22786
Html-, css- és php-help
  • Vaxi
    #13421
    nincs benne html tag:
    0;Feldolgozás alatt;2;1;Feldolgozva;1;2;Becsomagolva;0;3;Futárnál;0;4;Átvehető a boltban;0;5;Teljesített;1;6;Törölt;1;
    Ez a response text.

    a firebugban pedig a getReadyState-ben meg már így van:
    get channel
    "\n\n \n 0;Feldolgozás alatt;2;1;Feldolgozva;1;2;Becsomagolva;0;3;Futárnál;0;4;Átvehető a boltban;0;5;Teljesített;1;6;Törölt;1;"
  • bracsek #13420
    Akkor meg pláne xml hiba.
  • Easy Rider
    #13419
    Ha bármi html tag van response-ban, töröld ki, dolgozz így:

    if(Permissions::getByID($oCurUser)) {
    echo 'PERMISSION GRANTED';
    } else {
    echo 'PERMISSION DENIED';
    }

    így nem kéne, hogy extra sortörés legyen benne!
  • Vaxi
    #13418
    természetesen utf8-ban van minden, kódolás, fileok kódolása minden.
    ezért állok értetlenül a dolog előtt :D
  • Ability
    #13417
    Karakterkódolástól függetlenül AJAX mindig utf8-cal küldi az adatot, de van egy érzésem, hogy ezzel nem mondtam sok újat, vagy alapból irreleváns, mert minden lap ebben a formátumban van. :)
  • Vaxi
    #13416
    azonos a két file kódolása, ezért nem értem az egészet :(
  • passatgt
    #13415
    esetleg valami karakterkódolás bug, egyéb ötltetem nincs, valami a php-val lesz:)
  • JackSparrow88
    #13414
    Ja nem én csináltam őket, beépítettek voltak a dreamweaver-ben, szal ezért sem értem, mért nem működnek.
    Hiszen semmi mást nem kellett csinálnom csak h kiválasztanom, majd megadni a gomb feliratát és linket oszt kész,ezek után működnie kéne de mégse jó...
  • Vaxi
    #13413
    Sziasztok!
    Van egy ajax requestem, és bármit csinálod a responseTextbe belekerül egy sortörés és pár space. Pedig a php, ami a response-ot készíti rendesen működik, szó nincs benne \n-ről.
    Mi lehet ez? :D
    Találkozott már valaki hasonlóval?
    [igazából a js-ben rányomtam egy trim-hez hasonló fgv-t, így helyesen kezeli a resptext-et, viszont a firebug sír xml hiba miatt]
  • Lazarus
    #13412
    Ezek egyesével generált flash gombok, a hivatkozás pedig beléjük van hardcodeolva. Mivel generáltad ki őket? Te magad csináltad flashben?
  • JackSparrow88
    #13411
    Ja azt nem írtam h ezt már másik gomboknál is csinálta és most itt is...
  • JackSparrow88
    #13410
    Csá, van egy kis gond az oldalammal, pontosabban a gombokkal, mer nem akarnak működni. Szal eddig megcsináltam két gombhoz a html fájlokat, meg is adtam nekik mindent, fel másoltam mindent a szerverre de nem akarnak működni sehogyse illetve az első az jó de a második már nem. Persze a gépen semmi baj sincs csak a neten nem műxik a dolog. Itt van egy kép is h nagyjából mi a szitu, aztán rem tud vki segíteni nekem:
  • TommyC
    #13409
    sziasztok, nincs olyan script (pl.greasemonkey) ami figyeli a neptunon h az x helyen van-e szabad hely? :D

    gondolom nem lehet nagy kunszt leprogramozni és biztos csináltak már ilyet
  • bracsek #13408
    Ez már osztán több mint mese. A levél miután elküldődik minden normális esetben az átadja a send mail nak az meg bacca meg. és a mail függvény ha át tudta adni a send mailnak akkor ok, és már fut is tovább, tehát a feltöltést megvárja mert azt bármit csinálsz meg kell várd, max előre töltöd mint a google... a gmail ban, de ahogy megvan a levél századmásodpercen belül ki kell menjen a levél normál esetben.

    Másik dolog windowsos xampp al használj stunel el gmail smtpt ez sem gyors megoldás de legalább megbízható hacsak nincs saját mail smtp szervered, ami becsületes és gyors.

    Még az kellene hírlevélnél megvárni míg 500 kiszolgáló megkapja az 1500 levelet, nem, a sendmail megkap 1500 levelet legrosszabb esetben, ha mindenkinek névreszóló a levél, és az be van állítva, hogy mennyi időnként küldhet ki mennyit és küldögeti.
  • Voyager5
    #13407
    Köszönöm szépen mindkettőtöknek a segítséget!
  • MerlinW
    #13406
    "Rendes webserveren", ha fel van erre készítve, akkor gyorsabb lehet, de a lényeg a #13401-ben van. Nagyon gyors sosem lesz az általad vázolt metódussal.
  • MerlinW
    #13405
    Local-on másolás sebességű, miután localhost elérése gyakorlatilag megfelel a HDD sebességével, de ugyanúgy tcp-n megy a dolog.
  • Voyager5
    #13404
    A php fut sokat, megnéztem microtimeal. Localhoston a "feltöltés" tulképp csak egy filemásolás nem? Hülye vagyok serverekhezsajnos.
    Vagy rendes webserveren megy majd mint a villám, csak Xampp cseszekszik?
  • MerlinW
    #13403
    "amikor ténylegesen el lesz posztolva az űrlap és képbe jön a PHP"

    Pont erről van szó. Localhoston ugye az gyorsan megy amíg szerver megkapja az anyagot, aztán amíg nem véget a PHP addig fogja az oldalt. Szerveren azt is meg kell várni, amíg felmászik a gépedről a szerverre.

    Szemléltetésként, ha futtatsz kliens oldalon egy php-t amiben végtelen ciklus van, az is kinyírja a klienst, ha nincsen lekezelve, csak a szerver timeout vet véget neki.
  • Ability
    #13402
    Lehet félreértettem, de nem pont ezt cáfolta, hogy a feltöltés utáni folyamat a lassú, amikor ténylegesen el lesz posztolva az űrlap és képbe jön a PHP?
  • MerlinW
    #13401
    Web alapú mail küldésnél teljesen normális, hogy végigvárja a folyamatot (amíg feltölti/elküldi a csatolmányokat a célkiszolgálóra - ami 1-2MB esetében valóban 1-2perc főleg, ha a több különböző cél van illetve, ha az egyik ráadásul pl a villámgyors freemail:)).

    A titok nyitja, az hogy háttérben kell levelezned, pl:

    exec ("/usr/bin/php mail-szkripted.php >/dev/null &");

    A & karakter teszi háttérbe a folyamatot. (apache-ban nem árt ha engedélyezve van az exec, de legalább a php futtatása)
    A /dev/null üres kimenetre irányít, azaz nem ír ki semmit se a script, sem a php.

    Windows szerver esetén logikusan win-es szintaktikát használj.

    Másik megoldás, hogy AJAX-al küldöd a küldés kérelmet, így az szintén a "háttérben" fut, de legalábbis nem állítja be a hullamerevséget a böngészőben.

  • MerlinW
    #13400
    Ja igen, azt is szeressük benne:)
  • Voyager5
    #13399
    Köszi, hogy próbálsz segíteni.:)
    Jelen esetben az egész cucc localhoston van.
    Van ugye egy form aminek az actionje egy mail.php.
    A mail.php végez mindent.
    Először ellenőrzi a beírt adatokat etc, és ha a user csatolt file(okat)
    akkor először ellenőrzi, hogy max 1MB lehet, ezután átmozgatom egy mappába a file(okat) és jönnek a képellenőrzések ha errort dobna akkor ugye unlink, ha kép a cucc akkor pedig marad a mappában és bekerül egy
    $küldendő tömbbe eléréssel együtt.
    Amennyiben megfelel minden, indítom (most épp) a PHPmailer osztályt,
    ha van csatolmány akkor végiglépek a $kuldendo arrayen vhogy igy:
    if (isset($kuldendo))
    {
    foreach ($kuldendo as $tomb)
    {
    $mail->AddAttachment($tomb);
    }
    }
    ezután kiküldésre kerül a levél, és ha elment akkor szépen unlinkelem a fileokat, majd jön egy header vissza a formos oldalra, hogy levél küldés sikeres.
    Nemtudom mit cseszhetek el, vagy egyáltalán elcseszek-e vmit.:(
  • Ability
    #13398
    Egyébként berakhatnál php elejére és végére microtime ellenőrzést, csak kíváncsi vagyok, hogy tényleg a PHP fut-e ennyi ideig, vagy alapvetően más probléma van, apache, akármi.

    Szerk.: nekem egyszer valami DNS lookup bajom volt, azóta sem tudom hogy mi történt és hogyan lehetséges. Az oldal gyors volt, adatbázis, php szintén gyors volt, DE valamilyen művelet utána lemegy a PHP, microtime-mal lemértem, hogy gyorsan lefut, majd amikor töltene újra, akkor Resolving host ....
  • Ability
    #13397
    Mit jelent az, hogy a szerveren már fent van, te pedig éppen ekkor "csatolod"? Ha már fel van töltve, akkor egy áthelyezés sem vesz igénybe semmi időt. Bocsi, ha értetlen vagyok, csak nem sikerül pontosan felmérni a folyamatot. Mikor, milyen sorrendben, éppen mi történik a háttérben, milyen műveletet futtatsz, hogyan valósítod meg, stb. Mert ha kihagyod a számolásból a feltöltésre fordított időt, akkor ellenőrzni, mozgatni őket, másolni, akármit csinálni az szinte semmi időigénnyel végbemegy.
  • Voyager5
    #13396
    Amiket írtál azokkal semmi gond, az ellenőrzések természetesen pillanat alatt lefutnak, a feltöltési időt is figyelembe vettem.
    Akkor lesz csak hosszú a script futásideje, ha csatolom a fileokat (amik ekkor már természetesen a serveren külön mappában vannak).
  • Ability
    #13395
    Nem igazán értem a problémát. A feltöltés után, amikor ténylegesen elposzotolod a kérelmet már a PHP-nak nem sok idő formai ellenőrzést végeznie. Kiterjesztés, mime-type, méret, stb. Még akkor sem, ha a képeket manipulálod, ami ingyenes tárhelyeken olykor memória felhasználással lehal, ráadásul 1 megás képek nem olyan nagyok ám, hogy a manipulció érezhetően belassuljon. Illetve alapól 30 sec a PHP max. futási ideje, ha azt túlléped ilyen egyszerű művelettel, akkor az már nagyon nem jó. (Tudom, hogy nem a Te hibád, csak megjegyzem.)

    Emlékeim szerint Te is jártasabb, hozzáértőbb vagy a témában, szóval azt már nem is merem megjegyezni, hogy biztos nem-e a feltöltési időt veszed bele.
  • Voyager5
    #13394
    Üdv.
    Van egy kis problémám, ha valaki tud akkor segítsen pls.

    A lényeg:
    Egy e-mail küldő scriptet készítek éppen amellyel a user küldhet csatolmányt is ha akar.
    A csatolmányok csak képek lehetnek és max méretük 1-1 Mb.
    A probléma akkor van amikor a levelet több csatolmánnyal küldeném ugyanis nagyon-nagyon hosszú idő míg lefut a script. (5 csatolmány esetén több kb 1-2 perc)
    Valaki nemtudja ez mitől lehet? Illetve, hogy hogyan lehetne az egészet meggyorsítani?
    Kipróbáltam kétféle php mail osztállyal is, és vagy 3-4 SMTP szerverrel, az eredmény mindig ugyanaz.
  • bracsek #13393
    Lecarom.
  • joebacsi
    #13392
    +verziókövetés támogatása se árt
  • MerlinW
    #13391
    Zend-ben (eclipse-en ül) az intelligens kódkiegészítést, és debug rendszert szeretem. Emellett tud dokumentációt is generálni:)
  • bracsek #13390
    Természetesen notepad++ most már rájöttem ebben én is tudok írni kiegészítőt, olyan jó mint a firefox :D

    Jól van na elfogult vagyok és ti is :P :D

    npp már majdnem cpp :D szóval már csak programozni kell :D
  • ldavid
    #13389
    ha már szerkesztők: én a sublime text-et próbálgattam mostanában, egész jó
  • Cat 02 #13388
    Prepared Statementet érdemes használni ? Vagy jó a sima mysql_fetch meg a hasonlók ?
  • TuxSkajvok
    #13387
    ConText 4ever!! :D:D
    Aki mást mond:
    Sok másra is jó még...
  • Vaxi
    #13386
    jó hát ha így állsz hozzá, akkor meg se nézd :D
  • joebacsi
    #13385
    Kíváncsi vagyok rá, hogy mi lesz benne olyan, amit egy Drupal+übercart-al nem lehet összehozni :)
  • Vaxi
    #13384
    ú bocsi nem láttam hogy már írtad :)
  • Vaxi
    #13383
    Zend Studio
  • Vaxi
    #13382
    rendben :)
    elsősorban nem design-beli észrevételek érdekelnek majd, de persze az is jöhet szépen :)
    igaz, a rendszer lelke az admin felület, ami elég összetett, de a user felületen is akadhatnak hibák, biztonsági rések.
    minden érdekel, de tényleg :D
    szóval az lesz majd a feladatotok, hogy szétcincáljátok az oldalt, és szóljatok, ha valami nem oké benne :DDDD
    hálás feladat szerintem :D