36836
  • KranaZoli #3951
    Mondom, KÖSZI!
  • KranaZoli #3950
    Jó van, ezt jól eltaláltam .
    Közsi!

    Ha megkérdem, hogy miért akkor
  • ollie
    #3949
    4in1 után, de hankgkártya előtt
  • KranaZoli #3948
    Még 1 kérdés, legföljebb nem válaszoltok.

    A directx 9.0b-t azt mikor telepítsem.

    Az alaplapi (via 4in1) és hangkártya driver telepítés előtt, vagy után?
  • KranaZoli #3947
    De nincs itt a gép.
    Így kérdezek.
    Erre van a fórum nem?
  • KranaZoli #3946
    No vettem a bátorságot és inkább a mh-i gépem omoljon össze alapon elindítottam a telepítést.



    Úgy néz ki a telepítő van annyira intelligens és észrevette, hogy ez egy WinXP gép.
  • ollie
    #3945
    Mindegy, tedd fel a 4in1-t! Annyit kérdezel, hogy már rég végezhettél volna 5x egymás után.
  • KranaZoli #3944
    De az 4 az 1-ből nem tom kiszedni...
    Látom, hogy csak Win98 only-t ír.

    Most akkó mit csináljak?
  • KranaZoli #3943
    Én betettem az alaplaphoz kapott CD-t és talán első telepítés esetén telepítettem is minden cuccost még a BIOS grafikát is tudtam cserélgetni.

    Aztán ahogy telt-múlt az idő :) és újra-újra pakoltam a WinXP-t eljutottam oda, hogy már csak a CPU hőmérsékletet és Cooler ford.számokat figyelő progit tettem fel.

    Driver-ek közül szerintem a CD-n nincs is olyan, mint ami ebben a 4in1-ben csomagban van.

    Szal van rajta:

    * alaplapi hang driver - nem kell
    * AGP driver - ami kell!!! mint kiderült
    * LAN driver - nem kell
    * USB driver - passz (ticcsen USB-s eszközöm)

    A CD-n elrejtve lehetséges, hogy van még más is, de az autorun-os dolgok között csak ezek szerepeltek ha jól emléxem és még a szoftverek. (bios flash, ...)

    No, akkó ma du-n este újra install elölről.
  • ollie
    #3942
    A VIA PCI IRQ-t (uccsó) csak win98 alatt telepítsd, a többit mindenképpen (AGP, ATAPI és chipset (Registry) driverek).
  • stone
    #3941
    A Windows saját meghajtóprogramjait írja felül, csináld bátran.
  • ollie
    #3940
    Sőt, AGP sincs nélküle, és így olyan a kártya sebessége, mintha PCI portba lenne dugva (ez a PCI mód).
  • KranaZoli #3939
    Ezeket írta ki a telepítő a 4 az 1-ről:

    * VIA Registry (INF) Driver is to be installed under Windows. The driver will
    enable VIA Power Management Controller.

    * VIA AGP Gart Driver is to be installed if you are using an AGP VGA card.
    VIAGART.SYS will provide service routines to your VGA driver and interface
    directly to hardware, providing fast graphical access.

    * VIA ATAPI Vendor Support Driver enhances compatibility with IDE devices.

    * VIA PCI IRQ Miniport Driver installs under Windows 98 only. It will
    improve the PCI IRQ routing sequence.

    Lemagyarítaná ezt nekem v.melyikőtök?
  • KranaZoli #3938
    Még lenne egy kérdésem. Elég csak ezt letölteni, vagy kell v.mi alap driver csomag is?
    Mert elindítottam itt a mh-i gépen a telepítést, de az ilyet ír ki:

    THIS PROGRAM WILL INSTALL VIA SERVICE PACK ON YOUR COMPUTER.

    Nekem ez olyannak tűnik mintha egy alap programra akarna plusszt pakolni. (service pack)

    Vagy ez csak megtévesztés :)
  • stone
    #3937
    4in1: via chipset driver. Pontosan azért van a problémád amit Gerry leírt a #3935-ben. Jó lassu lehetett eddig a géped ha nem használtad a chipset drivert, pedig nem rossz konfig.
  • KranaZoli #3936
    Szal ha jól értem:

    * Több mint v.színű, hogy a problémám abból adódik, hogy nem telepítettem fel az alaplaphoz mellékelt CD-ről az AGP driver-t.

    * Vagyis a problémám több mint v.színű, hogy orvosolná, ha feltelepítem az alaplaphoz kapott AGP driver-t.

    * De jobban járok, ha a most letöltött cuccost telepítem fel.

    De mi az a 4 az 1-ben?
  • Gerry
    #3935
    Úgy. De nem csak az AGP portot, hanem az IDE vezérlőt, stb, ha nem telepíted fel, akkor csak a Windows saját (kompatibilis) meghajtói kezelik a vasat, és az messze nem használja ki a hardware nyújtotta lehetőségeket, vagyis sokkal lassabb, és butább az egész rendszer az alaplapi meghajtócsomag nélkül. Lassabb a winyókezelés, lassabb az AGP kezelés, lassabb a memória, a PCI, minden, sőt egyes funkciók nem is érhetők el (valós UDMA mód 3-4-5, SMBus sem szokott települni alapból, csak ha feltolod az alaplapi chipsetedhez való drivercsomagot).
  • KranaZoli #3934
    Már le is töltöttem a latest driver 4in1-ben csomagot.
  • KranaZoli #3933
    Ha jól értem, akkor ezt úgy kell értelmezni, hogy az nvidia driver kezeli a kártyát, az alaplapi AGP driver pedig magát az AGP portot?
  • KranaZoli #3932
    Ha jól értem, akkor ezt úgy kell értelmezni, hogy az nvidia driver kezeli a kártyát, az alaplapi AGP driver pedig magát az AGP portot?
  • KranaZoli #3931
    Holnapra megtudom mondani pontosan az alaplap típusát, mert fejből nem tudom.
    Jogos a felkiáltás, hogy nem készültem!!!

    De nekem az rémlik, hogy VIA chipset-es az alaplapom.
  • ollie
    #3930
    Nem a videokártya driver kezeli az AGP portot, ami az alaplapon van, hanem a chipset driver, vagy ha külön van, az AGP driver. Gerry már leírta a frankót.
  • Gerry
    #3929
    INNEN le tudod tölteni a legfrissebb alaplapi divercsomagot, ami kicsit felpörgeti az egész géped teljesítményét, mert ha feltelepíted, akkor utána rendesen fogja támogatni az IDE vezérlőket is ATA100/133 módban, az AGP-t is 8x sebességen, valamint a többi alaplaon lévő eszköz is flottabbul fog menni.
  • Gerry
    #3928
    KT400? KT600? Vagy mi? Amúgy ez nem igazán lényeges abból a szempontból, hogy mindenképpen a VIA Hyperion drivercsomagot kell telepítened, mert az jó az összes VIA chipsethez, kivéve az új 64 bites Athlon chipsetekhez.
  • KranaZoli #3927
    Az alaplapi CD-n van v.mi AGP driver, azt nem tettem fel.
    Azt hittem az csak akkor kell, ha pl. alaplapi a driver.

    Szal föl kell tennem az alaplapi AGP driver-t is?

    Me az ok, hogy alaplapi hangkártya driver-t nem teszek fel, ha van SB Live, meg Lan driver-t sem, ha csak szólóban használom a gépem.

    Ha kell, miért kell ez az alaplapi driver?
    Miért nem elég maga az Nvidia driver?
  • KranaZoli #3926
    VIA
  • ollie
    #3925
    Akkor kell AGP driver vagy chipset drivert felrakni.
  • Gerry
    #3924
    Milyen chipset van az alaplapodon?
  • KranaZoli #3923
    Nem ezzel van a gondom!!!

    Otthon újrahúztam az XP-t, felteszem az Nvidia driver-t (pl: 56.72) és az írja ki, hogy

    * Adatsín típusa AGP (PCI mode), vagy
    * Adatsín típusa 128MB PCI

    A kártya egy GF FX-5700-es (!) BIOS-ban az AGP van kiválasztva, sebesség AUTO, vagy 8x-orossal is próbálkoztam.

    A képet csak illusztrációnak szúrtam be, hogy ezen a képen OK és mi az ahol nálam nem az szerepel, hogy AGP8x.

    Talán így már érhetőbb
  • Gerry
    #3922
    Minden GeForce2 AGP 4x-es, ha annyin megy, akkor ok, ha nem, akkor nem stimmel valami alaplapi driver, vagy BIOS beállítás, de a kép alapján minden rendben van. A PCI mode pedig régebbi programokkal való kompatibilitás miatt van, ne foglalkozz vele.
  • KranaZoli #3921
    Hi!

    Tegnap újra húztam az OS-t a gépemen, de én a legkisebb hülyeségen fel tudom magam húzni és idegesít a dolog. Feltettem minden cuccost, erre véletlen megnézem a GF nvidia driver-el települő ablakát. Az a csatolt képen (GF2-es kártya) kiírja, hogy AGP 4x.

    No, nálam meg olyanok szerepelnek, 3x nyomtam fel tegnap emiatt a hülyeség miatt az XP-t + driver-eket, hogy

    * 128MB PCI mode
    * AGP (PCI mode)

    No, ezek engem baromira tudnak idegesíteni.

    A BIOS-ban AGP van beállítva first VGA kártyának, AGP mode auto, vagy 8x, de ennek ellenére nem azt írja ki, hogy AGP8x.

    Most mi a francot kezdjek ezzel?

    Érdemes vele foglalkozni? Meg tom v.mivel nézni, hogy a VGA kártyám ami benn csücsül a gépben milyen adatsínt és hányszoros AGP-t használ?

    Már régen érett, hogy újra kell húznom a vasat, tegnap vettem bele + 512MB DDR/400-at. Kezdtem volna neki örülni, erre jön egy ilyen hülye "hibajelenség"


  • CoolStuff
    #3920
    Na cső!
    Szal a target adapter-nél kell állítgass az overclocking részt, a driver settings-hez nem kell nyúljál...

    A kép az nem számít, mert az csak illusztráció, tehát az csak azért van, hogy tudd melyik a GPU, és melyik a mem.

    Ebben nincs autodetect, ezért azokat az értékeket kell beálltanod neki, amit a CoolBits-el megállapítottál, de ez megőrzi az értékeket, ha bepipálod az Apply overclocking at Windows startup rublikát, szal ezért érdemes a RivaTunert használni.

    A többi beálltással ne foglalkozz, nem kell a settings fülön sem állítgtni, csak az overclocking-ot mahináld...

    Érdemes a Restore clock frekvencies after suspended mode fület is bepipálni...
    Ez azért jó, mert, ha túlhúzod a karid, és befagy a win, akkor mivel bejelölted azt, hogy minden indulásnál ezeket az értékeket használja nem indulna el rendesen a rendszer, de, ha bejelölöd azt a fület is, akkor ilyenkor gyári VGA beállításokkal indítja a gépet.
  • KranaZoli #3919
    Hali!

    Pöttyet hosszú leszek, meg pár képpel (sorry)

    Felpakoltam itt meló helyen a RivaTuner2 c. progit.

    Ennek a Main tabfülén 2db beállítási lehetőség van:

    A.) Target Adapter -> Low-Level System Tweaks
    B.) Driver Settings -> System Tweaks

    * Melyiknél kell húzni a kártyát?
    * 1általán miért van kettő?

    Me mind1iknél van olyan, hogy a beállított értékeket Windows indításkor hajtsa végre.

    A példa képeken egy szutyok Geforce 2-es kártyánál néznek így ki a panel elemek.

    * Ill. még azt nem értem, hogy itt ticcsen olyan, hogy autodetect. Mi alapján húzzam a kártyát?
    (ok, már vannak értékek, mert az NVHardPage autodetect által adott értékek megvannak, de ez a progi nem tud ilyet?)

    Szal tudnál v.mi infóval szolgálni, hogy hogyan kell ezt a progit használni?

    Meg még 1 kérdés. Van egy olyan tabfül is, hogy Settings. Itt ki lehet választani, hogy a RivaTuner Windows indításkor induljon el és hozzá egy combo box, amiben kettő érték van:

    * via Startup registry key
    * via Startup folder

    Ezt is ki kell választani, hogy érvénybe jussanak a beállítások, vagy ez csak a keret programot indítja el?

    Képek:







  • KranaZoli #3918
    Köszi!
  • ollie
    #3917
    nem
  • ollie
    #3916
    Az CPU mag elméleti maximum órajelét. Ez amolyan technológiai határ.
  • KranaZoli #3915
    Szerintem amit az alaplap be tud fogadni.
  • KranaZoli #3914
    Tegnap feltettem otthon az NVHardPage nevű progit. Szépen működik is rajta a CoolBits opció, ill. az autodetect is. Amit meghatároz értéket abból visszavettem 5-5Mhz-t.

    Viszont nem mindig jegyzi meg a beállított értéket. Ha beállítom és újraindítgatom a gépet, akkor OK.

    Ha azonban játszok, ... majd gép kikpacs és újra megnézem a freki értékeket látom ám, hogy visszaállt a gyári alapértelmezett értékekre.

    Ez mitől lehet?

    Ma majd megprószálom a RivaTuner 2 c. progit is.

    Köszi: KranaZoli!
  • Roll
    #3913
    Sziasztok Srácok!

    Az Aida mit ért cpu max órajelen?
  • CoolStuff
    #3912
    Hali!
    Nem tom, hogy ki szokta olvasni a radikalmod.hu modding, és tuning híreit, de én minden nap ránézek az új infókra...
    Most lehet regisztrálni magad, mert később lesz PC képgaléria, szal aki akar, az csatlakozzon:
    Radikalmod