan bekapcsolja AA és AF-et, ha lejebb, akkor meg a textúrák minőségét butítja.
  • ollie
    #4051
    Win9x-et tényleg túlterheli.
  • KranaZoli #4050
    Igazad van, connect3D
    Hiába megkavart a sok 3D


    Azé kíváncsi lennék rá, hogy létezik-e az ATI-hoz v.mi progi amivel húzni lehetne a kártyát (mint geforce-nál az NVHardPage), vagy milyen lehetőség van húzni egy ilyen kártyát?
  • KranaZoli #4049
    Hi!

    Újabb segítséget szeretnék kérni Tőletek ATI kártya terén.
    Mivel ez az első ATI kártyám így vannak olyan dolgok, amiket nem értek, nem tom mi a szerepük és kellenek-e?

    Itt az lenne a kérdésem, hogy kell-e nekem?





    Itt meg a beállításokat nem értem (mérleges, ...)

  • KranaZoli #4048
    Köszi!

    Az volt a gond, hogy én a Radeon Pro-t választottam, mert boltban azt mondták, hogy az XT a Pro újabb verziója.

    A Radeon Famlily-ban megtaláltam a 4.5-ös driver-t.

    Ezzel korrektül működik.

    Azóta körbenéztem még és ahogy látom az sem mind1, hogy hogyan végeztem el az uninstall-t.

    Szal lehetséges, hogy a 04.4-es driver-nél itt volt a hiba.

    Köszi: KranaZoli!
  • M@TriX
    #4047
    lassab netnél nem jön le egyből az összes választék, lehet nem várt eleget...
  • Narancs
    #4046
    Amúgy nem értem mi a gondod...
    www.ati.com
    Rákattiintassz a drivers & softwares gombra
    Kiválasztod melyik OP rendszered van
    Kiválasztod hogy Graphic driver
    Majd kiválasztod hogy RADEON Family
    Majd rákattintassz a GO gombra...
    És ennyi...
  • Narancs
    #4045
    3dconnect??????????
    Véletlenül nem Connect3D az a karesz?
    tudod leszedni a legfrissebb catalystot, nincs külön minden kareszra, hanem ez jó minden radeonhoz (tudomásom szerint)...Ugyanúgy mint az nVidiánál a ForceWare...
    Innen
  • KranaZoli #4044
    Hi!

    Segítséget kérnék. Lecseréltem az FX-5700-es kártyám egy 3dconnect ATI Radeon XT-re.

    A mellékelt CD-n egy 03.8-as ATI Catalyst driver található.

    Mondta a srác a boltban, hogy szerezzem be a legújabbat, meg állítólag van v.mi külön spec. catalyst amivel még jobban ki lehet használni a kártyát. (tuning)

    A 3dconnect website nem üzemel.

    A GameStar DVD-n rajta volt egy 04.4-es catalyst driver, azt feltettem, de a teszt programok v.mi brutál grafikai hibával futottak így le is vettem hamar.

    Leírni nem tom, különféle csíkokat húzott a tesztbe a kártya, mintha fa dárdákkal lettek volna átszúrva a repcsik pl. a Wings Of Fury részben :)))

    Az Ati weblapján nem igazán tok eligazodni, hogy most a driver letöltésnél milyen driver-t is magyaráz, meg melyiknek mi a gondja, ill. ATI Radeon XT-t nem is találok, csak ATI Radeon Pro Family-t :o

    Segítségeteket kérném, hogy honnét töltsek le újabb catalyst driver-t (ha 1általán szükséges) és melyik verziót érdemes feltenni. Szal amelyik már bevált, a legtöbben használják, esetleg van tuning lehetőség, stb.

    Nem mindig a legújabb a legjobb ezt már megtanultam.
  • stone
    #4043
    Az az egy igaz belőle, néztem az oldalt akkor még elképzelhető hogy nem kellett 256MB ramnál több.
  • CoolStuff
    #4042
    Hali!
    Ez már nagyon régi cikk...
    98-nál télleg gáz már az 1024ram kezelése!
  • stone
    #4041
    Hi. Nameg ez: "De túl sokra sincs szükség, mert 256 Mbájtnál több már nem éri meg." Megnézném az illető hogy Farcry-ozik 256MB rammal akár mediumon.
  • CoolStuff
    #4040
    Comuter Panoráma
  • stone
    #4039
    "A PC-nek semmi esetre se adjunk 512 Mbájtnál több RAM-ot, mert ezzel csak túlterheljük."
    Bazmeg, ez mekkora baromság lol. Mégis mit terhelne túl vele?
    Coolstuff! Írd már le légyszi hol találtad ezt a sok baromságot, kiváncsi lennék.
  • CoolStuff
    #4038
    De az Xp-nek meg az 1024 a legjobb, de nem az 512.
  • ollie
    #4037
    Az igaz, hogy win9x alatt meghülyül a windows több mint 512 rammal.
  • CoolStuff
    #4036
    Ehhez szóljatok valamit:

    Az operatív tár és a háttérfájl tuning-eljárásai alig eredményeznek valamit, ha a számítógépnek 256 Mbájtnyi RAM-ja van. Ha a RAM felszereltség ennél kevesebb, akkor a legjobb tuning-eljárás a RAM-bõvítés. De túl sokra sincs szükség, mert 256 Mbájtnál több már nem éri meg. A több memória különösen a 9x kernelû gépeknél nem okoz sebességnövekedést. A PC-nek semmi esetre se adjunk 512 Mbájtnál több RAM-ot, mert ezzel csak túlterheljük. A Windows 98 SE egy gyors operációs rendszer. A Windows 2000 a játékok esetében nem igazán képes szórakoztatni. A Windows XP a FAT és az NTFS esetén is egyaránt otthonos, a sebessége azonban enyhén elmarad a régebbi Windows operációs rendszerek mögött.

    LOL!
  • CoolStuff
    #4035
    Na majd jövök, egyenlőre zúzok takarítani a vinót, mert kevés a hely!:(
  • CoolStuff
    #4034
    Vettem nagyobb tápot, hogy később is legyen tartalék energia!:DDDDDD
    A 460-as, ami neked van, az már szép...
    500W-os mihez kell emberkéknek, a mikrót működtetik vele?:)
  • CoolStuff
    #4033
    Már van 600-as is, az az igazi, de sztem 512DDR ram olyan 60e körül lehet!
    Elég most a 400-as is nekem...
    3.4Ghz mindenre elég egyelőre!
  • ollie
    #4032
    tuninghoz nem elég a 400-as