22786
Html-, css- és php-help
  • bracsek #13581
    Láblécet többoldalas szövegnél? necces lesz.
  • Easy Rider
    #13580
    Megadhatsz másik CSS-t nyomtatásnál, ott pl be tudod ezeket állítani.
  • bracsek #13579
    pdf az egyik egész jó módszer erre. Más nem igen van olyan ami valamire jó is. :S
  • passatgt
    #13578
    egyik melónál a megrenelő azt szeretné, ha kinyomtatják az oldalt, akkor mindegyik nyomtatott lapon a fejlécben és a láblcben szerepeljen a cím, telefonszám logó stb...

    szerintetek hogyan oldjam meg?
  • Vaxi
    #13577
    ahhh köszönöm :D
  • MerlinW
    #13576
    hosszú és tök felesleges, ha nem vagy kíváncsi a konkrét rekodrszámra...
  • Lyukasbogrács
    #13575
    mysql_num_rows() ftw
  • Cat 02 #13574
    Ezt tudtuk eddig is, de attól még, hogy nem ad vissza valami eredményt nem hibás, szerintem erre gondolt Vaxi.
    Vagy legalábbis én ezt használom a kezdetek óta.
  • Lyukasbogrács
    #13573
    if (!queryname) { //hiba, vagy üres } else { // nem üres }
  • Voyager5
    #13572
    megy ja, eppen sql-el szoszolok, gondoltam kiprobalom :)
  • Lyukasbogrács
    #13571
    Return Values
    For SELECT, SHOW, DESCRIBE, EXPLAIN and other statements returning resultset, mysql_query() returns a resource on success, or FALSE on error.

    For other type of SQL statements, INSERT, UPDATE, DELETE, DROP, etc, mysql_query() returns TRUE on success or FALSE on error

    link
    igen
  • Vaxi
    #13570
    tehát azt mondod, hogy $queryname = mysql_query("...");
    után (!$queryname) működik?
  • Cat 02 #13569
    Az lesz, de még csak most készülget. Szerintem akkor ha lesz időm, akkor 2 féle lesz ^^
  • Lyukasbogrács
    #13568
    sőt, egy ! jel is elég
  • MerlinW
    #13567
    Szerintem elég oda egy !empty is
  • Lyukasbogrács
    #13566
    Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /var/www/virtual/silkroadonline.hu/htdocs/guild.php on line 203
    mysql_query után mysql_num_rows-zal ellenőrizd le, hogy adott e vissza sorokat és csak az után legyen fetch :]
  • Lyukasbogrács
    #13565
    ha nagy lesz az oldal, akkor ajax, ha kisebb akkor nem fontos (szerintem).
  • MerlinW
    #13564
    Jó persze. MySQL injection-nak semmi köze a php-oz. Azzal csak a mysql-ben lehet kotorni. Persze ott is csak akkor, ha engeded/nem véded.
  • Cat 02 #13563
    Van egy ilyen oldalam. Az lenne a kérdés, hogy a rendezést / keresést, hogy érdemes csinálni ? Jó így, hogy mindig új oldal vagy jquery-vel valahogy csináljam meg, hogy csak a közepét frissítse és alá valami input-ba berakni, az elérést így rá (ami a mostani lenne) ? (ez az egész be lesz majd ágyazva, most a design nem fontos).

    Illetve, az biztonságos ha van egy config.php-m amiben egy $jelszo;$user, etc ami minden php oldalon meg van hívva és onnan csatizik sql-be ? (gondolok itt arra, hogy pl mysql injection-nel nem lehet olyat berakni vhogy h pl print $jelszo ? )
  • Vaxi
    #13562
    akkor rákeres legalább a kulcsszavakra.
    meg lehet ezt érteni szerintem :)
    csak akarás kell hozzá, mint mindenhez :)
  • karajjj
    #13561
    azok alapján, amit leírt, gőze sincs a php-ről, szóval ezzel nem sokat ér :D
  • Vaxi
    #13560
    Alap lépések a loginhoz:
    - készítesz egy php oldalt, ami két részből áll
    van egy form tagja, amiben van 2 input mező (user,pass) és egy submit button.
    és van egy feldolgozó rész, amiben megnézed, hogy van-e már post adat küldve.

    pl:

    <?php
    include("dao.php");
    if( isset($_POST['username']) )
    {
    /* FELDOLGOZÓ RÉSZ */
    $getUserInfo = mysql_query("SELECT password FROM usertáblaneve WHERE username = '".$_POST['username']."'") or die("Hiba: ".mysql_error());
    $userPassword = mysql_result($getUserInfo,0);
    /* Lecsekkolod, hogy egyeznek-e, ha igen, beállítasz egy sessiont, vagy headerrel továbbdobod stb. */
    .
    .
    .
    }
    else
    {
    ?>
    ide benyomod a form részt
    <?php
    }
    ?>

    Ennyi segítség elégnek kell, hogy legyen, a regisztráció is hasonló, csak ott más az SQL utasítás, és több az adat.
    Olvass utána :)
  • karajjj
    #13559
    inkkább drupal, szerintem egyszerűbb, mint az e107 és a joomla
  • Cat 02 #13558
    e107, ha nem akarsz sokat vesződni, vagy Joomla, vagy googlizd meg cms-t.
  • Lyukasbogrács
    #13557
    tudod, semmi nem hullik olyan könnyen az ölünkbe. ha mindenképpen ezzel szeretnél foglalkozni, elengedhetetlen, hogy konyíts a phphoz meg a mysqlhez (legalább alapszinten), ja meg htmlhez, de az már piskóta. javaslom a könyveket, találsz neten annyit mint a rengeteg (magyarul is). megéri pár napot, vagy hetet görnyedni felette/előtte, úgy legalább érteni is fogod, ha valaki "józan paraszti ésszel" elmagyarázza. abból én sose értettem :D meg magyarázni se tudok, ez a másik.
  • silverface
    #13556
    Köszi de amit eddig beleolvastam az elég bonyolult.
    Én ugy szerettem volna, hogy valaki elmagyarázza jozan paraszti modon:D
    De mindeképp kiértékelem amit küldtél.
  • Lyukasbogrács
    #13555
    ha lenne egy kis alap, akkor tudnám ajánlani ezt
  • silverface
    #13554
    Nem igen, lényegében annyi megy, hogy NVU progiban megszerkesztettem a honlapot hivatkozásokat..stb de itt elakadtam
  • karajjj
    #13553
    az, hogy kezdő vagy, az konkrétan mit takar? php+sql megy?
  • silverface
    #13552
    Sziasztok valaki tudna nekem segiteni abba, hogy ,hogyan tudok a honlapomra bejelentkezési felületet + regisztrácios oldalt késziteni?
    Addig megvan hogy megszerkesztem de nem tudom azokat a lépéseket, hogy miután regisztrált beléphessen....stb...
    Remélem valaki érti a zagyvaságom.
    Mellesleg igen kezdő vok a honlapszerkesztésben szóval csak a bővebben kifejtett infokat bírom felfogni még:D.

    Köszi a segitséget.
  • Vaxi
    #13551
    vagy az sql lekérdezésbe is beleteheti, hogy mysql_query($query_string) or die("Error[$queryname]: ".mysql_error());
  • bracsek #13550
    Az első egy nem létező könyvtár valószínűleg hozd létre.
    A második meg egy SELECT írasd ki, az a sor előtt ahol a hibát dobja, pontosan megmondja hogy hol és php my adminban futtasd le ott megmindja hogy mi a hiba a lekérésben.
  • bracsek #13549
    Azt szokták mondani 2 dícséret 1 szidás.

    Szép és ügyes. Megvolt a két dicséret. A mai napra erre futotta tőlem.

    Háttérnek betett nyúlós kép, jónak jó ötlet, csak a böngésző pixelesen méretez, és nagyon pocsékul néz már ki a pixelességtől 1024 en is.
    A szövegek 1024 es felbontásban már a kéregben kezdődnek.
    A fehér kép zavaró amit előttem is írtak, hogy sehogy sem illik bele oda, ajánlom, helyette inkább egy rajzolóprogramban, pl photoshop vagy ha ingyenest akarsz gimp, amiket szeretnél abban tervezd meg, és ments belőle egy képet.

    Menű hogy js nélkül nem jelenik meg, az igazat megvallva senkit nem érdekel 98% nak van js 90% a flash mégis a flash menükbe se köt bele senki, hogy nem igen írják meg az altot se.


    Ha fa színű háttérre írsz linket ajánlom hogy ne legyen kék, olyan nem hozzáértő hatást kelt.

    Az a kis fehér kép megvan egész nagy méretben, ha kiszednéd a hátterét és a háttérre rávarázsolnád lehetne vele mit kezdeni.

    Galériában angol szövegek...
    Galériában kép átméretezés hiánya.

    Frame szerkezet ellenjavalt.

    Az egyetlen meta tag a <meta name="generator" content="Namo WebEditor v6.0(Trial)"> ami nem segíti a keresőket, sokkal hasznosabb volna a keywords és description megadása.

    Namo WebEditor helyett meg ajánlanám hogy írd meg te, de ezt nem mondom.

    Szóval az 5 elérhető pontból kapsz egy erőss 2 est, Mert igen weboldal.

    A tárhely meg tényleg fontos ha már cégről van szó.

    Huh megvolt az 1 darab szidás is.


    Szóval jó jó ezt ne tedd be a referenciáid közé és következőben ajánlok pár taktikát amivel csak nyerhetsz, az oldal ne legyen nyúlós inkább legyen 1024 re méretezve és két oldalt legyen üres hely amit sima háttérszínnel ki lehet tölteni, ekkor a középső részt lehet nagyon szépen pixelmentesen grafikázni, mindenképpen használj képszerkesztőt. A frame szerkezetet felejtsd el. A meta tagokat rakd be. az oldalnak van cím adva, de ha frame be teszed akkor a frameset es oldalon is kell legyen adva. favicon, valid, css, html, design, SEO Ezeknek légyszíves még nézz utána, de amúgy a többi egész jó.






  • Danny1987
    #13548
    Hi!Ez milyen hibát jelent és hogyan tudnám kijavítani???:

    # warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for sites/default/files/video_thumbs/17/video-thumb-for-17-5.png in /home/iiyrbss7/public_html/sites/all/modules/video/plugins/ffmpeg.inc on line 246.
    # user warning: Table 'iiyrbss7_adult.video_rendering' doesn't exist query: SELECT vr.status FROM video_rendering vr INNER JOIN files f ON vr.fid = f.fid WHERE vr.fid = f.fid AND f.status = 1 AND f.fid = 17 in /home/iiyrbss7/public_html/sites/all/modules/video/types/uploadfield/uploadfield_formatter.inc on line 34.


  • joebacsi
    #13547
    ne tedd be a referenciáid közé :)
  • Vaxi
    #13546
    hááhh igen, a js mentesség kényes pont :D olyan szép dolog is az, szoptunk vele rendesen, hogy a webshopban minden funkció menjen js nélkül is, és máshogy menjen js-sel :)
  • Voyager5
    #13545
    Szintén vélemény mindenféle negatívkodás nélkül:
    1 - Ha lesz időd, kedved stb akkor szerintem valid kódot írj! Sokan hülyeségnek tartják, de szerintem alap.
    2 - Menüt felesleges JS-el csinálni, ez a szerkezet megoldható sima CSS-el
    +egykis ie6 hack-el :) (Akiknél kivan kapcsolva JS, annak nemlátszik a menü)
    3 - Galériánál a kis képeket ne úgy add meg ahogy most van, hanem méretezd le picire (ez a width, height az img-ben nemigazán jó mert lassú)

    4 - Tárhely, tudom, hogy valószínűleg nemrajtad múlik, de egy normális domain+tárhely abszolút nem drága manapság. Érdemes lenne oda pakolni. Másrészt szerintem egy UW-s Extra-s stb tárhelyen hirdető cég komolytalan.

    Elsőnek amúgy nemrossz.
  • Vaxi
    #13544
    Nekem tetszik, egy pár ötlet [ nem kötekedés, vélemény :) ]:
    - Title hiányzik, mindenképpen tedd bele [ index.php-ba ]
    - arak.php: kicsivel bentebb mehetne a szöveg, belelóg az eleje a fába, így picit zavaró
    - talán még a fehéres rajz ez tűnik picit zavarónak
    - rólunk egy l
    egyébként bejövős!
    grat :)
  • Cat 02 #13543
    Őőő, thumbnail szónak nézz utána :D
  • TuxSkajvok
    #13542
    Első megrendelésre készült oldalam: http://kiri2007bt.uw.hu/index.php a kommenteket várom :)